Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (1721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.328
Cevap
187
Favori
1.698.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17191720172117221723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

evet hocam.

Aöf sisteminede düşmüş mezun durumu.

Alıntıları Göster

teşekkürler hocam baktım bende şimdi mezun görünüyor

• yök.basvurmus..yuzyuze egitim sınav istemis
    sorun olmucaksa.sınavlar online olmucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bahar dönemi ücret yatırma ve ders seçimleri ne zaman?

• virüs var virüs nereye sınavlar yüzyüze oluyo yemez o işlerrrr. kaç haftasonu milleti evde tuttular hasta sayısı azaldı. onları bir hamlede çöpe atarlar yüzyüze mevzusunu başlatarak. elini yüzüne bulaştırmak istiyosa yapsın. bu yaz yüzyüze yapar. kışın yine söke söke online yapmak zorunda kalır.

• bace3434 kullanıcısına yanıt
    Onu milletin gazını almak için yaptılar derim, AÖF parayı seven bir üniversite ve online sınavlar ile iyi tasarruf yaptılar.Ayrıca zaten çok fazla öğrencisi var.Ben 2013 te başlamıştım o zamanda çok fazla öğrencisi olduğuna acayip kolay hatta bilenler bilir murat yayınlarından birebir aynı sorular çıkardı.Ayrıca kopya çekildiğinin onlarda farkında ki eşimde öyle böyle değil bildiğiniz cevabı ınternet te bile olmayan sorular vardı.Zaten çan eğrisi çoğu dersin 35 oldu, inanın hiç çalışmayan bir kişi 35 i rahat alırdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iktisada giris 2

finansal yonetim 2

is ve sosyal guvenlik hukuku

orgut kuramı

pazarlama.iletisimi

orgutsel.davranis

finansal tablolar analizi

turkiye ekonomisi

insan kaynaklari yonetimi

sayisal karar verme teknikleri

kuresel pazarlama

bunlardan kolay olanlari yaz okuluna birakmam lazim.yazin gezip duruyoruz..yani kolay 4 hangisi olur

insan kaynaklari yonetimi.orgutsel davranis.orgut kurami.is ve sosyal guvenlik hukuku

bu 4 u digerlerine.gore kolay olur dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 5 Şubat 2021; 1:24:54 >
  • Merhaba arkadaşlar.

2 yıllık AÖF Adalet bitirdim , lisansa tamamlamak istiyorum.

DGS yerine yks (üniversitelere girişi sınavı) girip yeterli puanı alıp aöfden herhangi bir lisans bölümü okuyabilirmiyim?

DGS ile geçiş yapınca 3. Sınıftan başlanıyor , yks ile girersem de aynı şekilde 3. Sınıftan mı başlayacağım?

Teşekkürler

• Freed0mm kullanıcısına yanıt

tyt + ayt girmelisiniz 4 yıllık bölüm okumak için. barajı geçerseniz yerleşirsiniz yüksek ihtimalle. ve sıfırdan başlarsınız.

dgs ile 3'ten başlarsınız en fazla birkaç tane fark ders alırsınız.

hazır önlisans diplomanız var. dgs de tyt-ayt ye göre daha basit bir sınav ve tek oturumlu yani daha ucuz bir sınav üstelik sadece türkçe matematik var. e zaten 3'ten başlatıyorlar aöfe fazladan 2 yıl ödeyeceğiniz harç parası da cabası. neden dgs gibi kolay ve hızlı bir yol yerine yks gibi baştan başlamalı meşakkatli bir yol seçiyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

tyt + ayt girmelisiniz 4 yıllık bölüm okumak için. barajı geçerseniz yerleşirsiniz yüksek ihtimalle. ve sıfırdan başlarsınız.

dgs ile 3'ten başlarsınız en fazla birkaç tane fark ders alırsınız.

hazır önlisans diplomanız var. dgs de tyt-ayt ye göre daha basit bir sınav ve tek oturumlu yani daha ucuz bir sınav üstelik sadece türkçe matematik var. e zaten 3'ten başlatıyorlar aöfe fazladan 2 yıl ödeyeceğiniz harç parası da cabası. neden dgs gibi kolay ve hızlı bir yol yerine yks gibi baştan başlamalı meşakkatli bir yol seçiyorsunuz?

