Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.789
Cevap
34
Favori
67.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bendeki model sizinkinin bir düşüğü. 099d olanı. O sebepten ona göre yorum yapıyorum siz pay çıkarın. Bilmiyorum ısı değerlerinde ahım şahım azalma olmadı muhtemel soğutucuyla alakalı. Şu anda nba 2k16 ile denediğimde normalde 92 lere çıkardı fakat max oyundan çıkıp bakınca 90 olduğunu gördüm tabi msi programıyla baktığımdan bazen alakasız bir anda ısı değerinde artış olabiliyor. Fakat genelde baktığımda 88 gibi bir rakamda uzun süre gördüm tabi oyundaki atmosfere göre azalabiliyor. Yanlız şu vardı 12şer dakikadan 4 periyot ve uzatma sonunda ara videolarda bile normalde 70 lerde iken ne hikmetse maaşallah 94 de kaldı ve inmedi tabi uzun süre yaklaşık 2 saate yakın maçta son dakikalarda çıktı o kadar da olsun dedim. Zira ben son periyotta su kaynattım makine iyi dayandı ama gram da kasma olmadı. Açıkçası zamanım olsa bf4 ve dirt rally de denemeye çalışacağım. Genelde fifa oynuyorum onda da genelde 85-88 max olurdu fhd ekranda. Bakalım test edebilirsem yinede bende ki model için yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rutubettin

quote:

Orijinalden alıntı: Asac Schrader

quote:

Orijinalden alıntı: Asac Schrader

Arkadaşlar soğutucu arayışındayım da tavsiye ettiğiniz soğutucu var mı 50-100 tl aralığında. Malum yaz geldi artık hafiften yanmaya başladı cihaz

Yardımcı olacak yok mu

Hocam valla ben de sıcaklar geldi diye zalman ns2000 marka model soğutucu aldım ancak soğutma 4-5 derece civarında. Dün gta5'i oynayım dedim 80'den baslıyor yarım saat sonra 90'a kadar geliyor ama full ayarda. Farcry 4high ayarda 90. Dota 2 high ayarda yine 90. Ben anlamadım bu işi. Bi arkadaş 75'ten yukarı cıkmıyor demiş zalman'ın nc2000 modelini kullanıyormus. Nasıl bir soğutucuymuş 15 derece fark ettiriyor. Bence alacaksan onu al durum böyleyse.

selamlar o arkadaş benim ancak ben bu yazının başında paylaşılan ayarları yaptığımı söyledim o şekilde 75 derecenin üzerine çıkmıyor. zalman zm nc 2000 modeli benim soğutucu. saf alüminyum

• arkadaşlar konunun başında paylaşılan ayarı yapınız yüksek performans modunda işlemcinin birazcık gücünü kısıyor ancak oyunlarda bunu anlamıyorsunuz bile. ısı 5-10 derece fark ediyor. hatta durun ayarı söyleyim ayarlar-sistem-ek güç ayarları- yüksek performans ( plan ayarları değiştire girin )- gelişmiş güç ayarlarını değiştir- buradan işlemci güç yönetimini bulun tıklayın en düşük işlemci durumunu %5 % 90 yapın en yüksek işlemci durumunu da % 90 % 90 yapın üst alt sıra ile. bu anladığım kadarıyla işlemcimize müdahale ediyor ısı değerleri ciddi düzeldi ve fark farkedilmeyecek kadar az.
  • ha bende windows 10 var söyleyim win8.1 de farklı olabilir.
  • Bunun 17 inçlisi var mı ya
  • Hocam konu başındaki ayarlarla beraber soğutucu da aktif. Ancak 80'den başlayıp 90'ı buluyor sıcaklık. Belki tozlanmıştır çok yoğun kullandım 6 ay oldu.
  • Arkadaslar havalar sicak onu da dikkate alin derim. Hele akdeniz tarafindaysaniz kullanmayin bile ya da klima olan oda da calistirin. Cok ciddi garanti kapsamina girmeyen zararlar verebilirsiniz

