Şimdi Ara

An itibari ile Sigarayı bıraktım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sigaraya başlayalı nerdeyse tamı tamına 13 yıl oluyor 15 yaşında başlamıştım şuan yaşım 28 bırakma nedenimi anlatacağım ve her ay bu sayfayı güncelleyip değişimleri yazacağım

1.) yılda nerdeyse 6000-7000 lira ediyor hem cebime zarar hem canıma

2.) kilom nerdeyse 109 sigara kullandığım süre boyunca nedense iştahsızlık yaşamadım dahada arttı hatta yolda 1 adım dahi atacak takatim yok o derece tıkanıyorum bu yüzden yürümekten veya spordan nefret etme noktasına kadar geldim

3.)sabah uyandığım da dinçsizim uyku düzenim yok cildim çok kötü şuan zaten gözümün altları bile mor oldu yani

4.)kas ağrıları mevcut o kadar halsiz bir durumdayım ki ölü gibi olduğumu düşünüyorum

5.) Dışarıda 2 adım atınca o kadar tıkanıyorum ki Artık kusma noktasına kadar geldim ki gerçekleştide sağlığım iyice kötüye gidiyor lanet sigaradan dolayı

yani hem cebime zarar hem sağlığıma bunu artık iyicene anladım dışarıda yürümemek her sabah dinçsiz halsiz kalmak yürüyüş yapıp kusma noktasına gelmek cidden çok kötü 21.03.2021 saat 04:14 itibari ile sigarayı bırakmış bulunuyorum Her ay değişimler güncellenecektir

• Yavaş yavaş üstünden ölü toprağının kalktığını hissedeceksin.Kararından dolayı tebrik ederim.Bir daha umarım ağzına sürmezsin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay hiç içme devamı gelir aslında yemek yememek içinde bir kararlı duruş sergilersen 1 ayda 10 kilo verebilirsin bendede 90 kiloya çıktım 2 haftada 7 kilo verdim sigarayıda 2012 de bıraktım iradem çok sağlam çok şükür kiloda zaman zaman çok yükseldiğinde frene basıyorum şuan 83 üm hedef 75

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tebrikler. Sonuna kadar götürürsün umarım hocam.

• Hadi bakalım.

Bugün tam 7 ay oldu oldu bırakalı, 8 yıl boyunca günde 2 paket içerdim

Aman aman zor bir olay değil

İrade meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scirocco7 -- 21 Mart 2021; 16:12:10 >
  • Tebrikler kardeşim. Umarım geri dönüşü olmayan bir yola girmişsindir. Bugün Siyami Hersek Hastanesi'nin acil bölümündeydim. 1 saatte 4 hasta geldi ambulansla, sedye üzerinde. Yakınları per perişan. Bırakalım hep beraber bu mereti.
  • Tebrikler umarım sonuna kadar götürürsün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanbey86

1 ay hiç içme devamı gelir aslında yemek yememek içinde bir kararlı duruş sergilersen 1 ayda 10 kilo verebilirsin bendede 90 kiloya çıktım 2 haftada 7 kilo verdim sigarayıda 2012 de bıraktım iradem çok sağlam çok şükür kiloda zaman zaman çok yükseldiğinde frene basıyorum şuan 83 üm hedef 75

hocam kilo vermek için istikrarı nasıl sağlıyorsunuz? kilo vermem gerek ama şu sıralar stresli günlerim yks sınavına hazırlanıyorum evde tatlı, karbonhidratlı yemek vs. gördüğümde hepsini olmasa da yinede gömüyorum boyum 181 kilom 92 civarında acilen kilo vermem gerek ama nasıl yapabilirim bilmiyorum.

• abi çok iyi bir karar vermişsin. dedem çok uzun zamandır sigara içtiğinden dolayı 2012 de vefat etti. hastalıktan dolayı sigarayı bıraktığı zamanlarda naneli şeker alıp sürekli yediğini hatırlıyorum, küçüktüm nerden bileyim ben şeker istediğimde vermeyip bana kızardı   sesi kısılmıştı, normal bir insan gibi sesi net gelmiyordu bu da sigaradan dolayı oldu. Her neyse lafı gevelemeyeyim, tebrikler umarım bir daha başlamazsın.

• (kafada bitirmedikçe mümkün değil) aslında yks sınavına daha çok yoğunlaşabilirsin veya oyun oynayabilirsin lakin uzun uzun yürüyüşler yaparsan en güzelidir.

fakat bu işte birden kesmedikçe mide kolay küçülmüyor veya yavaş yavaş kesmek uzun sürdüğü için kilo verme hızı çok düşük kaldığındada psikolojik olarak evet oluyor hissiyatı oluşmuyor ve yemeğe devam ediyorsun beni tetikleyen en önemli etken ise kalp çarpıntısı aslında minyon tipli olduğum için hedeflediğim kilo bile boyuma göre fazla şuan ki kilomda o çarpıntı bitti mesela. (kendine bir bahane bul)

yukarda yazdığım gibi çalışan için daha kolay çalışmayan kendi bir yol bulmalı

sabah kalkar kalkmaz değil durabildiğin kadar durduktan sonra 1 tane 3ü1 birarada birtane çubuk kraker

öğlene doğru 1 tane 3ü1 birarada birtane top kek veya pop kek büssürü çeşit var hangisi hoşuna giderse çok önemli değil özgürsün ama birtane

akşam çok önemli sofra düzeneği var ise bunları geçiyorsun çorba kasesinde yarımın biraz üstü çorba yaptırıyorsun ilk zamanlarda tam kasede olabilir odana alıp gidiyorsun sofrada oturmak yok

bu yukarıda yazılanlar şeker ağırlıklı çünkü bana iş yerinde enerji gerekiyor sabah 5'te kalkıyorum zaten bu azaltmaya ilk bir haftadan sonrada alışıyorsun vucüt eskisi kadar beklenti içine girmiyor mesela bu sigarada ilk bir ay dayanmak gerekiyordu 2 paketten tek seferde bıraktım çok şükür şuan nefret ediyorum

burda sıkıntı hatıralar geliyor insanın aklına mangal partileri falan o psikolojik durumdan ben evde yüksek sesle hayır hayır diyerek sofra davetlerini geri çevirerek çıkıyorum kokular geliyor burnuma vs vs

ben kendime güveniyorum herkez için farklı sonuçlar doğurabilir herkezin vucüdu bünyesi bir değil kesinlikle tavsiye etmiyorum nası yapıyorsun diye sorulduğu için cevaplıyorum daha önce daha sert ölçülerlede kilo verdim

"bunları hiç kimseye tavsiye etmiyorum yarın öbürsü gün birisi dener farklı sonuçlanır allah muhafaza uyarmadı demeyin ben hekim değilim bu işin yeri hastanedir yetkili kişileri bilim insanlarıdır."

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.