Şimdi Ara

Ana kartımı bulamıyorum

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
12
Cevap
0
Favori
172
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Ana kartımı bulamıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    11 Mesaj
    Anakartımın fotorafta nerde oldugnu söylermisniz bide o ana kartıma uygun ekran kartı önermeniz lazım 700 tl bütcem war lütfen yardımcı olun oyun icin olursa ekran kartı daha iyi olur

|
    |
    |
    Hocam o sistemde 700 tl lik ekran kartından nasıl performans alacaksın darboğaz sorunları filan mutlaka olacaktır.Onun için benim tavsiyem ya sistemine uygun makul bir ekran kartı al yada sistemi yenile bütçen varsa. Ayrıca alacağın ekran kartı için psu yeterli mi.Anakart modelin ise ecs g31t-m7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Bilgisayarının diğer özelliklerinide söylersen 700 TL ni daha yararlı harcamanı sağlayabiliriz. Evet, ekran kartı önemli bir etken ama herşey onunla bitmiyor.

Başlatta arama yerine "dxdiag" diye arat orada sistem sekmesinin resmini at.
    Yada çalıştıra dxdiag yaz. Öylede açılır
    |
    |
    |
    2 Tane şundan alsan :http://www.hepsiburada.com/kingston-2gb-800mhz-ddr2-ram-kvr800d2n6-2g-p-BD72719
    104 TL
    Dediğim gibi oyunlar için ramin minimum 4GB olması lazım. İşlemcin yeterli gibi ama pek emin değilim. Daha iyi ramler şart ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gogeta5858 -- 6 Eylül 2015; 0:16:09 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-433C0D151 -- 3 Ekim 2015; 2:29:07 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    639 Mesaj

Dostum şuan 700 tl ye alacağın bir kart ile 300 tl ye alacağın bi kart atasında fps farkı olmaz , ekran kartı bir yere kadar fps arttırır evet ama bi yerden sonra işlemcinin de iyi olması gerek . Dolayısı ile darboğaz yapar ve harcadığın paranın karşılığını vermez ekran kartın sana.

Bence biraz para biriktir ve 700 üstüne çıkarak yeni bir sistem topla çok daha verimli olur senin için.

Ama dersen ki bu sistemi upgrade edicem.

Öncelikle ikinci el 775 pinli core2quad bir işlemci almanı öneririm. 100-200 tl arası bi fiyata bulman mümkün , hadi biz ona 200 diyelim.

Bunun yanında 2 gb daha ram eklemeni öneririm ddr2 , mhz sinin aynı olması da önemli tabi. Onu da 20-50 arası fiyata bulursun. Ben yine en kötü 50 diyeyim.

Kaldı elimizde 450 liramız.

Onunla da bi gtx 750 aldık mı ; LİNK

Hayırlı olsun deriz.

Ama ben olsam 177 liraya şöyle bir ssd alıp ve kalan 300 liranla da ikinci el bir gtx750 alırım.

700 lira verip alıcağın tek ekran kartına göre saydıklarımı yaptığında hem uçak gibi hızlı , hemde gta5 i oynayabileceğin bir bilgisayarın olur.

Tercih senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaxHobbit -- 6 Eylül 2015; 0:37:07 >
    |
    |
    LeylüNight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    11 Mesaj
    alsam kendim takabilirmiyim dediklerini bide dedigin şeylerin linkini atmanın imkanı warmı

Kendin takabilirsin. Bilgisayara usb, monitör kablosu takmakla aynı kolaylıkta. Ama uyumlu olmaları çok önemli. Ben yeterince bilgi sahibi değilim. "Morbius108" anlıyor gibi. Yapış yakasına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gogeta5858 -- 6 Eylül 2015; 0:54:42 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Morbius108 , LeylüNight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Elin yatkınsa youtube da bi kaç rehber ve sabırla çok rahat takarsın , sonuçta bunlar lehim vs. gerektiren ağır şeyler değil. Bi tek seni işlemci ve termal macunu zorlar ilk seferde , bi kere yapıp bu işe bulaştınmı zaten bi daha her şey basit gelir. Link vermiyim şimdi çünkü sıfır ürün değil dediklerim sahibinden tarzı ikinci el sitelerinde rahatlıkla bulabilirsin. Hangi şehirde olduğunu özel mesaj at ben sana bi kaç ilan bulup atıyım istersen.
    |
    |
    LeylüNight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.