Şimdi Ara

[ARŞİV] Finansbank Enpara (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.542
Cevap
130
Favori
163.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O kadar kolaymı hocam bu işler ?
  • 3 yil oldu sanirim ben boyle guzel kart gormedim gecenlerde uyku sersemi yanlislikla 10.000lira kredi aldim hesaba girdim onelan

Aradim sagolsun mh'deki bayan 2 hafta boyunca iade hakkiniz var dogan bey dedi. Diyemedim "senin dogan bey diyen dilini yerim"

Gercekten iyiler bence kusursuzlar hatta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ceptelefonundan kullandığım enpara uygulamasının şifresini nasıl değiştireceğim
  • Arkadaşlar ilk defa kart kullanıyorum, bu kartın hesap numarası, müşteri numarası, iban numarası vs gibi bana lazım olabilecek bütün numaralar hangileridir acaba, kartın neresinde yazar.
  • Kartın ön yüzünde TR ile başlayan 24 haneli numara IBAN numarasıdır.
    4 ile başlayan 16 haneli kabartmalı numara kart numarasıdır.
    Müşteri numaranız siz Enparaya başvurduktan sonra size verilir.(Sanırım SMS ile geliyordu.Ben üye olalı 4 yıl oldu tam hatırlamıyorum)
    Hesap numarası IBAN numaranızın son 8 hanesidir.(Aslında buna gerek yok.Para gönderirken IBAN numarası yeterli oluyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 1 Temmuz 2017; 2:51:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Kartın ön yüzünde TR ile başlayan 24 haneli numara IBAN numarasıdır.
    Müşteri numaranız siz Enparaya başvurduktan sonra size verilir.(Sanırım SMS ile geliyordu.Ben üye olalı 4 yıl oldu tam hatırlamıyorum)
    Hesap numarası IBAN numaranızın son 8 hanesidir.(Aslında buna gerek yok.Para gönderirken IBAN numarası yeterli oluyor.)

Hocam çok teşekkür ederim, kart numarasıyla müşteri numarası ne işe yarıyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzyCreek

quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Kartın ön yüzünde TR ile başlayan 24 haneli numara IBAN numarasıdır.

Hocam çok teşekkür ederim, kart numarasıyla müşteri numarası ne işe yarıyor acaba

Müşteri numarası ile Enpara hesabınıza girersiniz.Hesaba girişte Müşteri numarası yada TC no ile giriş isteniyor.

Kart numarası da genellikle internetten alışverişlerde kullanılır.Ödemeyi kartla yapacağın zaman site sizden kartın ön yüzünde ki 16 haneli kart numarasını ister.(Ayrıca son kullanma ve arkada ki 3 haneli CVV kodunuda)
    Örnek resim altta verdim.

Ayrıca bazı durumlarda bir kişinin hesabına para göndermek için de kart numarası kullanılır.Kart numarasını girdikten sonra para o kişinin kartına yüklenir.Mesela BKM Ekpress adlı uygulamada kullanılıyor bu sistem.(Ben kullanmadığım için sistemi tam bilmiyorum)Örnek resim en altta

• almak icin en uygun kart bu heralde değil mi? tavsiye ediliyor genelde sizlere de sormak istedim banka kartı olarak kullanmayı duşunuyorum. Açıkcası herşeyi kendilerinin halletmesi (yani banka gitmeden kartın gelmesi) cezbediyor.

genelde avantajlarını sayıyorlar acaba en paranın dezavantajı nelerdir?

bir de

ekstra hiç bir ücret gelmiyor değil mi?

