Şimdi Ara

Amfisi Bozulan Creative Cambridge Soundworks 5.1 thx550' ye öneriler lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktaki ses sistemim uzaktan derinden olarak çok az ses vermektedir. hoparlörleri ve 5 adet hoparlörü çalışmaktadır. buna uygun amfi var mı ?
    bunları nasıl değerlendirebilirim çöp olmasını istemiyorum. bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? nasıl en iyi şekilde değerlendirilir.

• Ben de yıllardır çok memnun bir şekilde kullanıyorum. Ama amfi ve sub kısmı çalışmıyorsa uydulara yatırım yapmanın hiçbir manası yok bence. Uyduları 50-100 liraya belki satabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitboylu

Ben de yıllardır çok memnun bir şekilde kullanıyorum. Ama amfi ve sub kısmı çalışmıyorsa uydulara yatırım yapmanın hiçbir manası yok bence. Uyduları 50-100 liraya belki satabilirsiniz.
    sub çalışıyorda amfi bozuldu. çok kücük problemi var belki de yapamıyoruz saçmalığa bak.
  • Arastırmalarım sonucunda Bu ses sistemimin amfisindeki ucuz bir kapasitör sistemin 3 saat ve daha uzun süre açık kalmasında amfideki zor değiştirilebilir yada zor bulunan bileşenleri bozabiliyormuş elektronikten anlayan biri bunu daha doğru anlatabilir belki ama kısaca durum bu şekilde

Bu sisteminde ilk bozulan bileşeni genelde anfi oluyor fazla umutlanmayın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sistem haftada bir kapatılıyor. Yani 150 saatte bir. Amfide tık yok :)
  • yigitboylu kullanıcısına yanıt
    hangi sistem, gece gündüz niye açık,
    ömrü kısa olur
  • Benim de hep prize takılı biçimde duruyor ama kumandadan kapıyorum kullanmadığım zamanlarda. Açık kaldığı zaman amfi ısınıyor. Bunun nedeni de; tasarım gereği içeriden soğutmalı (BASH) olduğu için, bas vurmadığı zamanlar hava sirkülasyonu olmuyor ve oda sıcaklığının belirli bir seviye üstüne çıkıp o seviyede kalıyor. Hatta bu sıcaklık kabine yayılıyor bir miktar.
  • live2lift kullanıcısına yanıt
    Megaworks sistemi işletmedeki çalışanlara hediye ettim. Genelde akşam çıkışta kapatmayı unutuyorlar.
  • 2 kere aldim ikiside bozuldu. Çok severim bu 5+1 in sesini..

• amfisi bozuk megaworku 140 tl ye sattım. adamdaki de bozukmuş birleştirip birşeyler yapacakmış
  • Bu setin olayi amfisi zaten. Uydularinin pek bir marifeti yok. Bass desen alt frekans denen olay yok zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CREATİVE MEGAWORKS THX 550 kumandası lazım bana
  • kardeşlerim çok az kullanmış bir müminden aldım bende 2.el uydularından biri nasıl olduysa patladı şimdilik bir kusuru yok center uydu ilavesi ile eksiği tamamlamam gerekiyor priz akım korumalı akşam yatarken evde yokken cihaza elektrik gitmiyor dinleme yapmadığım zamanlar kesinlikle kapalı ve durduğu yeri odanın en soğuk yeri tabi stüdyo ses kartım olduğu için ekstrem bir ses vermediğimden dolayı çok flat bir ses alıyorum kalitesine alışınca başka birşey ile mukayese edilmiyor birgün bozulursa diye bir adet daha alıcam galiba şaka gibi :)
  • Selam arkadaşlar ayni sorunu yasıyorum yok mu bir çaresi gerçekten. Bu elemanın yaptığı cozum olabilir mi?? Ne yaptığını da anlamadım ama

https://youtu.be/d5l5ZSI5aqk

• olmuor malesef, ben denedim aynısını. sattım 100tl ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreaman

olmuor malesef, ben denedim aynısını. sattım 100tl ye.
    merhaba, tamirciye götürdünüz mü, ben göstermeyi düşünüyorum. bir çözüm bulur muyuz emin değilim
  • götürdüm tabi gitmediğim amfici tamirci kalmadı bu yapılmaz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitboylu

Benim sistem haftada bir kapatılıyor. Yani 150 saatte bir. Amfide tık yok :)
    son durum nedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.