Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.789
Cevap
34
Favori
67.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: khytr89

quote:

Orijinalden alıntı: VForOyuncu

beyler bende aynı laptopdan alıcam 4 gb ramli alıp 8 gb ram takviyesini kendim mi yapayım kendim yapayım derken 8 gb ram alıp garanti kapsamının içinde aldıgım magazayamı taktırıym yoksa direk 12 gblık halini mi alıyım ?

Aldım ve içine 4gb ramı taktım. Sen takınca da garanti bozulmuyor yeter ki sağını solunu vurup kırma :)

firmaların yaptığı da aynı şey, 2 vida aç ramı tak ve vidaları sık..

yani, yetkili servisin de yaptırıp teslim etmiyorlar ;)

ssd dahil mi buna ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VForOyuncu -- 17 Aralık 2015; 16:13:56 >
  • Her üniverste her bölüme verilmiyor o.

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadMonster -- 17 Aralık 2015; 16:24:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AML Mezunu

Hocam öncelikle merhabalar. Konunuza yazabilmek için üye oldum sırf. Bana cevapverirseniz çok mutlu olurum. Size sormak istediğim birkaç birşey var öncelikle. Çünkü aynı modeli 1 hafta içinde bende alacağım.Ve şimdiye kadar hiç laptop kullanmadım. Laptoplar hakkında gram bilgim yok. Reelde göremediğim için size bikaç soru sormak istiyorum.

1- Asus K ' serisindeki gibi ekranın alt kısmı açılıyormu? (Plastiği çekince)
    2- Klavye'nin ordaki esneme ilerde bir sorun teşkil edermi sizce?
    3- Kasanın plastik olması anormal bir durummu? Çokmu dayanıksız oluyor plastik olunca?
    4- Pili 4 hücreli pilmiş. Çokmu hızlı tükeniyor? Normal laptoplara oranla daha çabukmu biter?
    5- Laptoba herhangi bir ssd alsak uyumsuzluk sorunu yaşamadan takabilirmiyiz?
    6- Daha çok üniversitede oyun odaklı kullanacağım ekran kartı 4-6 yıl götürürmü beni? (SSD+Ram ilave edecem bir süre sonra)
    7- Birde intelin ekran kartı falan diye duydum içinde 2 tanemi ekran kartı var? Var ise bunların hangisi kullanabilceğimi kolayca seçebiliyormuyum

Bunlar haricinde + ve - yönlerini sizden kısa ayrıca duymak isterim. Umarım bana vakit ayırıp cevap verirsiniz şimdiden teşekkürler

Mekanımıza hoşgeldin kardeşim.

1- bu soruyu anlamadım
    2-şimdi sırf senin için hunharca bastıyorum "fggkhlşı9hjkgjkthuyhıjtbntjbuhtgjgjgjjkhguy58y9khlynmböv sd54968lşier"

çok esnemiyor ama esneme şu açıdan iyi, en azından klavye altı boş olduğu için ısı kasanın altında iyi dağılıyor yani sirkülasyon oluyor. esneme dediğime de bak öyle içine göçmüyor neticede asus kalitesi. adamlar 2 pc fazla satalım diye isimlerini zedelemek istemezler. yazmada falan kesinlikle aklında soru işareti kalmasın. pay öyle abartılacak kadar değil.

3-yok zaten açınca kapağı alüminyum gibi his veriyor ama bilek konulan yerlerin boyası çıkacak ve kararma yapacak. bu kesin.

4- piline laf söyletmem :) i7 ve 950m var. Bu haliyle 2 saat gitmesi kafidir ama 3 saat gidiyor :D tabi sürekli nette takılırken.

5- sata 3 olsun gerisi teferruat :)

6- 4 yıl kesin gerisini bilemem :) konularım arasında bulabilirsin, taa 2012 nin başlarında asus k53tk modelini almıştım. cihazın hala açamadığı, oyunlardan keyif vermediği görülmemiştir :) ama kasası acınacak halde

7- evet. oyuna sağ tıklıyorsun performaslı kartı seçiyorsun hepsi bu kadar :)

• quote:

quote:

quote:

beyler bende aynı laptopdan alıcam 4 gb ramli alıp 8 gb ram takviyesini kendim mi yapayım kendim yapayım derken 8 gb ram alıp garanti kapsamının içinde aldıgım magazayamı taktırıym yoksa direk 12 gblık halini mi alıyım ?

