Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

amerikan Vatandaşları Neden Lüks İçinde Yaşamıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
34
Cevap
1
Favori
934
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> amerikan Vatandaşları Neden Lüks İçinde Yaşamıyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3342 Mesaj
      14 Aralık 2017 07:12:07

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2411 Mesaj
      14 Aralık 2017 07:18:13
      Bütün dünyadaki insanlar Amerikalılar kadar müsrif yaşasaydı; 6 adet daha dünyaya ihtiyaç vardı

|
      |

• Yarbay
      4856 Mesaj
      14 Aralık 2017 11:57:35
      quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

kardeş bi defter buldum, senin mi üzerinde isim falan yazıyor istersen sana vereyim, tam anlamadım türkçe yazmıyo

hocam kargoyu gönderici ödemeli gönderin , yoksa ryuk gelip alcak ama o gelirse sadece defteri almaz

• Yüzbaşı
      801 Mesaj
      14 Aralık 2017 13:00:09

anladım onur kardes soyadın neydi facebooktan bişeye bakıcam da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yav he he aynen -- 14 Aralık 2017; 13:9:8 >
      |
      |
      Death Note kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      123 Mesaj
      14 Aralık 2017 13:08:35
      hepsi zengin değil ki
      orada da adaletsizlik falan var ama bizdeki kadar değil.
      |
      |

• Yarbay
      8549 Mesaj
      14 Aralık 2017 14:02:07
      doymuş diye bir kavram duydunuzmu
      türkiyedeki çoğunluktansanız tabiki duymadınız
      adamların parasal durum iyi o yuzden zaten istedikleri şeylere sahip oluyorlar
      imkanlar geniş.araba almak orda çocuk oyuncağı teknolojı urunleri ucuz benzin ucuz
      gezmek ucuz yani çoğu şey maaşlarınla karşılanıyor
      turkiyedekiler gibi düşünme önce yurtdışına bir çıkın yani
      elbette fakirlerde var ama çoğunluk değil azınlık.
      türkiyede ise çoğu insan fakir kapsamında aylık 2-3 bin anca alıyor geneli bunlarada durumu iyi diye bakılıyor.heleki 10 bin falan olsa hemen zengin deniyor yani turkiye kafesından çıkın önce

• Yüzbaşı
      610 Mesaj
      14 Aralık 2017 14:09:15
      Adamlar sosyal hayata ve hobilere harcıyor hepsini. Basketbol,Amerikan Futbolu,Beyzbol,Buz okeyi,Kovboy yarışmaları şimdilik hatırladığım bunlar hepsinde stadlar full

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

•BlackBerry Key2•
    • Teğmen
      162 Mesaj
      14 Aralık 2017 14:14:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: gren

imkanlar geniş.araba almak orda çocuk oyuncağı teknolojı urunleri ucuz benzin ucuz
      türkiyede ise çoğu insan fakir kapsamında aylık 2-3 bin anca alıyor geneli bunlarada durumu iyi diye bakılıyor.heleki 10 bin falan olsa hemen zengin deniyor yani turkiye kafesından çıkın önce

Daha önce birçok ülkeyi gezdim, olay doymuşlukla ilgiliyse bizde herkes hemen istediği herşeye sahip. Eğer olay sadece doymuşlukla ilgili olsaydı temel ihtiyaç dışında kimse birşey almaz ve bizde herkes A sınıfı arabalara binerdi. Bence sen kafa yapını değiştir, o zaman kimse forumda maaşımın 50-60 katına araba almak istiyorum ülkecek çok fakiriz diye konu açmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbulİstanbulOlalı -- 14 Aralık 2017; 14:16:05 >

• Yarbay
      2761 Mesaj
      14 Aralık 2017 14:55:19
      Onlar ev arabaya bizim kadar önem vermiyor.

