Şimdi Ara

Amerika Gerçekten Ay'a Ayak Bastı mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
5.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: DefuseR

quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

- Erdener abi, Amerikalılar aya gitmemiş diyorlar abi, ne dersin?
    - Mümkün mertebe uzaklaş benden...

-Erdener abi ne olcak bu ülkenin hali?
    -Bak bakalım şu giden otobüsün numarası kaç?

• Birşey sormak istiyorum.

Gidilmedi diyen arkadaşlar hiç mi gidilmediğini savunuyor yoksa 1969'da ki insanlı seferin sahte olduğunu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

/>

Bayrak dalgalanmasının nedenini güzel açıklamışlar:

"Actually, Its not a trivial problem. The astronauts would be wearing bulky space suits, so they needed a flagpole that was easy to assemble and to plant in the ground. Plus, the pole had to be portable, and not use up a lot of precious cargo space. So scientists rigged a telescoping pole with a telescoping horizontal crossbar that was supposed to make the flag look as if it were blowing in the wind. The flag itself was standard issue, although the top was hemmed so that the astronauts would be able to slide it over the crossbar. And the entire assembly weighed less than ten pounds. Even so, the astronauts reported having some trouble setting the flag up. They weren't able to stick the pole far enough into the ground, and they weren't able to fully extend the horizontal crossbar."

http://amos.indiana.edu/library/scripts/moonflag.html

Bu resimde bayrak direğinin gölgesi ile astronotun gölgesi ters yönlere düşüyor. Bu kadar da kaba hata yapacaklarını sanmam :)

• quote:

Orjinalden alıntı: harina

quote:

/>

"Actually, Its not a trivial problem. The astronauts would be wearing bulky space suits, so they needed a flagpole that was easy to assemble and to plant in the ground. Plus, the pole had to be portable, and not use up a lot of precious cargo space. So scientists rigged a telescoping pole with a telescoping horizontal crossbar that was supposed to make the flag look as if it were blowing in the wind. The flag itself was standard issue, although the top was hemmed so that the astronauts would be able to slide it over the crossbar. And the entire assembly weighed less than ten pounds. Even so, the astronauts reported having some trouble setting the flag up. They weren't able to stick the pole far enough into the ground, and they weren't able to fully extend the horizontal crossbar."

Bu resimde bayrak direğinin gölgesi ile astronotun gölgesi ters yönlere düşüyor. Bu kadar da kaba hata yapacaklarını sanmam :)

sahte.

• Bu belgeler gerçek değilse; amaç nedir?
  • quote:

quote:

/>

Aslında resimdeki bayrak dalgalanmıyor. Benim koyduğum resime bakarsanız bayrağın iki kenarı direğe tutturulmuş yani bayrak direği ters "L" şeklinde. dolayısı ile dalgalanma meselesi halloldu sanırım. haliyle bayrak o kadar yolculukta kırışmış olabilir.

benim merak ettiğim o mekik kaç astronot alabilir ki ?

boyu bir buçuk astronot boyu kadar ...

• quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

Bu belgeler gerçek değilse; amaç nedir?

Bu belgeleri ABD nin kabul ettiğini biliyormuyuz, yoksa yayınlanan fotograflar üzerinde birileri oynamışta olabilir. Eğer fotoların doğru olduğunu kabul edersek, Ay' a ayak basma olayının gerçekleştiği kadar gerçekleşmediği de benim için aynı değerdedir.
    Amaç heralde insanlara istediklerini vermek yani ABD nin ne kadar güçlü olduğunu göstermek olabilir.
  • quote:

quote:

Bu belgeleri ABD nin kabul ettiğini biliyormuyuz, yoksa yayınlanan fotograflar üzerinde birileri oynamışta olabilir. Eğer fotoların doğru olduğunu kabul edersek, Ay' a ayak basma olayının gerçekleştiği kadar gerçekleşmediği de benim için aynı değerdedir.
    Amaç heralde insanlara istediklerini vermek yani ABD nin ne kadar güçlü olduğunu göstermek olabilir.

Günümüz şartlarında şu an uyandırmayı planladıkları izlenim ters tepmedi mi?
  • quote:

quote:

quote:

Günümüz şartlarında şu an uyandırmayı planladıkları izlenim ters tepmedi mi?

Bu konuyu kaç kişi tartışıyor ve etkisi ne kadar sizce? O zaman bu olay bütün Dünyayı etkiledi ve halada etkiliyor. Herkez bunu kabul etti ortada iddadan öteye geçmeyen bir kaç fotograf var, birileri çıkar bu fotograflar gerçek değil der olur biter.