Aldım ve içine 4gb ramı taktım. Sen takınca da garanti bozulmuyor yeter ki sağını solunu vurup kırma :)

firmaların yaptığı da aynı şey, 2 vida aç ramı tak ve vidaları sık..

yani, yetkili servisin de yaptırıp teslim etmiyorlar ;)

ssd dahil mi buna ?

evet :) hem kullanıcının hdd yi değiştirmesini istemeseler ya da ram takmasını, oraya neden boş slot koysunlar ve kapağı sadece 2 vida ile tuttursunlar ? garantiyi bozacak şeyler olsa altta hiç vida koymazlar, rami de şu an içinde bulunan dahili şekilde takarlardı ;) o da olmadı casper gibi garanti etiketi olurdu.. asus bu konuda cömert ve kullanıcı dostu bir marka, zaten bu sebeple asus aldım.

haa ama sen ram ssd takarken bozuk ram takarsın anakart uçar ya da ssd yi zorlarsın sata girişi bozulur falan o zaman işte, kabul et adamlar haklı

en güzeli alıcan tornavidayı ucuna pamuk geçireceksin.. yavaş yavaş vidaları zedelemeden açıp upgradeni yapacaksın ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: RoadMonster

Her üniverste her bölüme verilmiyor o.

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

hee :( bende windows 10 lisansı vardı diye uğraşmadım. bilgisayar mühendisi arkadaşım demişti :{

• quote:

quote:

Hocam öncelikle merhabalar. Konunuza yazabilmek için üye oldum sırf. Bana cevapverirseniz çok mutlu olurum. Size sormak istediğim birkaç birşey var öncelikle. Çünkü aynı modeli 1 hafta içinde bende alacağım.Ve şimdiye kadar hiç laptop kullanmadım. Laptoplar hakkında gram bilgim yok. Reelde göremediğim için size bikaç soru sormak istiyorum.

3- Kasanın plastik olması anormal bir durummu? Çokmu dayanıksız oluyor plastik olunca?
    4- Pili 4 hücreli pilmiş. Çokmu hızlı tükeniyor? Normal laptoplara oranla daha çabukmu biter?
    6- Daha çok üniversitede oyun odaklı kullanacağım ekran kartı 4-6 yıl götürürmü beni? (SSD+Ram ilave edecem bir süre sonra)
    7- Birde intelin ekran kartı falan diye duydum içinde 2 tanemi ekran kartı var? Var ise bunların hangisi kullanabilceğimi kolayca seçebiliyormuyum

Bunlar haricinde + ve - yönlerini sizden kısa ayrıca duymak isterim. Umarım bana vakit ayırıp cevap verirsiniz şimdiden teşekkürler

1- bu soruyu anlamadım
    2-şimdi sırf senin için hunharca bastıyorum "fggkhlşı9hjkgjkthuyhıjtbntjbuhtgjgjgjjkhguy58y9khlynmböv sd54968lşier"

çok esnemiyor ama esneme şu açıdan iyi, en azından klavye altı boş olduğu için ısı kasanın altında iyi dağılıyor yani sirkülasyon oluyor. esneme dediğime de bak öyle içine göçmüyor neticede asus kalitesi. adamlar 2 pc fazla satalım diye isimlerini zedelemek istemezler. yazmada falan kesinlikle aklında soru işareti kalmasın. pay öyle abartılacak kadar değil.

3-yok zaten açınca kapağı alüminyum gibi his veriyor ama bilek konulan yerlerin boyası çıkacak ve kararma yapacak. bu kesin.

4- piline laf söyletmem :) i7 ve 950m var. Bu haliyle 2 saat gitmesi kafidir ama 3 saat gidiyor :D tabi sürekli nette takılırken.

6- 4 yıl kesin gerisini bilemem :) konularım arasında bulabilirsin, taa 2012 nin başlarında asus k53tk modelini almıştım. cihazın hala açamadığı, oyunlardan keyif vermediği görülmemiştir :) ama kasası acınacak halde

Vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim. Son bir sorum daha olacak. Peki toplam ram miktarı max 12 gb rammi olabiliyor 16 mı ? 4 ü Zaten on-board. Yanına En fazka kaç daha ekleyebilirz?
    ve bataryası fişe takılı şekilde laptobu oynasak bir sıkıntı yaratırmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevayi -- 17 Aralık 2015; 20:24:03 >

• i7 4720hq ve 8 serisi çipsetin maximum desteklediği ram 32 gb dir.

