Şimdi Ara

amerika vatandaşları türkiye diye bir ülke olduğunu bilmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 14
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 31 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • olishernandez (3 mesaj) trojana (2 mesaj) Remo8 (1 mesaj) BroteinCi (1 mesaj) isimsiz755 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (3 mesaj) Mini (2 mesaj) (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • avrupalılar yine daha kültürlü ama amerikalıların büyük bir çoğunluğu cahil ve siyasetle ilgilenenleri hariç türkiye diye bir ülke olduğunu bile bilmiyorlar. özellikle yeni neslin hiçbir fikri yok. eski nesil yine galatasaray tarkan istanbul vs bir şeyler biliyordu ama yeni z nesli çok cahil

|
    |
  • amerkaydaken menajerime demiştim, hiç diğer ülkeler veya dünyanın geri kalanı hakkında pek bilginiz/fikriniz yok diye.

o da "neden öğrenelim ki? tüm dünya buraya gelmek istiyor" demişti. haklısın diyip kapamıştım konuyu :D adamlar haklı yani herkes oraya gidip orda yaşama peşinde. oturup diğer yerleri öğrenip napsınlar milletin kaçıp geldiği.

• Amerika dışında kıta var mı adamlar onu bilmiyor.

• alakası yok

amerikalıların çoğu ülkemizi biliyorlar. hatta bazıları avrupa ülkelerinden daha çok duyuyor bizim ülkemizin ismini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89183934B -- 20 Haziran 2021; 15:59:56 >
  • adamların bilmesine gerek yok. onlar için dünya = birleşik devletler + diğerleri

• Ben olsam ben de bilmemeyi tercih ederdim, rahat kafa+refah+partiler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

alakası yok

amerikalıların çoğu ülkemizi biliyorlar. hatta bazıları avrupa ülkelerinden daha çok duyuyor bizim ülkemizin ismini

oyunda hep amerikalılarla sohbet ediyorum adam akıllı bilen yok

bilenler de yine oyundan tanıştıkları türkler sayesinde duymuşlar

• amerkaydaken menajerime demiştim, hiç diğer ülkeler veya dünyanın geri kalanı hakkında pek bilginiz/fikriniz yok diye.

o da "neden öğrenelim ki? tüm dünya buraya gelmek istiyor" demişti. haklısın diyip kapamıştım konuyu :D adamlar haklı yani herkes oraya gidip orda yaşama peşinde. oturup diğer yerleri öğrenip napsınlar milletin kaçıp geldiği.

• Adamlar hayatını yaşıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilen biliyor okadar az değil birde onların bakış açısına göre x km uzakta başka bir ülke işte...

• Amerikada okurken birine sormuslar nerelisin diye, turkey demis, hangi eyalette diye sormuş amerikalilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trojana t kullanıcısına yanıt

Texas dese yeriymiş

• Bu olayi anlatan yurtta karsi odamda kalan turktu, ama amerikada turkey isminde sehir var diye hatirliyorum. Gercekten cogu dis dunyadan bir haber.

• Nasiiii bizi kıskanmıyorlar yaniii

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamların umrunda mı.Bizim millet hayatını siyaset yaparak tüketiyor oradakiler ise bambaşka bir kafa yapısında herkes hayatına bakıyor.

• up

• amerika ile sürekli kriz halindeyiz , az çok haber takip eden her amerikalı biliyordur

• Gerçekten bilmeyenler vardır, doğru.

Ama bence biliyorlar, ama gereksiz gördükleri için araştırmaya yeltenmiyorlar. Yada ülkemizi "tanınmayan" bir ülke yapmak istiyorlar.

Sonuçta ekonomi olarak sonlarda olsakta, asgari, jeopolitik konum olarak; ayrıca tüm dünyanın duyduğu/bildiği suriye deki savaşın sınırı olan bir ülkeyi bilmemeleri, Azerbaycan'ı son dönemde destekleyen bir ülkeyi bilmemeleri imkansız.