Isi bilesenlerin omrunden omur calar 😉 varsa 10fps az olsun zaten insan gozu icin 24fps fazlasiyla yeterli.. 3000tl lik bilgisayari da durduk yere bozmaktan iyidir kanimca 😄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    NBA'i yarın ben de dener sonuçları bildiririm hocam. Hem ortalık hem pcler yaniyür :D
  • Merhaba arkadaşlar, RAM'i kaça kadar yükseltebiliyoruz max? Hangi ürünü önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler
  • arkadaşlar pc yi alalı yaklaşık 4 ay felan oldu şimdi pc acılışta hos geldiniz demeden öncesinde ekranda sanki televizyonda karartı gibi ince cizgiler oluyor son bi kaç gündür ki sadece açilişta oluyor.
  • Vmancorna V kullanıcısına yanıt
    En fazla 8 GB ekleyebiliyoruz hocam, genelde kullanılan ram şu ben de bundan almayı planlıyorum.
  • Arkadaşlar standart donanımda 4 GB ram ile yani GTA 5'te normal ayarlarda dahi takılmalar oluyor, fps 0'a kadar iniyor normal mi?
  • Muhtemel ram yetersizliği hocam...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    disk de % 99a kadar çıkıyor oyun sırasında. sanırım sanal bellek oluşturuluyor o yüzden. ram ve ssd siparişi verdim, inşallah kurtulucam bu çileden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

Bende zalmana o kadar para veremeyeceğimden gittim ergo500 denen bir soğutucu aldım. Bakalım gelince fark ettirecek mi buraya yazarım. En az 5 derece etse o bile yeter. En ağır yükte bile 85 dereceyi aşmasın işlemci,ekran kartı da 75 aşmasın. Zira şu anda nba oynarken 92 lere geliyor sırf bu yüzden işlemci kapasitesini 5 birim düşürerek oynuyorum. O şekilde yaklaşık 5-8 derece daha az ısınıyor.

Hocam kaç derece farkettirdi ürün? bende zalman ns 2000 var 2 derece anca farkettiriyor.140 küsür lira vermiştim ayıptır söylemesi ama yetersiz geliyor .Ergo 500 u iinceledim şimdi internetten iyi gibi duruyor fanlar elinizi üstüne koyduğunda iyi hava akışı oluyor mu? iyi üflüyor mu? ve kaç rpm de dönüyor fanlar bir bilginiz var mı?

• Ben de ssd ve kızak aldım bi aksilik olmazsa yarın ssd ye geçiyorum. Yalnız bi sorum olacak ben şu anki hdd yi ikiye böldüm ssd ye Windows kurulumunu nasıl yapıcam veri kaybı yaşamadan?

• American Psycho kullanıcısına yanıt
    Bu da anca 2-3 derece etki etti hocam. Hava akışı gayet iyi geldi bana son devirde hiç altı ısınmıyor hatta üst cayır cayırken altta makine çalışmıyor gibi soğuk. Fakat etkisi 2-3 derece. toplam 106cfm hava akışı var fakat rpm yazmıyor. Ben soğutucularında etkisinin bu kadar olduğuna kanaat getirdim şahsen. İşlemcide oynama yapmadan soğutma da pek mümkün olmuyor sanki. Yüzde 99 yapsam bile 5 derece oynuyor görünüyor. 100 yapınca aynı seviyeye tekrar geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

Bu da anca 2-3 derece etki etti hocam. Hava akışı gayet iyi geldi bana son devirde hiç altı ısınmıyor hatta üst cayır cayırken altta makine çalışmıyor gibi soğuk. Fakat etkisi 2-3 derece. toplam 106cfm hava akışı var fakat rpm yazmıyor. Ben soğutucularında etkisinin bu kadar olduğuna kanaat getirdim şahsen. İşlemcide oynama yapmadan soğutma da pek mümkün olmuyor sanki. Yüzde 99 yapsam bile 5 derece oynuyor görünüyor. 100 yapınca aynı seviyeye tekrar geliyor.

Anladım hocam usb fanların aşşağı yukarı hepsi aynı , piyasada prize takılan fan bulabilsem yumulcam hemen ama yok bulamıyorum

• American Psycho kullanıcısına yanıt
    Hocam usb fanlı olanlarıda gücü bilgisayardan değil de elde şarj aleti falan varsa uzatarak usb yi ona bağlayıp kullanmalı. Zamanında bu usb den güç alanların bilgisayara da uzun vadede zarar verdiğini duymuştum hatta güney köprüsüne zarar veriyormuş yanlış hatırlamıyorsam yine burada okumuştum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayara ssd taktım bugün. Farkettim ki ben bu bilgisayara 6 aydır can çekiştiriyormuşum
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.