Şimdi Ara

Amerikada Dil Kursu?Tavsiyelerinizi Bekliyorum :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
4
Favori
23.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • San Francisco taraflarına bakıyorum bende. Haftada 20 saat olmak üzere aylık 420 dolara kurslar var. Bütçem 17-18 bin dolar civarı. 8 ay kalmak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese Merhaba,

Dil Eğitiminde , Okul - Eğitim ve Yaşam karşılaştırması.

Daha önce bizzat tecrübe etmiş veya farklı deneyimleriyle ( yaşam vb ) katkıda bulunabilecek arkadaşların yorumlarına ihtiyaç duyuyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2020 Mart ayında 6 aylığına Amerika'da dil eğitimi almayı planlıyorum. Ancak sürekli bir kararsızlık içerisindeyim.
    Beklentim, rahat ve akıcı bir şekilde ing problemini çözmek ( akademik veya Tofel vb gibi bir beklentim yok)
    6 aylık herşey dahil max bütçem 25 -30 Bin $
    - İlk önce ; yaşam kalitesinin yüksekliği , güzel bir yaz iklimine sahip olması ve eğlenceli bir gece hayatının
    olduğunu tahmin ettiğim San Diego'da dil eğitimi alamaya karar vermiştim.
    Buradaki okul tercihlerim arasında, KAPLAN, ELS ve EC yer alıyordu. 6 aylık maliyetler ( yoğun ing 30ders/hafta)
    KAPLAN : 7200 $
    EC :7200 $
    ELS : 9000 $
    Sand Diego'daki yaşam pahalılığı nedeniyle vaz geçerek , California'nin TAMPA şehrini seçtim. Tampa, San
    Diego'ya göre %25 - 30 daha ucuz.
    -- Tampa'da sadece ELS var fiyat 9000 $
    Avantajı : Ülkenin yaşam maliyeti daha uygun ve Eğitim Universite kampusu içinde veriliyor birde Eğlencesi iyi
    Dezavantaj: USA deki Universitelere gidebilmek için hazırılanmış Yoğun akademic Ing programı var ve günde
    6 saat ders ( sabah 08:30 dan 15:50 ye kadar. Öğleden sonraki 2 ders, listening/writing) Bu beni korkuttu.
    Acaba kur atlama sınavlarında kalırmıyım veya beni bunalıma sokar mı buyoğun program.
    Son olarak Temmuz ve Haziran'da aşırı sıcak oluyormuş.
    Diğer yandan, ELS in 2000$ lık fiyat farkı var. San Diego'daki Kaplan veya EC seçtiğimde 2000$ lık bir avantam olacak. Bunun üzerinde 3000$ daha ekleyerek San Diego'daki yaşam farkını kapatabilirim gibi düşünüyorum.
    Ancak San Diego'daki hiçbir okul Universite kampusu içinde eğitim vermiyor.
    Özellikle kampus içinde olması çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bir türlü karar veremedim. Yorumlarınızı rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurhanE

Herkese Merhaba,

Dil Eğitiminde , Okul - Eğitim ve Yaşam karşılaştırması.

Daha önce bizzat tecrübe etmiş veya farklı deneyimleriyle ( yaşam vb ) katkıda bulunabilecek arkadaşların yorumlarına ihtiyaç duyuyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2020 Mart ayında 6 aylığına Amerika'da dil eğitimi almayı planlıyorum. Ancak sürekli bir kararsızlık içerisindeyim.
    Beklentim, rahat ve akıcı bir şekilde ing problemini çözmek ( akademik veya Tofel vb gibi bir beklentim yok)
    6 aylık herşey dahil max bütçem 25 -30 Bin $
    - İlk önce ; yaşam kalitesinin yüksekliği , güzel bir yaz iklimine sahip olması ve eğlenceli bir gece hayatının
    olduğunu tahmin ettiğim San Diego'da dil eğitimi alamaya karar vermiştim.
    Buradaki okul tercihlerim arasında, KAPLAN, ELS ve EC yer alıyordu. 6 aylık maliyetler ( yoğun ing 30ders/hafta)
    KAPLAN : 7200 $
    EC :7200 $
    ELS : 9000 $
    Sand Diego'daki yaşam pahalılığı nedeniyle vaz geçerek , California'nin TAMPA şehrini seçtim. Tampa, San
    Diego'ya göre %25 - 30 daha ucuz.
    -- Tampa'da sadece ELS var fiyat 9000 $
    Avantajı : Ülkenin yaşam maliyeti daha uygun ve Eğitim Universite kampusu içinde veriliyor birde Eğlencesi iyi
    Dezavantaj: USA deki Universitelere gidebilmek için hazırılanmış Yoğun akademic Ing programı var ve günde
    6 saat ders ( sabah 08:30 dan 15:50 ye kadar. Öğleden sonraki 2 ders, listening/writing) Bu beni korkuttu.
    Acaba kur atlama sınavlarında kalırmıyım veya beni bunalıma sokar mı buyoğun program.
    Son olarak Temmuz ve Haziran'da aşırı sıcak oluyormuş.
    Diğer yandan, ELS in 2000$ lık fiyat farkı var. San Diego'daki Kaplan veya EC seçtiğimde 2000$ lık bir avantam olacak. Bunun üzerinde 3000$ daha ekleyerek San Diego'daki yaşam farkını kapatabilirim gibi düşünüyorum.
    Ancak San Diego'daki hiçbir okul Universite kampusu içinde eğitim vermiyor.
    Özellikle kampus içinde olması çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bir türlü karar veremedim. Yorumlarınızı rica ediyorum.
    Hocam merhaba biz de arkadaşla florida tampaya gitmeyi düşünüyorduk. Green card çıkmazsa eğer dil okuluna yazılıp o şekilde gitmeyi planlıyoruz fakat aklımıza takılan bir soru var. Şimdi atıyorum 6 aylık bir okula gittik aynı zamanda da çalışıyoruz. Çalışıp kazandığımız para ile bu okulu uzatma şansımız var mı? Yoksa vize ne kadar verildiyse o kadar süre kalıp okulu uzatamadan dönmek zorunda mıyız? Bilgisi olan varsa sevinirim.

• eurekachicago E kullanıcısına yanıt

Merhaba ben de ABD ye dil kursu için gelmeyi planlıyorum. Yakın zaman içinde yaptığım araştırmalardan ve yukarıdaki yazılan yorumlardan da anlaşılacağı gibi çoğu aracı kurum verimsiz durumda orada yaşayan bir kişi olarak bilgi anlamında new york bölgesinde önerebileceğiniz üniversite ya da dil okulu var mıdır? Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.