Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (1620. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.328
Cevap
187
Favori
1.698.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu dönemdeki dersleri verirsem Güz Döneminden 2 ders kalıyor yaz okulu veya 3 ders sınavı felan varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!-Origin-!! -- 28 Mayıs 2020; 18:43:29 >
  • Yaz okulu mevsuzu iyi bir gelir kapisi fakat covid döneminde yapilmazsa şaşırmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaz okulu sınavı olacak online veya yüzyüze
  • Yaz okulunun online olması için bir tweet etkinliği vs. başlatıp baskı yapsak efsane olur..
  • Boromir kullanıcısına yanıt
    fena olmaz
  • Change.org'da kampanya başlatamıyorum sürekli hata veriyor. Aşağıdaki hazırladığım metin ile kampanya başlatıp sosyal medyada yayınlayabilecek var mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların yüz yüze gerçekleştirilmeyeceği, dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılmasına ilişkin YÖK kararı, 11 Mayıs'ta üniversitelere bildirilmişti.

Bu yıl üniversiteler esnek olmalı ve öğrencilerin taleplerini dikkate almalıdır. Sürecin mağduru onlar olmamalı. 

Açıköğretim öğrencileri olarak 2020 yılında yaşadığımız virüs salgını nedeniyle bu yıl yaz okulu açmanızı/yaz okuluna katılım hakkı vermenizi, yaz okulunun YÖK'ün kararları doğrutulsunda online olarak yapılmasını ve mağdur olmamayı talep ediyoruz. Virüs salgını nedeniyle birçok insanın üniversite ve okullarda, kampüs alanlarında ve özellikle sınavlarda bir araya gelip "acaba virüs kapar mıyım?" endişe ve telaşıyla odaklanamayacağını ve başarı konusunda olumsuz etki yaratacağının altını çizmek istiyoruz. 

Öğrencilerinizin mağdur/psikolojik etkilenmemeleri, okulun uzamaması, zaman kaybı yaşanmaması, maddi, moral ve motivasyon kaybı yaşanmaması adına yaz okulunun açılması ve online olmasını talep etmekteyiz.

Muhattaplar : Anadolu Üniversitesi Prof. Dr. Ali Savaş KOPARAL Prof.Dr. Zafer Asım KAPLANCIKLI Prof.Dr. Bayram Zafer ERDOĞAN Prof. Dr. Selim BAŞAR Prof. Dr. Avni Barış BARAZ Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü YÖK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boromir -- 30 Mayıs 2020; 1:13:36 >

• Yaz okulu uygulaması ilk değil. 3 ders sınavının diğer adıdır.Geçen yıl ben 1 dersten girmiştim.Açıköğretimin yaz okulu ile örgün öğretimin yaz okulunu karıştırıyorlar.
    Yaz okulu sınavı yapılacak boşa mail,kampanya vs.. yaparak ortalığı yaygaraya vermeye gerek yok.Ya yüz yüze ya online öylede böylede yapılacak
  • Yaygara derken?

YÖK, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların yüz yüze gerçekleştirilmeyeceği, dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılmasına ilişkin kararı üniversitelere bildirdik diyor.

Buradaki amaç YÖK'ünde belirttiği gibi ditijal imkanın kullanılarak tıpkı vize sınavındaki gibi online yapılmasına yönelik. Umarım açıklayıcı olmuştur.
    O zaman online yapılacak.Yapmama lüksleri yok yanii bi şekilde yapılacak.Asıl süprizi bence sınav ücretlerinde yapacaklar
  • acık ogretim sınavları teknik hazırlık nedeni ile 25 temmuza ertelendi diyor tv

• bace3434 kullanıcısına yanıt
    Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin 2’ inci dönem sınavlarının; “teknik hazırlık” süresinin 30 gün olması ve sınav takvimindeki gelişmeler nedeniyle,25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iktisat 2 sınavından 25 aldım hemde kıtaba baka baka yapsamda cevaplar cıkmamıstı yoruma dayalıydı

3 gundur ılk 4 unıteyı canlı ders ızledım soruları tıkır tıkır yaptım 90 alırmısım bosuna kaldık

sabah aksam acıcan en azından canlı ders ızlıcen
  • Akademik takvim güncellendi.
    Yaz okulu sınavları için ders seçme tarihleri 6 Temmuz - 10 Temmuz
    Sınav tarihi 23 Ağustos (online olup olmayacağı belirsiz)

DGS'ye girecekler için hatırlatma

DGS Başvuru tarihleri: 9 Haziran / 17 Haziran
    DGS Sınavı: 9 Ağustos
    DGS Sınav Sonuçları: 9 Eylül 2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 31 Mayıs 2020; 18:48:26 >
  • Yine AÖF yine dert. Vallahi bu adamları alkışlamak lazım. ATA AÖF rektörü öğrencilerine sorar nasıl olmasını istersiniz diye, bunlarda oraya online mı yüzyüze mi onu bile belirtmezler. YÖK'ün kararının doğru olmasına rağmen.. Kimse ses çıkarmazsa semer vuran çok olur.
    Yaz okulu sınavına daha çok zaman olduğu için bugün online olacak dese de YÖK daha sonra karar değiştirebilir.
    En azından final sınavlarının online olacağını garantiye aldık..
    Ama benim kişisel görüşüm daha öncede söylemiştim, artık tüm sınavlar online yapılacak, okula gidip sınava girmek tarih olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 31 Mayıs 2020; 22:48:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Akademik takvim güncellendi.
    Yaz okulu sınavları için ders seçme tarihleri 6 Temmuz - 10 Temmuz
    Sınav tarihi 23 Ağustos (online olup olmayacağı belirsiz)

DGS'ye girecekler için hatırlatma

DGS Başvuru tarihleri: 9 Haziran / 17 Haziran
    DGS Sınavı: 9 Ağustos
    DGS Sınav Sonuçları: 9 Eylül 2020
    finaller 8 temmuzda bitiyor, açıklanması 10 temmuzu geçer ama yaz okulu kayıt 6-10 temmuz arası, hangi dersten kaldığımı bilemeyeceğim için yaz okulunda seçme şansı olmayacak, biraz garip olmuş.

• unpop kullanıcısına yanıt
    Doğru.Sonuçları 1 günde açıklamaları gerekecek.Ama o da imkansız +3 günde itiraz süresi var.Süreyi uzatırlar büyük ihtimalle
  • Çalışmaya başladınız mı? Motive olamıyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğrencilerle istişare eden rektör Ağustos sıcağında koronavirüslü yüz yüze sınav yapacak vektör ne denilebilir ki?

• 
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.