Şimdi Ara

Amerika'dan alinan IPAD'e 100 usd garanti ucreti odeniyor mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 8 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • flayzeraynx (2 mesaj) PhantomX (2 mesaj) melissa_y (2 mesaj) joven (1 mesaj) Takao (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

Amerikadan Ipad alacagim, 16 GB , wi-fi... liste fiyati 499 usd, vergisi de 50 usd civarinda sanirim.. yani 550 usd gibi bir fiyata malolacak...
    fakat duydugum kadari ile , laptop'lari alirken Amerika disinda- yani uluslararasi garanti gecerli olmasi icin 100 usd extra odeniyormus...
    iki sorum olacak ;
    1- Ipad icin de gecerli mi bu 100 usd ?
    2- Amerikadan alinan Ipad bozuldugunda, burada hangi firma bakiyor? Bilkom mu ?

tesekkurler...

|
    |
  • ipad ya da iphone icin alacagin apple care, sadece amerika icinde gecerli olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flayzeraynx

ipad ya da iphone icin alacagin apple care, sadece amerika icinde gecerli olacaktir.

Apple Care uluslararasidir. Her yerde tamamen gecerli.

Ancak IPad icin AppleCare e gerek yok, bozulma ihtimali o kadar dusuk ki.. Degmez
  • ipad'imi ve macbook pro'mu apple store'dan alirken ozellikle genius bar gorevlilerine sordum. apple care uluslararasi gecerli degil dendi kendileri tarafindan..

ayrica apple care guzel birseydir, oglum tarafindan yere dusurulup bozulan ipad'imin yerine sorgusuz sualsiz yenisinin 2 gun icinde verilmesini apple care saglamistir. ayrica normalde 1 yil olan garanti suremi de 3 yila cikarmistir (her apple urununde)
  • ben de tam söylediğiniz fiyata getirdim $550 vergiyle beraber. arkadaşm için getirmiştim 2 tane birisini verdim, elimde 1 tane var kullanılmamış kutusu hiç açılmamış, sadce elimden çıkarmak istiyorum , istanbuldan kargoyla yada elden(istanbuldaysanz) teslim edebilirm. artı bi apple care yaptırmadım, kendi garantisi tüm dünyada geçerli. ilgilenrseniz mailim shopbymelissa@gmail.com
  • amerikadan geln Ipad ve Apple ürünlerine burdaki Apple store bakıyor.
  • iPad Türkiye'de resmi olarak satışı başlamadı. Bilkom apple storelarda resmi satış başladığı anda apple uluslararası garantisi büyük ihtimalle iPad için de geçerli olacaktır.

Ancak şu an itibariyle Türkiye'de resmi satış başlamadığı için size garanti veremezler.
  • merhaba,
    amerikadan ipad alırken 16 gb wifi için 499 usd üzerine bir de 50 usd vergiyi ödemek zorundamıyız?
    tax free olmuyor mu turistler için?
    bu vergi iade alınabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

merhaba,
    amerikadan ipad alırken 16 gb wifi için 499 usd üzerine bir de 50 usd vergiyi ödemek zorundamıyız?

amerikada tax free yok diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail
    merhaba,

Amerika'da vergi iade diye bir şey yok, sanırım amerikada geçici olarak çalışırsanız vergi iadesi alabiliyorsunuz onun da teferruatı var.

Tax free AB ülkeleri için geçerli. Havalimanlarında basitçe iade alırsınız fatura ve formuyla.
  • Amerika'dan vergi ile yaklaşık 550 $ 'a getirttim.

Ne yazık ki vergi iadesi gibi bir olay olmuyor.

Apple Care olayı hakkında fazla bir bilgim yok.

Ayrıca Amerika'dan getireceğiniz ürünler için %10 vergi konuyor.

Mesela iPad için . Alet 499 $ . Buna 49.9 $ eyalet vergisi konuyor.

Aletin toplam fiyatı 548.9 $ ediyor.

Kuruşuna kadar alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mario Puzo

Amerika'dan vergi ile yaklaşık 550 $ 'a getirttim.

Ne yazık ki vergi iadesi gibi bir olay olmuyor.

Apple Care olayı hakkında fazla bir bilgim yok.

Ayrıca Amerika'dan getireceğiniz ürünler için %10 vergi konuyor.

Mesela iPad için . Alet 499 $ . Buna 49.9 $ eyalet vergisi konuyor.

Aletin toplam fiyatı 548.9 $ ediyor.

Kuruşuna kadar alıyorlar.

arkadaşlar cahilliğimi bağışlayın. yani şimdi apple.com a girip alım yaparsak eve teslim fiyatımı 550 dolar. gümrük vb. herşey içinde mi?
  • Apple store Türkiye satışı yok ama DHL'in bu sorunu çözecek bir servisi var.
    10 $ lık bir kayıt ücretinin ardından DHL size bir Amerika adresi veriyor. Siparişinizi o adrese veriyorsunuz. O adreste DHL ürünü karşılayıp buraya getiriyor.
    Amerika satışı 550 $ dolar olan bir alet, yaklaşık %25 fazlasıyla 700 $ a (1075 TL) maloluyor bu yöntemle : (https://www.borderlinx.com/m/total-cost-calculator )

..ki Bilkom burada aynı ürünü neredeyse aynı fiyata veriyor (liste fiyatı:1079 TL)

bkz:
    http://forum.donanimhaber.com/m_30711365/tm.htm
    http://www.iphoneyardim.net/ipad_genel/4784-amerikadan_ipad_benzeri_urunleri_direk_olarak_satin_alma.html

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.