Şimdi Ara

ANADOLU EFES Basketbol (2020-2021 EUROLEAGUE ŞAMPİYONU) (532. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.305
Cevap
37
Favori
324.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıradaki gelsin,hatta gelmesin ne gerek var

Yalnız 3-4 yıl önce artık Efes'in eskisi kadar domine ettiği bir dönem gereceğimi hiç ama hiç sanmıyordum.Çok şaşkınım.Tek üzüntüm yerli rotasyon,o kadar.Ama bu malesef genel bir sorun.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Abi baktığın zaman net en iyi Efes takımı bugünlerde izlediğimiz takımdır bence.Bu kadar rekabetçi bir ortamda bu dominasyon muhteşem bir olay.

Larkin-Micic ikilisinin 40 yıl sonra bile konuşulacağına o kadar eminim ki.Biliyorum ikisinden en az birini tutamayacağız bu yaz ama basketbol anlamında bizi bu kadar doyurduktan sonra şampiyon olamasak bile ben minnetle anacağım onları,bu takım 2 sene önce sonuncuydu yahu.

Bu arada Larkin 29 sayı 6 ribaunt 7 asist 1 top çalma.45 verimlilikle çift maç haftasının çifte MVP'si olacak
  • Lüzumsuz Adam kullanıcısına yanıt
    Ben nostaljik anısından dolayı, hani çocuk iken 15-20 yaşlarında iken izlemiş olmamdan dolayı 1995-2000 Efes takımını hep ayrı yere koyarım.İsterse şimdi 2 kere üst üste şampiyon olunsun ama o benim izlediğim takım başkadır.Ayrıca o zamanın şartları takımları daha zorluydu diye düşünüyorum.
    Zaten çocukken izlediğimiz beğendiğimiz filmler saçma sapan bile olsa halen güzel görünmez mi bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Eyoruk akranmışız :) Koraç'tan önceki, Aris'e 2 sayıyla kaybettiğiniz o zaman ki adıyla Kupa Galipleri Kupası'nın finalini de anımsarsın sen :) Şimdi ki nesilin anlayamadığı şu; o zamanın o kupaları da çok zordu.Çünkü her şampiyonaya her ülkeden sadece 1 takım katılırdı.

Şimdi ki gibi euroleague' e 5 İspanyol takımı katılmazdı mesela. Real EU' de ise, Barca 2. , Laboral 3. kupada olurdu.Fenerbahçe kupa 1'deyse, Efes kupa 2 de olurdu.Tıpkı eskinin UEFA kupasını kazanmanın çok daha zor olması gibi.Koraç'ı, Eurochallange sanıyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilsah -- 18 Ocak 2020; 2:7:38 >
  • bilsah kullanıcısına yanıt
    Aynen daha zordu.Ama oyun çok değişti takımlar değişti falan farklıydı en başta.Mesela 6 kişi en fazla 8 kişi oynardı rotasyonda
    Ayrıca daha zor dememin nedeni NBA bu kadar açık değil idi Avrupa basketboluna.Yıldızlar burada kalıyordu.Yine NBA 'den kaliteli oyuncular geliyordu ama buradan giden pek olmuyordu.

Anımsarım az çok.Daha çok tekrarlarından izledim o dönemi.Çünkü 12-13 yaşında ne hatırlayacaktım ki ?
    Ben de kıyısından,köşesinden hatırlıyorum :)Tv de Kupa Galipleri Kupası finali yazısını görünce etkilenmiştim.Bu Efes büyük takım galiba diye çocuk aklımdan geçtiğini anımsıyorum :)
    Sonrası da Koraç sezonunda maç kaçırmadım zaten :) Yarı finalde ki Teamsystem Bologna(şu anki Virtuis) serisi daha zevkliydi bence.Bologna hucüm takımıydı.Ve starlar vardı.Gregor Fucka,Carlton Myers ..İstanbul'da ki maçta Ufuk Sarıca efsane 3'lükler sokup,38 sayıyla falan oynamıştı.Ismet Badem'in Volkan Aydın'a "Savunma Bakanı" lakapı taktığı aklımdadır hala :)
    Finalde ki Stefanel Milano ( şimdi ki EA ) daha kapasitesi sınırlı gibi görünen ama aslında o dönem Avrupa'nın en iyi savunma yapan ekibiydi.Son hucumda Centile'nin(şimdikinin babası)hiç bir anlam ifade etmeyen 3'lüğünde nasıl sevindiğimi hala unutmadım.Ve son düdük çaldığında Ufuk'un topu nasıl havaya fırlattığını... :) Bizde ki Efes sevgisi böyle birşey işte.. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilsah -- 24 Ocak 2020; 11:50:33 >
  • 15+ fark olmadiktan sonra yenilgi kredimizin oldugu bir mac oynayacagiz bugun.Real yuklenecektir bu aralar form dusuklugu yasiyorlar,mesaj maci olur

• Micic oynuyor galiba,öyle değl mi?
  • bilsah kullanıcısına yanıt
    evet hocam,oyle diye biliyorum

• abi beaubois baştan aşağı gereksizlik abidesi ya.
  • Takımız...

• Micic ile Dunston dönünce ne olacağız biz çok merak ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilsah -- 25 Ocak 2020; 1:20:7 >
  • pleiss bir işe yara be birader 2.20 boyun var adamlar elini kolunu sallayarak ribound alıyor. nasıl bir çöpsün ya.
  • beaubois - pleiss

bu ikisi o kadar kanser ki, tek başına maç kaybettirir bu ikili. cleveland'daki garland ve sexton gibiler. kabiliyet düşmanları.
  • sert oynayıp bizimkileri yıldırmaya çalışıyorlar ama o tuzağa düşmedik.bakalım son 6 dk nasıl olacak.
  • larkin' i kızdırmayacaktınız içlerinden geçti resmen ,
  • Bu ispanyollarin hakem lobisi yok mu acayip kıl oluyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shane larkine çalılan o teknik faul ne saçma şeydi lan

• Ruskid1 R kullanıcısına yanıt
    nasıl hemen çirkefleşiyorlar , bu kadar itici olunmaz ,hakemleride tebrik ediyorum larkine verdikleri teknik için buna bravo denir, adiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: captanico

nasıl hemen çirkefleşiyorlar , bu kadar itici olunmaz ,hakemleride tebrik ediyorum larkine verdikleri teknik için buna bravo denir, adiler
    Adamlar gayet rahat bir şekilde İspanyol takımı kolluyorlar. Yok mu bu hakemleri kontrol eden bir mekanizma falan nasıl bir saçmalık bu ya. Shane larkine çalınan teknik faul un hiç bir akla mantığa sığan açıklaması yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 25 Ocak 2020; 0:55:31 >
  • 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.