Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2707. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: airman_mg , empire1530 , empire1530 , RKENKEN , svs Daha Az
5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 26 Misafir (3 Mobil) - 25 Masaüstü6 Mobil1 iOS
5 sn
235.183
Cevap
1.165
Favori
11.772.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 27052706270727082709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de araç satışlarının 3'te 1'i yıl sonunda yapılır.
    Bu indirim gerekliydi. Türkiye tüketim toplumu ve Ekonomi Tüketim üzerine kurulu.
    Otomobil bölümünde aylardır ÖTV indirimi bekleyen bir kitle vardı. Otomobiller genelde nakit para ile alınır ve o nakitin ekonomiye girmesine şuanda ihtiyaç var.
    Özellikle ticari araçlar için KDV'nin indirimi etkili olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Yahu dolar odeyecek firma nasil dolarla is yapiyor olsun? Adam ithal ettigi mali ic pazarda satiyor. İc pazarda dolarla satis yapmak yasak.
    Yahu kaç yaşındasın? Yahu bu kafayla nasıl yaşadın? Dolarla mal alan malını satınca aldığı tl yi dolara çevirip ödeme dengesini hesaba alıyor olamaz mı?

Afedersin koskoca firmaların bir yıl boyunca mal satıp mal gibi senin zengin olacagın 2018'in kasım ayında tüm parasıyla piyasada dolar arayacagını mı sanıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ccecy C kullanıcısına yanıt
    Avukatim ben parayi aklimla kazaniyorum, cocuk gibi triplere girmeye gerek yok.

Ulan adamlar birebir dolar kurunu yansitabildi mi sanki gunu gunune? Piyasayi bilmiyorsun, en ufak bir fikrin yok bos bos konusuyorsun. Mesela bilgisayar distributorleri tl ile vadeli mal satiyor, bu adamlar eskiden dolarla satis yapiyordu, adam tl vade ile sattigi mali dolara nasil endekslesin??? Daha uc bir ornek vereyim deri ureticileri 24 ay vade ile calisiyor. Sen piyasada her sey nakit donuyor saniyorsun herhalde.Firmalar bosa batiyor su anda zaten, sana danismalari lazimmis hop dolari tl ye cevirip sorunlari cozermissin. Kafa piril piril Masallah.

Bilale anlatir gibi anlattim umarim anlarsin. Bu kafa ile herhangi bir ekonomi konusuna mesaj atmani tavsiye etmem, dolari tlye cevirmeyi akil edip ekonomiyi alt ust eden koca yurekli adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 31 Ekim 2018; 19:33:2 >

• quote:

Avukatim ben parayi aklimla kazaniyorum, cocuk gibi triplere girmeye gerek yok.

Ulan adamlar birebir dolar kurunu yansitabildi mi sanki gunu gunune? Piyasayi bilmiyorsun, en ufak bir fikrin yok bos bos konusuyorsun. Mesela bilgisayar distributorleri tl ile vadeli mal satiyor, bu adamlar eskiden dolarla satis yapiyordu, adam tl vade ile sattigi mali dolara nasil endekslesin??? Daha uc bir ornek vereyim deri ureticileri 24 ay vade ile calisiyor. Sen piyasada her sey nakit donuyor saniyorsun herhalde.Firmalar bosa batiyor su anda zaten, sana danismalari lazimmis hop dolari tl ye cevirip sorunlari cozermissin. Kafa piril piril Masallah.

Bilale anlatir gibi anlattim umarim anlarsin. Bu kafa ile herhangi bir ekonomi konusuna mesaj atmani tavsiye etmem, dolari tlye cevirmeyi akil edip ekonomiyi alt ust eden koca yurekli adam.
    Sen avukat filan değilsin. Olsanda karşındaki kişiye hitap etmekten aciz birisin. Sözel ile iş yaptığın belli. Çeneni çalıştırmaya devam et. Kasım ayında zengin olursunuz. Bekleyin 6,5dan aldığın dolar 8 olur.

Avukatsam susacak misin? Adamina gore hitap ediyorum ben, sen insan gibi mi yazdin ki insan gibi hitap bekliyorsun. Fikrin olmayan bir konuda karsidakine “bu kafa ile nasil yasadin” yazip nasil bir cevap bekliyorsun? Ki yazdigin seyde inanilmaz sacma. Sende sacma oldugunu fark ettigin icin garip garip seyler yazmaya basladin.

Benim dolarim yok, konununda benim dolar almamla alakasi yok. Ben sana dolarla satis yapamamanin sikintisini anlattim, umarim anlamissindir, comar gibi dolara saldirdigina gore anlayamayacak malum kesimdensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 31 Ekim 2018; 20:26:30 >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    Konuyu kirletme git özelden kavga et.
  • berk768 kullanıcısına yanıt
    Yahu senin varligin foruma kirlilik aktroll.

