Şimdi Ara

Amerikan rüyası!! üzerine düşünceler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerika.. büyük ülke..Dış politikası,ekonomisi ile büyük! ülke..Hem seveni hem de düşmanı çok olan ülke...

Gerçekten yaşanılması gereken bir ülke mi? Hayallerimizi süsleyen, maceraseverleri kendine çeken bir ülke mi?
    Amerika da yaşamayı cezbeden nedir? Polisiye suçların adeta çığ gibi büyümesi mi?Yoksa köyünde sakin bir yaşam düşleri mi?

Belki de,yoksulluğumuzu orada bitirmenin dayanılmaz cazibesi..uçsuz bucaksız topraklarıyla altın arayıcılarının hayali..
    Ev ve araba düşlerinin oluşturduğu beyin yıkama makinesi mi..

Ya da iki gün sonra unutacağımız bir düşman mıdır? Vakti zamanında 6.filo gösterilerinde sosyalistlerin başlattığı düşmanlık mı?

Yoksa başkasının çöplüğü sana cennet gibi mi gelmektedir?..
    Bir sürü soru..

Herkese saygılar..

• Benim çevremden kim USA e gittiyse hayatından çok memnun ve bir daha buralara dönmediler bile.
  • Amerikanın cazibesinin en büyük nedeni, insanların sadece hayal etmekle kalmayıp bunları gerçekleştirebileceği ortamı onlara sunabilmesidir. Fırsatlar ülkesidir, yaratıcı düşünmeyi ve üretmeyi teşfik eder. Amerikanın zenginliğinin nedenlerinden bence de en büyük nedeni budur.
  • Beni cezbeden tarafı hem filmlerde gördüğümüz tek ya da çift katlı, önü bahçe olan, garajı, arkasında havuz bulunan ve yolları parlayan asfalttan oluşan evleri...
  • Aynen Sonuçta bunları elde edebilecek maddi zenginliğe sahip olduktan sonra Amerika yaşanması güzel yerlerden biridir.
    quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

Beni cezbeden tarafı hem filmlerde gördüğümüz tek ya da çift katlı, önü bahçe olan, garajı, arkasında havuz bulunan ve yolları parlayan asfalttan oluşan evleri...
  • Amerika, toprak ve iklim olarak en sevdiğim ülkedir. Yönetimini de çok başarılı ancak zararlı buluyorum.

İtici kısmı ise halkı bana göre. Gerçekten de düşünemeyen ve bizim gibi sürekli uyutulan bir halk. İngilizleri ABD'ye toplayıp, kalanları atarsak...Güzel olur.
  • amerika gerçekten fırsatlar ülkesidir ama bunu gerçekleştirebilecek güç ve azim olmalıdır mesala ordaki türk iş adamlarına bakın hepsi garsonluktan benzin pompalığından başlamışlardır bizde ise bir benzin pompacısı işinin son yıllarında anca benzinlikten sorumlu md. yrd. gibi bişey olabilir ve amerika tam bir işleyen çarktır sizde bu çarktaki dişlilersiniz eğer bir gün vazifenizi yerine getirememeye başlarsanız hemen yeriniz doldurulur ve siz dışarı itillirsiniz evinizde ölseniz kimse şu komşuya ne oldu demez anca kredi borcunuz varsa onlar evi hacze gelirse bulurlar sizi göündüğü gibi holllywood evleri ve sokakları normal insana göre değildir siz fareli ve yıllanmış binalarda ikametinizi tammalarsınız genelde herkes kendi derdindedir bizdeki gibi bir komşu açsa o mutlaka doyurulur ama orda 5 milyona yakın sokakta yaşan insan var bide onlara sormak lazım amerkan rüyası soğuk kaldırımlarda nasıl görünüyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: EagleWING

Amerika, toprak ve iklim olarak en sevdiğim ülkedir. Yönetimini de çok başarılı ancak zararlı buluyorum.

İtici kısmı ise halkı bana göre. Gerçekten de düşünemeyen ve bizim gibi sürekli uyutulan bir halk. İngilizleri ABD'ye toplayıp, kalanları atarsak...Güzel olur.