Maksimum Bellek Boyutu (bellek türüne bağlıdır) 32 GB

tek modul ddr3 16gb bulsan 20gb ramın olur. 24 gb bulsam 28 gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 17 Aralık 2015; 20:53:40 >
  • quote:

quote:

quote:

1- bu soruyu anlamadım

Vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim. Son bir sorum daha olacak. Peki toplam ram miktarı max 12 gb rammi olabiliyor 16 mı ? 4 ü Zaten on-board. Yanına En fazka kaç daha ekleyebilirz?
    ve bataryası fişe takılı şekilde laptobu oynasak bir sıkıntı yaratırmı

Hocam aksam 10 gibi aciyorum onle oyunda sabaha kadar sarjda sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynen ama yine de kullanilmayinca %49 a getirip buzdolabinin yumurta koyulan rafina,pile strec gecirerek koyun derim..

Ama surekli elektirik kesilen bir yerse sakin pili cikartmayin

• arkadaşlar bu driveri kurun, yüksek performans elde ediyorsunuz. Cinebench testlerinde 38fps alan şimdi 45 lere yükseldi.

http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/96260
  • quote:

arkadaşlar bu driveri kurun, yüksek performans elde ediyorsunuz. Cinebench testlerinde 38fps alan şimdi 45 lere yükseldi.

http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/96260

Win7 icin uyumlumu usta

• yok bu sadece win10..

win 7 ve 8 için olan;

http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/96152
  • Ok saol hocam

• bilgisayarı nereden aldınız acaba ve sıkıntı yaşadınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: etem1907

bilgisayarı nereden aldınız acaba ve sıkıntı yaşadınız mı ?

Burdan aldım;

http://www.sadecenotebook.com/asus-x550jx-xx171d-pmu400805

Hiçbir sıkıntı olmadı. Provizyon 2 saat içinde onaylandı ve teslim edildi.
  • n11 üzerinde ebrar bilgisayarın indirimini gördüm 2599 liraya +8gb ram olarak satılıyordu. Eve gittiğimde bi baktım 2.569a düşmüş.

Sabah 10da kabul edilip 11de kargoya verildi, bir gün sonra aldım kargoyu Çanakkale den her ne kadar ups kargoyu sevmesem de. Aldım bir gün sonra 2870e çıktı. Ana fiyatı 3.399dan 3.599a çıktı. Onun üstünden indirim yapıyorlar şuan. ama 2779.

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x550jx-xx171d-12gb-gtx-950m-notebook-P79316152
  • quote:

n11 üzerinde ebrar bilgisayarın indirimini gördüm 2599 liraya +8gb ram olarak satılıyordu. Eve gittiğimde bi baktım 2.569a düşmüş.

Sabah 10da kabul edilip 11de kargoya verildi, bir gün sonra aldım kargoyu Çanakkale den her ne kadar ups kargoyu sevmesem de. Aldım bir gün sonra 2870e çıktı. Ana fiyatı 3.399dan 3.599a çıktı. Onun üstünden indirim yapıyorlar şuan. ama 2779.

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x550jx-xx171d-12gb-gtx-950m-notebook-P79316152

Dolar bir ileri bir geri oynuyor.. Ek olarak bu bilgisayarda efsane olacak potansiyel var. Adamlar ek bir kar daha koymuş olabilir :)

Neticede bundan uygun, bu donanımda başka bir bilgisayar yok.

• Bu bilgisayar efsane olamaz maalesef, hoparlörleri kötü benim eski JBL sistemli Y570'e göre. Çok kısık kalıyor ne kadar açarsam açayım. Cd sürücü eğreti tutturulmuş. Hatta kalıbı yerine oturmuyor gibi duruyor.

Ve fan yeri yok aşağıdai fanın direk havayı alableceği yer yok. hava deliğini ortaya koymuşlar ordan geçerken sıcaklığı alıp götürsün diye mantık yanlış ama. Ve fan ızgarası ufak, çok net çıkış sağlamıyor sıcak hava plastiklere çok sürtüyor.
  • quote:

Bu bilgisayar efsane olamaz maalesef, hoparlörleri kötü benim eski JBL sistemli Y570'e göre. Çok kısık kalıyor ne kadar açarsam açayım. Cd sürücü eğreti tutturulmuş. Hatta kalıbı yerine oturmuyor gibi duruyor.

Ve fan yeri yok aşağıdai fanın direk havayı alableceği yer yok. hava deliğini ortaya koymuşlar ordan geçerken sıcaklığı alıp götürsün diye mantık yanlış ama. Ve fan ızgarası ufak, çok net çıkış sağlamıyor sıcak hava plastiklere çok sürtüyor.

Benim bahsetmis oldugum efsanelik fiyat performans anlamindaydi :)

Kalite olarak lenovo thinkpad t450 nin ustune tanimam zaten.. ama i5 5200u ve intel hd ekran kartina istedikleri para 4500tl..

