Şimdi Ara

Amerika Ve Türkiye Pc Toplama.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Pc topluyorum bütçem en düşük 4314 en fazla ize 5100TL olacak. Amerika'dan arkadaş bazı parçaları getirecek, geri kalanları ise Türkiye üzerinden alacağım. Sistem hakkında yorumlarınızı ve monitör konusunda yardımlarınızı bekliyorum...

EKRAN KARTI: GTX 1070 Amerika (500$-1500TL)

İŞLEMCİ:i7 6700 (Amerika) 300$-900TL

ANAKART:Gigabyte B150M-D3H D4 2133mHZ Matx1151 (Türkiye)309TL

RAM:Kingston HyperX FURY Black 2*8GB 2133MHz DDR466$- (Amerika) 198TL

KASA:Aerocool BattleHawk 750W USB 3.0 5xFanlı Siyah ATX Kasa 373TL

HDD:Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm(Türkiye)272TL

İŞLEMCİ SOĞUTUCU: Silverstone AR01 (Türkiye)129 tl

MONİTÖR: ???

TOPLAM:3681TL
    BÜTÇE:4314TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanturk24 -- 19 Haziran 2016; 15:54:55 >

• Arslanturk24 kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum yaşınız kaç fakat kafanızdaki düşünce hayata geçemez.
    Öncelikle sistemdeki herşey iyi fakat anakart zayif. O sisteme daha güçlü bir anakart daha iyi olacaktir. O zayif bir anakart.
    Şimdi 500 dolar parça 1500TL yapar doğru fakat, ülkeye sokarken gümrük diye birşey var. Elektronik eşyaların ülkeye girişinde % 18 vergi kesilir. Yani 1770 TL olacaktır bunun fiyati. Bunlarıda hesaba katmanız gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşı getiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani kaçak bavula atıp getirecek işte şşşş

bu arada anakarta 2000tl bassanızda fpsye etkisi olmaz oyun pcsi için bu yüzden aldırış etmeyin overclock edilebilir işlemcilerde anakart önem taşır...
  • Pc toplarken bu siteyi kullan parçaları seçiyorsun en ucuz siteleri buluyor orda tl yok bütçeni dolar olarak belirle
    https://pcpartpicker.com/list/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxygen00 -- 19 Haziran 2016; 7:55:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OC yapmayı düşünmüyorum zaten. O yüzden anakart şimdilik yeterli olur diye düşünüyorum. Ekran konusunda gel gitlerim var yaşım 23 bu arada.

• Oxygen00 O kullanıcısına yanıt
    Çok iyi bir siteymiş buradan bakayım ben çok sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: deatless22

Öncelikle sistemdeki herşey iyi fakat anakart zayif. O sisteme daha güçlü bir anakart daha iyi olacaktir. O zayif bir anakart.
    Şimdi 500 dolar parça 1500TL yapar doğru fakat, ülkeye sokarken gümrük diye birşey var. Elektronik eşyaların ülkeye girişinde % 18 vergi kesilir. Yani 1770 TL olacaktır bunun fiyati. Bunlarıda hesaba katmanız gerekir.

Arkadaşı yanında getireceği için gümrük vergisi alınmıyor.

• 500 dolar o ekran kartına vereceğinize 200 dolardan rx 480 alın 2 adet 100 dolarda cebinizde kalır daha fazla performans alırsınız

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını şuan GTX 1070 alıp ilerde SLI yapmayı planlıyorum.
  • Monitör seçimini nasıl yapmalıyım bilemedim 60hz bi 2K mı yoksa 144Hz Full HD mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arslanturk24

Monitör seçimini nasıl yapmalıyım bilemedim 60hz bi 2K mı yoksa 144Hz Full HD mi ?

Oynadığınız veya oynayacağınız oyunlara bağlı.

• Counter-Strike: Global Offensive
    Grand Theft Auto V
    Euro Truck Simulator 2
    Call of Duty: Ghosts
    Far Cry 4
    ARK: Survival Evolved
    Sniper Elite V2
    Arma 3
    Mad Max
    GRID Autosport
    Sniper Elite 3
    Flight Simulator X
    Bunlar steamde olan bir kaç oyun genelde bunları oynuyorum...
    Asus G750JH-CV067H bu laptobu kullanıyordum sattım onun yerine pc topluyorum şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyağı

yani kaçak bavula atıp getirecek işte şşşş

bu arada anakarta 2000tl bassanızda fpsye etkisi olmaz oyun pcsi için bu yüzden aldırış etmeyin overclock edilebilir işlemcilerde anakart önem taşır...

