Şimdi Ara

Amerikadan Receiver almak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
5.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bestbuy büyüktür ancak uzman değildir. Tıpkı teknosa da olduğu gibi heryerde mağazası vardır ama çalışanlarına gidip birşey sorarsanız doğru düzgün bilgi alamazsınız.
  • media markt uzmanmı sizce ?
  • Şöyle söyleyeyim, dvb-c tunerli tv ye çanak anten bağlamaya kalkarlar kendileri
  • dvc-c tuner a conax modül takıp izlenmiyormuydu :)
  • E öyle tabi ama bunu bilmeyen tüketici oraya gidince napsın...

Konuya dönersek, kişinin tercih meselesi tabiki ama aradaki fiyat farkı bu kadar ezici olunca sayılan olumsuzluklar pek göze batmıyor. Tekrar özetlersek :

Pal Ntsc sorunu : En azından Onkyo için yok. Daha önce de kenwood receiver kullanmıştım onda da olmamıştı.

Voltaj sorunu : Aşmanın çeşitli yolları var, en ucuz ve pratiği 110-220 konvertör (trafo) almak. Daha pahalı ve komplike olarak cihazdaki trafoyu değiştirmek düşünülebilir ancak serviste yapılması gerekeceğinden astarı yüzünden pahalıya gelme ihtimali çok.

Garanti: Gene kişisel bir seçim. Şahsen ne bozulsun ne de beni uğraştırsın isterim.

Nakliye : Sıkıntılı konulardan biri. Kabine almazsanız cihazın başına ne geleceğini bilemezsiniz zira bavullara aşırı kötü davranılıyor. Kutusundan çıkarıp yanınıza almak en iyi seçenek.

Gümrük: Şimdiye kadar pek işim düşmedi ama herşeyden 3 er 5 er getirmediğiniz sürece sorun olacağını sanmam.
  • Getirme imkaniniz varsa bence hic garanti adaptor vs. Incik boncuk ayrintilara takilmamak gerek.
  • merhaba arkadaslar

bende bu konuda bir iki tecrubemi paylaşmak istedim musade ederseniz

1. evet best buy buyuk zincir ama evet personeli cok ilgisiz ve bilgisiz
    2. best buy web sitesinde olan cogu sey magazalarda bulunmuyor e haliyle o kadar çeşit şeyi
    stokta tutmak butun magazalara ulaştırmak yerine merkezden yada sattıgında distributorden
    sevk etmek kocaman ulkede haliyle ticareten anlaşılamıcak bi durum değil
    3. amerikada kargo bedavalı netten satış yapan cok site var guven kazanmıs amerikalılarda
    saolsunlar netten inceleme okuyup koltuklarından kalkmadan netten siperiş vermeye bayılır
    cunku begenmezse geri yollar alır parasını
    4.best buy bazı urunlere nette sales online only yazar buda vatan pc nin sitesinde satılan dark
    media playerlerın magazalarda olmaması gibi bir durum

gelelim ses sistemi amerika olayına

ben amerikadan 3 tane anfi kullandım zaman icinde yamaha rxv1900 rxv 765 ve stereo bi taneside
    hepsinide trafoyla kullandım kulandıgım son trafo ataba 800watt bi trafoydu turkiyede distributoru
    mert ithalat gp şarjlı pilleride onlar dagıtıyorlar sirkecide telefon sokakta magazaları ikitelli istoc tada
    depoları var 800 watt olanda iki amerikan priz var uzerinde ve ses sistemimmi uzun sure sorunsuz kullandım
    gecenlerde sahibindene ilan verip trafosuyla birlikte anfimi sattım

jamo s606 takımım vardı onnuda sattım

ama maeirkadan gelme aktif sub konusunda bence dikkatli olmak lazım cunku sub anfileri anlık amper cekiminde
    daha yuksek beklentileri olan cihazlardır o nedenle amerikadan sat ları alıp 220 bir sub ile sistemi tamamlamak daha saglıklı

ben ataba 800 watt ı 115 tl ye almıstım agar oturaklı bi aletti ama 90 tl ye 1200 watt tabiikide daha iyi olmus bu arada kadıkoyde
    selanik pasajı varmı bilemiyorum ama karaköyde var

radyo sorunu beni gulduruyo ben araba dısında radyo dinlemem dinleseniz bile 20 tl ye mp3 radyolu satılıyo alın baglayın jakla kullanın
    zaten pc den net radyo yok media playerlardan internet radyo heryerden radyoya ulaşmak mumkun olmadı cep telden radyo acar
    line kablo ile anfiye girer yine dinlersiniz

amazona alternatif amerikan satış sitelerinden

newegg ..... compusa ..... tiger direct gibi ciddi rakamlarda satış yapan sitelerde var

