Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.789
Cevap
34
Favori
67.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batarya yuzde 97 lerde kaliyor sarj etmiyor diyor bataryadami sardami sorun sarjdami yoksa normalmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaws01

Batarya yuzde 97 lerde kaliyor sarj etmiyor diyor bataryadami sardami sorun sarjdami yoksa normalmi

Windowsun bugı sanırım. Çıkarıp takınca geçiyordu bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: slayerxp

quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

quote:

Orijinalden alıntı: slayerxp

Bilgisayarım bgn geldi. Önceden aldığım 240gb ssd mi taktım. Dvdyi söktüm ve hddyi oraya taktım. Total 1240gb yerim oldu. Ssd bu makinaya mutlaka ilk yapılması gereken güncelleme. Klavye gerçekten çok kalitesiz yada kalitesiz hissettiriyor. GTA V ve F1 2015 kurup oynadım. Isınma hissetmedim ama fan bariz duyuluyor. Şimdilik bu kadar kullandıkça buradan paylaşım yaparım. Bu paraya bu cihaz gerçekten güzel.
    Kalın sağlıcakla.

Icini actin yani :D valla buyuk cesaret :)

Bende takacam.. bu 120gb ile yetinemeyecegim gibi duruyor :)

Evet icini actim. Gayet kolay korkulacak bir yani yok. 10 kusur tane vidayi sokuyorsunuz sadece. Youtubeda videosu var. 120gb uzun vadede yetmeyecektir ki bnm windows programlar 2 oyun zaten o kadar yer kapladi

Cok guzel :) intel marka wireless alir almaz bir kereden icini acip hem hdd yi hem de wifi kartini takicam.. masallah cok sukur uzmedi su ana kadar.. garantilik isimiz olmaz gibi ama tabi amasi var :D neyse bakalim :) tabi 120gb le de kullanilmiyor.. keske altina koysalardi :( 1 vida icin 10 vida mi acilir :/

• Merhaba arkadaşlar.. 209 nolu bios dün itibariyle çıkmıştır.. en baştaki mesajda yer alan driver linkinden indirebilirsiniz..
  • PC ye nod32 yüklemek istedim ve yükledimde (normalde parasının verir alırım ama bi anlık aceleciliğime geldi karta para yüklemeye üşendim hemen beleşini indirdim) ondan sonra pc birden masaüstünde donmaya başladı.
    Sağ tık yapıyorum pc donup kalıyo
    Başlata tıklıyorum pc donup kalıyo
    Bilgisayarıma girmeye çalışıyorum pc donup kalıyo

Naparsam pc masaüstünde donuyo

Güvenli moda girmeyi denedim hiçbir şekilde girilmiyo
    Görev yöneticisine falan kesinlikle girilmiyo

Kısacası pc dondu kaldı hiçbişey yapmadan bekliyorum
    Ya windows yanıt vermiyo diyo sonra donuyo
    Yada siyah ekran oluyo ama mouse ekranda gözüküyo

Herşeyi denedim ama düzelmiyo laptopu alalı daha 1 ay oldu ve aşırı memnunum ama şimdi napcam bilmiyorum.

• beyler ben bu notebook'u bugün aldım n11'den. f/p olayı beni cezbetti, ayrıca daha önce de asus kullandığım için kalitesine güvenerek aldım. 3-4 sene kullanmayı planlıyorum. 2549 liraya aldım. cihaz freedos. şimdi makine gelmeden sormak istediğim birkaç soru var:

1) photoshop'ta işim oluyor. ekran 768 farkındayım ama önceden de bu çözünürlüğü kullanıyordum. alışığım. ps performansı nasıl?

2) tabii ki oyun da oynayacağım. gta v, battlefield 4, crysis 3 performansları oyunlar orta kalitedeyken nasıl? (ultra görüntü kalitesi beklemiyorum, akıcı olsun yeterli)

3) soğutucu şart mı?

4) ram+ssd takviyesi şart mı?

5) bu freedos olayı nasıl olacak? az çok anlarız pc, format vs. işlerinden ama bu DOS işletim sistemine nasıl win yükleyeceğim? normal format atar gibi mi?

6) win7 kursam sorun yaşar mıyım?

teşekkürler şimdiden...

• arkadaslar, bu aksam cihazı aldım. Şuanda win 8.1 kurulumu bitti ve driverları cdden yukledim. wifi gordu, usb calisiyor Bi sıkıntı yok suaanda. Biraz arastırma yapan kişi, eger bu fiyat aralıgındaysa kesinlikle ister istemez bu cihaza yonleniyor. Ben 12 gb olarak aldım performansını deneme sansım olmadı.

