Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.788
Cevap
34
Favori
67.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: khytr89

Yok yahu antenleri gayet yeterli ama kartta bir sorun olabilir. Gerci ben direk format attim herhangi bir cakismaya sebebiyet vermemesi icin. Istersen bir yazilimsal olarak kurcala bakalim olmadi kart ile ilgili bir sorun olabilir

antenlerin yerini değiştirip denedim sonuç değişmedi.
    ubuntu da denedim yine aynı.
    bendeki tp link t2uh 433mbps ile bağlanıyor aynı masadan.
    sizde 2.4ghz ile 5ghz arasında ne kadar fark var ? yan odada hangisi örneğin mesela
    7260 mı alsam diyorum en azından 2.4ghz ile 300mbps bağlantı sağlarım.
  • Chosen312 kullanıcısına yanıt
    pc baktim bende yok ya usb driwerde yada isletim sistemi otomatik driwer tanimasindan.kaynakli hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam usb 3.0 external gibi bişi yazıyorya bende o kısım gelince hız artmaya başladı.Ben o kısım için başka bi driver yüklemedim format atınca kendisi kurulu geldi

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    2.4ghz 5ghz ye kıyasla daha dar bir kanal olduğundan ve daha fazla kullanıldığından dar boğaz yaratıp ve çevredeki aynı banttaki ağlarla çakışıp kararsızlaşabiliyor veya kanalın performansı düşebiliyor. bu daha çok site içerisinde oturanlar ya da şirketler için geçerli bir şey.

onun dışında 7260 ı ben kullanıyorum ve çok memnunum. hem 5ghz yi destekliyor hemde ac standardında.
  • quote:

2.4ghz 5ghz ye kıyasla daha dar bir kanal olduğundan ve daha fazla kullanıldığından dar boğaz yaratıp ve çevredeki aynı banttaki ağlarla çakışıp kararsızlaşabiliyor veya kanalın performansı düşebiliyor. bu daha çok site içerisinde oturanlar ya da şirketler için geçerli bir şey.

onun dışında 7260 ı ben kullanıyorum ve çok memnunum. hem 5ghz yi destekliyor hemde ac standardında.

Yan odadan bağlantı hızı kaç mbps deneyebilirmisin

• Geçen hafta sipariş vermiştim bugün ulaştı Intel 7260. Hemen taktım ve diyorum ki resmen hamallıkmış eski wifi kartını kullanmak. Bu bilgisayarı kullanıp da Broadcom BCM943142HM takılı olanlar bir gün daha beklemeden değiştirsinler, çok fark ediyor. Yeni kartı da direkt taktım ve sorunsuz kullanıyorum. Format, sürücü kurulumu vs. uğraştırmadı hiç.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    o konu modemle de alakalı. modeme en uzak yer banyo. arada youtubeden müzik açarak duş alıyorum kopma olmuyor
  • deepthroattoyouall kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun :) kesinlikle öyle
  • quote:

o konu modemle de alakalı. modeme en uzak yer banyo. arada youtubeden müzik açarak duş alıyorum kopma olmuyor

aliexpress ten anlaşmazlık açmıştım. 4 dolar geri istedim adamdan . biraz konuştuk durumu izah ettim. 4 dolar iade yapmayı kabul etmiş.
    alırsam 867mbps ve 300mbps destekli bir kart düşünüyorum.en kötü 2.4ghz de 2 kat fazla hız alırım.
    7260tan başka bir model var mı tavsiye edebileceğin?
  • Hepinize merhaba.Malum yaz aylarindayiz oyun oynarken isinma çok fazla.Ben steep adli oyunu oynarken bi süre sonra(10 15 dk) tab,y,o,t gibi bazi tuşlar basmamaya başliyordu.Oyundan cikip restart yapmama ragmen bi sure geri gelmiyordu.düzelse bile ana ekranda sorun yok oyuna girince iptaldi.Neyse bu oyunu sildim sorun ortadan kalkti.Simdidr LoL oynarken yapmaya basladi 2 3 maç sonra tuşlar iptal.

Daha önce leptobun içini açan var mı?

Termal macun değiştirip temizlik yapmak istiyorum.

Masaüstü bilgisayarlari çok kurcaladim fakat leptoplarda aceniyim.Cooler Master macun öneriyorlar.