özetlersek amerikadan anfi alın korkmayın bişe olmaz sub almayın daha iyi cok guclu trafo ister sallayın radyoda neymiş allasen
  • onu salla bunu sallaradyo olmasın kocaman trafo evin bi tarafında dursun ataba marka ben atabayı pil şarj cihazında kulanıyorum ataba trafo kulanıcaksam osawa avr kulanırım ozamanolay o değil insanların göz zevki her özellik olsun kulanmıycaksa bile bulunması nı ister .ekstra radyo bağlıycaksam zaten avr niye alıyım.kablo kalabalığınıistesem zaten gidip eski seri bir avr alırım görüntüyü direk playerdan sesi opticten bağlarım 3d de olmasın onu bd playerdan bağlarım.benim 2 avremdede internet radyo var ama ben normal radyoyu tuşa basıp hemen dinliyor 106.00 mesela amerkadan alcağım avr bu kanalı açmıycak sinir olucam hep bişi eksik olucak.
  • Bu sabah yaptığım deneme sonucu onkyo 607 de frekans 50 khz artırılabiliyor yani Türkiyede sorunsuz kullanabiliyorsunuz
  • amerikadan aldığım sony str dn1010 amfiyle bütün radyoları çok rahat bir şekilde dinleyebiliyorum. 10ar 10ar khz artıyor frekans aramada...
  • hocam convertor olarak ne kullanıyosun acaba...artı cihazın güç tüketim kapasitesini(Watt) de yazarsan sevinirim..
  • İmzamdaki AVR'yi Amerika'dan aldım, (Ben J&R'dan aldım, bence BB'den daha iyi bir yer bakabilirsiniz)
    1000w trafo yaptırdım sorun yok ancak arkadaşlara katılıyorum, kalabalık yapıyor.

Ayrıca en büyük şikayetim trafonun gürültülü çalışması.

Onun dışında yine AVR alacak olsam yine Amerika'dan almanın yolunu arardım..Niye mi?
    TR'de o dönem en son nakit pazarlığın son noktasında 4.200TL idi ülkemde..Oysa ben 1.600TL ye almıştım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serwet

hocam convertor olarak ne kullanıyosun acaba...artı cihazın güç tüketim kapasitesini(Watt) de yazarsan sevinirim..

yıldırım adaptör diye yerli malı bir voltaj çevirici kullanıyorum 600watt lık ve çok memnunum hiç ses yok hiç sorun çıkarmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaRaBeeN
    İmzamdaki AVR'yi Amerika'dan aldım, (Ben J&R'dan aldım, bence BB'den daha iyi bir yer bakabilirsiniz)
    1000w trafo yaptırdım sorun yok ancak arkadaşlara katılıyorum, kalabalık yapıyor.

Ayrıca en büyük şikayetim trafonun gürültülü çalışması.

Onun dışında yine AVR alacak olsam yine Amerika'dan almanın yolunu arardım..Niye mi?
    TR'de o dönem en son nakit pazarlığın son noktasında 4.200TL idi ülkemde..Oysa ben 1.600TL ye almıştım..

