Şimdi Ara

Amerikadan gelen 110V alet türkiyede çalışmıyor lütfen yardımcı olun (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
16.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence de haklısın bu kadar zor olmamalı.. ama malesef durum gördüğün gibi..
    bu cihaz için 60hz frekans konvertörü yaptırmak istiyorum fiyatı önemli değil.. bilgi verebilicek olan birisi var mı?

quote:

Orjinalden alıntı: alpernbugra

Aynı konu farklı forumlardada açılmış, o forumdada burada olduğu gibi profesyonel insanlar var ancak sonuca ulaşılamamış.110 voltluk bir cihazı çalıştırmak bu kadar zor olamaz bence problemi cihazda aramak lazım
  • meselede bu cihaz 110v değil..
    kendin yapacağına adam bulupda şu dediğim yabancı formlardan cevap arasan vede cihazı almadan araştırma yapsaydın kendini üzmezdin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 25 Haziran 2009; 8:52:27 >
  • Google da "60 hz frekans konverteri" yazınca bu konu ile ilgili firmalar çıkıyor.bunları arayıp bilgi alın.fakat düşük güçlü bulabilirmisiniz bilemem.
  • birkaç araştırdım fakat abartı fiyatlar veriyorlar
  • çok sağlam bir evrici alabilirsiniz(gerçek sinus dalga üreten), yada kendiniz yapacaksınız:

önce şebekeyi doğrultup ardından dc dc converterla genliği düşürüp, sonra darbe genişlik molülasyonu ile çok yüksek bir taşıyıcı sinyal ile sinus dalgası üretmeniz gerek. Bu sistemda kullanılan DGM sistemindeki referans sinus dalgasını üreten entegre 60 tl civarı en palı parça o, gerisi çok problem diil. Gerilimlere dikkat edilmeli eleman seçimlerinde
  • elektronikten malesef hiç anlamıyorum.. Antalya da bunu bana yapabilicek birisi var mı biliyormusunuz?

quote:

Orjinalden alıntı: amboleos

çok sağlam bir evrici alabilirsiniz(gerçek sinus dalga üreten), yada kendiniz yapacaksınız:

önce şebekeyi doğrultup ardından dc dc converterla genliği düşürüp, sonra darbe genişlik molülasyonu ile çok yüksek bir taşıyıcı sinyal ile sinus dalgası üretmeniz gerek. Bu sistemda kullanılan DGM sistemindeki referans sinus dalgasını üreten entegre 60 tl civarı en palı parça o, gerisi çok problem diil. Gerilimlere dikkat edilmeli eleman seçimlerinde
  • cevap verebilicek olan birisi yok mu?
  • antalyada sezer abiye ulaşın kesinlikle... dibinizdeki fırsatı tepiyorsunuz kolay gelsin ...
  • Trailblazer gerekli cevaplar verilmiş satır aralarını okumaktan anlamıyorsanız bu sizin suçunuz ancak burdan okuyup üfleyerek yardım edebilecek birini bekliyorsanız çok beklersiniz. Size yardım edebilecek yerler belirtilmiş ve sizde hala bir hareket yok gördüğüm kadarıyla. Sezer arkadaş size yardım edebilirmi bilmiyorum ama inşallah işinizi halleder ama halledemezse o aletin dönüp dolaşacağı nadir yerlerden biri olarak bu tavrınızdan dolayı nasıl diyeyim ban'lanacağınız kesindir.
  • Arkadaşlar Sezerkıranla tabikide görüştük .. kendisiyle bir karara varmasaydık buraya yazmazdık..

bu arada teknikk adlı arkadaşım şimdiye kadar hiç bir mantıksız konuşma , düşünmeden konuşma , ve argo konuşma yapmadım , bilip bilmeden konuşmazsan sevinirim yanlış bir pozisyon yok! bence sen satır aralarını okumaktan anlamıyorsan bu tamamiyle senin suçun.. özellikle tavrımda bozukluk gördüğünü söylemen..
  • Peki. Özür dilerim. !!!
  • Sorun çözüldü mü?
  • cihazı geri göndermekten vazgeçtiniz sanırım büyük olasılık ile iade sürenizde sona erdi dediğim gibi bu sorun 50-60 hz sorunu yüzünden çalışmadığını sanmıyorum trdeki cihazlar bile 50-60 hz arasında çalışmaya uygun üretilirler her zaman cihazlarda tölerans değerleri vardır geri göndermekten vazgeçtiyseniz bir ara inceleyebiliriz geçen hafta size telimi vermiştim sanırım adresbilgimle yanlız çarşamba gününden sonra antalya dışında manavgatta işlerimiz var 1 hafta kadar sürebilir bir otelin seslendirme işini yapıyoruz
  • Sezerkiran arkadasim çok teşekkür ederim bir olay daha deneyeceğim satıcı biraz tolerans tanıdı .. bir kullanıcı sorunu kulandığı bu konvertör ile çözdüm diyor görmeden inanmadım fakat bunu da alıp denemek istiyorum
     Amerikadan gelen 110V alet türkiyede çalışmıyor lütfen yardımcı olun

Asıl olay bu marka ve modeli türkiyede bulamadım.. aynı özellikte bu şekilde olan birşey biliyormusunuz?
    varsa link atabilir misiniz?
  • Kim ne dedi bilmiyorum okumadım ama Amerika'da elektrik Voltajı 110 Volt, 50 Hz'dir. Ülkede kullanılan priz sistemi Türkiye'dekinden farklıdır. Türkiyede 220 Volt, 60 Hertz kullanılır. Sorun cihazda değil şebeke geriliminde ama yinede netten araştırmaya devam edebilirsin.Mesela Türkiye'den götürülen her türlü elektrikli cihaz için priz adaptörü gerekir. Ayrıca Voltaj yükseltme adaptörü de takmalısınız. Sende tam tersini uygulayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flex88 -- 1 Temmuz 2009; 17:26:12 >
  • @trailblazer, sende zaten 100W'lık bir adaptör yok muydu? Bu onun 500 W olanı. Adi bir transformatör sadece. Paranı boşa harcama.
  • Cihaz artık yurtdışı edilmeyecekse; açıp besleme devresini iptal edin.
    Kaç volt ile çalışıyorsa başka bir güç kaynağı ile verin beslemeyi çalıştırın.
    Sorun cihazda mı, beslemede mi anlaşılmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garfie -- 4 Temmuz 2009; 20:04:55 >
  • hakketten arkadaş kayboldu bir anda hala çözemediyseniz postalayın bana ben ilgileneyim bi
  • herkese car car car car laf yetiştrmeyi biliyordu arkadaş , zannederim sorunu çözmüştür şimdi , ama neden gelip yazsın ki . dimi
  • sizin bu tavırlarınız yüzünden gelipde cevap yazacağını sanmıyorum zaten
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.