Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

amerika irana girmekte karalı gibi

22
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> amerika irana girmekte karalı gibi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    25 Mesaj
    amerika irana girmekte kararlı gibi. heralde ırağı ele geçirdiği kadar çabuk olmaz bu. iyi hoş orayıda zor aldı aldi amerika. yanıbaşımızda yaşanan savaşlar çökertiyo ya bizi. amerika zorlancak gibi duruyo irana girerse buda savaşın uzaması demek yani yine kriz yine kriz türkiye için

|
    |
    abd Irak'ı ele mi geçirdiki bush artık içkiye başlamış dertlerinden dolayı artık bundan sonra ne yapar psikopat belli olmaz...İran'a girebileceğini sanmıyorum... önce içten karıştırır güçsüz hale getirmek isteyecektir. Bunu başarırsa belki o zaman İrana silahlı saldırı yapar diye düşünüyorum
    |
    |
    amerika şuan elindeki silah gücüyle bütün dünyayı karşısına alabilecek kapasitede

ama sonucu büyük bi yıkım olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fulmonty -- 24 Eylül 2005, 14:49:45 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    489 Mesaj
    İran o kadar kolaylokma olmaz çünkü iran ülkesi coğrafya bakımından aşırı dağlık kışları aşırı sert ve yazlarıda aşırı soğuk bir ülke.Ayrıca son yıllarda ırak kadar askeri çatışmaya girmedikleri için asker sayıları korunmuş durumda.rejim değişikliğinden sonra hükümet milli savunmaya daha çok para ayırdı ayrıca kısa menzilli nükleer füzeler mevcut girerde nasılo çıkar bilemem!!!!
    |
    |
    Tanzimat dönemi tarihi ne dramatik, ne grotesk, ne de mutantan bir tarihtir, kelimenin tam anlamıyla bir trajedidir. Trajik bir çözülmezliğin içten içe, ağır ağır kaynamasıyla tarihin ilerlediği bir zamandır. Bir toplumun kurumlarıyla, gelenekleriyle, devlet adamlarıyla kaçınılmaz bir yazgıya doğru ilerlediği, karanlığın ve gafletin yanında fazilet ve aydınlığın ortaya çıktığı, çöküşle ilerleyişin boğuştuğu, "OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN EN UZUN ASRI"dır!

İLBER ORTAYLI, İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı, Sf:31

Eski Rumuz: __MuLKiYeLi__
  • Emekli Yönetici
    10726 Mesaj
    Ben girmesini isterim.... Girsinde aradığı belayı bulsun... Zaten ıraktan çıkamadılar daha...
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Amerikanın Afganistan'a ve Irak'a girmesinin tek nedeni İran'ı rahatca vurabilmek. Yoksa Amerikanın ne Talibanla ne de Saddam'la bi alıp vermediği yok. İkiz kuller olayı tamamen bi düzmece. Dünyanın en iyi haber alma teşkilatının bundan haberi olmayacak. Adamlar af edersiniz kıcımızdaki dona kadar uzaydan izliyorlar kaçırılan 4 uçaktan mı haberleri olmayacak.
    |
    |

Orjinalden alıntı: mika_hakinen

Katrina ve rita gibi felaketlerin çoğalmasını bekliyorumki iran'a ve ortadoğu ülkelerine savaş açıcak maddi gücü kendinde bulmasın.

adamların darphaneleri fazla mesai yapar

Ama eden bulur hesabı adamlar müslümanları vuruyor doğal afetlerde onu
    |
    |

Orjinalden alıntı: gülümse

amerika irana girmekte kararlı gibi. heralde ırağı ele geçirdiği kadar çabuk olmaz bu. iyi hoş orayıda zor aldı aldi amerika. yanıbaşımızda yaşanan savaşlar çökertiyo ya bizi. amerika zorlancak gibi duruyo irana girerse buda savaşın uzaması demek yani yine kriz yine kriz türkiye için

irana girmek sanıldığı kadar kolay olmaz
    amerika bu riski göze alamaz
    bush veya başkası böyle bir kara alırsa
    amerikan halkı, alacakları zarardan onları linç eder
    ben amerika, iranın karşısında yenilir demiyorum
    sadece vebali amerika için çok büyük olur.

ben iranı iyi bilirim
    kendilerini çoktan garantiye almışlardır.
    |
    |

Gökte bir öküz varmış, adı Pervin *** Bir öküz de altındaymış yerin.
    Sen asıl iki öküz arasında *** Tepişmesine bak şu eşeklerin!

(Ömer Hayyam)

• Yarbay
    8097 Mesaj
    amerika şunada son çırpınışlarında bence çinin hızlı büyümesi onu korkutuyor çine karşı güçlenmeye çalışıyor eğer irana bir harekat düzenlerse ( ki ben kesinlikle sınırlarına girebilceğini sanmıyorum ) amerika çok fazla kan kaybeder ve çin açık ara öne geçer amerikanın bunu göze alabileceğini sanmıyorum
    |
    |
    Amerika'nın İran'a giricek gücü yok
    İran'ı hafife almayın
    |
    |
    bak gelmezlerse çok darılırım onlara öyle söylee
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: ssaamm

oradan sonra bize de beklerizz

Bize de gelicek merak etme...

Amerika Irak'a neden girdi sanıyosun!
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: ssaamm

oradan sonra bize de beklerizz

ee içimizde zaten girsinki adam boşuna zarar etcek içten içten devletimizin başındaki satıcı şahıslar sayesinde bizi yönetiyor zaten
    |
    |
    MSI Z270 Tomahawk | Intel i7 6700K @4.5 Ghz | Cooler Master Seidon 240V | G-Skill RipjawsV 2X8GB DDR4 3200 Mhz | MSI GTX 1070 Gaming X | Samsung 850 Evo 250GB X2 | LG 29UM57 | Corsair Vengeance C70

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Amerika ya İran mı girecek....Töbe töbe....
    |
    |

Fujitsu-Siemens
    AMILO M1425
  • Çavuş
    66 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: aglamak

abd Irak'ı ele mi geçirdiki bush artık içkiye başlamış dertlerinden dolayı artık bundan sonra ne yapar psikopat belli olmaz...İran'a girebileceğini sanmıyorum... önce içten karıştırır güçsüz hale getirmek isteyecektir. Bunu başarırsa belki o zaman İrana silahlı saldırı yapar diye düşünüyorum

katılıyorum amerika kolaya kaçar
    |
    |

• Emekli Yönetici
    2647 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ysn89

Amerika'nın İran'a giricek gücü yok
    İran'ı hafife almayın

bence sen amerikayı hafife alma
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
son dakika
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,318
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.