Bu işlemleri yaparken verrbileceğiniz tavsiyelere açığım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MertAndc

Hepinize merhaba.Malum yaz aylarindayiz oyun oynarken isinma çok fazla.Ben steep adli oyunu oynarken bi süre sonra(10 15 dk) tab,y,o,t gibi bazi tuşlar basmamaya başliyordu.Oyundan cikip restart yapmama ragmen bi sure geri gelmiyordu.düzelse bile ana ekranda sorun yok oyuna girince iptaldi.Neyse bu oyunu sildim sorun ortadan kalkti.Simdidr LoL oynarken yapmaya basladi 2 3 maç sonra tuşlar iptal.

Daha önce leptobun içini açan var mı?

Termal macun değiştirip temizlik yapmak istiyorum.

Masaüstü bilgisayarlari çok kurcaladim fakat leptoplarda aceniyim.Cooler Master macun öneriyorlar.

Bu işlemleri yaparken verrbileceğiniz tavsiyelere açığım.

Usta masaüstü bilgisayarlarda termal macun değişmek çok kolay fanı çıkar,sürüyorsun zaten.Fakat laptopda herşeyi çıkarıyorsun macunu sürebilmek için.Ben 1 ay önce ilk kez laptop a termal macun sürmeye kalkıştım.İlk kez notebook dağıttığım için çok uğraştırdı beni.Yani acemilikle bir kablosunu takmayı unutabilirsin,bu çok büyük bir ihtimal yaklaşık 5 tane kablo takma yeri var küçük küçük farketmezsin.Bilgisayarı sökerken resimlerini çek.Kaç kablo var nerelere takılıyor.Bunlara dikkat et.Birde anakartı sökerken tüm vidaları söktüğünden emin ol.He birde bilgisayarın dış kısmındaki vidalar ile içindeki vidalar farklı.Dışındaki vidalar uzun,içindeki vidalar kısa.Ona göre takarsın.Kabloları çıkarırken tutup çekme,siyah bir tutacağı var onu kaldır çıkıyor.Fakat o tutacağı kaldırırken fazla zorlama.Yavaşca çek ve kaldır.Ben zor çıkar diye çok fazla baskı uyguladım tutacağın bir tarafı kırıldı.Harddiskin vidaları söktükten sonra siyah bir tutacağı var ordan tut geriye çek geliyor.Rami çıkarırken iki tarafında tutacağı var.Soldakini sola doğru sağdakini sağa doğru yasla ram çıkıyor.Bu tuşların basmaması sorunuda büyük ihtimal fazla ısınmadan dolayı pc donmalar yapıyor.Aynısı başıma geldi ve biraz sonra pc kapandı.

• enestr29 E kullanıcısına yanıt
    Eski leptobumu temizlemiştim elim yatkindir o konuda.Termal macun ilk olacak benim için.Bizim bu leptop biraz sor sanirim internette videosunu buldum ordan bakarak yapicam.

Oyun oynayamaz oldum ısıdan dolayı deli ediyor tuşlara basamamak.

Termal macun olarak bunu alacağım başka bulamadim aklima yatan.

Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun

http://www.hepsiburada.com/cooler-master-mastergel-maker-nano-elmas-partikullu-termal-macun-p-BD805420?magaza=İndiriminmerkezi

• Arkadaşlar wifi ile sıkıntı yaşayan var mı aranızda.Laptop sabit durumdayken bir anda full çeken net bir anda kopuyor.Bilgisayardaki kablosuz ağ kartı Qualcomm Atheros AR956x olarak geçiyor.Evdeki modem ise Superonline'nın vermiş olduğu Huawei 552e modem.Acaba sorun modem de mi yoksa benim bilgisayar da mı ? Biraz sayfada gezindim.Kablosuz ağ kartını değiştirenler var.Acaba ben de mi değiştirsem diye aklımdan geçmiyor değil ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::ZaFeR::

Arkadaşlar wifi ile sıkıntı yaşayan var mı aranızda.Laptop sabit durumdayken bir anda full çeken net bir anda kopuyor.Bilgisayardaki kablosuz ağ kartı Qualcomm Atheros AR956x olarak geçiyor.Evdeki modem ise Superonline'nın vermiş olduğu Huawei 552e modem.Acaba sorun modem de mi yoksa benim bilgisayar da mı ? Biraz sayfada gezindim.Kablosuz ağ kartını değiştirenler var.Acaba ben de mi değiştirsem diye aklımdan geçmiyor değil ?

