Şimdi Ara

Anadolu Parsı, Çizgili Sırtlan ve yeni eklenen Anadolu Yaban Koyunu!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
32.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pars mükemmel bir varlık 1.kangal 1.Pars!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Valla alttaki resimleri sonra gördüm o kadar çok kızdım ki.. resmen hanzoluk bu "bakın pars avladık" diye poz vermişler nerydese hepsi her resimde.. her boş adam pars öldürünce ortada pars mars kalmamış tabi...

*Bu arada devletimiz naapmıoş merak ediyorum bu hayvanın avlanmasını yasaklamamış mı ?

Devletimiz henüz faşizmin pençesinden sıyrılıp karşıt görüşlü insanları koruma altına alamamış, hayanı kim ne yapsın...

• Eğer varsa hemen bulunup labaratuara alınmalı ve çoğaltılmaya çalışılmalı...

Anatolian Pantera... ismi de güzel

Anadolumuzun , çok güzel hayvanları var.Bunların başında gelen Sivas Kangal , dünyanın en iyi köpeklerinden biri.

Elimizdekilerin kıymetini bilmiyoruz..
  • Pars var mı bilmiyorum ama şu büyük kedilerden ben bir tane gömüşdüm bizim köyde ...Adını da unuttum

Rize Çayeli'liyim.
  • @YalnızEnes

Değil.Şu anda bilinen sırtlan yuvalarını bulmadan önce çekilmiş bir resim.

http://www.nationalgeographic.com.tr/ngm/konu.asp?Yil=04&Ay=03&Konu=6

Avcılar tarafından öldürülmüş bir sırtlan:

Anadolu Parsı, Çizgili Sırtlan ve yeni eklenen Anadolu Yaban Koyunu!!!

Yaşarken görüntülenebilen bir sırtlan:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ata -- 29 Nisan 2008; 18:12:24 >

• Ülkemizde yaşayan ve yaşadığı tahmin edilen yırtıcı memeliler:

KURT

Kurt (Canis lupus) birkaç yıl öncesine kadar Türkiye'de sınırsızca avlanabiliyordu.2004–2005 Merkez Av Komisyonu kararları gereğince sadece belirli dönemlerde avlanabiliyor. Türkiye’nin Avrupa’nın en büyük kurt popülasyonuna –yaklaşık 7000– sahip olduğu tahmin ediliyor.

BOZAYI

Bozayı (Ursus arctos), Türkiye’nin en büyük etobur türü. Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri önde gelen yaşam alanları arasında. 2004–2005 Merkez Av Komisyonu kararlarına göre koruma altına alınmış olmasına rağmen av turizmi kapsamında avı yapılabiliyor.

VAŞAK

Vaşak(Lynx lynx) 2004–2005 Merkez Av Komisyonu karaları gereğince koruma altındaolduğu için avlanması, ölü veya canlı bulundurulması ve nakledilmesi yasak.Dağ keçisi popülasyonunu tükettiğine inanılması nedeniyle, özellikle Akdeniz Bölgesi'nde zehirlenmesi, türü tehdit eden unsurların başında geliyor.

ÇİZGİLİ SIRTLAN

Çizgili sırtlan(Hyaena hyaena) WWF–Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki büyük memeli türlerine yönelik çalışmasına kadar yok olduğu sanılıyordu (üstte). 2002

YABAN KEDİSİ

Yaban kedisi(Felis silvestris) nadir bir tür ve esas olarak Karadeniz, Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde bulunuyor. Merkez Av Komisyonu kararları gereğince koruma altına alındı.

KARAKULAK

Karakulak(Caracal caracal) Türkiye doğasında oldukça nadir bulunan türler arasında yer alıyor. Türkiye'nin batısında ve güneyinde seyrek ormanlar, bozkırlar ve makilik alanlarda yaşıyor. Merkez Av Komisyonu kararları gereğince koruma altında.

PARS

Anadolu leoparı(Panthera pardus tulliana) 1980'lerin ortasına kadar Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde dağılım
    gösteriyordu. Varlığı ile ilgili çeşitli iddialar gündeme geldi ama halen Türkiye doğasında bulunduğuna dair kesin bir bilimsel kanıt bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ata -- 29 Nisan 2008; 18:30:11 >

• çok güzel bilgilere devam
  •  Anadolu Parsı, Çizgili Sırtlan ve yeni eklenen Anadolu Yaban Koyunu!!!

Aha benim gördüğüm bunun gibiydi.
  • @axi-laz

O zaman büyük ihtimalle karakulaktır.8-10 sene önce Karadeniz Bölgesi'nde sırtlan varmış
  • ee hepsi bukadarmı başka tür yokmu?
  • Hayvanın güzelliğine bak

• @ Ata

http://forum.donanimhaber.com/m_22876832/tm.htm

Yukarıda linki bulunan konu; bu konuyu açmanda etkili oldu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeus_1907

ee hepsi bukadarmı başka tür yokmu?

Var tabi.En geç yarına kadar ülkemize ait diğer endemik türleride ekleyeceğim

@Yazat

Evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ata -- 29 Nisan 2008; 19:46:03 >
  • Gerçekten ilginç bilgiler ben daha önce o sırtlanın türkiyede olduğunu bilmiyordum çok teşekkürler
  • http://www.freewebs.com/anatolianleopard/photos.htm

Linkteki resimleri foruma koymak için izin istemiştim.Resimleri çeken Hollandalı kişi medyanın ilgisini çekeriz, mailler gelir diye izin vermedi.Biraz kızdım sanki
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ata

http://www.freewebs.com/anatolianleopard/photos.htm

Linkteki resimleri foruma koymak için izin istemiştim.Resimleri çeken Hollandalı kişi medyanın ilgisini çekeriz, mailler gelir diye izin vermedi.Biraz kızdım sanki

Yani hala var diyosun bunlar

*Bu arada adam neden izin vermiyo dikkat çekse nolur muş ki artislik yapıyo hem sen neden izin almaya kalktın anlamadım

• quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

http://www.freewebs.com/anatolianleopard/photos.htm

Yani hala var diyosun bunlar

*Bu arada adam neden izin vermiyo dikkat çekse nolur muş ki artislik yapıyo hem sen neden izin almaya kalktın anlamadım

Resimlerin üstüne izinsiz kullanılmaları yasaktır.Mail atıp izin isteyin diyor.Başıma bela almayım diye izin istedim de yabancıların bizim parsımıza sahiplenmesi dokunmadı değil

• Olabilir...Hayvanı gördüğümde mevsimlerden kıştı ava gitmişdikde görmüştüm vay be

quote:

@axi-laz

O zaman büyük ihtimalle karakulaktır.8-10 sene önce Karadeniz Bölgesi'nde sırtlan varmış
  • Arkadaşım Tebrikler Çok İyi Bir Araştırma Yapmışsın.
    Devamını Dilerim.
  • Ülkemizin yaban hayatıyla ilgili bilgimiz çok yetersiz.Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.