Kaçak getirmesi ne kadar uygun, tartışılır...
    Bir yanlışı düzelteyim ; Anakart fps'ye etki eder etmesinede bu 2-3 fps olur. gözle görülür bir değişim olmaz AMAA anakart sistemin stabil çalışması için en önemli DONANIMDIR. İyi bir anakart Gecikme sürelerini düşererek FPS'ye etki eder. FPS'den önemlisi anakart dışındaki diğer donanımlarınızın stabil çalışmasına ve uzun ömürlü olmasına yol açar. Anakartların farklı chipsetleri vardır. Bunları araştırmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamerYigit17

quote:

Orijinalden alıntı: deatless22

Arkadaşı yanında getireceği için gümrük vergisi alınmıyor.

öyle şey mi olur. Yanında getirince vergi alınmasın Buyurun GÜMRÜKTEN ALINMIŞ BİR YAZI:

-Yanımızda Getirdiğimiz Elektronik Cihazlar için Gümrükte Ne Ödememiz Gerekiyor?

Eğer yanımızda getirdiğimiz cihaz 430 Euro'dan daha düşük değerde ise gümrükte ödememiz gereken tek şey cihaza göre belirlenen 1 ila 25 Euro arasında değişen miktarı bulunan TRT bandrol ücreti olacak. Bunun dışında herhangi bir ödeme yapılması gerekmemektedir. 430 Euro'yu geçen değerdeki cihazlar için gerekli mevzuata aşağıda değinilmiştir.

-Peki Aldığımız Cihazın Değeri 430 Euro'yu Geçerse?

Eğer aldığımız cihazın bedeli mevzuatta belirtilen 430 Euro'dan yüksekse tek ve maktu vergi sistemi uygulanır. Bu sistem, eğer cihazı satın aldığımız ülke Avrupa Birliği'ne bağlıysa satın alınan bedelin %18'i; değilse %20'si kadar vergi vermenizi gerektirir. 430 ila 1500 Euro bedelindeki cihazlarda belirttiğimiz mevzuat uygulanır. Daha yüksek bedelli ürünler için ise konu olan ürünlerle ilgili mevcut olan ithalat vergilendirme oranları uygulanacaktır ve muhtemelen ithalatın, ithalat yeki belgesine sahip bir firma aracılığıyla gerçekleşmesi gerekebilir.

• deatless22 kullanıcısına yanıt
    Hocam kaçak değil sonuçta izin verilen belirli bir sınır var arkadaşta gelirken bana getirecek Türkiyede'ki mevcut fiyatlar karşısında bende bu hakkımı kullanıyorum...
  • Arslanturk24 kullanıcısına yanıt
    Sınır var güzel kardeşim. İstediğin kadar getiremiyorsun, gümrükte çatır çatır vergi alırlar. 430 EURO'yu geçen ürünler otomatik olarak vergiye dahildir. Senin almayı düşündüğün ürünlerde, bu fiyattan fazla tutacağa benziyor. Getirdiğinde anlarsın durumu. Herkes istediği gibi ürün getirebilse vergisiz, piyasa düşer. Devlet sence buna izin verir mi

Buyrun bu da yurt dışından getirilebilecek ürünler
    b) ELEKTRONİK /DİJİTAL EŞYA
    1-LCD veya plazma ayrımı yapılmaksızın bir adet renkli televizyon (55 ekrana [55 ekran dahil] kadar)
    2- Birer adet video kamera (10 adet boş kaseti ile birlikte) ve fotoğraf makinesi (hafıza kartı veya 5 adet filmi ile birlikte)
    3- Bir adet GPS yön bulma cihazı
    4- Bir adet dizüstü bilgisayar ya da PC, aksam ve parçaları (flash bellek, harici hard disk dahil)
    5- Bir adet radyo veya radyo-teyp
    6- Her türlü ses ve görüntü kaydedici ve oynatıcı cihazlardan bir adet ile bu cihazlara ait toplam 10 adedi geçmemek üzere üzerine kayıt yapılabilen plak, teyp kaseti, CD, VCD, DVD
    7- Bir adet kasetli veya oyun kartlı elektronik oyun aleti
    8- Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil olmak üzere GSM-Cep telefonu (yabancı misyon mensupları hariç iki takvim yılında 1 adet)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deatless22 -- 19 Haziran 2016; 15:20:33 >

• benim bildiğim 300 euro üstü gümrükte takılır . % 18 kdv yi ödersiniz bide tlye çevirttiriler .aynı fiyatı bulur o yüzden sadece 1 parça alın amerikadan
  • ve o kadar uğraşırsın zamanın boşa gider yok vergiymiş falan orda yaşamıyosan türkiyeden al yine aynı paraya gelcek . Ama sana tavsiyem klavye mouse falan al ben klavye mouse seti getirticem
  • Arkadaşa soracağım bu konuyu ya. Onun durumlar biraz farklı belki onun getirme imkanı vardır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.