Ekran kartı driverı olarak win8.1 hangisini yuklemeliyim.
    Cd deki driverları kurduktan sonra yapmam gerekenler neler?
    oyunlardaki fps ve diger performansı gozlemleyebilecegim, forumdada yaygın olarak kullanılan test programları neler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet efendi

beyler ben bu notebook'u bugün aldım n11'den. f/p olayı beni cezbetti, ayrıca daha önce de asus kullandığım için kalitesine güvenerek aldım. 3-4 sene kullanmayı planlıyorum. 2549 liraya aldım. cihaz freedos. şimdi makine gelmeden sormak istediğim birkaç soru var:

1) photoshop'ta işim oluyor. ekran 768 farkındayım ama önceden de bu çözünürlüğü kullanıyordum. alışığım. ps performansı nasıl?

2) tabii ki oyun da oynayacağım. gta v, battlefield 4, crysis 3 performansları oyunlar orta kalitedeyken nasıl? (ultra görüntü kalitesi beklemiyorum, akıcı olsun yeterli)

3) soğutucu şart mı?

5) bu freedos olayı nasıl olacak? az çok anlarız pc, format vs. işlerinden ama bu DOS işletim sistemine nasıl win yükleyeceğim? normal format atar gibi mi?

teşekkürler şimdiden...

1) PS performansı harika ilerde premiere i de kurmak istersen haber ver, Nvidia cuda teknolojisini aktif edecek kayıt defteri anahtarları elimde mevcut.. zor da olsa yabancı siteleri alt üst edip buldum

2) buna yanıt veremiycem çünkü daha oun yüklemedim. youtubede videolar mevcut oyunla ilgili.

3) oyunlarda şart, ama bu her laptop için geçerli.

4)Olsa ortalığı yakar kavurur

5) evet normal olarak format atman gerekecek.

6) Yok windows 7 kurabilirsin. ama usb leri ve wifiyi görmüycek.. wifiyi driver cd sinin içindeki driver ile çözebilirsin.. usb ler içinse googleye "intel 8 series usb 3.0 windows 7" diye arattığında çıkacak ilk siteye girip indirmen gerekecek. hatta dur seni yormuyum link veriyim

https://downloadcenter.intel.com/download/22824/USB-3-0-Driver-Intel-USB-3-0-eXtensible-Host-Controller-Driver-for-Intel-8-9-100-Series-and-C220-C610-Chipset-Family

• quote:

Orijinalden alıntı: Registered

arkadaslar, bu aksam cihazı aldım. Şuanda win 8.1 kurulumu bitti ve driverları cdden yukledim. wifi gordu, usb calisiyor Bi sıkıntı yok suaanda. Biraz arastırma yapan kişi, eger bu fiyat aralıgındaysa kesinlikle ister istemez bu cihaza yonleniyor. Ben 12 gb olarak aldım performansını deneme sansım olmadı.

Ekran kartı driverı olarak win8.1 hangisini yuklemeliyim.
    Cd deki driverları kurduktan sonra yapmam gerekenler neler?
    oyunlardaki fps ve diger performansı gozlemleyebilecegim, forumdada yaygın olarak kullanılan test programları neler?

Hayırlı olsun kardeşim aramıza hoş geldin :)

nvidia nın sitesinden güncel driveri indirip kurmanı öneririm..

ttest yazılımı bir sürü var.. benim favorilerim pcmark ile cinebench ;)
  • quote:

quote:

beyler ben bu notebook'u bugün aldım n11'den. f/p olayı beni cezbetti, ayrıca daha önce de asus kullandığım için kalitesine güvenerek aldım. 3-4 sene kullanmayı planlıyorum. 2549 liraya aldım. cihaz freedos. şimdi makine gelmeden sormak istediğim birkaç soru var:

3) soğutucu şart mı?

teşekkürler şimdiden...

1) PS performansı harika ilerde premiere i de kurmak istersen haber ver, Nvidia cuda teknolojisini aktif edecek kayıt defteri anahtarları elimde mevcut.. zor da olsa yabancı siteleri alt üst edip buldum

2) buna yanıt veremiycem çünkü daha oun yüklemedim. youtubede videolar mevcut oyunla ilgili.