Bizimkiler Iphone X alma derdinde onlar o paraya tatil yaparım kafasında anladın.
      |
      |

Sistem: Gigabyte GTX 1080 Windforce O.C - i7 8700K 4.8Ghz O.C - Z370 PRIME-A - Corsair Vengeance 16GB Kit 3000MHz - 960 EVO 500GB SSD - 1TB 7200RPM HDD - MasterBox 5 MSI Edition - Masterliquid 240 - Dell S2417DG 23.8" 1ms 165Hz 2K - 2. Monitör ViewSonic VA2419-SH 24" 5ms 60hz 1080P IPS
    • Yarbay
      4856 Mesaj
      14 Aralık 2017 17:22:17
      quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

anladım onur kardes soyadın neydi facebooktan bişeye bakıcam da

Morgan hocam Onur Morgan , miamiden selamlar

• Yüzbaşı
      801 Mesaj
      14 Aralık 2017 21:15:55

ok kardes deftere yazdım unutmamak için

|
      |
      Death Note kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3620 Mesaj
      14 Aralık 2017 21:21:18
      araba ve evleri bizimkine göre yine iyi ama o paraya neden daha iyisini almıyolar dersen örneğin sen interneti zar zor 24 mbit bağlatıyosun anca ödüyosun adam 100 mbit bağlatıyor.Gezmelerinden sosyal hayatlarından vazgeçmiyolar.Abd de üni paralı yüksek meblağ hem de ona ayırıyolar.Ne bileyim çoğumuz spotify netflix alamıyoruz onlar alıyor.Yani onlar evden arabadan geçmiş hayatlarına diğer yönlerden kalite katıyolar
      |
      |

• Yarbay
      3620 Mesaj
      14 Aralık 2017 21:24:47
      quote:

Orijinalden alıntı: İstanbulİstanbulOlalı

quote:

Orijinalden alıntı: gren

Daha önce birçok ülkeyi gezdim, olay doymuşlukla ilgiliyse bizde herkes hemen istediği herşeye sahip. Eğer olay sadece doymuşlukla ilgili olsaydı temel ihtiyaç dışında kimse birşey almaz ve bizde herkes A sınıfı arabalara binerdi. Bence sen kafa yapını değiştir, o zaman kimse forumda maaşımın 50-60 katına araba almak istiyorum ülkecek çok fakiriz diye konu açmasın.

maaşının 50-60 katı araba dediğinizi asgari ücrete göre uyarlarsak nerden baksanız b sınıfı i20 yapar.yani zaten bahsettiğiniz şekilde yaşıyoruz ve araba insanın ihtiyacı.+ olarak insanımız kendi yemektense çocuğuna evine ve arabasına yatırım yapmayı daha çok seviyor belki gösteriş belki ekonominin sosyal hayata yansıması
      |
      |

• Binbaşı
      1796 Mesaj
      14 Aralık 2017 21:28:36
      saçma sapan dediğin arabalarda bile 3.0 4.0 5.0 motor var adamlar önem vermiyorlar ne gerek var çoğu vatandaşın gücü var mustang ve dodge almaya türkiyede kaç insanda 5.0 motorlu araba alıcak güç var hadi aldı ona yakıt mı yetiştirebilecekler bizim gibi sürekli gösteriş için birşeyler yapmiyorlar neyseler o bizde nası oluyo adamın bütçesi yetmediği halde gidiyor kredi çekiyor o mercedesi bmwyi audiyi aliyor halbuki bu adamın jettaya focusa binmesi veya 4-5 senelik bir arabaya binmesi gerekiyor bütçesi ona yetiyor bütçeyi zorlayıp sırf görüntü havası olsun diye alıyolar bir sürü böyle yapan insan biliyorum adamın bütçesi borcu var heryere ama yeni araba alıyor üzücü bi durum açıkçası benim umrumda değil 10 senelik arabayada binerim 20 seneliğede 16 sene opel astra kullandık 350 bin km yapti araba 3-4 sene oldu satalı oda yeni araba aldiğimiz için sattik yoksa durucaktı hala taş gibi araba halada kullanılabilir hem az yakıyor hem performansı güzeldi daha 6-7 sene çok rahat binilirdi abim yüzünden aldık yeni arabayida lazim olmadiği halde başkasının düşüncesi yüzünden 70.000 tl bi arabaya verdik...
      |
      |

• Yarbay
      8549 Mesaj
      14 Aralık 2017 22:02:51
      insanlarda muthiş savunma mekanizmaları vardır
      bu yuzden yok abdde yaşam zor diyenler bile çıkar :)
      kendinizi avutun ninilerlerle
      |
      |

Reklamlar
son dakika
Paykasa
Satılık Köpek
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.