Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (1405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.328
Cevap
187
Favori
1.698.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben aöf işletme bitirdim lisans 2. Üniversite olarak ybs okuyacam ama muhasebe pazarlama iktisat işletme derslerini tekrar okumak istemiyorum bu dersler den muhaf olurmuyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam eyvallah ya çok sevindim cevaplandığın için

Mesela hangi bölüm bitirdin ve hangi derslerden muaf olsun

4 dersten muafsın diyor ama ben bir.çok dersten muaf olmam lazım işletme muhasebe iktisat pazarlama bunları okudum tekrar okumak zor geliyor

• Aöf kaydını sadece istanbul kart vs. kullanımı için yenileyenler nasıl bir yol izliyor acaba? Sanıyorum kartın süresi 1 yıllık. Bu dönem kayıt yenilemesek de süresi dolana kadar öğrenci tarifesi ile kullanabiliyormuyuz? Yoksa kayıt yenilemeyince indirim sistemden direk düşüyormu?

Sorun olmayacaksa ben bu dönem yenilemeyip kış döneminde tekrar yenilemeyi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cem650

Hocam eyvallah ya çok sevindim cevaplandığın için

Mesela hangi bölüm bitirdin ve hangi derslerden muaf olsun

4 dersten muafsın diyor ama ben bir.çok dersten muaf olmam lazım işletme muhasebe iktisat pazarlama bunları okudum tekrar okumak zor geliyor

Ben de işletme bitirdim şuanda ybs okuyorum. Sadece teknoloji, türkçe, tarih vs. derslerden muaf tutuluyorsunuz. Diğer dersleri alıyorsunuz.

Yani iktisat, muhasebe, hukuk, matematik vs. yeniden almanız gerekiyor.

• the_wind222 T kullanıcısına yanıt
    cevabın için çok teşekkür ederim.

yorumuma gelicek olursak farklı okul olsa bir nebze anlıyacam müfredat uymuyor vs ama aynı okulda işletme veya iktisat okumuş biri tekrar genel muhasebe iktisat işletme hukuka girriş gibi dersleri okuması cidden anlamsız adam başarıyla geçmiş bitmiş gitmiş daha niye yeniden okutuyorsunki bu adamı.

açıkcası bu dersleri bir daha okumak beni zorlar bu yüzden 2. üniversite hakkımı kullanmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

cevabın için çok teşekkür ederim.

yorumuma gelicek olursak farklı okul olsa bir nebze anlıyacam müfredat uymuyor vs ama aynı okulda işletme veya iktisat okumuş biri tekrar genel muhasebe iktisat işletme hukuka girriş gibi dersleri okuması cidden anlamsız adam başarıyla geçmiş bitmiş gitmiş daha niye yeniden okutuyorsunki bu adamı.

açıkcası bu dersleri bir daha okumak beni zorlar bu yüzden 2. üniversite hakkımı kullanmayacağım.

rica ederim.

maalesef durum bu. eğer aldığımız derslerin tamamından muaf olsaydık 1. sınıf güz dönemini tamamen pas geçebilirdik. çünkü 1. sınıf güz dönemi, 1. sınıf işletme güz dönemi dersleri ile aynı. ben şuanda 1. sınıf bahar dönemine geçtim. bu dönemde de iktisat-2 ve matematik-2 almaya devam edeceğim. bunların dışında diğer dersler bir nebze olsun değişiyor. 1. sınıfı atlattıktan sonra asıl bölüm dersleri başlıyor. (programlama, veri tabanı sistemleri vs.) araştırdıysanız görüşmüşsünüzdür.

farklı sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• ilk kez 2016-2017 döneminde kayıt olanlar yani 1. sınıflar bahar döneminde kayıt yenileme yapmasına gerek yok mu? bu şekilde uyarı çıkıyor ama aynı zamanda kayıt durumuda pasif gözüküyor!!! ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

ilk kez 2016-2017 döneminde kayıt olanlar yani 1. sınıflar bahar döneminde kayıt yenileme yapmasına gerek yok mu? bu şekilde uyarı çıkıyor ama aynı zamanda kayıt durumuda pasif gözüküyor!!! ne yapmam lazım?

para yatırman lazım
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Muafiyet konusunda şuna dikkat ediliyor; öncelikle ders içerikleri ve krediler uyuşacak, sonrasında en az CC ile geçmiş olman gerekiyor. Birkaç detayı da var ama muaf tutarlar sanırım.
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Yok kardeş tutmuyor lar

• Dönem uzatanlardan 35 TL katkı payı alıyorlar
  • Merhaba aöf askerligi otomatik tecil etmiyomu ?

askerlik tecil süresi 31.12.2017 gözüküyo aöf son sınıftayım sürekli aktif tutuyorum açıkögretimi ama nedense tecil süresi artmıyo
  • Beyler ödeme ekranında ay ve yıla ne yazılacak? İlk kez kredi kartı kullanıyorum

• Dürüstİnsan kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı ön yüzünde, 16 haneli kart numarasının altında bir yerde yazar son kullanma tarihi. Mesela benimkinde 07/21 yazıyor, yani 2021 yılının 7. ayına kadar kullanılabilir demek.
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Yaptım kardeş sağol.

• Mezun olanların diplomaları bürolara gönderildi mi? Alabildiniz mi?
  • Tek ders sınavına kalmış bulunmaktayım.Önümüzdeki bahar dönemi alacağım bir ders yok bu yüzden harcı yatırmak istemiyorum harcı yatırmazsam tek ders sınavına girme hakkım devam ediyor mu arkadaşlar bilgisi olan varmı ?
  • 4 yıllık işletmeden sadece 7.dönemden 3 dersim kaldı, dolayısıyla bu dönem seçeceğim hiçbir dersim yok. Aynı zamanda ayrı olarak örgün önlisans okuyorum, o da bu dönem bitecek. E-devlette askerlik 2020ye kadar aöfden dolayı tecilli.

Bu yıl DGS ye gireceğim, muhtemelen de lisansa yerleşeceğim. Bu dönem kayıt yenilemeyip, bir dahaki güz döneminde kaydı yenilesem acaba DGS için veya güz dönemine kadar askerlik sıkıntı çıkarır mı?

Bu dönem kaydı yenileyip-yenilememek arasında kaldım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • scaryscreen kullanıcısına yanıt
    Hocam ben AÖF aradım sınav sonuçları açıklandıktan 20 gün sonra büro da olur dedi

• 
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.