Amerikan halki ile Amaerikan yönetimini ayırmak lâzım. Bir sonraki seçimlerde Amerikan halkı gereğini yerine getirecektir.
  • Amerika'da yaşayan/yaşamış arkadaşlarda görüş belirtsin,ilginç bir topic...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orjinalden alıntı: EagleWING

Amerika, toprak ve iklim olarak en sevdiğim ülkedir. Yönetimini de çok başarılı ancak zararlı buluyorum.

Amerikan halki ile Amaerikan yönetimini ayırmak lâzım. Bir sonraki seçimlerde Amerikan halkı gereğini yerine getirecektir.

Halkını sevmememin nedeni verdikleri oylar değil.

Fazla düşünmeyen, kuzu, ve kültürsüz bir halk. Bizi de andırmıyor değil ya, neyse...

• kardeşim amerikada ikamet ediyor hayatından memnun süper bir yer burası diyor bence oraya kaçak göçmen olarak gidip de başarılı olmuş fazla kişi yoktur gideceksen ufak bir gelirin olacak orta direk tarzı bir hayatın olacak ancak o zaman büyüyebilirsin yoksa cebinde metelik olmayan adam ister amerikaya ister shangri-la ya gitsin yine aynıdır dolayısıyla paranız varsa durmayın gidin amerikaya :D
  • Arkadasların dediği gibi çoğumuzu etkileyen amerikanın filmlerde gördüğümüz görüntüleri fakat.. hangimiz o resimlerde gördüğümüz evlere sahip olabiliriz..
  • Birde şöyle düşünün. Amerikan rüyası dünyadaki açlık ve ölümlerden besleniyor. Komünist parti afişlerinden çıkma gibi bir söz olsada doğru. Dünya nüfusunun %5'i dünya kaynaklarının %45'ini sömürüyor. Amerikaya gidip rahat yaşamayı düşünenler bu hayallerinin karşılığında afrikada, ırakta kaç insanın acı çekmesi ile gerçekleşeceğini bir düşünsünler bence.
  • Amerika'nın fırsatlar ülkesi olmasının en büyük nedeni sömürgesi bir ülke olması. Halkı da bu sayede refah içinde yaşayabiliyor. Filmlerde sürekli aynı tarz yerleşim yerlerinin gözükmesi biraz da özendirme politikası. Beyin göçüne zemin hazırlıyor.. Amerikan rüyası da tamamen bu politika için yaratılmış bi olgu. Amerika biraz istanbul gibi. Zenginsen süper bi ülke , fakir ve varoşsan berbat. Zenci sorununu da cabası..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kimnenasıl

Amerika.. büyük ülke..Dış politikası,ekonomisi ile büyük! ülke..Hem seveni hem de düşmanı çok olan ülke...

Gerçekten yaşanılması gereken bir ülke mi? Hayallerimizi süsleyen, maceraseverleri kendine çeken bir ülke mi?
    Amerika da yaşamayı cezbeden nedir? Polisiye suçların adeta çığ gibi büyümesi mi?Yoksa köyünde sakin bir yaşam düşleri mi?

Belki de,yoksulluğumuzu orada bitirmenin dayanılmaz cazibesi..uçsuz bucaksız topraklarıyla altın arayıcılarının hayali..

Ya da iki gün sonra unutacağımız bir düşman mıdır? Vakti zamanında 6.filo gösterilerinde sosyalistlerin başlattığı düşmanlık mı?

Bir sürü soru..

Herkese saygılar..

Bu yaz 3 ay boyunca amerika da Los Angelestaydım.. Bilenler bilir work&travel programıyla gittim oraya..

Ve bu 3 ay harika geçti diyebilirim. Eline fırsat geçen herkesin mutlaka ama mutlaka gitmesini tavsiye ediyorum.. Gerçekten rüya gibi bir ülke herşeyiyle..
    Öncelikle insana çok büyük bir saygı var ve insanları çok iyi yada bana hep iyi insanlar denk geldi..Amerika Yönetiminin şu anda yürüttüğü politika kabul edilemez ama halkın geneli bu olaylara karşı ve çoğunun da hiç umrunda değil..
    Oradaki büyük çoğunluk (%90 diyebilirim) belirlenen kurallara uymakta ve bu yüzden herşey yolunda gitmekte bence..