DGS sınavının daha zor olduğunu ve tyt ile 3. Sınıftan başlayabileceğimi düşünüyordum hocam bu sebeple öyle düşünmüştüm. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bu doğrultuda DGS sımavına girmek daha mantıklı. Sayısalım hiç yok DGS puanın hesaplanması için sayısaldan en az 1 net yapılması lazımmış nasıl yapacaksak artık onu da bakalım :)

• Sınavlar online mı şimdi genşler?
  • yani gene en son kararı siz verin ama dgs 60 soru sözel 60 soru sayısal var. 60 soru içersinde en az 5-6 tane falan ilkokul 7-8 seviyesinde sorular da var. geçmiş senelerin sorularına bir bakın. hiç mi yapamıyorsunuz. evet en az 1 er net olması lazım iki dersten de. yapamam diyorsanız dediğiniz gibi o zaman yks daha mantıklı ama bence dgs çok daha kolay bir yol. ben yaz okuluyla 1.5 yılda bitirdim mesela ve 4 yıllık diploması aldım. baştan kaydolursanız en az 2.5 - 3 sene sürer. harç ücretleri senelik 700-800 civarı hesap edin.

• Lisanstan mezun oldum başka bir bölüme kayıt olacağım bahar döneminde kayıt olamam değil mi? Güz dönemini beklemem gerekecek doğrumudur? Hangi bölüm önerirsiniz?

• quote:

yani gene en son kararı siz verin ama dgs 60 soru sözel 60 soru sayısal var. 60 soru içersinde en az 5-6 tane falan ilkokul 7-8 seviyesinde sorular da var. geçmiş senelerin sorularına bir bakın. hiç mi yapamıyorsunuz. evet en az 1 er net olması lazım iki dersten de. yapamam diyorsanız dediğiniz gibi o zaman yks daha mantıklı ama bence dgs çok daha kolay bir yol. ben yaz okuluyla 1.5 yılda bitirdim mesela ve 4 yıllık diploması aldım. baştan kaydolursanız en az 2.5 - 3 sene sürer. harç ücretleri senelik 700-800 civarı hesap edin.

Hocam dediğiniz gibi basit matematik konuları varsa dgsye girmek mantıklı , ben üst düzey matematik istiyorlar sanıyordum. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

• Kayıt yeniletmediğimiz dönem için harç borcu çıkar mı? Yani bir dönem kayıt yeniletmesek sonraki dönem kayıt yenilerken önceki "kayıt yeniletmediğimiz" dönemin de harcını isteme gibi bir durum oluyor mu?

• dodofran D kullanıcısına yanıt

Hocam selâmlar, 2 yıllık aöf bitirdikyen sonra askerlik tecil etmek için ne yapmak gerekiyor?

Tekrardan 2 yıllık başka bölüm okusak tecil olur mu?

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim illa 4 yıllık bölüm olması gerekiyor.Benzer şekilde lisans bitiren de yüksek lisans a devam etmesi gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt

Ilginiz için teşekkür ederim efendim.

• qwsehmus kullanıcısına yanıt

yok. üst öğrenim olacak. dgs veya yks ye gir 4 yıllık oku.

• dodofran D kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.İyi forumlar.

• quote:

yok. üst öğrenim olacak. dgs veya yks ye gir 4 yıllık oku.

Hocam askerlik tecil sürem 2025 gözüküyor ama 2

yıllık bölüm bu sene bitecek.

Bölüm bittiği anda tecilde biter dogru mudur? Teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 17191720172117221723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.