• Yazık. Tam akıllanıyorlar dedik gene şaşırdılar. Ekonomi soğudu iyi oldu diyoruz gene gaza basıyorlar. Vergi indirimlerinin maliyeti var. Teşvikle millete beyaz eşya ve otomobil aldırmak için döviz lazım. Kur yükselince mecburen gene faiz arttıracaksın, gene milletin boğazını sıkacaksın.

Bu ekonomi yönetiminden hiç bir şey olmaz.
  • Damat bey ne yaptınız böyle REİS kızacak bak piyasayı alt üst ettin tek hamlede
  • Benim anlamadığım bu indirimleri sonra bindirince ne olacaklarını sanıyorlar???
    Hani 3 yıl indirir o arada ekonomiyi toplarsın yavaş yavaş arttırırsın tamam derim. 3 aymış. yılbaşıymış... eeee sonra???
    YAhu bırak ekonomiyi rahat bir dinamiği var zaten. Gerekli yapısal reformları yap. Demekle kimse inanmıyor. Piyasa reele bakıyor. 3 5 yıl sen de milletde sıksın ortalık az düzelsin. Sonra nerde ne iş varsa yaparsın çok mu zor az sabırlı olmak....
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Kriz ekonomi yönetimini de aldı götürdü, beraberinde sürüklüyor.

Şu şartlar altında bile en kötüsü geride kaldı açıklaması yapıyorlar. Ciddiyet yok ki iyi işler çıksın bunlardan.

TUİK'teki görevden almaya rağmen Ekim ayında enflasyon 2-3 puan fırlarsa o zaman seyredicez asıl gümbürtüyü.

MB bile enflasyon raporunda YEP'e göre üç puan fazla enflasyon öngörüyor. YEP açıklanalı 5-6 ay olsa hadi derim neyse ama daha iki ay olmamış. Ekonomi yönetimi ayrı öngörüde MB ayrı öngörüde. Tek adamlık sisteminde bağımsız ve denetleyici kurumların özgül ağırlığı da kalmadı. Tutarlılık yok. Ciddiyet yok.

Bu krizi 2020'ye kadar atlatırsak öpüp başımıza koymak lazım.

Buradan da erken seçim kararının ne kadar doğru olduğu yine kanıtlandı. 5 sene kendilerini garanti altına aldılar. Üç sene millete çile çektirip son iki sene yine kredili refah sağlayacaklar. Millet de yine oyunu verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 1 Kasım 2018; 0:16:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Benim anlamadığım bu indirimleri sonra bindirince ne olacaklarını sanıyorlar???
    Hani 3 yıl indirir o arada ekonomiyi toplarsın yavaş yavaş arttırırsın tamam derim. 3 aymış. yılbaşıymış... eeee sonra???
    YAhu bırak ekonomiyi rahat bir dinamiği var zaten. Gerekli yapısal reformları yap. Demekle kimse inanmıyor. Piyasa reele bakıyor. 3 5 yıl sen de milletde sıksın ortalık az düzelsin. Sonra nerde ne iş varsa yaparsın çok mu zor az sabırlı olmak....
    Bunu yaparken ve bundan sonra için bir planları olduğunu sanmıyorum hatta bundan eminim.

Arada attıkları doğru adımları zaten genelde yabancı ülkelerle yaptıkları toplantılar ve gelişmekte olan ülke stratejistlerin raporlarında yayınladıkları tavsiyeleri alıp bire bir uyguluyorlar. Gelecekte söylediğim şeylere kulak kabartın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kısacası ilkokul mezunu ve dünyadan bir haber birini ülke başına koysanız yapacağı şey yabancı uzmanların haberlerden Türkiye için tavsiyelerini okumak olur ve "Ben bunları yapmalıyım" diyerek bu işlere başlar.

Tıpkı Tayyip ve Berat gibi.. Hiç bir strateji yok, hiç bir akıllıca iş yok.

Hadi ordan! Nerde yok diyenlere sorum şu;

- Ustalık döneminde Tayyib Bey'in enflasyonun %7'den %25'e geldiğini,

- Faizlerin %8-9'dan %24'e geldiğini (ve maalesef biraz daha yukarı gidebileceğini)

- Doların 1.15tl'den 7.24tl'ye dayandığını hatırlatmak isterim.