• quote:

Bu konuyu kaç kişi tartışıyor ve etkisi ne kadar sizce? O zaman bu olay bütün Dünyayı etkiledi ve halada etkiliyor. Herkez bunu kabul etti ortada iddadan öteye geçmeyen bir kaç fotograf var, birileri çıkar bu fotograflar gerçek değil der olur biter.

Haklı olabilirsiniz.
    Lakin hep merak etmişimdir bilgisayarın sadece toplama çıkarma işlemi yaptığı zamanlarda nasıl olur da bu teknoloji ile Ay’a insan yollanabilir?
  • O resmin videosunu da gördüm. Açık bir şekilde bayrak dalgalanıyor.

• Söylenecek pek birşey kalmamış :) Fotgraflar çok net, Amerikalılarıda haklarını vermek lazım zekice planlanmış bir olay aya çıkmadan bile çıkmış gibi dünyayı etkileyebiliyorlar
  • Bende de Birkaç Dosya Mevcut...

Sorun Amerika Olunca; Taşlamada 1 Numara Olurum...

Kaynağımız Budur...

Amerika Gerçekten Ay'a Ayak Bastı mı?

• Birşey daha keşfettim:

USA bayrağında 52 eyaleti simgeleyen 52 yıldız bulunur. Ama ay' daki bayrakta ne gariptir 53 adet yıldız var.

Zaten ben tahmin etmiştim bu hergeleler dalga geçiyorlar bizle.
  • Devam, devam, devam...

• Gölgesi Olmayan bayrak...
    Süper aptal abd...
  • Amacım kimseyi haklı yada haksız çıkarmak değil sadece bende kendi sorularımı sormak istiyorum. Ömerin koyduğu fotoğraflara geri dönersek.
    1. fotoğrafta farklı yönlere düşen gölgeler yeryüzü şekilleri yüzünden gölgelerin farklı şekilde oluşmasından kaynaklanabilir mi?
    2. fotoğrafta mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Ayın yüzeyi dünyadaki gibi sert bir toprakla değil un kıvamında bir toz tabakası ile kaplıdır böyle bir yüzeyde o ayak izini bırakmak için çok büyük bir ağırlığa yada yer çekimine ihtiyaç olmasa gerek.
    3. fotoğrafta bayrak dalgalanıyor mu yoksa buruşuk mu anlaşılmıyor. Yerçekimi belkide buruşmuş olan bayrağın düzelmesini sağlayacak kadar güçlü değildir. Ayrıca fotoğraf makineleri ne kadar kaliteli ki yıldızları çekebilsin. Ayrıca makina kaliteli olsa bile yapılış amacı 5-10 metre öteyi çekmek olur milyonlarca kilometre ötedeki yıldızları değil.
    4. fotoğraftaki aya iniş yapan aracın ay yüzeyin de krater açmasını beklemek bana çok mantıksız geldi. Krater açacak kadar sert bir iniş yapsa o alet sağlam kalır mı? En fazla toz kaldırmış olması gerekir diye düşünüyorum.
    5. fotoğrafa birşey diyemiyeceğim.
    6. fotoğrafta gölgelerin boylarının farklı olmasının sebebi kısa olan gölgenin tepe gibi bir çıkıntıya denk gelmesi olamaz mı?
    7. fotoğrafta ise yerde ki tozlar ile 1.70-80 boyları arasında bembeyaz giysili bir insanın gölgede ki görüntüleri arasında biraz fark olması doğal olsa gerek diye düşünüyorum.

• Ya gerçekten çok ilginç şeyler bulmuşsunuz. Hiç tahmin etmemiştim bunca yıl insanlığı kandırdıklarını ve abd nin bu kadar amatörce hatalar yapabildiğini. Her zaman çektikleri Hollywood filmlerindeki oyuncular gibi başarılı olamıyorlar. Daha bilinmeyen ne kadar şey vardır kimbilir? Aklıma birden "Başkan'ın adamları" filmi geldi. Abd'nin ne kadar sahtekar olduğunu anlatmaya çalışan bir abd filmi. İzlemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Yararlı olabilir;

http://forum.donanimhaber.com/m_12448303/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_8651518/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_8469901/tm.htm

Yukarıdada bahsettiğim resimler bunlardı. İlkinde neil'in resmi diyor ancak dediğim gibi Ay'da neil'in hiç resmi çekilmedi. Yani ben gidildi veya gidilmedi diye iddia etmiyorum ancak bu resimleri yayınlayanlar baştan hata yapmış oluyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.