Şimdi Ara

Amerika&Ebay 'den Alış-Veriş!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
0
Favori
20.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yurtdışı alışverişleri ile ilgilenen bi forum varı.www.iyibey.net ya da com du.aşşağı taraflarda foruma giriş var.çok yararlı bi site.ilgileniyolar hemen
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozangoren

arkadaşlar yurtdışı alışverişleri ile ilgilenen bi forum varı.www.iyibey.net ya da com du.aşşağı taraflarda foruma giriş var.çok yararlı bi site.ilgileniyolar hemen

www.iyibey.com adresi ama e-bay alışverişleriyle yardımcı olan bir site. Mağaza alışverişleriyle de belki aralarda birşeyler olabilir.
  • merak ettiğim birşey. acaba Türkiye'deki uluslararası firmalarda belli süreler ile çalışan yabancı ülke vatandaşlarının yurtdışından kargo ile kendilerine getirttikleri ürünler de gümrüğe takılır mı yoksa geçer mi?
  • arkadaşlar digital foto mak için sürekli USA adı geçiyor, kaça gelir orda , orda kaça filan...
    uzakdoğu bahsi niye geçmiyor? orda fiyatlar nasıl?
    abim hongkonga gidiyor,, fikir verebilecek olan var mııı?
  • duduco abi selamlar

benim finaller bitti de ebayden yada bh ten 2-3 adet sansa c250 alma isteğim var...kargo pahalı tuttuğu için 2-3 adet alayım da değsin diyorum

sence bu olayda bh kutulardan cıkarıp tek kutu yapıp gönderir mi? 2 ürün kargo dahil 190 dolara geliyor...bu takılsa ben ne vergi öderim

teşekkürler
  • Sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EdaisY -- 27 Ocak 2007; 15:23:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eda_fb

Konunun adı Türkçe olabilir mi

Kesinlikle katılıyorum, arkadaşlar nerde yaşıyoruz Allah aşkına
  • arkadaşlar ebay.com a üye olduğunuzda aynı üyelikwww.ebay.com.sg (singapur ebay) de de geçerli olur mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sexai

duduco abi selamlar

benim finaller bitti de ebayden yada bh ten 2-3 adet sansa c250 alma isteğim var...kargo pahalı tuttuğu için 2-3 adet alayım da değsin diyorum

sence bu olayda bh kutulardan cıkarıp tek kutu yapıp gönderir mi? 2 ürün kargo dahil 190 dolara geliyor...bu takılsa ben ne vergi öderim

teşekkürler

Hayırlısı olsun ama pek memnun değilsin galiba sonuçlardan

BH bu konuda biraz tutucu davranıyor ama istersen bir mail at dene şansını eğer yaparlarsa hiç kutu olmasın çünkü sansanın kutuları aşırı büyük. Küçücük alete bayağı büyük ambalaj yapmışlar. Eğer gümrükte açılırsa paketin pek şansın olmaz. Muafiyet yok. Çünkü gönderen şirket, bir de 3 adet, ticari muhteviyata gireceğinden senden bayağı belge ve para isteyecekler. Sende onu almayıp geri göndermek zorunda kalacaksın. Gidiş geliş kargo parasını ödeyip üstüne bir bardak su içeceksin.

Bu arada daha önceki topicte defalarca verilmişti ama o kaldırıldığı için ilgilenen arkadaşlara resmi bir link vereyim. Ama şunuda ilave edeyim bazı gümrükçüler bunları istediği gibi yorumlayabiliyor. Gümrükten en uygun geçirebileceğiniz yani takılma riskinin en az olduğu şirker PTT yani abd de USPS.

Posta Yoluyla Gelen 100 EURO luk Eşya Muafiyeti Ne demektir?

Yurt dışından Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye mektupla veya posta paketi ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen ve gerçek kıymeti gönderim başına toplam 100 EURO’yu geçmeyen ve ticari miktar ve mahiyette olmayan her türlü eşya gümrük vergilerinden muaftır.