İlerde Amerika da en azından 2-3 yıl da olsa yaşamayı istiyorum ve bence giden herkes de bunu ister..

Sormak istediğiniz bişey varsa yardımcı olabilirim..

• quote:

Orjinalden alıntı: vasago

Birde şöyle düşünün. Amerikan rüyası dünyadaki açlık ve ölümlerden besleniyor. Komünist parti afişlerinden çıkma gibi bir söz olsada doğru. Dünya nüfusunun %5'i dünya kaynaklarının %45'ini sömürüyor. Amerikaya gidip rahat yaşamayı düşünenler bu hayallerinin karşılığında afrikada, ırakta kaç insanın acı çekmesi ile gerçekleşeceğini bir düşünsünler bence.

+100000000000000000000
  • quote:

Orjinalden alıntı: GFB_ARİF

quote:

Amerika.. büyük ülke..Dış politikası,ekonomisi ile büyük! ülke..Hem seveni hem de düşmanı çok olan ülke...

Bir sürü soru..

Herkese saygılar..

Bu yaz 3 ay boyunca amerika da Los Angelestaydım.. Bilenler bilir work&travel programıyla gittim oraya..

Ve bu 3 ay harika geçti diyebilirim. Eline fırsat geçen herkesin mutlaka ama mutlaka gitmesini tavsiye ediyorum.. Gerçekten rüya gibi bir ülke herşeyiyle..
    Öncelikle insana çok büyük bir saygı var ve insanları çok iyi yada bana hep iyi insanlar denk geldi..Amerika Yönetiminin şu anda yürüttüğü politika kabul edilemez ama halkın geneli bu olaylara karşı ve çoğunun da hiç umrunda değil..
    Oradaki büyük çoğunluk (%90 diyebilirim) belirlenen kurallara uymakta ve bu yüzden herşey yolunda gitmekte bence..

İlerde Amerika da en azından 2-3 yıl da olsa yaşamayı istiyorum ve bence giden herkes de bunu ister..

Work&travel programından biraz bahseder misin ? Bu konuyu çok azda olsa araştırmıştım.İlgili bir video izlemiştim fakat yabancı öğrenciler vardı.Bu programla ilgili deneyimlerinden ve getirilerinden bahsedersen ve sevinirim.Teşekkürler.

• Tabikii..

Work&Travel programına katılabilmek için üniversite öğrencisi olmak,belirli bir seviyede ingilizceye sahip olmak ve ortalamanız en az 2.00 olması gerekiyor..

İlk olarak Ülkemizde bulunan ve bir çoğunun yalancılarla dolu olduğu aracı şirketlerden birine başvurmalısınız.Ve bu şirket aracılığıyla Amerika nın hangi eyaletinde ve hangi işte çalışmak istediğinizi seçmelisiniz.

Gerekli evrakları hazırladıktan ve vizeninizi aldıktan sonra Amerika'da daha önceden kendinizin belirlemiş olduğu işte çalışmaya gidebilirsiniz..

Şu anda benim aklıma gelenler bunlar senin sormak istediğin aklına takılan birşey varsa cevaplarım..

Son olarak ben bu programa katılmış biri olarak herkese katılmasını tavsiye ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GFB_ARİF

quote:

Bir sürü soru..

Herkese saygılar..

Öğrencilerin sıkı çalıştırıldığı,sigortasının Türkiye de geçmediği(parasını daha sonra alıyorsun)tıkır tıkır işleyen,3 ayda 10-12 bin dolar aldığın, ilginç bir program.Uyumsuz olduğunda hemen geri gönderiliyorsun.Program sonunda bir hafta da araba kiralayıp, ABD yi geziyorsun.Eve 8-9 bin dolarla dönüyorsun.(Yeğenimden biliyorum.)

• Evet doğru ama geri gönderilme gibi bir durum yok, birde malesef ben o kadar para kazanamadım o kadar para kazanabilmek için baya bir çalışmak gerekiyor..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.