Şimdi Ara

Amerikan Vatandasi oluyorum.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
12
Favori
37.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: savarana

quote:

Orijinalden alıntı: Invisible Pink Unicorn

Ya bende vatandaş olmak istiyorum ama ne yapmalıyım? :)
    Yaş 15.

ey vatandaşşşş sen vatandaş değilmisinki vatandaş olmak istiyorsun

Amerikan vatandaşı olmak istiyorum.
    Neyi kastettiğimi bildiğiniz halde amacınız ne merak ediyorum.
  • Ben birşey sormak istiyorum Amerika'da yaşayan arkadaşlara, acaba isim size gösterilen davranışları ne kadar etkiliyor, mesela Ömer?
  • ne güzel lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: paTRon

arkadaşlar sakin

façanı almışlar aşağı yarbayım
  • Dostum para biriktiriyorum ordan bana sahte evlilik için birini ayarlarsan sevinirim. Bu arada kaç yıl evli kalmak gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Bir kere dünyanın her tarafına gidemiyorsun o pasaportla. İran ve Kore USA vatandaşlarını kabul etmez.
    Ama Kanada, Avustralya gibi ülkelerin vatandaşları her yere gidebiliyorlar. Üstelik vizesiz.

Oralarada Türk vatandaşlığıyla gidemez mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: savarana

quote:

Ya bende vatandaş olmak istiyorum ama ne yapmalıyım? :)
    Yaş 15.

ey vatandaşşşş sen vatandaş değilmisinki vatandaş olmak istiyorsun

Amerikan vatandaşı olmak istiyorum.
    Neyi kastettiğimi bildiğiniz halde amacınız ne merak ediyorum.

NE bu sinir ki?

• İyi yapmışsın, madem yaşıyorsun al vatandaşlık hakkını güzelce yaşa. İkinci vatandaşlık hakkım olsa bende değerlendiririm şahsen.

not: Konu hortlaşmış yav.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER64 -- 19 Aralık 2011; 14:55:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuammeR kLc!

dun gereken kagitlari yolladim bir kac ay icinde eger onaylanirsa Amerikan Pasaportum gelcekmis.
    iyi mi yaptim kotumu yaptim bilmiyorum ama heralde artik hem Turk Hem Amerikan Vatandasi olacagim.
    Bu konuyu sizinle paylasmak istedim arkadaslar iyi mi kotumu yaptim bilmiyorum ama artik Dunyanin her tarafina gidebilecegim Amerikan pasaportuyla..
    Artik 2 ulke vatandasi olacagim

mera edıyorum 5 yıl olmus ne dusunuyorsun amerıkada egıtım yasam nasıl ,ben cok ıstıyorum orada yasamayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuammeR kLc!

dun gereken kagitlari yolladim bir kac ay icinde eger onaylanirsa Amerikan Pasaportum gelcekmis.
    iyi mi yaptim kotumu yaptim bilmiyorum ama heralde artik hem Turk Hem Amerikan Vatandasi olacagim.
    Bu konuyu sizinle paylasmak istedim arkadaslar iyi mi kotumu yaptim bilmiyorum ama artik Dunyanin her tarafina gidebilecegim Amerikan pasaportuyla..
    Artik 2 ulke vatandasi olacagim

abd vatandaşı oldunuz mu?bende olmak istiyorum.yapmam gerekenler nelerdir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be şimdi adam dötü kurtardı.Ordaysa krallar gibi yaşıyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genius.

Vay be şimdi adam dötü kurtardı.Ordaysa krallar gibi yaşıyordur

• Arkadasım En GüzeliniYapmışsın Benimde Gitme Hayallerim Var İşlerim Yolunda Gitmedigi için 2 3 Sene Daha İStanbuldayım Sonrası Eger Bir Degişiklik Veya Aksilik Çıkmaz İse Greencart Tutuugu Anda Fıyy KAcıorum Amerikaya...

gelelim sadele bence orada yaşayıp orada okuman daha avantajlı şimdi çogu arkadas diyecekki türkiyede neden yaşamak istemiyorsunuz ?

