Şimdi Ara

ANADOLU EFES Basketbol (2020-2021 EUROLEAGUE ŞAMPİYONU) (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.311
Cevap
37
Favori
325.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teo haberleri iyice ciddileşti ve çok ciddi bir maaştan bahsediliyor. Allah akıl fikir versin. Zaten işleyen kısa rotasyonu varken orayı da hepten çorba edecekler şimdi. O paraya iyisinden 2 tane iyi uzun alınır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuncu isimlerinden bağımsız size bir örnek vereyim. Ivkovic ilk dönemini hatırlarsınız bu Krsticli, Draperli, Lasmeli, Furkanli, Cedili vs. takımı. Belki çok iyi isimler yoktu ama takım ahengi çok üst düzeydeydi. Savunma enerjisi yüksekti. Topu paylaşan bir takım vardı. Gençlerde sık sık süre alıyordu. Sonra sezon arası Huertal takıma katıldı ve takımın bütün ahengi yerle bir oldu. Takim Huertal'in kararlarına kaldı, sonrası malum. Kabus.

İşte Teo gelince de böyle olacak. Takımımızin şu an kısalar açısından bariz bir dengesi var. Belki Larkin çok işin içinde değil ama Bobua, Doğuş, Micic çok dengeli. Koç hataları hariç bir ahenk var. Ne gerek var bunu bozmaya? Takımın bariz uzun eksiği buna doğru orantılı olarak pota altı savunması ve ribaund problemi var. Bunu çözmek var Teo almak niye? Teo'yu istemiyorum. Teo gelirse bundan daha kötü duruma düşeceğiz bunda da emin olabilirsiniz. Çok büyük winner da benim mi haberim yok bu adamı yana yakıla istiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Oyuncu isimlerinden bağımsız size bir örnek vereyim. Ivkovic ilk dönemini hatırlarsınız bu Krsticli, Draperli, Lasmeli, Furkanli, Cedili vs. takımı. Belki çok iyi isimler yoktu ama takım ahengi çok üst düzeydeydi. Savunma enerjisi yüksekti. Topu paylaşan bir takım vardı. Gençlerde sık sık süre alıyordu. Sonra sezon arası Huertal takıma katıldı ve takımın bütün ahengi yerle bir oldu. Takim Huertal'in kararlarına kaldı, sonrası malum. Kabus.

İşte Teo gelince de böyle olacak. Takımımızin şu an kısalar açısından bariz bir dengesi var. Belki Larkin çok işin içinde değil ama Bobua, Doğuş, Micic çok dengeli. Koç hataları hariç bir ahenk var. Ne gerek var bunu bozmaya? Takımın bariz uzun eksiği buna doğru orantılı olarak pota altı savunması ve ribaund problemi var. Bunu çözmek var Teo almak niye? Teo'yu istemiyorum. Teo gelirse bundan daha kötü duruma düşeceğiz bunda da emin olabilirsiniz. Çok büyük winner da benim mi haberim yok bu adamı yana yakıla istiyoruz.
    Çok güzel örnek vermişsiniz hocam. O seneki takım bu senekinden bile iyi gidiyordu devreye kadar. Tam EL takımı gibi oynuyorduk. Ne zaman Heurtel geldi,takım bozuldu.

Bu takım kötü yönetiliyor. Eğer Teo hamlesi yönetimden değil de özellikle Koç tarafından isteniyorsa yazık.

1999 senesinden beri hem Efes hem de Gs taraftarıyım. İkisinin de taraftarı olmam aynı döneme denk geliyor. İkisinin yeri ayrı. Ataman benim gözümde hiçbir zaman EL koçu olmadı. Ligse başarılı olur, Eurocup' ta olur ama EL bambaşka bir boyut Avrupa' da. Hoş, şu an Avrupa' da gerçekten EL hocası diyebileceğimiz çok az isim kaldı.

Ben hala Larkin konusundayım. Real ve Oly maçında o kadar iyi oynadıktan hatta oyunun hem defans hem hücum kısmında çok iyi oynadıktan sonra bir anda noldu da bu kadar geriye atıldı çok ilginç. Bobua iyileşti belki ama Bobua savunma kısmında o kadar eksik ki 20 dakikadan fazla süre almamalı. Ne güzel kısa rotasyonu var. Hem şutu,hem deliciliği hem de savunması olan Larkin; hem enerjisi hem de çok iyi savunması ve zaman zaman hücumda da beklenmedik şeyler yapabilen Doğuş; oyun görüşü çok iyi olan ve liderlik de yapabilen Micic var ama Bobua ile birlikte dördü de sağlıklı olduğu zaman Ataman oyuncuları iyi idare edemiyor. Teo da gelirse asıl cümbüş o zaman başlayacak. Larkin gitse bile Teo için Micic kesilecek. İkisini bir arada oynatamazsın, e zaten Bobua defansta yok...

• Son paragrafınız çok değerli. Larkin en azından işin savunma kısmında da olan biri. Tam saha baskı yapabileceğimiz bir gard. Teo ve Bobua yan yana oynadığı an takımın topa baskı yapması imkansız. Bu çok büyük eksi.

