Şimdi Ara

Amerikadan sistem toplayacağım ürünler trde sıkıntı yaratır mı?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
11
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Amerikadan sistem toplayacağım ürünler trde sıkıntı yaratır mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
  • Beyler selamlar başlıkta göründüğü gibi amerikada sistem toplamayı planlıyorum ram anakart ekran kartı vs yalnız doğal olarak psu'yu ordan alamayacağım.Priz girişleri farklı olduğundan dolayı gelen akım gücü farklı olduğu için.Psu başlı başına farklı bir priz başlığına sahip olduğundan diğer parçaları aldığımda trde sıkıntı yaşar mıyım avrupa tipi psu kullandığım zaman? Örnek vermek gerekirse amerikadaki anakartlar 20w enerji çekerken trdeki 15 çeker diyelim mesela yani.Böyle bir durum söz konusu mu ? yoksa psunun türkiye prizine uygun olması yeterli mi? Teşekkürler iyi forumlar.

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    psu 220-240 volt olsun sıkıntı olmaz

• hocam şöyle bir yol izlesem ne dersiniz acaba? Amerikan prizini avrupa prizine çeviren dönüştürücüler var 10 dolara filan satılıyor sağlıklı olur mu bir sorun yaratır mı?
    |
    |
    Madnessisme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: karasukubilay

hocam şöyle bir yol izlesem ne dersiniz acaba? Amerikan prizini avrupa prizine çeviren dönüştürücüler var 10 dolara filan satılıyor sağlıklı olur mu bir sorun yaratır mı?
    o konuda fikrim yok ama donanımlar 220 240 volt psuda çalışır
    |
    |

çevirici yerine direkt uyumlu bir psu kablosu almanızı tavsiye ederim. zaten ucuz bir kablo.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    karasukubilay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj
    PSU'lar tüm dünyada elektrik kablosunun elektrik giriş formları dışında aynıdır, elektrik kablosunu Türkiye'den temin ederseniz sorununuz kalmaz.

Örnekle evler için, ABD'nin çoğu yerinde elektrik AC 120 Volt 60 Hz azında AC 110 Volt, Japonya'da AC 100 Volt çoğu yerinde 60 Hz azında 50 Hertz, Türkiye'de ise AC 220 Volt 50Hz 'dir.

Eski psu'larda kırmızı giriş voltajı seçeneği olurdu, günümüz psu'larında uzun yıllardır giriş Voltajı ve Hertz otomatik belirlenir. PSU'lar üzerilerindeki bilgi etiketinde yazıldığı gibi 100-240 Volt aralığında 40 küsür 60 küsür Hertz aralığında çalışabilir.

PC donanımlarıda psu'lar gibi tüm dünyada standart elektrik akımlarıyla çalışırlar, hangi ülkeden aldığınız fark etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok teşekkür ediyorum gayet açıklayıcı oldu.
    |
    |
    KOKTURUK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: snakefatih

Evga 650w 80+ PSU aldım Amerika amazondan sadece elektrik kablosunu değiştirdim diğer parçalar da amazondan alındı hiçbir sorun çıkmadı
    Link var ise atma imkanınız varmı acaba internette 8-10 tlye satılan kablolar var psuda sorun yaratır mı emin değilim.

https://www.amazon.com/dp/B00IKDETOC/ref=dp_cr_wdg_tit_nw_mr

Bunun 650w olanı var bende. Normal PC kablosu kullanıyorum hiç sorun çıkmadı. 2 sene oldu sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    karasukubilay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
192.168.1.1
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.