burada açlıkdan ölürken orada bir birikim ve güzel hayat standartları yakalayabilirsin yanlız tam teside olabılır oradaki tek kanun çalışırsan yaşarsın buradaki gibi akrabaların eşin dostun bildigin kişiler olmayacak + farklı bir topluma farklı bir bakış açısına gireceksin ( herşeyin para olacak ) malum kapitalist bir ülke gerçi buradada artık herşey para

benim arkadasım manhatten da yaşıyor greencart ile gitti kendisi benim meslektaşım fotografçı orada saati 12,5 $ dan çalısıyor + evlilik fotografı cekimi yapıyor orada bir evlilik gotografını 5,000$ dan aşşagı çekmiyorum diyor he senede 5 - 8 iş arası geliyormus + günde 6 saat da kendisi çalısıyor yanı kısacası 6x12,5 = günlük 75 $ 75$x30 = 2250 $ yanı kısacası ortalama her ay 3,000$ geliri var fotografçılık ile beraber bana yetiyordiyor yanlız nasıl tr de asgari ücret 1000 tl ise buradada 2,000 $ gibi bir civara newyork dan uzakta olursa geçinirsin new york civarı ise geçinemezsin diyor

kısacası çok bir bolluk ülkesi digil ama okursan okulunu bitirir isen bir şirkette çalısan bilgisayarcı 7500 $dan aşşagı almıyor diyor buda böylebiline :))))

yani filmlerdeki gibi degil bunu unutma hatta gitmek isteyenlerede www.usaturk.com sitesinden bilgi alabilirler hatta trt nin 2006 da amerikadaki türkler diye yaptıgı kısa diziyi izleyebilrler youtube ye yazın amerikadaki türkler diye cıkıyor hadi selametle

• ayfon ne kadar amerikanyada
  • Ohhhhhhhh kebap.
  • Amerikan vatandaşı nasıl oldun læ?

Nasıl olunuyor bilen PM PLS

• quote:

Orijinalden alıntı: umpQelz

Arkadasım En GüzeliniYapmışsın Benimde Gitme Hayallerim Var İşlerim Yolunda Gitmedigi için 2 3 Sene Daha İStanbuldayım Sonrası Eger Bir Degişiklik Veya Aksilik Çıkmaz İse Greencart Tutuugu Anda Fıyy KAcıorum Amerikaya...

gelelim sadele bence orada yaşayıp orada okuman daha avantajlı şimdi çogu arkadas diyecekki türkiyede neden yaşamak istemiyorsunuz ?

burada açlıkdan ölürken orada bir birikim ve güzel hayat standartları yakalayabilirsin yanlız tam teside olabılır oradaki tek kanun çalışırsan yaşarsın buradaki gibi akrabaların eşin dostun bildigin kişiler olmayacak + farklı bir topluma farklı bir bakış açısına gireceksin ( herşeyin para olacak ) malum kapitalist bir ülke gerçi buradada artık herşey para

benim arkadasım manhatten da yaşıyor greencart ile gitti kendisi benim meslektaşım fotografçı orada saati 12,5 $ dan çalısıyor + evlilik fotografı cekimi yapıyor orada bir evlilik gotografını 5,000$ dan aşşagı çekmiyorum diyor he senede 5 - 8 iş arası geliyormus + günde 6 saat da kendisi çalısıyor yanı kısacası 6x12,5 = günlük 75 $ 75$x30 = 2250 $ yanı kısacası ortalama her ay 3,000$ geliri var fotografçılık ile beraber bana yetiyordiyor yanlız nasıl tr de asgari ücret 1000 tl ise buradada 2,000 $ gibi bir civara newyork dan uzakta olursa geçinirsin new york civarı ise geçinemezsin diyor

kısacası çok bir bolluk ülkesi digil ama okursan okulunu bitirir isen bir şirkette çalısan bilgisayarcı 7500 $dan aşşagı almıyor diyor buda böylebiline :))))

yani filmlerdeki gibi degil bunu unutma hatta gitmek isteyenlerede www.usaturk.com sitesinden bilgi alabilirler hatta trt nin 2006 da amerikadaki türkler diye yaptıgı kısa diziyi izleyebilrler youtube ye yazın amerikadaki türkler diye cıkıyor hadi selametle

Greencart o kadar çabuk çıkmıyor hocam millet 6-7 yıl bekliyor sen 2 senede bitirdin işi :D Hayırlısı olur umarım.

Ayrıca konuyu açan arkadaş sanırım kendine Amerikan bir isim almış ekşi'de görmüştüm.

• Kaçıp kurtaramışsın kendini, Hayırlı olsun.
  • ıyı yptın pnp tadını cıkar cj yede selam soyle
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.