Bizim kısa rotasyonumuz Larkin'in mental yapısı hariç gayet iyi. Teo'ya niye kafayı taktık anlamadım. Bana kalsa ben Anderson'un sürelerini arttırıp Motum yerine yeni bir uzun alırım. Micic-Larkin-Anderson-X-Dunston beşi ile hem tempolu hücum hem sert savunma yapabilirsiniz. Ekstra 6. adam Bobua ve joker Moerman'da var. Zaten şu an bizim ana sorunumuz oyuna yön vermek değil. Oyun içinde Simon, Micic sayesinde topa yeterince yön verebiliyoruz. Bizim ana sorunlarımız boyalı alan savunması, ribaund problemi ve tabii ki sizin de bahsettiğiniz gibi EL koçu olmayan Ataman. Oyunun belli bölümleri Ataman reaksiyon veremediği için takım reaksiyon veremiyor. Bunun çözümünün Teo olduğunu düşünmüyorum.

Büyük resimden bakarsak seneye içinde çoğu oyuncuyu tutarım ben. Micic-Bobua-Anderson-Moerman-Pleiss-Dunston(Form durumu böyle giderse ayrılabilir.). Bu iskelete gard-Ulanovas, Brookehoff veya Ponitka-Trey Thompkins gibi üç ekleme yaparım. Ha birde Dunston yerine Birch filan olursa hayır demem :). Kısa vadede dediğim gibi bir sert 4 numara alırsak kafi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Son paragrafınız çok değerli. Larkin en azından işin savunma kısmında da olan biri. Tam saha baskı yapabileceğimiz bir gard. Teo ve Bobua yan yana oynadığı an takımın topa baskı yapması imkansız. Bu çok büyük eksi.

Bizim kısa rotasyonumuz Larkin'in mental yapısı hariç gayet iyi. Teo'ya niye kafayı taktık anlamadım. Bana kalsa ben Anderson'un sürelerini arttırıp Motum yerine yeni bir uzun alırım. Micic-Larkin-Anderson-X-Dunston beşi ile hem tempolu hücum hem sert savunma yapabilirsiniz. Ekstra 6. adam Bobua ve joker Moerman'da var. Zaten şu an bizim ana sorunumuz oyuna yön vermek değil. Oyun içinde Simon, Micic sayesinde topa yeterince yön verebiliyoruz. Bizim ana sorunlarımız boyalı alan savunması, ribaund problemi ve tabii ki sizin de bahsettiğiniz gibi EL koçu olmayan Ataman. Oyunun belli bölümleri Ataman reaksiyon veremediği için takım reaksiyon veremiyor. Bunun çözümünün Teo olduğunu düşünmüyorum.

Büyük resimden bakarsak seneye içinde çoğu oyuncuyu tutarım ben. Micic-Bobua-Anderson-Moerman-Pleiss-Dunston(Form durumu böyle giderse ayrılabilir.). Bu iskelete gard-Ulanovas, Brookehoff veya Ponitka-Trey Thompkins gibi üç ekleme yaparım. Ha birde Dunston yerine Birch filan olursa hayır demem :). Kısa vadede dediğim gibi bir sert 4 numara alırsak kafi olacak.
    Katılıyorum hocam. Ben de sezon başından beri en ideal beşimizin bu olduğunu düşünüyorum. Anderson bu kadar arka plana atılmamalı. Hem şutu hem savunması olan bir oyuncu, eskisi gibi egosu da yok. Tam bir EL oyuncusu olmaya aday ama ondan da eksik faydalanıyoruz...

• Tespitleriniz çok güzel ve yerinde, benim anlamadığım bu transferleri belirlerken bir allahın kulu çıkıpta bu takımda şu eksiklikler var bu takımın kısaları yeterli, oyuna yön veriyorlar,sıkıntı savunma ve ribaundlarda diyemiyormu.?bu kulübün bu kadar etrafa satılacak parası mı var.arkadaşlar yukarıda gayet güzel açıklamışlar.teo bu takım için yukarıda belirttiğim gibi sıkıntıdan başka bir şey olmaz.keşke onun yerine içeriye yukarda bir arkadaşın belirttiği gibi parahuski alınabilse söylendiğine göre boştaymış.hem iyi bir uzun hemde içerde dunston a yardımcı olur.çünkü dunston savunmada düşüş gösteriyor.buda takımı çok sıkıntıya düşürüyor.çska maçında resmen görüldü ki sadece 3 lük atarak maç kazanılamayacağı aşikar.