Aynı durumu aynı wifi kartı ve aynı modemle birlikte yaşıyorum. Modem hemen dibimde ancak full çekerken bi anda 2 dişe düşüyor internet kopuyo. Sürekli olmasa da bunu yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asac Schrader

quote:

Orijinalden alıntı: ::ZaFeR::

Arkadaşlar wifi ile sıkıntı yaşayan var mı aranızda.Laptop sabit durumdayken bir anda full çeken net bir anda kopuyor.Bilgisayardaki kablosuz ağ kartı Qualcomm Atheros AR956x olarak geçiyor.Evdeki modem ise Superonline'nın vermiş olduğu Huawei 552e modem.Acaba sorun modem de mi yoksa benim bilgisayar da mı ? Biraz sayfada gezindim.Kablosuz ağ kartını değiştirenler var.Acaba ben de mi değiştirsem diye aklımdan geçmiyor değil ?

Aynı durumu aynı wifi kartı ve aynı modemle birlikte yaşıyorum. Modem hemen dibimde ancak full çekerken bi anda 2 dişe düşüyor internet kopuyo. Sürekli olmasa da bunu yapıyor.

Bazen telefonun internetini kullanırken de yapıyor bu durumu.Zannedersem bilgisayarın ağ kartıyla alakalı bir durum bu

• Beyler oyundayken işlemci ısısı 90-99 derece arasında gidip gelen var mı? Fakat bu olay sadece ağır oyunlarda oluyor. GTA 5,Forza Horizon 3 vb.
  • Intele gecirin wifi kartlarinizi ve termal macun bakimini kesin yapin arkadaslar. Sonra yine asik olacaksiniz 😍😄 ama tabii ssd niz ve 12gb raminizinde olmasi gerekiyor 😄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 21 Ağustos 2017; 22:52:45 >
  • quote:

Intele gecirin wifi kartlarinizi ve termal macun bakimini kesin yapin arkadaslar. Sonra yine asik olacaksiniz 😍😄 ama tabii ssd niz ve 12gb raminizinde olmasi gerekiyor 😄

Selamlar hocam.

Bilgisayarın ekranının kırıldığını buradan belirtmiştim ücreti karşılığında onarım yapıldı toplam 620 lira ödedim. Ekranın darbe alarak kırıldığını belirtmiştim sizde başka aksamlarında sorun olup olmadığını kontrol etmem için bir kaç yöntem söylemiştiniz. Dediklerinizi bilgisayar gelince uyguladım aksi bir durum ortaya çıkmadı. Bilgisayar da toplam 11 gün içerisinde onarıldı HD Panel takılmış eski paneli de yollamışlar yanında.

Şimdi ise bilgisayara SSD Takmak istiyorum DVD Soketi aracılığıyla 120 GB Olması yeterli zaten sistem için kullanılacak. Var mıdır uygun fiyatlı bir ürün?

Bu arada GTA 5 Ultra ayarlarda en fazla kaç FPS alabildiniz MSAA ve FXAA Gibi ayarlar kapalıyken 30 FPS'i geçmiyor açtığımda ise FPS 23'e kadar düştü kasmalar başladı: ( sorun bende mi acaba 30 FPS ve Ultra ayarlar (1360 -720) yetiyor fazlasıyla gayet akıcı ama daha iyisi de olabilirdi.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Selam kardesim, ben seti hepsiburadadan almistim. Ssd ile birliktr 9.5mm dvd to hdd aparati gerekiyor.

SSD yi pc nin sata portuna taktim dvdyi sokup orayada icinden cikan 1tb yi bahsettigim aparata takarak montajladim.

Butun vidalarinin uzunlugu ayni degil o yuzden cikardigin vidalari ayni yerlerine takman gerekiyor.

Islem sureciyle ilgili aklina takilan birseyler olursa sorabilirsin, kolayliklar diliyorum :)

• zero fear kullanıcısına yanıt
    o paraya fhd panel alır üstünede ssd alır canavar yaprdım pcyi servisler sağolsun abartıyorlar fiyatı

gta da yüksek ayarlar da mxaa x2 açık olarak 45-50 fps alıyorum bu ekran kartı için ultra gereksiz fazla

tavsiyem bi tık indirin ayarları hem mxaa açarsın kırılmalardan kurtulursun
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.