Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

An İtibariyle Türkiye'de Benzinin Mazottan Ucuz Olması

52
Cevap
1
Favori
3.229
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> An İtibariyle Türkiye'de Benzinin Mazottan Ucuz Olması
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7180 Mesaj
      31 Ocak 2019 18:55:30

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

vay arkadaş 25 senedir araç alıyorum. şimdiye kadar hiç mazotluya yetmedi bütçem. ilk defa yetti, bunda da mazotun benzinden 2 kuruş pahalı olduğu günleri gördük.
      “Benim arabam Passat dizel otomatik; yani ‘çeyrek altın’” diye yazıyordun geçen ay veya evvelsi. Caka satıyordun. En iyisi git bozdur o çeyreği.
      @beyinsis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 31 Ocak 2019; 18:56:2 >
      |
      |
      Bahsedilenler: beyinsis

• Yarbay
      4401 Mesaj
      31 Ocak 2019 19:04:07
      quote:

Orijinalden alıntı: duggac

mazot isterse benzinden 50 kuruş fazla olsun.

1.0 1.2 gitmeyen sağ şerit fatihi fındık motora bineceğime bisiklete binerim daha az yakar :)

şimdi gelirler ama rampayı çok iyi çıkıyorum diyenler :)
      cok komiksiniz abi ya,sanki yol var memlekette de 180 altına düşmüyorum gibi konuşuyorsun.
      cezalar desen kol gibi zaten,afedersiniz inandırıcı gelmiyor.
      |
      |
      31 Ocak 2019 19:11:12
      quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

“Benim arabam Passat dizel otomatik; yani ‘çeyrek altın’” diye yazıyordun geçen ay veya evvelsi. Caka satıyordun. En iyisi git bozdur o çeyreği.
      @beyinsis

Alıntıları Göster
      Almanyada yıllardır mazot-benzin hemen hemen aynı fiyata ama yine de dizel çok satıyor:

https://mobile.donanimhaber.com/volkswagen-dizel-skandalina-ragmen-almanya-daki-dizel-satislarini-arttirdi--136943765

Kaldı ki 2. Eldeki bu çeyrek altın mevzuu öyle bugünden yarına değişecek iş değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      4479 Mesaj
      31 Ocak 2019 19:23:46
      normalleşmeye başlıyoruz galiba. çünkü mazot üretim maliyeti benzinden daha yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 31 Ocak 2019; 19:24:24 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      554 Mesaj
      31 Ocak 2019 19:26:58
      quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Almanyada yıllardır mazot-benzin hemen hemen aynı fiyata ama yine de dizel çok satıyor:

https://mobile.donanimhaber.com/volkswagen-dizel-skandalina-ragmen-almanya-daki-dizel-satislarini-arttirdi--136943765

Kaldı ki 2. Eldeki bu çeyrek altın mevzuu öyle bugünden yarına değişecek iş değil.

Alıntıları Göster
      Almanyada dizel araç satışları 2018 de %35in altına geriledi. Dizelin çok sattığı devirler kapandı artık.

|
      |

• Binbaşı
      1289 Mesaj
      31 Ocak 2019 19:52:49
      Bizim milletin dizel sevdasını hiç anlamadım. Arabayı pahalı alır, çabuk eskir, gürültü rutindir, çevreyi daha çok kirletir ama dizeldir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      6104 Mesaj
      31 Ocak 2019 20:09:12
      Tarım yapılan bir ülkede dizelin benzinden pahalı olması kadar ahmakça bir uygulama olamaz. 3-5 milyonluk avrupa ülkelerini veya sanayisi dış ticareti gelişmiş ülkeleri baz almayın. Benzin gezmek için , dizel üretmek için gereklidir.

Bütün kara yolu nakliyesi kamyonlar otobüsler tırlar dizel. Dizel fiyatı yükseldikçe ulaşımdan tut masana gelen sebze meyveye ete kadar her şeyin fiyatı yükselir. Benzin fiyatının yaşamsal maliyetlere etkisi çok çok daha az dizelin yanında.

Olayı bireysel tüketim , kapıdaki arabanızın yürütme maliyeti ile sınırlayıp dar pencereden bakmayın.
      |
      |
      31 Ocak 2019 20:12:31
      bu rezalet işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      31 Ocak 2019 20:45:35
      Bugün gördüm gözlerime inanamadım, mazot 15 kuruş daha pahalıydı. Acaba insanları dizelden tamamen soğutmak için planlanan bir yükseliş mi diye düşünmeye başladım. Elektrikli araçlara geçişin hızlanmasını isteyen kişiler/şirketler varsa fiyatlar daha da artabilir. Bekleyip göreceğiz.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      31 Ocak 2019 22:06:45

Zaten benzin dizelden ucuzdu. Vergiler yüzünden benzin daha pahalıydı. Şimdi vergilere rağmen benzin daha ucuz, gerisini siz düşünün

|
      |
      anyhill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
    • Yarbay
      2851 Mesaj
      31 Ocak 2019 23:44:44
      quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

Powermoon ve UTA Mania hocalarım; sizden tavsiye bekliyorum.

Şimdi ki aracımız Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp Benzinli.

Linea 1.3 Multijet 90 Hp - 95 Hp veya Fluence 1.5 Dci 105 Hp - 110 Hp alabilmek için bizim aracı satılık ilanı na koyduk. Bu akaryakıt fiyatları ile sizce yola şimdi ki aracımız Symbol 1.2 ile mi devam etmeliyim yoksa Linea 1.3 Multijet veya Fluence 1.5 Dci ile mi ?

yakıt tüketimi için alıyorsanız linea ve fluence az yakmaz kasaları ağır. kendi aracınıza ya lpg taktırın yada dizel symbole gecin. veya 0.9 turbo lpgli symbolerde var.
      |
      |
      31 Ocak 2019 23:54:47
      Dizel 1 lira pahalida olsa dizele binerim. Cunku yuksek hizlarda dizel sehir ici benzinli kadar yakit tuketiyor. Herhangi bir benzinli aracla surekli 160 km ve üstu hizlarda bir gidin bakalim yakit ibresi nasilda bir anda asagi iniyor gorursunuz

Ama ben hiz yapmam arkadas diyenler gonlune uyan araba hangisiyse onu alsin ben dizelden şaşmam

|
      |
      01 Şubat 2019 13:35:47
      Elde, gümrüklerde ve depolarda kalan 10.000'lerce benzinli baz paket araba ve ağlayan sektör.

Seçimlere kadar ÖTV indirimiyle dayayabildikleri kadar baz paket benzinli dayayacaklar piyasaya, bunun içinde ÖTV harici bir teşvik lazım, çoğunluk bilgisizlikten ''artık dizel alınmaz benzin daha ucuz'' falan diyerek etkileşim yaratıyor piyasada.

Seçime kadar bu tarz gider, seçimden sonra en az 0.70TL fark oluşur yine eskisi gibi.
      |
      |
      Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
Reklamlar
sohbet
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,226
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.