LÜTFEN AKP'LİLERDEN BİRİ BANA BUNUN NASIL BİR STRATEJİ VE LİDERLİK OLDUĞUNU, NASIL BİR USTALIK DÖNEMİ OLDUĞUNU ANLATSIN! ÇÜNKÜ BEN BURDA BİR LİDERLİK VE ÜSTÜN ZEKA SONUCU BİR TABLO GÖREMİYORUM. BANA ANLATIRLARSA ÇOK MEMNUN OLURUM.

• al bayrağı tv de görünce sevinir olduk sevdirtti adam kendini piyasayı yükselterek

• quote:

Avukatsam susacak misin? Adamina gore hitap ediyorum ben, sen insan gibi mi yazdin ki insan gibi hitap bekliyorsun. Fikrin olmayan bir konuda karsidakine “bu kafa ile nasil yasadin” yazip nasil bir cevap bekliyorsun? Ki yazdigin seyde inanilmaz sacma. Sende sacma oldugunu fark ettigin icin garip garip seyler yazmaya basladin.

Benim dolarim yok, konununda benim dolar almamla alakasi yok. Ben sana dolarla satis yapamamanin sikintisini anlattim, umarim anlamissindir, comar gibi dolara saldirdigina gore anlayamayacak malum kesimdensin.
    Varsa cübbeni de giy Siyasetçi ol. Al eline mikrofonu çık sahalara. Türkiye'deki şirketleri ben yönetiyorum,dolar alacakları zamanı iyi biliyorum,sizi zengin yapacam de harcama kendini forumlarda. Ceo'ya felan ihtiyaç yok, şirketlerin muhasebe birimleri süzme salak dolu. Kasımda dolarla aşk yaşayacagız de. Bak senin kafa siyasete iyi çalışıyor. Baya zeki birisin bir anda senden etkilenir insanlar. Güzel gaz veriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 1 Kasım 2018; 7:16:42 >

• Equris kullanıcısına yanıt
    İktidarın bildiği vardır boşver suni bunlar köpük 5 TL altına düşecek sene sonuna.
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Seçime 4.90 5.50 makasında girecekler. Seçimde işlerini şansa bırakmak istemiyorlar. 2019 çok renkli olacak

Yahu sen ne zirvaliyorsun kendi kendine sizofren misin nesin? Benim yazdiklarimla ne alakasi var yazdiklarinin? Bilmedigin seyi kapatmak icin sacmalamaya basladin iyice, selametle.

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Amaçları ülkenin bekası değil ki üstadım. Nasıl yerle bir ederiz, bunu nasıl milletin gözüne sokmadan yaparız, onun arayışındalar. Aksi halde değil böyle langır, lungur konuşmayı ilk elden yapmak, başkalarının konuşmalarını bile denetlemeleri lazım ki piyasa zarar görmesin. Ama umurlarında değil. Beni hayrete düşürense insanların hala ve hala uyanamaması. Yahu forexle yatırım yapanlar bunların konuşması öncesi satın alıp, konuşması sonrası satış yapmakla ciddi anlamda zengin oldular, bunu anlatamıyoruz daha!
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk768

İktidarın bildiği vardır boşver suni bunlar köpük 5 TL altına düşecek sene sonuna.
    Valla hep vardır bir bildikleri dedik günden güne fakirleştik. Dolar 5tl'nin altında düştü 4.90tl oldu diyelim hocam.

E burası yine çok yüksek değilmi? Çok değil 1 sene önce forumda insanlara doların 4.90tl olacağını söylediğimde pek çok kişi inanmıyordu. Hatta AKP'liler neler diyordu neler..

Artık 5tl'nin altına düşse bile olumlu karşılarız ama iktidarın bir bildiği olduğunu sanmıyorum. Bu tamamen yabancıların bildiğine bağlı birşey..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Seçime 4.90 5.50 makasında girecekler. Seçimde işlerini şansa bırakmak istemiyorlar. 2019 çok renkli olacak
    Hocam eğer AKP yabancılar ile bu konuda anlaşıp taviz verdi ise böyle birşey olabilir ama diğer türlü bizim doları kontrol etmemiz mümkün değil.

Ha mümkün ama biz doğru adım atmıyoruz ve beklentileri düzeltmiyoruz. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek yok.

Dolar yukarı gitmeyecek belli oldu kısa vadede gibi ama buna ne gerek vardı. Piyasa bunu bu hafta yaşar gelecek hafta düşmeye devam eder ama dediğim gibi ne gerek var ortamı germeye?

Dolar belli seviyeye geldiğinde ve piyasa sıkıştığında insanlar talep etmeye başlayacak ve üreticiler zaten maliyetler düştüğü için ve satamadığı için indirim yapacaktı. Yani piyasa dengesini bulacaktı..

• 
Sayfa: önceki 27052706270727082709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.