Ben 1200 wattlik trafo. Aldim en ufak bir ses cikartmiyor nasil oldu bu is cozemedim. Bestbuy'da is yok ama best buy'da yeni bir girisim var. Bazi best buylarin icinde magnolia home theater zincir magazalari acildi. Iste asil baba marketler bunlar. Calisanlari inanilmaz bilgili, musterileri ise daha da bilgili oluyor. ingilizce biliyorsan her turlu bilgiyi ya calisanlarindan ya da musterilerinden alabiliyorsun. Ben ordayken adam bana rel markalari subwoofer onermisti. Benim de o zamanlar cok bilgim yoktu reller hakkinda. Bir de tipini begenmedim almadim. Simdi fellik fellik adamin onerdigi rel'i tr de bulmaya calisiyorum. Mediamarktan bir sey alinmaz. Extrem audio adam z.kiyor. Pasa pasa yaz sonunu bekleyip tekrar abd'den alacagiz rel'i . amfim abd sen alinma trafoyla sikinti olmadi. sub woofer da olur mu bilmiyorum. bilen arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim.
  • Valla trafo işi ilginç, yani siz ses yapmıyor diyorsunuz, belki benimkine de ohoo bu da ses mi diyen olur
    Yaptırdığım yer baya işinin ehli piyasada isim yapmış biri. Hem bana hem arkadaşıma yaptırdık onda da aynı şekilde ses var.
    Diyorki metal kabın içine girdiği için mutlaka ses yapar yapmayan trafo olmazmış
  • airlach "Ben 1200 wattlik trafo. Aldim" acaba converter aldığından dolayı daha az ses yapıyor olabilir mi?
  • kardeş, valla aldığım yer karaköy deki selanik pasajının en üst katı. mekan zaten trafo sarım atölyesi. satan adama dedim, 50-60 hz farkı olur mu, gürültü yapar mı, amfi de verim kaybı olur mu, adam bilgin bir şekilde senin ilacın bu gönül rahatlığıyşa al dedi. adama güvendim, aldım, sadece trafoyu ilk prize sokarken zank diye korkutucu bir ses yaptı, bi daha ben ne trafo sesi duydum ne de gürültü. ya çok az ses çıkartıyor ben hiç duymuyorum, ya da hakkaten çıkartmıyor gürültü ki, ben evde yalnız yaşayan birisiyim, gece yatarken evde çıt çıkmaz, trafo ses çıkarsa mutlaka duyardım... 1200 wattlık trafoya da 90 tl verdim, bilginize... bu arada trafo ya da converter, arasındaki fark nedir bilmiyorum. ama benimki 220 yi 110 volta sarım sayısı farkıyla çeviren bir şey. motor jenarator gibi bir şey değil. belki de sessiz olmasının sebebi budur diğer arkadaşların trafosu motorlu bir şey ise eğer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airlach -- 4 Nisan 2011; 9:46:02 >
  • quote:

Valla trafo işi ilginç, yani siz ses yapmıyor diyorsunuz, belki benimkine de ohoo bu da ses mi diyen olur
    Yaptırdığım yer baya işinin ehli piyasada isim yapmış biri. Hem bana hem arkadaşıma yaptırdık onda da aynı şekilde ses var.
    Diyorki metal kabın içine girdiği için mutlaka ses yapar yapmayan trafo olmazmış

Doğrudur her trafo ses yapar ancak bunun duyulur olmaması lazım. Trafolar birbirine geçirilmiş sacların üzerine sarılmış bakır tellerden oluşur, bu saclar iyi sıkıştırılmazsa şebeke frekansında (50 hz ) titreşerek duyulabilir ses oluşturur. Aynı şekilde trafonun gövdesi özellikle metal bir yere değerse bu titreşimden dolayı gene ses oluşur. Eğer kutu içine konmamış trafo ses yapıyorsa imalatında hata vardır ve bunu gidermek oldukça zordur. Kutuya vidalı ise kutu ile trafo ayakları arasına lastik pul koyarak yada vidaları sıkıştırıp gevşeteterek sesi kesmeyi deneyebilirsiniz. Metal kutunun içine giren trafo ses yapar diyen arkadaşı bana yollayın bendeki trafoyu bir dinlesin bakalım

Trafo konvertör ikiside aynı şey, bazı konvertörlerde trafo yerine elektronik olarak çevrim yapılıyor ama bunlar çok güçlü değil, avr çalıştırmak için trafo ya mahkumuz.
  • işte dediğim gibi sorun hep sorun en güzeli ya avrupadan almak yada türkkiyeden garantili almak ameriak işi sıkıntılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: teme

quote:

Valla trafo işi ilginç, yani siz ses yapmıyor diyorsunuz, belki benimkine de ohoo bu da ses mi diyen olur

Doğrudur her trafo ses yapar ancak bunun duyulur olmaması lazım. Trafolar birbirine geçirilmiş sacların üzerine sarılmış bakır tellerden oluşur, bu saclar iyi sıkıştırılmazsa şebeke frekansında (50 hz ) titreşerek duyulabilir ses oluşturur. Aynı şekilde trafonun gövdesi özellikle metal bir yere değerse bu titreşimden dolayı gene ses oluşur. Eğer kutu içine konmamış trafo ses yapıyorsa imalatında hata vardır ve bunu gidermek oldukça zordur. Kutuya vidalı ise kutu ile trafo ayakları arasına lastik pul koyarak yada vidaları sıkıştırıp gevşeteterek sesi kesmeyi deneyebilirsiniz. Metal kutunun içine giren trafo ses yapar diyen arkadaşı bana yollayın bendeki trafoyu bir dinlesin bakalım

Trafo konvertör ikiside aynı şey, bazı konvertörlerde trafo yerine elektronik olarak çevrim yapılıyor ama bunlar çok güçlü değil, avr çalıştırmak için trafo ya mahkumuz.

+1 trafo ses yapıyor ise mutlaka bir şekilde hatalıdır
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.