• quote:

Bu bilgisayar efsane olamaz maalesef, hoparlörleri kötü benim eski JBL sistemli Y570'e göre. Çok kısık kalıyor ne kadar açarsam açayım. Cd sürücü eğreti tutturulmuş. Hatta kalıbı yerine oturmuyor gibi duruyor.

bu fiyata ne bekliyorsun pek anlamıs degilim kardeş? ben bilgisayarı n11 den aldım %25 ceke 85 tl verdim cihazda 2166 tl ye geldi.yani toplam 2250 tl... forumda cihaz ilk cıktıgında pcdepodan 1800-1900 civarına alanlarda oldu ama cok fazla sürmedi zaten fiyat düzeltildi.almayı basaranlar aldı alamayanlarda hala parasını kurtarabilmek için ugrasıyor....

dedigim gibi ürün daha bana gelmedi fakat söyleyebilecegim birkac sey simdidlen var onarı söylemek istiyorum.... elimde monster marka f/p nin kralı bir makina vardı ekran kartı ve işlemci ısı probleminden dolayı bir türlü düzen tutmadı ki bendeki kart birde amd nin ekran kartıydı varın gerisini siz düsünün... oyun acıkca ekran kartı 95derecenin in altına inmiyordu(95-99 arası geziyor).... tabi bi süre sonra macunları degiştirmezsen kart cortluyordu. alacagınız cihazda ısı problemş olmaması bu yğzden cok önemli....

gelelim simdi asusumuza ben forumlarda ısı problemiyle karsılasan pek görmedim.bu konuda asus kasa yapısı ve dizaynı ve dolayısıyla sogutma konusunda basarılı diyebiliriz... unutmayın fanın boyutu degil işlevi önemli... :D :D siz oyun actıgınız zaman 90 derece yi gecmiyorsa o karttan korkmanıza gerek yok...

hatırlayın acer in 5920-6920 vs kasalarını... arkadas cihazların hepsinde bir süre sonra ekran kartı yanıyordu.cünkü kart ve tasarım hatalıydı dolayısıyla sogutma basarılı degildi... sonuc tam anlamıyla hüsran oldu...tekrar söylüyorum bu cihazda öyle birsey olmaz demiyorum... ama olacagını sanmıyorum cünkü asus kasa tasarımı ve sogutma konusunda basarılıdır....

simdi gelelim diger meseleye... cihazın ekranı full hd degil... bu konuda full dh ekrandan hd ekrana inecegim için ilk basta durumu yadırgayabilirim ama alısırım diye düsünüyorum... baslıgı ilk acan arkadasa katılıyorum. bu cihaz tamamen performans üzerine yapılmıs bir cihazdır.eski monsterimin ekran kartı 6990m suandaki gtx950m den cok daha iyi bir ekran kartı olmasına ragmen oyunları fullhd çözünürlükle oynatmaya yetmeyecekti.ki bazı oyunlar artık fullhd de oynayamayacaktım.bu acıdan bakıldıgında bu seviye bir cihaz için full hd ekran olmazsa olmaz degildir.ha olsa kötümü olurdu hayır olmazdı belki ama fiyat bu sefer 3000 tl olurdu o yüzden cokta gerek yok zaten bu ekran kartı bir süre sonra fullhd oyuna yetmemeye baslayacaktı.cok büyük bi kayıp degil....

fiyat konusunda hiç sızlanmayın arkadaslar... dolar kuru bu durumdayken bu cihaz suandaki tek f/p ürünüdür... aynı segmentte ve aynı fiyat aralıgında daha iyi bi alternatif söyleyin ona da bakalım...cihazla ile ilgili elbette ufak tefek aksaklıklar olacaktır ama abartmayın beyler... adamlar bize bu cihazda resmen işlemci ve ekran kartı satıyor olaya bu gözle bakarsanız daha mutlu olursunuz.monsterların bile gtx950m li cihazları 3000 liradan baslıyor haberiniz olsun.yok klavyeyeymiş yok dvd okuyucuymus vız gelir tırıs gider valla ben performansa bakarım işimi görürmü görür benim için olay bitmiştir...

bu kadar güzel sey yazdım birde cihaz hakkında olumsuz birsey yazayım daha gelmeden... asus markasında burayı okuyan varsa dikkate alırsa sevinirim...
    arkadaş yıl olmus 2015 neredeyse 2016... ramin birini anakarta gömmek nedir ya?
    sen neden benim bir slotumu dandirik 4gb raminle dolduruyosunki? sen koyarsın oraya 2 slot ben canım ne isterse onu takarım...
    son derece gereksiz yapılmıs bir tasarım... bu sayede ben enfazla 12gb yapabiliyorum rami... neden???

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.