edit:başvuruyu yaptım

kaç yere imza atmamız gerekiyor acaba yanlışa gelmeyek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11 52 7 -- 18 Temmuz 2017; 14:10:9 >
  • İninal kart kullanıcıysanız veya almayı düşünüyorsanız hiç almayın derim yaklaşık 4-5 aydır ininal kart kullanıyordum son zamanlarda epey bir sorunla karşılaştım müşteri hizmetlerine bağlanamama 3D secure güvenlik kodu gelmemesi mobil uygulamaya giriş yapamama vs. Yaklaşık 1.5 hafta önce ininal kartın bir sorununu araştırıyordum bir forumda şöyle bir yorum gördüm 'İninal kartla ne uğraşıyorsunuz EnPara kullansanıza' Bu yorumu gördükten sonra EnPara yı araştırmaya başladım EnPara nın internet sitesinden forumlardan vb. yerlerden araştırdım yeterli sürede araştırdıktan sonra başvuru yaptım 2 gün sonra beni aradılar ve müsaitmisiniz şimdi evinize gelicem... dediler yaklaşık yarım saat sonra eve bir bayan geldi EnPara yı araştırdınız mı vs. sordu ben de cevapladım felan derken sözleşme imzalanmam istendi imzaladım sonra birlikte EnPara hesabımı oluşturduk sonta elime bir paket verdi ve bende uğurladım sonrasında paketi açtım paketin içinde Encard ve bir kalem çıktı araştırırken hediye olarak not defteri de çıkacağı söylenmişti ama çıkmamıştı neyse sonra aynı gün için de EnCard a para yüklettim gerçekten de para yüklerken hiç bir şekilde kesinti olmuyordu sıkıntısız yüklemiştim eve gelip ilk alışverişimi yaptım ancak alışverişi mi tamamlayamadım 3d secure ekranı gelmiyordu ve alışveriş iptal oluyordu yine mi hata diyerek kartı bir kenara bıraktım 2 gün sonra tekrar denemeye karar verdim ve denedim bu sefer hiç bir kesinti yaşamadan sorunsuz bir şekilde alışverişi tamamlamıştım birden aklıma şu geldi ininal kartta 3d secure gerektiren alışverişler için en az 2 gün beklemek gerekiyordu galiba EnPara da da bu böyle demiştim sonrasın da diğer bütün alışverişleri mi EnPara dan yaptım ve alışverişleri mi sıkıntısız sorunsuz tamamlıyordum ve şu ana kadar hiç bir sorunum olmadı EnPara dan gayet memnunum İnşAllah ilerleyen zamanlar da da bu düzen bozulmaz.EnPara yı kesinlikle tavsiye ediyorum hiç düşünmeden başvurun.

• Enpara ile ikea'dan alışveriş yapamıyorum sorun nedir acaba?
  • yaklaşık 8 aydır Enpara kullanıyordum taki geçen haftaya kadar.. Araç satışından aldığım 33500 tl lik parayı başka bankadan makina ve elde sayılarak aldım aynı zamanda ben ve 2 arkadaşım ile saydık saat 16:57 de finansbank şubesinde olmama rağmen güvenlik içeride fazla müşteri olmasından dolayı içeriye almayınca atm den para yatırmaya başladım atm yatırdığım paraların bir kısmını beğenmedi geri verdi fakat sonunda hepsini aldı ancak 150 tl eksik olarak aldı müşteri temsilcisine durumu anlattım 1 hafta sonra durum ne diye sormak için aradım atm de fazla para yokmuş ben eksik yatırmışım dendi.Bu duruma kızdım hesabımdaki 60 bin tl başka bankaya yolladım hesabımı kapattım Enpara ile Finansbank ın yaptığı muamele onlara yakışmadı bu gibi durumlar başkasının başına gelebilir dikkatli olsunlar
  • Tmm da bu diğer bankalardada başına gelebilir. Sorun iş ahlaki ile ilgili. Maalesef
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle iş ahlakı ile lgili daha önce atm ile ilgili Vakıfbank ta sorun yaşadık para iademiz yapıldı finansbank atm sine yatırdığım paradan emin olmasam ben de hata var diyecem

• Selam arkadaşlar an itibariyle enpara kartımı aldım

Sadece bir sorum olucak sizlere.

Biraz korkarak aldım açıkcası,herhangi bir sıkıntı çıkartırmı,hani bankanın tamamda hani böyle insanın ayağına gelmeler falan tırsıttırıyor insanı :D içimi ferahlatcak bir yorum bekliyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Double King Chicken

Selam arkadaşlar an itibariyle enpara kartımı aldım

Sadece bir sorum olucak sizlere.

Biraz korkarak aldım açıkcası,herhangi bir sıkıntı çıkartırmı,hani bankanın tamamda hani böyle insanın ayağına gelmeler falan tırsıttırıyor insanı :D içimi ferahlatcak bir yorum bekliyorum:)

Turkiyenin en cok tavsiye edilen karti icini rahatlatmak icin baska bir seye gerek yok galiba :)

• aeffes kullanıcısına yanıt
    Sağolasın haklısın galiba :)

• Selam herkese amazon veya aliexpress kampanyası ile para iadesi gelen oldu mu?

• diciotto kullanıcısına yanıt
    İadeler 7 Ağustos'ta yatacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enpara kartimla yurtdisi alisveris neden yapamiyorum. Faceit twitch sub felan almak istedigimde hata veriyor mecburen yurtici olarak aliyorum. Visa secip bilgileri girdigimde kabul etmiyor. Steame para bile yukleyemiyorum 1 sene önce yukleniyordu

• arkadaşlar belkide haberiniz vardır bilmiyorum ama enpara kredi çekimlerinde sigorta yapmaya başlamış.oranlar zaten çok yüksekti(1.39 48 ay için) birde bu sigorta işi hoş olmadı.gidip farklı bir bankadan çok daha uygun (1.11) kredi çektim.17 bin tlde 2bin lira fark etti.bu konuda mail de attım, kredilerini ödemeyenler varmışta aileleri mağdur olmuşta felan hikaye okudular.ona göre değerlendirin derim.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.