Posta Yoluyla Gelen Hediyelik Eşya Muafiyeti Ne Demektir?

Yurt dışındaki gerçek kişiler tarafından Türkiye Gümrük Bölgesindeki gerçek kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen eşyanın ithali gümrük vergilerinden muaftır.

Bu muafiyet;

a) Ramazan (Şeker) ve Kurban bayramları ile yılbaşı ve noel münasebetiyle Türkiye’deki kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen,

b) Ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen,

c) Şahsi, ailevi ve hediyelik eşya niteliğinde olan,

d) Karşılığında alıcı tarafından herhangi bir ödeme yapılmayan,

Eşya için uygulanır.

Hediyelik Eşyada Kaç EURO luk Muafiyet Uygulanır

Gerçek kıymeti 300 EURO’yu geçmeyen eşya için uygulanır. Eşyanın birden fazla kalemden oluşması halinde toplam değerinin 300 EURO’yu geçmemesi gerekir.

İki ya da daha fazla kalemden oluşan bir sevkiyatın toplam kıymetinin 300 EURO’yu aşması halinde, toplam değerin 300 EURO tutarındaki kısmı için muafiyet uygulanır.

Hangi Sürelerde Bu Muafiyet Uygulanır.

Bu muafiyet, (a) bendinde belirtilen olaylardan bir ay önceki veya bir ay sonraki süreler içinde gönderilmiş veya Türkiye gümrük bölgesine girmiş eşya için uygulanır.

Resmi siteye buradan ulaşabilirsiniz

• Bu arada e-bay'e üyeyim bir iki fiyat verdim ama hiç alışveriş yapmadım. Sonuçta satıcı size üçkağıt yapsa ispat olayı ve parayı geri alma çok zor. Bu yüzden e-bayden alışverişe merak saran arkadaşlar için en iyi cevapları bulabileceği yer olan http://www.iyibey.com/ u tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Sevgili Antique,
    Niye şaştın ! Sen ŞARK EKSPRESİ filmini seyretmedin herhalde. Entrika, Alavere dalavere hep Kapıkule' den sonra başlar Bağdat'a, Şam'a dek sürer. Yaw biz ülkede kaç kelleyiz o belli değil Kimine göre 67 Kimine göre 69 , 78 diyen bile var. Sen yine şanslısın paketin ehli namus bir şekilde gelmiş . İçinden odun da çıkabilirdi O iki günlük gaygubette neler olabilirdi neler, Zaten ne olduğu da meçhuldür !

quote:

Orjinalden alıntı: antique

bana amerikadan gönderilen kargoda ürün için özellikle HEDIYE notu düşülmüş ve ürün bedeli 120dolar olarak gösterilmişti oysa gerçekte ürünün bedeli 500dolarlık bir fotoğraf makinasıydı..

fedex ile gönderilmişti ve paket kapıma kadar geldi.. kargo takip numarasıyla paketi taa amerikadan parise, oradan istanbula gelene kadar adım adım takip etmiştim ama istanbula girdikten sonra paket ile ilgili gelişmeler birden durmuştu istanbula giriş tarihinden bir iki gün sonra kapıma geldi ama malesef yurt içindeki gelişmeleri takip etmek mümkün olmuyor

insanımız "akşam olsa da eve gitsek" modunda çalıştığı için malesef iş dünyasında verim düşük oluyor.. bu konuda halkımızı suçlamamak lazım, Allah vergisi diyelim, ne de olsa akdeniz insanının karakteristik özellikleri olan tembellik hakim hepimizde

bu arada paketin içinden odun çıksaydı gg.com da ONAY vermezdim direkt paramı geri alırdım ama ürünü gönderen kişinin güvenilirliği çok yüksek ve bu şekilde eleman yüzlerce ürün satmış..

