Şimdi Ara

Ana Kart Ram Desteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar uzun zamandır 8gb olan ram miktarını 16 gb olarak güncellemek istiyorum. Anakartımın hangi modeli desteklediğini araştırırken AIDA64 programından baktığım kadarıyla şöyle bir şey yazıyor.

Desteklenen Bellek Türleri: DDR4-1333 DDR4-1600 DDR4-1866 DDR4-2133 SDRAM

Şimdi sorum şu, anakartım en fazla 2133MHz ramleri destekliyor yanlış anlamadıysam. Yani bu durumda 3000MHz'lik bir RAM almamam gerekiyor.

Yanlış anladıysam lütfen söyleyin. Maksimum 2133mhz ram mi almam gerekiyor?

• Anakartınızın tam marka modelini söylerseniz daha iyi olur. Sizin yazdığınız durumda en fazla 2133mhz destekliyor görünüyor. 3000Mhz ram alsanız dahi en fazla 2133mhz çalışır.
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    H110M-S2V-CF anakartın modeli. Öyleyse 3000 Mhz ram hayal oldu. Yalnız dikkat çekici bir fiyat farkı olmaması şaşırtıcı. Neredeyse aynı fiyatlar
  • Tiger2H T kullanıcısına yanıt
    Alırsınız ama desteklenen hızda kullanırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • h110 anakartlarda islemci kaby lake ailesinden biri secildigi takdirde "2400mhz" kullanilabiliyor. islemci destegi onemli bu overclock degil yanlis anlasilmasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    İşlemci i5 5600 skylake.
    Bu iş çok karmaşık bir hal almaya benim için. Anakart daha önce de BIOS sorunu çıkarmıştı. Bilgisayarı alalı 1-5 2 yıl kadar oluyor hep aklım anakartta. Keşke imkanım olsaydı da daha iyi bir anakart alsaydım diyordum her zaman. Şimdi sistemi güncelleme imkanım oluştu ama anakart sıkıntı çıkartacak gibi görüyor. Ne yapsam önce anakartı mı güncellesem acaba?

Sonuç olarak 3000Mhz ram kullanamıyorum. Aslında 3000 ve 2133Mhz ram'ler arasında çok büyük bir fark var mı bilmiyorum.
    Bu anakarta yarın bir gün gtx 1070ti vs kartlar takmaya çalışırsam da sıkıntı yaşayacağım gibi görünüyor. Ama en azından işlemci desteğinin yüksek olduğunu biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.