Şimdi Ara

[ANA KONU] 20:00-24:00 saatleri arası Türk.net hız ve ping sorunu(GÜNCEL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.535
Cevap
29
Favori
106.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [ANA KONU] 20:00-24:00 saatleri arası Türk.net hız ve ping sorunu(GÜNCEL)

normalde 35 mbs hız alıyorum dün gece saat 1 gibi başladı hala devam ediyor 6mbs sabitlenmiş durumda hızım rezillik cidden

[ANA KONU] 20:00-24:00 saatleri arası Türk.net hız ve ping sorunu(GÜNCEL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertTR23 -- 9 Eylül 2018; 16:57:16 >

• ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En dusuk sunucularla yuksek hiz vermeye calisiyorlar reklam vs olsun diye sonuc bu olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 mbs olan internetim hala 6 mbs sabitlenmiş durumda sizin düzeldi mi peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertTR23

normalde 35 mbs hız alıyorum dün gece saat 1 gibi başladı hala devam ediyor 6mbs sabitlenmiş durumda hızım rezillik cidden

Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: nomadio

Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız?

Alıntıları Göster

• güvenli internet profili herkeste çalışmıyor mobil internet olmasa iptal edemicektim tüm siteler agir acmaya başladı sabit ip alsak bu aksam hat zayiflamasi cozulur mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu değerler ile alabileceğiniz max hız 6mbps civarı zaten. İç tesisat kablolarınızda veya ankastre bağlantınızda bir sıkıntı mı oldu acaba? Bu arada daha önce de YAPA'da mıydınız?
  • Değildim fakat TürkNet destek hizmetinden ankastre bağlantınızda bulunan bir sorundan çözülmüştür diye yazmışlar hala sorunum devam ediyor.
  • YAPA'ya geçince hız düştüyse YAPA santraline uzaksınız demektir. Gerçi sizi geçiş sırasında bilgilendiriyor olmalılar. Konudan haberiniz olması lazım.

Eğer böyle olduysa VAE'ye dönüş talep edeceksiniz. Hızınızın YAPA'ya geçişten sonra 35mbps'den 6'ya düştüğünü, bu yüzden VAE'ye dönüş istediğinizi belirtin.

Ancak bu durumun YAPA ile alakası yoksa dediğim gibi iç tesisatınızda veya ankastre bağlantınızda sıkıntı var gibi. Bilginiz varsa kendiniz kontrol edin yoksa elektrikçi çağırın kontrol ettirin. Kablolarda herhangi bir ezik, kopuk, fazladan ek vs. olmasın.
  • Dusunun aksam 20:00 dan sonra wifi yerine evde 3g kullaniyorum o kadar rezil bi internet var 1 aydir. Bide sunu dusunmeyin gommeye geldim falan acin bakin bu bolumde actigim kocaman bir turknet tesekkuru konum var. ama peri masali buraya kadarmis toplu olarak organize olup iptal edelim

• Arkadaşlar, Türknet bu kadar şikayet almasına rağmen nasıl hala yeni müşterilere pazarlama yapma cesaretini gösteriyor... Bunları nereye şikayet etsek sonuç alırız sizce ?
  • Diğer konuya yazdığımı yazayım

quote:

Birkaç gün önce akşam saatlerindeki yoğunluktan dolayı İstanbul genelinde sorun yaşayan kullanıcılar adına bir yerlerimi yırtıp sorunun kendilerinde olduğuna ikna ettim kendilerini.Buradaki arkadaş konu ile ilgileneceğim dedi hatta beni arattırdı. Ne akşamki problemler çözüldü ne de arayan oldu. Kırklareli sunucusunda olan herkes hala aynı problemi yaşıyor. Ben güvenli interneti seçtikten sonra bir şekilde İstanbul sunucusunda kaldım ama biliyorum ki bağlantım gidip geldiğinde beni yine Kırklareli'ne atacak ve yine sürüneceğim. Kendimin hiçbir problemi olmasa da(şu an için) bu sorunla ilgili geri dönüş bekliyorum. Kaç gündür arayan soran yok. Durumu yakından takip ediyoruz bilgilendireceğiz dediniz ama hala bilgilendirme yapılmadı, üstüne Kırklareli sunucusundaki problem hala devam ediyor. Sorunla ilgili Faebook grubunda(burada da oldukça fazla şikayet var) kullanıcılar sürekli başlık açıyorlar. Bunun genel problem olduğu artık ortada. İstanbul sunucusunda kalan kurtuluyor ama herkes o kadar şanslı değil.

• sizlerde yine iyi 2 aydan beri akşam 8 gece 12 arası sorunu yaşıyorum ben..

YAPA denen saçma bir sisteme geçirip tüm haklarımızı elimizden almalarını da unutuyorsunuz..

Hiç bir ISS'ye mevcut türknet hattınızı iptal ettirmeden taşıma yapamıyorsunuz...Allah belasını versin türknetinde, YAPA'sınında !

2 haftadır sorun bende mi diye deliriyorum, denemediğim şey kalmadı ve sonunda bakarken bu konuya rastladım. Öğlen saatlerinde internetim 30 mbps iken akşam 9 dan şuana kadar internetimin durumu budur.

• Sabah internetim düzelmişti an itibariyle yine başladı allah belasını versin bu türknetin
  • Bunların maksimum 1-2 senesi var. Akk avantajlarını 2019 yılı geldiğinde kaybedecekler.

Akşamları mahvediyorlar hızı resmen. Kısa zaman içinde ben de alternatiflere yöneleceğim.

• netspeed de sürünüyor akşamları gece 2den sonra anca düzeliyor (akn ile ilgisi yok)
  • Dünden beri Güvenli İnternet açık kullanıyorum İstanbul sunucusundan çıkmamak için. Kırklareli problemini çözmeden İstanbul kullanıcılarının sorunu düzelmeyecek ve çözmek için de bir şey yaptıklarını düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.