Şimdi Ara

Amerika'ya gidiyorum . 30-35 bin dolara kadar araç tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha isteyen olursa buraya yazayım
  • PM gelmedi dostum buraya yaz istersen.
  • vizeyi , danışman şirketim aldı . master okumaya gidiyorum diye oturma iznim de çıkacak 1 aya . valla bir ev buldum 1.300 dolar kira istiyor . onunla anlaştım . manhattandayım , burdakini tercume ettiricem ama zaten daha önce gidip geldiğimde çılgınca şeyler yapmadığım sürece çevirmediler beni . yok türk vatandaşıyım . prosödür ise elsden 112 puan gerekiyor gerisini gene danışmanlar hallediyor
  • Amerikaya öğrenci olarak gidip direk oturma izni verilmiyor diye biliyorum.Master , geçici öğrenci vizesine giriyor orada bulunan bir şirket sizi çağırmadığı sürece masterınız biter bitmez dönmek zorundasınız e bir garantiniz yok nasıl yerleşeceksiniz ki ?

Danışman şirket nedir anlamadım onu ? Öğrenci olarak zaten direk gitmeyecekmisiniz ? Bu arada danışman şirketiniz kim ?

Birde hangi bölümden mezun olup ne masterı için gidiyorsunuz onuda söylerseniz ?
  • toyota camry 3.5 v6
  • danışman şirket sayesinde sanki onlarla çalışıyor gibi gözükeceğim . isim vermem uygunsuz olacak çünkü iş sahtekarlık gibi bir şey. işletme okudum , işletme ekonomisi masterı yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

toyota camry 3.5 v6
    Toyota Camry her ne kadar iyi bir arabada olsa adam Toyota logosu görmekten bıkmış...Camry'i alacağını hiç sanmıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

toyota camry 3.5 v6
    Toyota Camry her ne kadar iyi bir arabada olsa adam Toyota logosu görmekten bıkmış...Camry'i alacağını hiç sanmıyorum...

:) Orası öyle son aşamada mantık zevkin önüne geçebiliyor. Gerçi camry de zevkli arabadır ama aynı fiyata daha zevkli araçlar vardır tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoSt3am

danışman şirket sayesinde sanki onlarla çalışıyor gibi gözükeceğim . isim vermem uygunsuz olacak çünkü iş sahtekarlık gibi bir şey. işletme okudum , işletme ekonomisi masterı yapacağım

Hangi okul ?

Columbia mı, Suny mi, Nyu mu, Cuny mi?

Gerçi New York'ta 100 tane üniversite var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bergspyder -- 19 Temmuz 2011; 15:41:36 >
  • Suny , new yorka yerleştikten sonra green card için 100 bin dolarlık bir yatırım yapacağım .
  • Lexus gt cabrio vs. takıl
  • quote:

Suny , new yorka yerleştikten sonra green card için 100 bin dolarlık bir yatırım yapacağım .

E bu çok saçma

Danışman şirket diyorsunuz bir saattir ? Danışman şirket sizi amerikaya gönderiyor okula yerleştiriyor oturma izni alıyor hatta üç kağıt yapıyor , e onların karı ne bu işten ?

Sonra green card için başvurmanıza bile gerek yokki onuda danışman şirket halletsin işte ? Üstelik 100 bin dolar dökme kısmını ilk defa duyuyorum o kadar paranız var demek..

Amerikalı biriyle evlenirseniz direk vatandaş oluyorsunuz zaten neyse onuda danışman şirket halleder

Edit : Danışman şirket niye 3 kağıt yapıyor ki o kısmı atlamışım ben siz zaten orada öğrenci olarak kaldığınız sürece oturabilirsiniz ? Okul bittikten sonra size iş ayarlaması lazım asıl ki danışmanın böyle bir zorunluluğuda yok ayrıca en başa döndüğümüzde master için gidiyorsanız danışman şirkete ihtiyacınız yokki.Ayarlamaları okulun yapması lazım danışmanlık ondan sonraki iş.

Valla kusra bakmayın bana pek inandırıcı gelmedi ya ..

Edit 2 : Amerikadaki göç yasasında amerika üzerinde 1 milyon dolarlık bir yatırım yaparsanız size göçmenlik hakkı tanınıyor.Hiç bişey anlamadım dediklerinizden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gasoline 777 -- 19 Temmuz 2011; 16:56:34 >
  • Danismanlik sirketlerinin her soyledigine inanmayin mutlaka kendiniz arastirip teyid edin. Ozellikle $100.000 lik yatirim konusunu.
    Genelde bu sirketler sizi oraya goturdukten sonra ilgisiz oluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D_G_N

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

Hele bir git de. 35.000 dolara süper araçlara binersin orada. Şimdi vizyonu dar bir adam gelir ve Passat tavsiye eder, kafan karışır.

Bugüne kadar asla böyle davranmadım; ama sen hakettin time_keeper. Bu aşağıdakileri de -özellikle ikincisi- başkasına söylemem sanırım.

Zamanında VW alacaktın da kılpayı mı kaçırdın nedir, ne yapsam da lafımı soksam çabası içindesin. Zamanında konularda birbirinize destek verdiğiniz denizkubi gidine bayrağı tamamen sana devretmiş galiba.

İmzaya bakıyorum da, garip gerçekten. Marea'yı bırak, Fiat'ın esamesi okunmuyor orada.

Vw'nin Ceo'su geldi kaçın.

