Şimdi Ara

macOS Big Sur [ANA KONU] - 11.2 YAYIMLANDI! 💻🖥 (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
5
Favori
14.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetow123

Ben de şimdi güncelledim yukarıdaki barda pili falan görebiliyorduk direk şimdi basıp görebiliyoruz bunu nasıl düzeltiriz

Ayarlara girip Dock'a girin, sonrasında solda ki panelden aşağı inerek pili bulun. Orada pil yüzdesini gösterme butonu var.

• kerhac kullanıcısına yanıt
    Maalesef durum çok iç açıcı değil. Bekleyeceğiz artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bazı arkadaşlar sorun yaşamış ama ben memnunum şuan. özellikle safari gayet seri olmuş. 2019 air.

• Açıkçası ben gayet memnunum. Sanki bir tık daha hızlandı bilgisayar. Özellikle açılırken ve uyku modundan uyanırken direkt açılıyor. MBP 16''

• ahmetow123 A kullanıcısına yanıt
    Bende safaride 4k seçeneği çıkmıyor nedenini anlamadım.

Açılış süresini ölçtüm;
    Catalina ile 22 saniye de açılan Bilgisayar artık 40 saniye de açılıyor belki sonra düzelir. Genel kullanımda bir yavaşlık yok ama açılışta var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece Safiri çalıştığı halde fanlar çalışıyor.(30 tab açık) Daha önce çalıştığını duymuyordum. :(

Siriye basınca fanlar susuyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizmoo -- 13 Kasım 2020; 21:20:0 >
  • orktas O kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam açtığınız video 1080 o destekliyordur belki 2k video yazınca ben çıktı 4 K ya kadar seçenek

• MBP 13 2019 Kullanıcısıyım, uzun kullanım sonrası tespitlerim, bilgisayar çok daha geç açılıyor, şarjı daha az gidiyor, fazla ısınıyor ve netflix izlerken altyazı açıkken renk sorunu yaşıyorum. Umarım bunları ek güncellemeler ile düzeltirler, şuan geçecek olan arkadaşlara biraz daha beklemelerini tavsiye ediyorum. Acaba temiz kurulum yapsak daha mı verimli olurdu sorusuna ise cevabım yok, tecrübeli kullanıcılar bu soruya cevap verirse sevinirim.

Edit: Dozer gibi üst barda yer alan uygulamaları gizlemeye yarayan uygulama big sur ile kullanılamaz oldu, catalina'da çok severek kullanıyordum.

Sadece Netflix ve Donanım Haber Forum sayfası Safari'de açıkken ısılar bu şekilde. Normalde aynı cihaz bu şartlarda hiç fan dahi açmazdı.

Ayrıca Safariyi sol tarafta bulunan tablardan sarıya basıp alt dock'a alınca çıkan animasyon kasıyor.

Ertesi gün Safaride tekrar 4K 60FPS bir video açıp test ettim ve cihaz fan bile açmadı, sanırım sistemin oturması için belli bir süre geçmesi gerekiyor, ek güncellemeler ile bu sorunlarında düzeleceğine inanıyorum.

Dozer isimli uygulamanın yeni versiyonu sorunsuz çalışıyor.

macOS Big Sur [ANA KONU] - 11.2 YAYIMLANDI! 💻🖥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2573B355F -- 15 Kasım 2020; 12:52:24 >

• Evet arkadaşlar - yön bildirmeye geldim. Catalina’ya kıyasla aynı işleri yapmama rağmen artık ara sıra fan sesi duymaya başlıyorum.

İleride gelecek güncellemelerle düzeltileceğini tahmin ediyorum çünkü henüz Mayıs ayında çıkmış bir cihazda bence bu hiç normal değil. (Mbp 13’ 2020)

• Ayrıca açılış sesi geri geldiği için çok mutluyum 😁

Birkaç yıldır yeni çıkan cihazlarda yoktu bu ses

• update başlattım yine hata verdi hani düzelmişti bu

• cem650 kullanıcısına yanıt

Sabah sorun yoktu bir sürü kişi güncelledi ama şu anki durumu bilmiyorum.

• 16" Pro cihaz, ben sevemedim.

*Kullandığım uygulamalardan VMware Fusion uyumsuzdu güncelleme şart oldu.

** Bluestack ve diğer emulatörlerin hiç bir versiyonu şuan Big Sur için hazır değil bilginiz olsun. Benim için büyük sorun oldu.

Safari genelinde değişiklikler var;

*Sayfadaki izleyicileri otomatik engelliyor ve onları listeleyip görmemizi sağlıyor.

*Genel bir performans sorunu varmış gibi hissettiriyor özellikle safaride belli ediyor.

*Yeni sekme açma yerini değiştirmişler saçmalık.

*Sonunda Youtube 4K içerik izleyebiliyoruz.

*Denetim merkezi altında toplanan ayarlar pek bir sırıtmış gözün alışması şart.

*Mis gibi bildirim menüsünü berbat hale getirmişler, bildirimler ve widgetlar aynı menüde yer alıyor. Tarih kısmına tıklayıp görüyorsun ne alaka olduğunu anlayamadım.

*Açılış süresi değişmedi 22-23 sn

*Isınmayla alakalı ekstra bir sorun yaşamadım bu i9 işlemci her zaman sıcak zaten! -Bu işlemcili Macbook Proyu hiç kimseye tavsiye etmem.-

*Ses, ekran parlaklığı gibi seviye göstergeleri değişmiş.

Sonuç olarak dertsiz başınıza dert almayın derim.

Oturum açma ekranındaki görsel bende hep net görünüyor bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mct2002 -- 14 Kasım 2020; 18:0:36 >

• Catalina`da benim Mac uçuşa geçiyordu, şu an kesildi.

Safari`de ve Widget`larda takılma vardı, Widget düzeldi fakat Safari`de video oynatınca donmalar oluyor, mecburen başka tarayıcı kullanıyorum. Ayrıca, Safari`de Twitch, YouTube vb. kullanırken sesler 5-6 dakika sonra robotlaşıyor ve yankı yapıyor. Catalina`da da aynısını yaşıyordum, çözülmemiş.

Şarj, Catalina`dan daha iyi gidiyor.

Açılışta da herhangi bir yavaşlama ya da hızlanma yok. Aynı.

Bende tek büyük sıkıntı Safari`de şu anlık.

• mct2002 kullanıcısına yanıt
    Cihazı kapatıp açtığınızda da mı

• Safari kasıyor bazen bende

• açılış sesi kapatmanın bir yolu yok mu? betadayım güncelleme çok yavaş iniyor sebebi ne bilen var mı

• asertyu kullanıcısına yanıt
    Ayarlar ve ses kısmından kapatabilirsiniz.

• Şifre sorma ekranında renk kayması yada bulanıklaşma diye tabir edebileceğim durumu ben bi ara catalinada yaşadm bikaç kez. uykudan uyandırdığımda yapıyordu reset atınca düzeliyordu. (şifreyi girdikten sonra masaüstü geldiğinde de aynen devam ediyordu bulanıklık)

ancak bir süredir yapmıyor. BigSur geçmedim henüz, en az bir iki güncelleme beklemeyi düşünüyorum..

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.