Şimdi Ara

[Ana Konu] Asus ROG GL502VE (1050Ti, 7300HQ, 256 gb) (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.331
Cevap
30
Favori
74.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci HDD/SSD girişine SATA III kullanan bir disk takabiliyor muyuz? Yoksa PCIe mi olmak zorunda? (256 GB SSD'yi demiyorum.)

2.5" olması dışında başka bir hard drive alacak olsam (laptop'a takmak için) hangi özelliklere bakmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KekYalandır -- 22 Haziran 2018; 17:44:58 >
  • 3300 tl'ye aldığım bilgisayar 4200 olmuş ne desek gg.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu laptop ısınıyor arkadaşlar. Daha 1 aylık laptop bf1'de 80'lerde geziyor. Isteyen afterburner kursun baksın. Ilerde eskiyince içine toz dolunca fanlar yıpranınca kendi kendine kapanacak ben size söyleyeyim. Asus kalitesi diye bir şey kalmamış. 3300'e aynı özelliklerde dolu laptop vardı. Verilen paraya yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 66alperen66 6 kullanıcısına yanıt
    Evet 8 gb ama ben w10 dan şüpheleniyordum

• Oyunlarda bu hatayı alıyorum neden olabilir dostlar?

VIDEO SCHEDULER İNTERNAL ERROR

• Asusun İstanbul'da iki tane servisi var. Cihazı hangisine göndereyim? Zamanında teleservice ye işim düşmüştü ve berbattı.

• şubat ayından beri kullanıyorum bilgisayarı henüz hard disk almadım.

son zamanlarda fortnite,fifa gibi oyunlarda arada bi 80 küsüre zıpladığı hatta 85 bile oluyor ekran kartı ve işlemcinin sıcaklığı bu değerler normal mi acaba? normal değil ise bu hafta harddisk almayı düşünüyordum bu bir çözüm olur mu?
  • Subat ayında aldığım Asus ROG GL502VE (1050Ti, 7300HQ, 256 gb temiz laptop u satmayı düşünüyorum ilgilenenler pm atabilir.

• Arkadaşlar PUBGyi orta ayarlarda oynarken bir 15 dk sonra cpu sıcaklığı 90a fırlıyor ve oralarda geziniyor sürekli.
    Doğru mu bu ya? Durum kötü mü?
    N'apmam gerekiyor? Soğutucu mu alayım yoksa bir yazılım var mı çözebilecek bu işi?
  • metinhan M kullanıcısına yanıt
    oyunun kendisi sorunlu diye biliyorum. Cpu için voltaj düşürebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

oyunun kendisi sorunlu diye biliyorum. Cpu için voltaj düşürebilirsin
    Hocam 120 kadar düşürdüm voltajı, devamı pek yemedi korktum. Aynı şeyi ekran kartı için de yapmamı önerir misiniz?
    Pek Türkçe içerik bulamıyorum undervolting hakkında sizce yapmalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinhan

Hocam 120 kadar düşürdüm voltajı, devamı pek yemedi korktum. Aynı şeyi ekran kartı için de yapmamı önerir misiniz?
    Pek Türkçe içerik bulamıyorum undervolting hakkında sizce yapmalı mıyım?

Alıntıları Göster
    120 ne anlamadım ben voltaj dusurmesıni vındowsun kendı uzerınden yapıyorum ayrı bır program kullanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

120 ne anlamadım ben voltaj dusurmesıni vındowsun kendı uzerınden yapıyorum ayrı bır program kullanmıyorum.

Alıntıları Göster
    Intel XTU kullanıyorum. 120 Derken default ayarını 0.120V kadar aşağı çektim. 1050ti yi de undervoltladım. Az önce rocket league oynarken pc crash verdi. Acaba işlemcideki undervoltdan mı kaynaklanıyordur yoksa ekran kartındaki mi?
    Bir bilginiz var mı?
  • quote:

Arkadaşlar PUBGyi orta ayarlarda oynarken bir 15 dk sonra cpu sıcaklığı 90a fırlıyor ve oralarda geziniyor sürekli.
    Doğru mu bu ya? Durum kötü mü?
    N'apmam gerekiyor? Soğutucu mu alayım yoksa bir yazılım var mı çözebilecek bu işi?
    bende de witcher 3 oynarken ekran kartı ve işlemci 91 dereceyi gördü,korktum kapattım :D
    ben soğutucu almayı düşünüyorum, yakın zamanda alırsam sonuçları senle paylaşırım
  • Oyunları kapatırken veya ALT+TAB yaparken oyun esnasında, her zaman olmasa da çoğunlukla windows 10 crash veriyor.
    Sürücüler güncel, windows 10 orijinal.

Biri yardımcı olabilir mi? Acaba aldığım hatanın kaynağı ne olabilir?
  • quote:

Oyunları kapatırken veya ALT+TAB yaparken oyun esnasında, her zaman olmasa da çoğunlukla windows 10 crash veriyor.
    Sürücüler güncel, windows 10 orijinal.

Biri yardımcı olabilir mi? Acaba aldığım hatanın kaynağı ne olabilir?
    aynı sorun bende de var,(windowsum orjinal değil) crash vermese bile fps drop oluyor. tahminimce nvdia ekran kartından işlemcinin ekran kartına ani geçiş yapmasından dolayı oluyor ama nasıl çözülür hiçbir fikrim yok malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.akarsu

aynı sorun bende de var,(windowsum orjinal değil) crash vermese bile fps drop oluyor. tahminimce nvdia ekran kartından işlemcinin ekran kartına ani geçiş yapmasından dolayı oluyor ama nasıl çözülür hiçbir fikrim yok malesef

Alıntıları Göster
    Hocam ben de aynı şeyi düşündüğümden teknik yardımda böyle bir konu açtım.
    Şimdi crash logları ve sistem bilgilerini microsoft'un sitesine atıp yardım isteyeceğim.
    https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/bsod-finding-and-fixing-them/1939df35-283f-4830-a4dd-e95ee5d8669d

İsterseniz siz de deneyebilirsiniz. Ben cevap alabilirsem sizi de bilgilendirmeye çalışırım.

• Pcnin fiyatı şuan 5.500 olmuş durumda.

• Orijinal windows 10 kullanıyorum. Her şey sürekli güncel bende de ama arada bilgisayar aynı şekilde çökme yaşıyor. Nerede sorun var acaba? Ekran kartı diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar Sony vegas olsun utorrent ccleaner gibi programlarda ekrandaki yazılar bulanık oluyor çözümü neydi bunun unutmuşum bulamıyorum hiçbir yerde yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.