Şimdi Ara

Amerikan Vatandasi oluyorum.. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
12
Favori
37.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: ULtraV1olet

quote:

Orjinalden alıntı: Shady RIDDLE

özellikle sıkça uluslararası yolculuk yapanlar için çok güzel bir olay sonuçta amerikan pasaportu ile daha rahat yolculuk yapabiliyorsunuz

ayrıca kimse çifte kimlik taşıyor diye Türklüğünden bişey kaybetmez aptalca konuşma yapanlara asıl ben burdan çekiyorum

Nerde yaşıyorsan oraya ayak uydurman gerekir buda insanın kimiliğini görüşlerini değiştirir

ona nerde yaşıyorsan değil nerde ekmek yiyorsan denir ekmek yediğin zaman yaşarsın ancak
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Bir kere dünyanın her tarafına gidemiyorsun o pasaportla. İran ve Kore USA vatandaşlarını kabul etmez.
    Ama Kanada, Avustralya gibi ülkelerin vatandaşları her yere gidebiliyorlar. Üstelik vizesiz.

Bi zahmet İran'a da gitmeyiversin Onlarca ülke varken..
  • o ülkelerede Türkiye pasaportu ile gidersin
  • orada yaşadığın için hayırlı olsun

eğer burda öyle bişey yapsaydın anladın sen onu
  • quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

orada yaşadığın için hayırlı olsun

eğer burda öyle bişey yapsaydın anladın sen onu

Yorumlar icin tesekkurler arkadaslar.
    simdi cikmam lazim yorum yapacaklara da teskkurler.
    saglicakla kalin
    Yapacak islerim var benim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady RIDDLE

o ülkelerede Türkiye pasaportu ile gidersin

Bu kadar basit

Çift vatandaşlık çok rahat gerçekten.İstediğim gibi gezebiliyorum.Geçen sene 1 aylığına Almanya'ya gitmiştim.Oradan trene atladık birkaç gün Paris'te kaldık.Ne vize ne birşey,istediğin gibi gez.Sadece Türk vatandaşı olsam şengen vizesi mi ne deniyor onu almam gerekirdi.

Ayrıca bazı arkadaşlara söylüyorum vatandaşlık ile insanın benliği,kimliği arasında bir bağlantı olmak zorunda değil.Ben şimdi Alman vatandaşı olduğum halde Türküm diyorum,Almanya'da bile...Bu kadar basit abartılacak birşey yok.
  • Ya buraya yazılmayınca şaşırdım... 2000 yılından sonra çifte vatandaşlık almak Türkiye'de yasak diye biliyorum ben, hatta cezası falan yok, Türkiye'nin konudan haberi olunca direk vatandaşlıktan çıkartıyor diye biliyorum. Sen dilersen konuyu bir araştır. Ayrıca yaşın genç olduğu için askerlik konusunda da dikkatli ol, eğer benim dediğim gibi değilse hem Türkiye'de, hem de ABD'de askerlik yapma ihtimalin var... Her ne olursa olsun bol şans...
  • kardeş hayırlı olsun cifte vatandaşlığın yararları anlatmakla bitmez bide amerikan vatandaşı olunca.amerikan vatandaşı dünyanın nherhangi bir yarinde suc işlese bile amerikan yasalarına göre yargılanıyo düşün artık vatandışlığın olumlu yanlarını.
    yurt dışındaki türklerin özünden koptuklarınıda inanmıyorum kopmak istemezlerse tabi.
    şartlar gereği arkadaşın amerikan vadandışlı almasından daha doğol bişey yok.
  • beyler 2 hafta sonra italyaya gidiyorum pazartesi pasaporta 300 kaat bayıldım vize için ne kadar para alıyorlar bilen varmı
  • çok iyi yapmışsın dostum tebrikler hiç aldırma olumsuz düşünenlere bence .ok iyi yapmışsın tekrar tebrikleer greencardın sana çıkması buyuk şans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emure -- 12 Haziran 2007; 20:51:05 >
  • Yorum yok.
  • senin icin güzel bir durum hayırlısı olsun
  • hayırlısı olsun ama sakın yetiştiğin toprakları unutma
  • Hayırlı olsun ben 15 yaşındayım büyünce bende amerikan vatandaşı olmak istiyorum işallah oluruz
  • hayırlı olsun,çok şanslısın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fabrequaz

beyler 2 hafta sonra italyaya gidiyorum pazartesi pasaporta 300 kaat bayıldım vize için ne kadar para alıyorlar bilen varmı

yokmu bilennnn
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Hayırlı olsun ben 15 yaşındayım büyünce bende amerikan vatandaşı olmak istiyorum işallah oluruz

offff offff nirde bizde o şans avantajlarını say say bitmez
  • Hayırlı olur insaallah..
  • saolun arkadaslar yorumlar icin.
    @nJOY Amerika'da askerlik yapmak zorunlu degil isteyen yapar yapinca da parasi ni alir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.