Boş muhabbeti bırak. Siz burada yazıp çiziyorsunuz adam çatır çatır satıyor. Tasarımını da yerden yere vuran arkadaşlar gördü ki tasarımcısı ödül aldı. Eleştirilecek yerler var tabi; ama abartıyorsunuz. Neyse ya siz bildiğinizi okuyun. Oradaki adam Marea'sı ile aklınca laf soksun.
  • Sen önce ne tür bir araba istediğine karar ver, ondan sonra insanlar daha kolay yardımcı olur. Ama bence yüksek hacimli motora sahip bir araba al, Türkiye'de 1.6 motorlarla geçirdiğin yılların acısını çıkar biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı:

E bu çok saçma

Danışman şirket diyorsunuz bir saattir ? Danışman şirket sizi amerikaya gönderiyor okula yerleştiriyor oturma izni alıyor hatta üç kağıt yapıyor , e onların karı ne bu işten ?

Sonra green card için başvurmanıza bile gerek yokki onuda danışman şirket halletsin işte ? Üstelik 100 bin dolar dökme kısmını ilk defa duyuyorum o kadar paranız var demek..

Amerikalı biriyle evlenirseniz direk vatandaş oluyorsunuz zaten neyse onuda danışman şirket halleder

Edit : Danışman şirket niye 3 kağıt yapıyor ki o kısmı atlamışım ben siz zaten orada öğrenci olarak kaldığınız sürece oturabilirsiniz ? Okul bittikten sonra size iş ayarlaması lazım asıl ki danışmanın böyle bir zorunluluğuda yok ayrıca en başa döndüğümüzde master için gidiyorsanız danışman şirkete ihtiyacınız yokki.Ayarlamaları okulun yapması lazım danışmanlık ondan sonraki iş.

Valla kusra bakmayın bana pek inandırıcı gelmedi ya ..

Edit 2 : Amerikadaki göç yasasında amerika üzerinde 1 milyon dolarlık bir yatırım yaparsanız size göçmenlik hakkı tanınıyor.Hiç bişey anlamadım dediklerinizden.

ilk yollarlarken 1350 euro alıyor benden . okulum bittikten sonra da ay başına 200 dolar alıyor .
    tamam danışman şirkete söylerim bana arabayı da alır , benim yerime de okur falan . ne dersin ? Paramın miktarı haddine değil açıkçası . danışman şirketi evrak işleriyle yazışmalarla uğraşmak istemediğim için tuttum .
    Sadece green card için evlendiğim ortaya çıkarsa sınır dışı edilirim kayar hayatım . amerikada yatırım yapınca atıyorum ben buralıyım hırsız değilim anlamına geliyor , vatandaşlık daha kolay oluyor . öğrenci olarak kaldığım sürece oturma iznim var işte . ya sonrası ?

ay noolur inan :(((((

edit 2'ne de yanıt . tamam savcı bey daha iyi biliyorsun
  • Tam senin nickinin büyük harf uyumuna kadar (3) dahil bir metin2 grubu buldum
  • quote:

Arkadaşlar sonunda Amerika'ya yerleşiyorum . Düzenim Türkiye'de devam edecek , bütçemin ufak bir kısmıyla hayatımı oturttuktan sonra yavaş yavaş herşeyimi oraya taşımaya karar verdim . Bildiğiniz üzere açıkçası benzin orada dert değil , müsrif araçlara açığım . Türkiye'de kullandığım araçları yazıyorum ki fikir olsun . E36 Coupe , e46 coupe , honda crv ve hrv . şu an ekonominin dibine vurduğum güzel alet Corolla son aracım olacak Türkiye'de. Kafamda challanger var ama herşeye açığım . eski kasa viper bile alabilirim

Amerika da Yasama tecrubesine dayanarak

Muscle car iyi dir ama buyuk ihtimalle elinde patlayabilir. tecrubeyle sabittir

Jeep Libertynin 100.000 mil bakiminin yil 2007 de 675 dolar olmasi bence cok cok abarti degisen bisi yok sadece fren balatalari ama araba 7.750 dolardi

iki ben ilk olarak Chevy Silvarado 2500 Extra cab vardi aldiktan sonra 3 gun sonra sanziman bozuldu araba 6.000 mil falan di sonra Aldilar arabayi yerine Dodge Ram 1500 ex cab Aldim surmesi inanilmaz zevkliyidi fakat bedeli agir oldu hararet yapti motor yedi

oradaki turk arakadalarim hepsi tecrubeliydibana burada anlattiklarima benzer sekilde bu konuda kulak asmamisdim Amerikada Avrupa arabasin oncelik vermekte fayda var

Audi
    VW
    Mercedes
    Volvo

ve arabayi kesinlikle 0 almani tavsiye ederim Mili dusuk arabalar ya leasingden dir yada Kiralik arabalardir Amerikalilar(hipsanikler ve Siyahlar haric) araba iskartaya cikincaya kadar kullanirlar 150.000 milleri gorurler

Siyahlardan selam bile alam araba alamayi birak

Ayrica tek gitmiyorsan iki kisi yada 3 kisi gidiyorsan herbirinin arabasi olmasi lazim butce 3 e bolune bilir en azindan Texas Houstonda oyleydi bana en yakin Walmart 15 mil uzaklikataydi houstonda 85 tane wallmart oldugunu dusunecek olursak oranin ne kadar buyuk oldugunu anla

Amerikda Spor harici yuruyeni siyahlar harici gormedim onlarda o bollukta parasizliktan kiriliyorlar

benden bu kadar

Aklima geldigi kadari ile

Alperen Kara
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodyking

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Özellikle ülkemizde zor yürütülecek araçlara bak derim. Oyum Viper'a..

Aynen. Şöyle hayvani motorlu benzini içen bir arabayı alın birkaç sene kullanın Türkiyedeki fındık motorlu uyuz araçlardan sonra kendinize gelin

Bende tam tersi oldu Dodge Ram 5700CC V8 den Findiga dustum Bu bana Revami :(
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.