Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.789
Cevap
34
Favori
67.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet cihaz çok iyi durumda.. tertemiz kullanılmış zaten kullanan adamın iş bilgisayarı olduğu için yatıyormuş.

Teşekkürler hocam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    ben sıfırını o fiyata almıştım
  • optikzom O kullanıcısına yanıt
    dolar kurundan haberin vardır umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Bende bu cihazı 2. El alarak aranıza katıldım arkadaşlar 12 GB Ram'li versiyon. Şimdilik memnunum şakır şakır 2200'e geldi 10 ay garantisi var. Yüksek dolar kurunu göz önünde bulundurursak çok iyi fiyata geldi emsalleri 3.500 lira şuan

piyasanın haline bakarsak gayet akıllıca bir satın alma olmuş,emsalleri 3000tl den başlıyor..... , bende bir alt modeli var ,i5 4200h cpu ve gtx850m li olanı aşırı memnunum ,sizin cihazlar daha iyi ,özellikle cpu çok güçlü...

Isınmasına ,temizliğine dikkat ederseniz ,çok ama çok memnun edecek bir cihaz, güle güle kullanın...

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

quote:

Bende bu cihazı 2. El alarak aranıza katıldım arkadaşlar 12 GB Ram'li versiyon. Şimdilik memnunum şakır şakır 2200'e geldi 10 ay garantisi var. Yüksek dolar kurunu göz önünde bulundurursak çok iyi fiyata geldi emsalleri 3.500 lira şuan

piyasanın haline bakarsak gayet akıllıca bir satın alma olmuş,emsalleri 3000tl den başlıyor..... , bende bir alt modeli var ,i5 4200h cpu ve gtx850m li olanı aşırı memnunum ,sizin cihazlar daha iyi ,özellikle cpu çok güçlü...

Isınmasına ,temizliğine dikkat ederseniz ,çok ama çok memnun edecek bir cihaz, güle güle kullanın...

Teşekkür ederim değerli görüşleriniz için.. Çok sağolun.

İlerde SSD takmayı düşünüyorum sanırım bu cihaz da ya mevcut HDD'yi çıkarıp takıyoruz yada DVD Sürücüyü iptal ediyoruz doğru mu biliyorum bir kaç mesaj okudum bunları doğruluyor ama bulmuşken size de sormak istedim..

2 seçeneğiniz var ,

1-Mevcut hdd'yi tahliye edip yerine ssd takmak ve ssd + dvd rom ile devam etmek...

Bunun için hdd'yi sökmek kafi .

2-DVD-rom'u iptal edip ssd+hdd kullanmak , bunun için dvd-rom u yuvasından kasayı tam sökmek suretiyle açıyoruz ,

mediamarkdt ,vatan vb mağazalarda 9mm hdd caddy ler mevcut , hdd veya sdd yi bunun içine yerleştirip sonrasında da ilgili yuvaya takıyoruz.

montaj işlemleri bittikten sonra ,ssd ye sistemi kurun , hdd ise sistemle alakalı 1kb lik dosya dahi olmasın ve ayrıca hdd yi mantıksal sürücü olarak biçimleyn ssd'de sistem +ana programlar , hdd ise media+oyun vs.r ...

bu video işinize yarayabilir...
    https://www.youtube.com/watch?v=y71mgaM3fY0

sonuç itibariyle son derece hızlı bir laptop sahibi oluyoruz.

• quote:

2 seçeneğiniz var ,

1-Mevcut hdd'yi tahliye edip yerine ssd takmak ve ssd + dvd rom ile devam etmek...

2-DVD-rom'u iptal edip ssd+hdd kullanmak , bunun için dvd-rom u yuvasından kasayı tam sökmek suretiyle açıyoruz ,

mediamarkdt ,vatan vb mağazalarda 9mm hdd caddy ler mevcut , hdd veya sdd yi bunun içine yerleştirip sonrasında da ilgili yuvaya takıyoruz.

montaj işlemleri bittikten sonra ,ssd ye sistemi kurun , hdd ise sistemle alakalı 1kb lik dosya dahi olmasın ve ayrıca hdd yi mantıksal sürücü olarak biçimleyn ssd'de sistem +ana programlar , hdd ise media+oyun vs.r ...

İşte burada kararsızım..

HDD'yi söküp SSD taksam alan yetmez DVD Romu iptal edip oraya taksam bu seferde benim için sıkıntı çünkü DVD romu kullanıyorum arabaya CD falan yazıyorum..

Şuanlık performansından memnunum zaten çok yoran biti değilim zaten cihazı CSGO ETS 2 oynadığım oyunlar, bunlardan da istediğim performansı fazlasıyla alıyorum.

