Şimdi Ara

Amerikan Vatandasi oluyorum.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
12
Favori
37.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oeem

quote:

Orijinalden alıntı: sericatil18

çifte vadandaşlık he iyidir kucukken 1 kere akraba ziyaretine gitmistik Amerikaya 3 gun kaldık herkez yabancı yabancı konusuyodu ben konusamadıgım icin gostererek istiyodum en cok evde zaman gecirdim disarida herkez bir soru soruyodu evden markete gider mevye suyu vs alır cıkardım orda bitane dönerci gördüm türk insan o zaman anlıyo bir hemşerisinin orda olmasının ne büyük nimet oldugunu

Hocam o zaman cifte vatandaşlık degil de dil bilmek önemli

Dil onemlide ben daha kucuk cocuktum yani o zaman bilmiyodum smdi ingilizce almanca smdide italyancaya merak saldim :D cok zarif bir dil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Darısı başımıza

• quote:

Orijinalden alıntı: sericatil18

çifte vadandaşlık he iyidir kucukken 1 kere akraba ziyaretine gitmistik Amerikaya 3 gun kaldık herkez yabancı yabancı konusuyodu ben konusamadıgım icin gostererek istiyodum en cok evde zaman gecirdim disarida herkez bir soru soruyodu evden markete gider mevye suyu vs alır cıkardım orda bitane dönerci gördüm türk insan o zaman anlıyo bir hemşerisinin orda olmasının ne büyük nimet oldugunu

amerikaya gittin ve 3 gün mü kaldın?.
  • Ben de kısmetse bu mayıs greencard kazanıcam. (umarım)
  • hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mırat01

quote:

Orijinalden alıntı: abducens

quote:

quote:

hayırlı olsun umarım bende 2018 de orda doktor olarak çalışmaya başlayabilirim

Zorunlu hizmet diye birşey var yanlız nasıl gideceksiniz ?????

zorunlu hizmet ilk yıl uzmanlık kazanmazsan var,ilk yıl tus kazanirsan uzmanligi tamamlayinca zorunlu hizmete gidiyorsun,hemen usmle yi kazanirsan da türkiye ile bi işin kalmaz

Birde bu sınav sadece denklik sağlamıyor mu ?? Sonuçta halihazırda denkliği olan birçok mühendis ha deyip gidemiyor.

denklik almak zaten orada çalışabilmek demek olmuyor mu,uzmanlık için hangi basamağa göre nasıl kabul ediyorlar bilmiyorum,usmle ye türkiyedeki her tıp fakültesini kabul etmiyorlar mühendislik için de 1-2 tanesini kabul ediyorlar bence veya onunda vardır sınavı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 12 Nisan 2014; 0:07:27 >

• abd vatandaşı olmak o kadar kolay değil diye biliyorum. o yüzden bir sallamasyon geldi
  • Bazı arkadaşlar konunun 2007'de açılmış olmasından habersiz yorum atıyor.
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Vay be...
  • Ne guzel.Seyahat konusunda hayallerini gerceklestirebilirsin.

Biz de ulkede terorist muamelesi yasiyoruz saga sola vize alamiyoruz neredeyse.

• bahse girerim şimdi bu arkadaş parti yapıyortur inşallah hayatı düzgün gitmiştir
  • Ben de green card çıkmasını bekliyorum çıkarsa burada marangozluk öğrenip ardından tası tarağı toplayıp direk west point abd içi 3 sene zorunlu hizmet ve artık bir us citizensınız tebrikler

• hayır hem türk hem amerikan vatandaşı olmuyosun böyle türklük olmaz (yazık)
  • bizim siyasetçilerin patronu olman güzel bir şey,benzini ucuzlattır ok,bide az vergi aldır
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuammeR kLc!

Tesekkur ederim arkadaslar .

quote:

Orjinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

ABD vatandaşı olmak gibi bi niyetim yok ama yinede nasıl müracaat ettin, hangi kriterleri yerine getirdin de vatandaşlığa kabul edildin ?

ayrıca ABD vatandaşlığına kabul edildiğine dair sana yazımı geldi ?

Dedigim gibi dun gereken dosyalari gonderdim
    3 yil once Amerika'ya gitmek icin pasaport almistim 14 yasindaydim o zman.
    2 yildir da Amerika'da yasiyorum 10 yillik oturma iznim ve Green Card'im var di .
    Simdi de onay bekliyorum yani bir kac icin de gelir dediler.
    Daha Amerikan vatandasi olmadim oluyorum

Bu arada Emperyalist fln diyenleri takmiyorum sadece Amerikan Vatandasi olup bundan faydalanmak istiyorum
    2 ulke vatandasi olmanin bir zarari olcagini zannetmiyorum.

10 yıllık izniniz vardı ve green cardınız vardı. Green card ne zaman verildi? 10 yıllık izinin adı neydi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

quote:

Orijinalden alıntı: MuammeR kLc!

Tesekkur ederim arkadaslar .

quote:

Orjinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

ABD vatandaşı olmak gibi bi niyetim yok ama yinede nasıl müracaat ettin, hangi kriterleri yerine getirdin de vatandaşlığa kabul edildin ?

ayrıca ABD vatandaşlığına kabul edildiğine dair sana yazımı geldi ?

Dedigim gibi dun gereken dosyalari gonderdim
    3 yil once Amerika'ya gitmek icin pasaport almistim 14 yasindaydim o zman.
    2 yildir da Amerika'da yasiyorum 10 yillik oturma iznim ve Green Card'im var di .
    Simdi de onay bekliyorum yani bir kac icin de gelir dediler.
    Daha Amerikan vatandasi olmadim oluyorum

Bu arada Emperyalist fln diyenleri takmiyorum sadece Amerikan Vatandasi olup bundan faydalanmak istiyorum
    2 ulke vatandasi olmanin bir zarari olcagini zannetmiyorum.