• yeni yeni şeyler öğreniyorum...

alan arkadaşlar vardı bayram öncesinde falan bh den onlar nasıl geliyordu

benim bh ten alabileceğim maksimum fiyat 100 euro mu=?

bh olması başlı başına engel midir yani???

ille kişi mi göndermeli?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sexai

yeni yeni şeyler öğreniyorum...

alan arkadaşlar vardı bayram öncesinde falan bh den onlar nasıl geliyordu

benim bh ten alabileceğim maksimum fiyat 100 euro mu=?

bh olması başlı başına engel midir yani???

ille kişi mi göndermeli?

Yılbaşı ve bayramlarda 30 gün önce ve sonra 300 Euro muafiyet vardı da ondan. Bunların haricinde muafiyet 100 Euro. Ayrıca maufiyet için ticari miktar (aynı maldan birden fazla) ve mahiyet olmayacak; ayrıca karşılığında para ödenmemiş olacak. Ee sen hem şirketten al hem para öde hem 3 tane olsun yok sana muafiyet

• Yaw ebay'de %99'luk feedbacki ve 10.000 (onbin)'e yakın işlemi olan bi satıcıdan 5$'lık güneş gözlüğü alcam Maksat hem ebay alışverişine bi girişim olsun,hem de zaten beğendiğim bir gözlük modeli.
    Satıcıya da sordum, '' evet gift yazcam'' dedi..

Ama işte bu gözlük optik ürün mevzuat kriterlerine uymazsa ve gümrükten geçmezse ne olcak,,Sonuçta ürünün üzerinde traştan bi amblem var CE -UV-400 ultravioled diye ,,ama muayene memuru canımı sıkmasın fazla..

Sizce ne olur?.Aliim mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: codderial

Yaw ebay'de %99'luk feedbacki ve 10.000 (onbin)'e yakın işlemi olan bi satıcıdan 5$'lık güneş gözlüğü alcam Maksat hem ebay alışverişine bi girişim olsun,hem de zaten beğendiğim bir gözlük modeli.

Ama işte bu gözlük optik ürün mevzuat kriterlerine uymazsa ve gümrükten geçmezse ne olcak,,Sonuçta ürünün üzerinde traştan bi amblem var CE -UV-400 ultravioled diye ,,ama muayene memuru canımı sıkmasın fazla..

Sizce ne olur?.Aliim mi?

Gönderen hem şahıs hem hediye yazacak bir gözlükte problem çıkmaz. Bir de senin soyadınla aynı olan bir gönderici ismi olursa çok daha iyi olur

• Yurtdışından alacağınız ürün ile ilgili olarak;

http://forum.netfotograf.com/tuketici_sorunlari.asp?msg_id=16626

Net Fotoğraf Forum
    Tüketici Sorunları
    Fuji Finepix Garanti Sartlari?????

wwinter

üye
    (Amatör )
    Istanbul
    2 konu açmış,
    0 cevap yazmış
    Merhaba yurt disindan gecen yil almis oldugum Fujifilm finepix bir digital fotograf makinem var. Gectigimiz gunlerde sarj ve usb baglanti kutusu(fotografmakinesinin masaustu sarj ve usb parcasi) araizalandi.

Servisini aradigimda yurt disindan aldigim icin garanti kapsami disinda oldugunu soylediler.

Yurt disindan aldigimiz fujifilm urununu Turkiyede servis hizmetinden yaralanamiyormuyuz.

Bu konuda bilgi verebilirmisiniz.

Tesekkurler..