İlerde sıkıntı çekersem DVD Romdan feragat ederek SSD takabilirim.

Teşekkürler

• quote:

quote:

2 seçeneğiniz var ,

İşte burada kararsızım..

HDD'yi söküp SSD taksam alan yetmez DVD Romu iptal edip oraya taksam bu seferde benim için sıkıntı çünkü DVD romu kullanıyorum arabaya CD falan yazıyorum..

Şuanlık performansından memnunum zaten çok yoran biti değilim zaten cihazı CSGO ETS 2 oynadığım oyunlar, bunlardan da istediğim performansı fazlasıyla alıyorum.

Teşekkürler

o zaman benim yaptığımı yapıp kurtulacaksınız :
    varsayılan hdd 5400rpm ,

bir yerdem ön bellei geniş 7200rpm 1tb lık hdd alıp mis gibi yol almak...

• quote:

quote:

quote:

2 seçeneğiniz var ,

İşte burada kararsızım..

Teşekkürler

o zaman benim yaptığımı yapıp kurtulacaksınız :
    varsayılan hdd 5400rpm ,

bir yerdem ön bellei geniş 7200rpm 1tb lık hdd alıp mis gibi yol almak...

Bu çok daha iyi bir taktikmiş.. 7200 rpm hdd'ler 200 lira şuan (laptop uyumlu mu bilmiyorum) bilgisayardan çıkardığım 5400 rpm diski de 100 liraya satarsam 100 lira ile işin içinden sıyrılırız.

Acikcasi 7200 ve 5400 rpm arasinda harcama yapmanizi gerektirecek kadar bir fark olusturacagini dusunmuyorum. Bilgisayari cok yormuyorum demissiniz eger imkani varsa 256gb ssd ilac gibi gelecektir.

Ben hdd yerine 128gb ssd dvd yerine de pc den cikan 1tb hdd yi yerlestirdim. Eski laptoplar gibi dvd yerine hdd koyma olayi bu pc de yok,komple ust kasayi sokmek gerekiyor. Pc garantiliyse sıkıntı cikabilir.

• Ssd ye simdilik simdilik gucum yetmez derseniz hdd yi surekli temiz ve disk birlestirici kullanarak saglikli performans durumunda tutmaya calisin derim

• merhaba dostlar, kısa bir soru soracağım.

ekranım kırıldı ve değiştirmem gerekiyor. orjinal ekranda "n156bge-e42 rev c1" yazıyor.http://urun.n11.com/ekran/n156bge-e42-revc1-uyumlu-ekran-lcd-led-panel-sifir-orjinal-156-P177258833?cid=604001&gclid=CjwKEAjwvMnJBRCO2NSu-Puc6AUSJAAf-OSUfjjVf8yJ1iJ_se4W47pLI_l-8jop1-tjYigg2K9GchoCg0nw_wcB&gclsrc=aw.ds bu linkteki ekran uyumludur diye düşünüyorum. bir sorun çıkar mı?

• gatruno G kullanıcısına yanıt
    30 pin slim led panel oldugu icin uygun olacaktir ama goruntu kalitesinin iyi olmasi icin samsung ya da aoc un panellerinden almanizi oneririm

• tamamdır teşekkür ederim
  • gecen gun acma tusuna bastim ekran gelmedi.2 gun once servise verdim,anakart degismis.Durduk yere anakarti yedik.Bugun aldim servisten,bakalim daha ne cikacak.Bozulmayan bi harddisk kaldi bakalim o ne zaman bozulacak.4 ay oncede batarya bozulmustu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phantom II kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun, elektronik işi şans işi ve eğer evinizin elektirik akımı dengesizse pilsiz cihazı kullanmayın
  • Dün termal bakım için bilgisayarı Kağıthane'deki teknik servise götürdüm. Bugün gittim aldım. Küçük platform oyunlarında bile açar açmaz 90 dereceyi geçen CPU şu an GTA 5 te max. 82 dereceye çıkıyor. Ani fps düşmeleri de geçti tabii. İstanbul'da olanlara Kağıthane'deki servisi tavsiye ediyorum. Sadece notebook servisi olduğu için çok sıra olmaz. Hem de basit bir işlem olduğu için arkadaşla anlaşıp ertesi gün teslim alma şansınız olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bayramdan sonra Ankaradaki servisine vermeyi düşünüyorum hocam.Hem microfonu karşı tarafa çok cızırtı yapıyor hemde termal macun için vermeyi düşünüyorum.Ücret talep etmiyorlar değilmi hocam?

• Garantisi sürüyorsa hiçbir ücret talep etmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HopeSlayer -- 24 Haziran 2017; 14:37:59 >
  • Anladım hocam saolasın.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.