Şimdi Ara

Amerika'dan Htc One

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir arkadaşım vasıtasıyla Amerika'dan htc one m7 almayı düşünüyorum ama bazı kuşkularım var.Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Öncelikle ilk sorum Türkiye'de telefonu kullanıp kullanamıyacağım.Bir kaç araştırma yaptım ve usa ve international versiyon diye ikiye ayrılıyor telefon ve usa genellikle 100 dolar kadar daha ucuz.Bazı arkadaşlar usa versiyonu Türkiye'de kullanamıyacağımı söyledi bu konuda bir bilgisi olan varmı ? telefonun linki aşağıda..

http://www.amazon.com/HTC-One-Android-Silver-Sprint/dp/B00C6OMGBE/ref=sr_1_12?s=mobile&ie=UTF8&qid=1370194754&sr=1-12

İnternational versiyon ise..

http://www.amazon.com/HTC-One-Factory-Unlocked-International/dp/B00BR16MJE/ref=sr_1_51?s=wireless&ie=UTF8&qid=1370194767&sr=1-51

İkisi arasında galiba frekans farkı var.

İkinci sorum ise amazon.com'daki bu telefonlar 2. elmi yoksa fabrika çıkışlımı . Çünkü resimlere bakılınca amatör kullanıcı çekimi gibi duruyor.

Başka önerebileceğiniz america üzerinden satış yapan site varmıdır.

• htc shop america var
  • htc shopdaki telefon Türkiye'de çalışırmı.
  • unlocked universal versiyonlar degil turkiye band genisligini buldumu ay da bile calisir.. ben america da yasiyorum.. unlocked telefon almak zorundasin turkiyede kullanmak istiyorsan... amazonda iki farkli sistem var. biri ikinci el urunler digeri sifir urunler. bunlar urunun aciklamalarinda fiyat altinda yazar. verdigin ilanlardan ilki sprint gsm operatorun contract li versiyonu ikinci si ise contractisiz unlocked versiyon. ve alman gereken ikinci link..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

unlocked universal versiyonlar degil turkiye band genisligini buldumu ay da bile calisir.. ben america da yasiyorum.. unlocked telefon almak zorundasin turkiyede kullanmak istiyorsan... amazonda iki farkli sistem var. biri ikinci el urunler digeri sifir urunler. bunlar urunun aciklamalarinda fiyat altinda yazar. verdigin ilanlardan ilki sprint gsm operatorun contract li versiyonu ikinci si ise contractisiz unlocked versiyon. ve alman gereken ikinci link..

yani diyorsunki unlocked olanlara bakıcam ve onlar Türkiye'de çalışır.tam olarak anlıyamadım kusura bakma.

örnek olarak şu aşağıdaki vereceğim telefon Türkiye'de çalışırmı acaba.

http://www.amazon.com/Samsung-N7105-Factory-Unlocked-International/dp/B00AAPWQKM/ref=sr_1_53?s=wireless&ie=UTF8&qid=1370719952&sr=1-53&keywords=note+2

• quote:

Orijinalden alıntı: gökdemirmehmet

quote:

unlocked universal versiyonlar degil turkiye band genisligini buldumu ay da bile calisir.. ben america da yasiyorum.. unlocked telefon almak zorundasin turkiyede kullanmak istiyorsan... amazonda iki farkli sistem var. biri ikinci el urunler digeri sifir urunler. bunlar urunun aciklamalarinda fiyat altinda yazar. verdigin ilanlardan ilki sprint gsm operatorun contract li versiyonu ikinci si ise contractisiz unlocked versiyon. ve alman gereken ikinci link..

yani diyorsunki unlocked olanlara bakıcam ve onlar Türkiye'de çalışır.tam olarak anlıyamadım kusura bakma.

http://www.amazon.com/Samsung-N7105-Factory-Unlocked-International/dp/B00AAPWQKM/ref=sr_1_53?s=wireless&ie=UTF8&qid=1370719952&sr=1-53&keywords=note+2

evet arkadasim bu telefon unlocked international versiyon dur.. international versiyon demesinede gerek yok. bir telefon unlocked ise o telefonu her ulkede kullanabilirsin. kisaca aciklamak gerekirse. bu unlocked telefonlar ulkemize giris yaptiklarinda seri numarasi kayita geciyor ardindan distributor garantisini koyup satici olan aracilara telefonunu pazarliyor. bunlar kimdir ? basari, kvk, telpa.. bunlarda telefonlari avea turkcell vodafone ve diger telefon saticilarina urunlerini satiyor.. ve uzerlerine kar payi konulup urunler halka satisa hazir hale geliyor. ben amerikaya gelmeden once avea da satis sorumlusuydum. isler aynen bu sekilde yuruyor.

yurtdisindan alacaginiz telefon unlocked ise turkiyede kullanabilirsiniz. acik ve net. tabi turkiyede pasaporta kayit yapmaniz lazim. 116TL gibi bir masrafi var yanlis hatirlamiyorsam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gökdemirmehmet

quote:

evet arkadasim bu telefon unlocked international versiyon dur.. international versiyon demesinede gerek yok. bir telefon unlocked ise o telefonu her ulkede kullanabilirsin. kisaca aciklamak gerekirse. bu unlocked telefonlar ulkemize giris yaptiklarinda seri numarasi kayita geciyor ardindan distributor garantisini koyup satici olan aracilara telefonunu pazarliyor. bunlar kimdir ? basari, kvk, telpa.. bunlarda telefonlari avea turkcell vodafone ve diger telefon saticilarina urunlerini satiyor.. ve uzerlerine kar payi konulup urunler halka satisa hazir hale geliyor. ben amerikaya gelmeden once avea da satis sorumlusuydum. isler aynen bu sekilde yuruyor.

yurtdisindan alacaginiz telefon unlocked ise turkiyede kullanabilirsiniz. acik ve net. tabi turkiyede pasaporta kayit yapmaniz lazim. 116TL gibi bir masrafi var yanlis hatirlamiyorsam.

hımm anladım kardeşim ilgilendiğin için çok teşşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.