6) Yok windows 7 kurabilirsin. ama usb leri ve wifiyi görmüycek.. wifiyi driver cd sinin içindeki driver ile çözebilirsin.. usb ler içinse googleye "intel 8 series usb 3.0 windows 7" diye arattığında çıkacak ilk siteye girip indirmen gerekecek. hatta dur seni yormuyum link veriyim

https://downloadcenter.intel.com/download/22824/USB-3-0-Driver-Intel-USB-3-0-eXtensible-Host-Controller-Driver-for-Intel-8-9-100-Series-and-C220-C610-Chipset-Family

çok teşekkürler bilgiler için. touchpad multitouch mı peki?

• quote:

quote:

quote:

3) soğutucu şart mı?

teşekkürler şimdiden...

çok teşekkürler bilgiler için. touchpad multitouch mı peki?

Asus smart gestureyi kurunca multitouch devreye giriyor ;)

• tamamdır bu özellik önemli :) merakla bekliyorum bakalım gelmesini
  • quote:

tamamdır bu özellik önemli :) merakla bekliyorum bakalım gelmesini

Hadi bakalim :) geldiginde yorumlari bekliyoruz ;)

• cihazla ilgili 2 sorunum var desteginizi bekliyorum.

1- uyku modundan cıktıktan sonra ses gelmiyor.
    2- notebook u 23" monitore yada tv ye baglamak istiyorum. ancak en fazla 1366*768 cozunurluge kadar destekledigi icin, 23" monıtorden aldıgım goruntu hem buyuk hemde kalitesiz.
  • Registered kullanıcısına yanıt
    Goruntu ayarlarina girip monitorunu ikinci ekran olarak tanimlarsan cozunurlugu artirabilirsin... Yani ben oyle biliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_koparal

Goruntu ayarlarina girip monitorunu ikinci ekran olarak tanimlarsan cozunurlugu artirabilirsin... Yani ben oyle biliyorum...

haklısın olayı ordan cozdum. yalnızca 2. ekran dedim ve cozunurlugunu 1900x olarak ayarladım. Hdmi takınca direk monitore geliyor istedigim biçimde, cıkartınca notebooktan devam ediyorum.

Ancak sorun şu, aynı anda calistirmak istedigimde iki goruntude 1300 olarak geliyor, boyle oluncada monitordeki goruntu buyuk ve kalitesiz cozunurlukte oluyor.

iki monitordende goruntu alırken laptop u kucuk, monitoru ise buyuk cozunurluk yapma sansımız yokmu? ( bu arada genişlet olarak, goruntuyu yanyana bicimde yapınca sorun yok, ama goruntu aynı ekranda degil ozamanda.)
  • Yakın bir zamanda ben de alacağım. Genel kullanım amacı oyun olacak. İlk başta sadece 8 ram takviyesi yapabilirim. Yazın da ssd düşünüyorum. Aslında bu cihaza 2 ay önce falan kavuşacaktım da pcdepo sağolsun mağdur etti bizi de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asac Schrader

Yakın bir zamanda ben de alacağım. Genel kullanım amacı oyun olacak. İlk başta sadece 8 ram takviyesi yapabilirim. Yazın da ssd düşünüyorum. Aslında bu cihaza 2 ay önce falan kavuşacaktım da pcdepo sağolsun mağdur etti bizi de.

ben de o şekilde yapacağım pc yi, krediler yattıkça yavaş yavaş halledeceğim. ssd ile uçar diyorlar. bu arada, hafız ben de pc depodan alacaktım son anda vazgeçtim. ne sorun çıkardılar tam olarak?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Asac Schrader

Yakın bir zamanda ben de alacağım. Genel kullanım amacı oyun olacak. İlk başta sadece 8 ram takviyesi yapabilirim. Yazın da ssd düşünüyorum. Aslında bu cihaza 2 ay önce falan kavuşacaktım da pcdepo sağolsun mağdur etti bizi de.

ben de o şekilde yapacağım pc yi, krediler yattıkça yavaş yavaş halledeceğim. ssd ile uçar diyorlar. bu arada, hafız ben de pc depodan alacaktım son anda vazgeçtim. ne sorun çıkardılar tam olarak?

alışveriş yapan yüzlerce insanın ürününü gönderemediler. Kredi kartı'ndan yapanlar ürün ibrazı yaparak parasını geri alabildi. EFT-Havale yapanlar daha alamadı bildiğim kadarıyla. Zaten şuan pcdepo'da ürün satılmıyor. Anasayfada yazısını okuyabilirsiniz. Birkaç ay ürün satışı yoktur diye.

• Ekranı Mat'mı Parlakmı?
    Örneğin benim tabletimde, tabletin ekranını aşağı yukarı yapınca ekran kararıyor. Sade belli bir açıdan tutunca ekran net görünüyor. Laptopun ekranı böle değildir umarım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.