10 yıllık izniniz vardı ve green cardınız vardı. Green card ne zaman verildi? 10 yıllık izinin adı neydi?

Los Angeles Fatihi abimiz de konuyu basmış

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

zorunlu hizmet ilk yıl uzmanlık kazanmazsan var,ilk yıl tus kazanirsan uzmanligi tamamlayinca zorunlu hizmete gidiyorsun,hemen usmle yi kazanirsan da türkiye ile bi işin kalmaz

Birde bu sınav sadece denklik sağlamıyor mu ?? Sonuçta halihazırda denkliği olan birçok mühendis ha deyip gidemiyor.

denklik almak zaten orada çalışabilmek demek olmuyor mu,uzmanlık için hangi basamağa göre nasıl kabul ediyorlar bilmiyorum,usmle ye türkiyedeki her tıp fakültesini kabul etmiyorlar mühendislik için de 1-2 tanesini kabul ediyorlar bence veya onunda vardır sınavı

Denklik almak senin amerikada doktor sayılman demektir. Yani çekilişe katılıp greencard kazanırsan (%2 şans) gidip mesleğini yapabilirsin demek oluyor bu. Birde h1b var bu biraz kölelik vizesi olsada çoğu doktor bununla gidiyor diye biliyorum. Bu biraz sakat bir vize örneğin işten çıkarsan yada atılırsan 30 gün içinde ülkeyi terk etmen gerekir. Doktorları bilmem ama bu mühendislerin ezilmesine olanak sağlar. Yani işveren seni komple ülkeden atabilir. Birde bu vize 6 senelik bir vize bu sürede greencard çıkmazsa geri dönmen gerekir. Bu sorunu çoğu türk evlenerek hallediyor. Evlenmeyi planladığın biri varsa senin orda kalmanı çok zorlaşabilir haberin olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: macsimust

Pm attım...

Ben de pm alabilir miyim merak ettim

quote:

Orijinalden alıntı: L'enfer

Artık çift vatandaşlık kalktı.

Nasıl kalktı?
  • ciddi ciddi okuyodum taaa ki msn den görüşüyom diyen elamanı görünce tarihe baktım
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaslar yanlis bilgiler var,,,green kartli bir doktor olarak aciklayayim,,,

oncelikle amerika'da doktorluk icin usmle step 1 step 2 ck ve step 2 cs ve bu uc sinavin yani sira tavsiye mektuplari (staj sart degil ancak genelde gerekli) sart bunu hepimiz biliyoruz,,,ayrica green kartiniz yok ise j veya h1 vizeye ihtiyaciniz var, j vizesi iyi sartlara sahip degil, ve h1 vizesi gercekten cok zor, size sponsor olucak hastane bulmak zor, cok iyi usmle skorlari, tavsiye mektuplari ve stajlara ihtiyaciniz var,,,ancak green kartiniz veya vatandasliginiz var ise isiniz epey kolay sinavlari verir YOK gibi match denen sistemden eslesir mulakata gidersiniz,,,

bu uc sinavi vermeniz sizi ecfml sertifikali yapar yani amerikada diplomaniz taninir,,,ardindan bahsettigim sistemler, mulakat vs.
    ayrica california gibi bazi eyaletler, eyaletten calisma belgesi istiyor,,,

mecburi hizmet konusunda da aciklik getireyim; turkiyede doktor olacaksaniz SEVE SEVE mecburi hizmet yapacaksiniz, torpilin en krali da olsa yapicaginz yer iyi bir yer olur, ancak diplomanizi almak icin tus birincisi de olsaniz, hic kazanamasaniz da mecburiye gideceksiniz!!!

ilk yil uzmanlik kazanamazsan diye falan bir sey yok arkadaslar, okul bitince basarsin istifayi hic bir yere gitmezsin diploman da olmaz oyle dolanir ders calisirsin,,,ha diyelim kazandiniz 1. 2. 3. hic onemi yok 10.da kazandiniz diyelim, asistanlgiiniz baslar, bittigi gibi mecburiye yine gidersiniz,

en kotusu ise diploma almak icin pratisyen olarak mecburiye gidenler asistanliklari bittikten sonra tekrar gider, eger bu olmasin diyorsaniz ya hemen kazanacaksiniz, (yani intornluk bittikten sonra atanirsiniz ancak gitmezsiniz eylul de tusu kazanirsiniz),,,veya basarsiniz istifayi ilk istifa hakkinizi kullanir kazanirsiniz tusu.

son olarak da usmleye girmek icin diplomaya ihtiyaciniz yok, sinava basvuru sureci gercekten cok zor ugrasi cok fazla (sukur hallettim), diploma icin mecburi hizmete gelirsek, ben mecburi yapmadim diplomam da yok, saglik bakanliginin verdigi yabanci calisir diplomasi aliyorsunuz, daha da turkiyeye ugramiyorsunuz askerlik suresi dolana kadar,,,

bir arkadas da vatandasliktan bahsetmis,,,green card sahipleri vatandas olmak icin en az 5 yil beklemek zorundalar, bu surenin sonunda bir kitapcik sorularindan sinava girip yemin ediyorsnuz pasaportunuz geliyor,,,

daha erken almanin iki yolu var

1.si amerikan vatandasiyla evlenirsiniz 5 yil olan sure 3 yila duser.
    2.si amerikan ordusuna yazilirsiniz 1.yilinizin sonunda vatandasligi alirsiniz

hayirli olsun :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerwhitewhale -- 22 Mayıs 2014; 21:34:24 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.