Şimdi Ara

Amerika'ya gidiyorum . 30-35 bin dolara kadar araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sonunda Amerika'ya yerleşiyorum . Düzenim Türkiye'de devam edecek , bütçemin ufak bir kısmıyla hayatımı oturttuktan sonra yavaş yavaş herşeyimi oraya taşımaya karar verdim . Bildiğiniz üzere açıkçası benzin orada dert değil , müsrif araçlara açığım . Türkiye'de kullandığım araçları yazıyorum ki fikir olsun . E36 Coupe , e46 coupe , honda crv ve hrv . şu an ekonominin dibine vurduğum güzel alet Corolla son aracım olacak Türkiye'de. Kafamda challanger var ama herşeye açığım . eski kasa viper bile alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoSt3am -- 18 Temmuz 2011; 19:41:55 >

• Mustang. Bende bu fırsat olsa diğerlerine bakmaz Mustang alırdım. Çünkü aşığım diyebilirim Mustang'e.
  • E55 amg.amg.
  • Hele bir git de. 35.000 dolara süper araçlara binersin orada. Şimdi vizyonu dar bir adam gelir ve Passat tavsiye eder, kafan karışır.
  • avrupalı araçlar yedek parça ve anlayan usta bakımından sıkıntılı amerikada , ama c63 amg falan insanı çıldırtıyor ama beni de aşıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoSt3am

Arkadaşlar sonunda Amerika'ya yerleşiyorum . Düzenim Türkiye'de devam edecek , bütçemin ufak bir kısmıyla hayatımı oturttuktan sonra yavaş yavaş herşeyimi oraya taşımaya karar verdim . Bildiğiniz üzere açıkçası benzin orada dert değil , müsrif araçlara açığım . Türkiye'de kullandığım araçları yazıyorum ki fikir olsun . E36 Coupe , e46 coupe , honda crv ve hrv . şu an ekonominin dibine vurduğum güzel alet Corolla son aracım olacak Türkiye'de. Kafamda challanger var ama herşeye açığım . eski kasa viper bile alabilirim

Öncelikle Amerika'da bizim burada gıpta ile baktığımız muscle car lara pek iyi gözle bakılmıyor. Bizim için buradaki modifiye 1.6 araçlar ne kadar saygı ile karşılanıyorsa o kadar diyebilirim.

35.000$ Amerika için gerçekten güzel bir fiyat. Çünkü bu meblağlara Porsche 911, Ferrari F355, Aston Martin DB7 ya da 2006 model Maserati Quattroporte alma şansınız var.

Böyle fırsatlarınız varken ülkemizde sahip olmanın zor olduğu bu tarz araçları tercih etmenizi öneririm.

• Hocam selamlar.

Şimdi Abd evet araç cenneti, mtv gibi bir baş belası yok ( bildiğim kadarıyla ), benzin bize göre hayli ucuz ve ötv gibi bir İLLET yok.

Fakat duyduğum kadarıyla işçilik çok pahalıymış. Eski Avrupa arabaları onun için bakım/tamir masrafları söz konusu olduğunda çok pahalı olabilir.

Ferrari F355 gibi araçlar, bilmiyorum, esktra paran yok ise pek bulaşılmaz.

Bu arada Muscle Car'lar orada çok abartı arabalar değil, ona katılıyorum ama genede iyiler. Günlük kullanıma daha yatkın ve daha dayanıklılar ayrıca Ferrari/Maserati gibi servisleri olacağını sanmıyorum. Sonuçta orada çok satılıyor parçası çok daha fazla ve modifiye imkanları çok daha fazla.

Dodge Viper'ın eski kasası var o fiyatlara fakat donanım fakiri. Genede tercih edilebilir...

O paraya Corvette C6 alınabilir 3-4 yaşlarında, yada 0 km Chevrolet Camaro SS.

• işçilik çileden çıkartabiliyor , japon ya da amerikan öneriyorlar . Ferrari bir tutkudur tabi , ancak 2. yılımda bulaşabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Hocam selamlar.

Şimdi Abd evet araç cenneti, mtv gibi bir baş belası yok ( bildiğim kadarıyla ), benzin bize göre hayli ucuz ve ötv gibi bir İLLET yok.

Fakat duyduğum kadarıyla işçilik çok pahalıymış. Eski Avrupa arabaları onun için bakım/tamir masrafları söz konusu olduğunda çok pahalı olabilir.

Ferrari F355 gibi araçlar, bilmiyorum, esktra paran yok ise pek bulaşılmaz.