• Efes'in sorunu bence de koç yetersizliği. Efes çok üçlük kullanan bir takım. Rakip buna önlem aldığında alternatif çözümler üretmek zorundasın. Real Madrid de çok üçlük kullanıyor ama pota altından da sonuca gitmesini biliyor. Efes, Csk maçında rakibin istediği gibi oynadı. Csk'yı atarak yenemezsin, rakibin düzenini bozman gerekir. Bu kısa rotasyonu bozulmaz umarım. Pota altı da şöyle olsun:D https://twitter.com/basketci/status/1076487917374185473

Geçenlerde Kara perşembede oynanan(Tofaş-Aris ve Efes-Asvel) maçlardan birini yıllar sonra tekrar izledim. Efes 2. yarı çok üçlük kaçırmış. Yine de kötü oyuna rağmen savunmasıyla son 1.5 dakikaya önde girmişti ama Final four kaçtı tabi. Efes bu maçta başına bela olan Brian Howard'u daha sonra transfer etti ama verim alamamıştı.

https://www.socratesdergi.com/kara-persembe-efes-pilsen-asvel-tofas-aris/

https://www.youtube.com/watch?v=PybkMKY1V-Q

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersöz

Tespitleriniz çok güzel ve yerinde, benim anlamadığım bu transferleri belirlerken bir allahın kulu çıkıpta bu takımda şu eksiklikler var bu takımın kısaları yeterli, oyuna yön veriyorlar,sıkıntı savunma ve ribaundlarda diyemiyormu.?bu kulübün bu kadar etrafa satılacak parası mı var.arkadaşlar yukarıda gayet güzel açıklamışlar.teo bu takım için yukarıda belirttiğim gibi sıkıntıdan başka bir şey olmaz.keşke onun yerine içeriye yukarda bir arkadaşın belirttiği gibi parahuski alınabilse söylendiğine göre boştaymış.hem iyi bir uzun hemde içerde dunston a yardımcı olur.çünkü dunston savunmada düşüş gösteriyor.buda takımı çok sıkıntıya düşürüyor.çska maçında resmen görüldü ki sadece 3 lük atarak maç kazanılamayacağı aşikar.
    Bu ülkenin iş ve spor dünyasında en büyük sorunu ortak. İhtiyaca göre adam alınmıyor, adama göre ihtiyaç uyduruluyor. Özel sektördeki işe alımların çoğu da böyle. “Evet, bu adam çok iyi bir profil. Bunu biz kaçırmayalım. İşe alalım. Nasıl olsa bir pozisyon uydururuz.” Futbol, basketbol branş fark etmez. Spor yöneticilerimiz de aynı kafada maalesef. “Evet, bu adam çok iyi bir oyuncu ama bizim ihtiyacımız bu değil.” diyemiyorlar. Çünkü yöneticiler yetersiz. İhtiyaçları, öncelikleri belirlemekten acizler. Bu yüzden planlı bir şekilde kadro oluşturulamıyor. EN İYİ İHTİMALLE fırsat transferlerinden bir kadro oluşturuluyor ve bir uyum içinde oynamaları bekleniyor. SONUÇ: Antrenör takımı oynatamadı. Hayır abicim bu kadro uyumlu bir kadro değildi aslında. Antrenörün suçu sizin iş bilmezliğini kapatacak formülü bulamamak olur en fazla.

• Bugun balon muyuz F4 takimi miyiz belli olacak.Barca deplasmanindayiz

• teodosic gelirse salona girme kavgası yüzünden dışarıda seyircileri kırbaçlarlar.
  • Efes bugün kazanır. Efes kısaları Heurtel ve Pangos'a üstünlük sağlar.
  • İlk 3 zaten hayal gibi de en azından F4 hedefi için en kötü 5. olmamız lazım. Bugün Daçka' nın kazanması çok iyi oldu.

• Teodosıc miş takım savunma yapmıyor.ribaunt alamıyor.yazık ya.

• Her maç aynı terane... Bu uzun rotasyonu ile, bu oyun yapısı ile ve bu koçla başarılı olman imkansız. Bir iki maç alırsın, düşük bütçeli takımlara karşı şov yaparsın ama karşına az bir dişli takım çıktı mı böyle darmadağın olursun... Kısa oyuncular iyi kullanılamıyor, 4 5 numaralarında savunma nedir,nasıl yapılır diye bir şey yok, hücumda tek oyunun kısaların dış şutu,rakip az savunmayı arttırsın kitlenip kalıyorsun.

Harcanan paralara yazık cidden.

• Tek teselli bugün oly ve Milano yenildi.

• Barcelona ikinci yarıda savunma anlayışını değiştirdi bırakın 3 lük atmayı potaya bile gidemedik.bir takım ilk yarı 50 ikinci yarı 15 sayı atarmı olacak iş mi?

• Larkin 15 maçta kazandırdığı maç sayısı 0... Bugün en berbat maçını oynadı. Çok isteksiz ve kötüydü.. Larkin şu haliyle seneye görmek istemediğim ilk oyuncu...

17 sayı öndeyken 17 sayı fark yer duruma geldik... Çok kırılgan takımız. Beoubois faul yaptı, sonra teknik... Adam 3ledi ve sonra yere düşen cam gibi paramparça... Hiç katkı vermedi.. Bu kadar tecrübesiz kırılgan olmamalıyız... Bu takım f8 yapar ama koç yetersizliği ve kırılganlık ile anca 1 maç alırız seriden...

• Pesic ile ataman arasında ne kadar fark var.adam maçı aldı nereye getirdi.Ataman hikaye.

• Larkin gule gule birader

• Güzel şeyler de oluyor,Birkan'ı Karşıyaka'ya postalamışız
  • 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.