Ciddi anlamda cahil olan kesim bilmiyordur, bilmiyorum diyenlerin bazılarıda kendilerince karalama içinde olabilir, yada hala osmanlı imparatorluğu olduğumuzu düşünüyor olabilir.

Bilmiyorlarsa, duymadılarsa, duyuramayan biz utanmalıyız.

Türkiye nin plajları, koyları, otel hizmetleri (maskemizi taktık, bekliyoruz  ) adamlar 1 aylık maaşlarının yarısıyla 1 hafta krallar gibi tatil yapıyor, tabii ki bilinsin istemez..

Bu durumu aynı almancı vatan hainlerine benzetiyorum.

Hangi almancıya sorarsanız sorun; ekonomi iyi diyor, ülkesine senede 2 hafta "krallar" gibi tatil yapmak için gelse bile.

Eh; Bizim ekonomimiz iyi olsa, euro değer kaybetse, adamlar 5 yıldızlı değil 4 yıldızlı otele gitmek zorunda kalacak.

Tabii ki erdoğan agamız, babamız diyecekler.

Bu ka.pe düzen böyle sürmeyecek, sabredin, 20 sene sabretmiş gençler (artık biz orta yaş  ) 1-2 sene daha sabredelim.

Anne-babalarınıza üşenmeden pekerin açıklamalarını, halk tv, yurttaş tv, kısacası ATV harici kanalları-videoları izlettirin.

ATV de tramvay durdurup kaplumbağa kurtaran adamın haberi, bakkal kavgası haberleri yerine, vergilerinin nasıl çalındığı/çalınmasa ne olacağını izletin.

Yine de terslenirseniz, diploma sorun. Diplomanıza o kadar önem veriyor ya aileleriniz, diplomasız adamın konuştuklarını dikkate almam diyebilirsiniz. Sonuçta üniversiteniz bitince, işsizsiniz.

Üni bitirip, iş bulamayınca; fabrikada sezonluk işçi alımına başvuran arkadaşlarım oldu, maalesef devlet mavi yaka/beyaz yaka ayrımını yapabilmek için, üni mezunlarını işçi olarak bile çalıştırmıyor  

Adamlar mühendis, bölüm mezunu; fabrikada İŞÇİ (lise mezunu, ilkokul mezunu) olarak çalışayım, aç kalmayayım diyor, bu sefer yasalar izin vermiyor....

Leş gibi bir ülke olduk. Dinle devlet işini karıştıran herkes vatan hainidir, bunu er geç bütün takkeliler, takkelileri dinleyenler anlayacak. Ve anladıklarında öyle bir utanacaklar ki...

Ama benim milletim unutur, yufka yüreklidir, çalmışsa ne olmuş? Başı secdeye değiyor! der..

Ben PS alamadım, düzgün bir PC alamadım, bari ünideki kardeşlerim, üniye hazırlanan kardeşlerim, ailelerinizi, çevrenizi uyandırın artık. Siz bari hayalinizdeki bilgisayarı almak için 3-4 aylık maaşınızı yatırmak zorunda kalmayın. Benden geçti artık, hayat zevki yok, vizyonlu biri olduğumu düşünüyordum ama, gazeteci bozuntusu 10 milyon EURO rüşvet istiyor, gecelik 100 bin TL lik otellerde kalınıyor..

Demekki bende de vizyon yokmuş. Çünkü benim aklım, hayalim almıyor; gecelik 100 bin TL lik otelde nasıl bir hizmet olduğunu.

Sadece tahmin edebilirim, uzaylı getirip dans ettiriyorlardır, trans-sex, straight-sex, egzotik tatlar, "kuş sütü", 7/24 oral hizmet gibi şeyler var ki; geceliği 100 bin TL olabilsin? Siz ne düşünüyorsunuz?

Hatta bir konusunu açayım bunun, hayal gücümüz gelişsin  

Bu hepimizin vatani görevidir.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.