Bu arada Muscle Car'lar orada çok abartı arabalar değil, ona katılıyorum ama genede iyiler. Günlük kullanıma daha yatkın ve daha dayanıklılar ayrıca Ferrari/Maserati gibi servisleri olacağını sanmıyorum. Sonuçta orada çok satılıyor parçası çok daha fazla ve modifiye imkanları çok daha fazla.

Dodge Viper'ın eski kasası var o fiyatlara fakat donanım fakiri. Genede tercih edilebilir...

O paraya Corvette C6 alınabilir 3-4 yaşlarında, yada 0 km Chevrolet Camaro SS.

Servis ve işçilik ücretlerinin fazlalığına katılıyorum. Ancak arkadaşımız E46 BMW kullandığını söylemiş. Tecrübeyle sabit, Borusan'ın servis fiyatları Amerika'daki BMW servis fiyatlarından yüksek.

Ayrıca her ne kadar Avrupa araçlarının servis ücretleri yüksek olsa da, Amerika'da araçların bir çoğu ülkemizdekiler kadar hırpalanmamış oluyor. Aynı model aynı km'deki araçlar yarı yaşındaki temizliğinde bulunabiliyor.

2003 üstü bir Porsche hem masrafsız hem de keyifle kullanılabilir. Tecrübeyle sabit.

• Orada da güzel alet Corolla alıp ekonominin dibine vurmaya devam edebilirsin

Bizdekinden daha fazla Toyota Corolla var orada.

Başka araç isterse aşağıdaki linkte bolca araç var.

Seç seç beğen.

Bizzat ben çektim.

http://forum.donanimhaber.com/m_47880316/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • Özellikle ülkemizde zor yürütülecek araçlara bak derim. Oyum Viper'a..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam 2 yaşında bir Tahoe alırdım. Motor olarak da en büyük en çok yakan hangisi varsa ondan koysunlar.
  • Merso E class veya Japon al. Lexus falan bakabilirsin.

Amerikan'dan uzak dur. Amerikalılar bile uzak duruyor.

Bir Amerikalı arkadaşım Mustang'ini satıp 1.8T turbo Bora (Jetta) aldı, yorumu şu oldu: "Ben senelerdir arabaya bindiğimi zannediyordum, çok yanılmışım."
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedikodu

Merso E class veya Japon al. Lexus falan bakabilirsin.

Amerikan'dan uzak dur. Amerikalılar bile uzak duruyor.

Bir Amerikalı arkadaşım Mustang'ini satıp 1.8T turbo Bora (Jetta) aldı, yorumu şu oldu: "Ben senelerdir arabaya bindiğimi zannediyordum, çok yanılmışım."

ouwwww
  • quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

Hele bir git de. 35.000 dolara süper araçlara binersin orada. Şimdi vizyonu dar bir adam gelir ve Passat tavsiye eder, kafan karışır.

Bugüne kadar asla böyle davranmadım; ama sen hakettin time_keeper. Bu aşağıdakileri de -özellikle ikincisi- başkasına söylemem sanırım.

Zamanında VW alacaktın da kılpayı mı kaçırdın nedir, ne yapsam da lafımı soksam çabası içindesin. Zamanında konularda birbirinize destek verdiğiniz denizkubi gidine bayrağı tamamen sana devretmiş galiba.

İmzaya bakıyorum da, garip gerçekten. Marea'yı bırak, Fiat'ın esamesi okunmuyor orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 19 Temmuz 2011; 1:28:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bugüne kadar asla böyle davranmadım; ama sen hakettin time_keeper. Bu aşağıdakileri de -özellikle ikincisi- başkasına söylemem sanırım.

Zamanında VW alacaktın da kılpayı mı kaçırdın nedir, ne yapsam da lafımı soksam çabası içindesin. Zamanında konularda birbirinize destek verdiğiniz denizkubi gidine bayrağı tamamen sana devretmiş galiba.

İmzaya bakıyorum da, garip gerçekten. Marea'yı bırak, Fiat'ın esamesi okunmuyor orada.

Jeton köşeli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

quote:

Jeton köşeli mi?

Heeee köşeli köşeli. Ne olduğunu bilmesek yiyeceğiz valla, şimdi sen öylesine söyledim dersin. Allah sana da nasib etsin, ne diyeyim.

• mr. dörtnal...dört çeker...çok can yakar
  • Ben olsam bunu alırdım.

http://www.ford.com/suvs/explorer/
  • quote:

Heeee köşeli köşeli. Ne olduğunu bilmesek yiyeceğiz valla, şimdi sen öylesine söyledim dersin. Allah sana da nasib etsin, ne diyeyim.

Allah razı olsun da kuyruğuna mı bastık, niye bu kadar kızdın anlamadım?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.