Tarih: 25 Ocak 2007, 16:01
    ----------------

Sıralamayı değiştir.
    Re: Fuji Finepix Garanti Sartlari?????
    burkay

bilir kişi
    (Firma )
    Ankara
    44 konu açmış,
    1560 cevap yazmış
    Makineyi hangi ülkeden aldığını yazmamışsın

#burkay' tarafından 25.01.2007 19:31:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ocak 2007, 19:29
    ----------------
    Murat Özdemir Fotoğraf makinesi ve Video Kamera Tamircisi.
    Elgün Sokak Tanış İş Merkezi No:3 Kat:3 Daire:5 Kızılay/ Ankara 0312 232 10 77
    www.burukay.com Canon,Panasonic,Sigma,Leica,Fuji

--------------------------------------------------------------------------------
    Re: Fuji Finepix Garanti Sartlari?????
    cihansenol

üye
    (Firma )
    Istanbul
    1 konu açmış,
    12 cevap yazmış
    Merhaba wwinter;

FujiFilm Türkiye / Sinfo A.Ş. olarak Avrupa Birliği'ne üye olan tüm ülkelerden alınan makinalar için garanti vermekteyiz.

Saygılarımla
    Tarih: 26 Ocak 2007, 14:35
    ----------------
    Cihan ŞENOL
    Bilişim Kanal Sorumlusu

FUJIFILM Plaza Dereboyu Cad. No:39
    34403 Halkalı / İstanbul
    Tel: +90 (212) 473 3800
    Fax:+90 (212) 473 3810
    Gsm:+90 (533) 601 9585
    cihan@fujifilm.com.tr

linkinde FujiFilm'in Avrupa birliği üyesi ülkelerden alınan ürünlerde garantinin Türkiye'de de geçerli olduğuna dair açıklaması var. Aynı olay Nikon içinde geçerli diye biliyorum .

siparişlerinizde bu hususu gözönüne almaya çalışırsanız iyi olur diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferit -- 26 Ocak 2007; 16:14:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: codderial

Yaw ebay'de %99'luk feedbacki ve 10.000 (onbin)'e yakın işlemi olan bi satıcıdan 5$'lık güneş gözlüğü alcam Maksat hem ebay alışverişine bi girişim olsun,hem de zaten beğendiğim bir gözlük modeli.

Sizce ne olur?.Aliim mi?

gümrükte gelen ürünleri paketinden çıkartıp incelemiyorlar, mesela bana gelen kargoda paketin kenarından biraz yırtıp kutusuna bakmışlar, kargo eve geldiğinde paket naylonunun kenarının bir çizgi halinde kesildiğini gördüm ancak paketin hiç açılmamış oldugunu da gördüm, paketi gönderen öyle sağlam paketlemişki evde ben bile zor açtım..

• Ama sadece AB üyesi ülkelerde demiş. ABD hariç ayrıca bildiğim kadarıyla Nikon'da yok
  • usa dan, ny dekı bhphotovideo.com un bızzat magazasından fujı s6500 ıle bu 5 yıllık garantı paketını aldım,
    tr de gecıyor dıye aldık,
    arkadas getırınce sartnameyı okuyacagım
    daha once boyle 5 yıllık garantı paketı alan oldu mu acaba?
    http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home;jsessionid=F6S96LJn5c!377706070?O=details_accessories&A=details&Q=&sku=153171&is=REG&addedTroughType=accessory_detail&addedTroughValue=445825_REG

• Bu bana sanki Fuji firmasinin orjinal garantisi degil de baska firmalarca verilen bir tamir garantisi gibi geldi. Yani tipki ozel sigorta gibi. Dolayisi ile eger gercekten boyle ise bu garanti Turkiye'de gecmez. Cunku muhtemelen servisi verecek olan firmanin tr'de agi yoktur.
    Yine de bu tur garantileri kullanmis olanlar daha iyi cevaplayabilir diye dusunuyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: The_WeB

usa dan, ny dekı bhphotovideo.com un bızzat magazasından fujı s6500 ıle bu 5 yıllık garantı paketını aldım,
    tr de gecıyor dıye aldık,
    arkadas getırınce sartnameyı okuyacagım
    daha once boyle 5 yıllık garantı paketı alan oldu mu acaba?
    http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home;jsessionid=F6S96LJn5c!377706070?O=details_accessories&A=details&Q=&sku=153171&is=REG&addedTroughType=accessory_detail&addedTroughValue=445825_REG

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.