Şimdi Ara

Amerika’daki yeni telefonların yarısı iPhone

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce, yeni alınan telefonlarda pazar payının çoğunluğunu hep Android tarafına kaptıran Apple, özellikle iPhone 11 ve iPhone 12 serilerinin muazzam başarısı ile yeni telefon pazarında lider olmaya ilerliyor. Amerika’lı kurum CIRP’in yayınladığı yeni istatistiğe göre, 2021’in ikinci çeyreğinde satın alınan telefonların yarısı iPhone, yarısı ise Android.

Her ne kadar durum eşit gibi gözükse de, bu durum Apple için büyük bir zafer niteliğinde. Daha önce bu sayıların %40’ını Apple, %60’ını ise Android oluşturuyordu.

Amerika’daki yeni telefonların yarısı iPhone

iPhone kullanıcıları, iPhone’u bırakmıyor

CIRP’in kurucularından olan Mike Levin’e göre Apple’ın başarısının iki temel nedeni var. Marka güveni ve telefon değişimi. Levin’in dediklerine göre, iPhone sahiplerinin %93’ü yeni telefonlarını yine iPhone olarak tercih ediyor. Android’de ise kullanıcıların %88’I yeni telefonlarını tekrar Android olarak seçiyor. Ayrıca Levin, geçtiğimiz yıllarda iPhone’un %5’lik bir artış sağlarken, Android’in sabit kaldığına da dikkat çekiyor.

Apple’ın son yıllardaki iPhone başarısı, Android’ten müşteri çalmaya devam ediyor. iPhone 11 ve 12 ile en çok satanlar listesini domine eden Apple, daha çok müşteri çekmeye devam edecek gibi duruyor. Apple, geçtiğimiz yıllarda Android’ten iOS’a geçişi kolaylaştırmak için oldukça çalışıyor ve çalışmalarının karşılığını alıyorlar gibi. Tim Cook geçtiğimiz aylarda, iPhone 12 sayesinde en büyük iPhone’a geçiş sayılarını gördüklerini açıkladı.

Kaynak:https://9to5mac.com/2021/07/19/cirp-iphone-catches-up-to-android-now-accounts-for-50-of-new-smartphone-activations-in-the-us/

• Amerika'da asgari minimum ücretle son model pro versiyonunu almak istersen maaşın yarısı olur diye düzeltmek istedim..
    Biraz daha nitelikliysen maaşının 1/7 siyle son model pro olanını alabiliyosun
    500 600 dolara son model olmayan iphone da alabilie minimum wage ile çalışan .. o zaman asgari ücretli biri yaklaşık 1/5 - 1/6 sıyla yeni iphone almış olur
    Durumlar çok kötü çok
    Ekonomisi kötü ülkelerde kesinlikle Apple ürünleri tercih edilmeli. Teknik destek olarak en iyisi Apple. Şu anda kısa süreli olarak kullandıklarımı sayarsak (boşta duran Apple cihazı deneyimlemek için istemeler) hiç iPhone satın almadım. Ancak bir sonraki cihazım kesinlikle Apple olacak. Yazılım desteği, teknik destek ve uzun süren yazılım desteğinin beraberinde getirdiği güvenlik yamaları... Ayrıca aksesuar bulma kolaylığı...

Birim hesabı yapanlar zannediyor ki Türkiye'de 5000 TL kazanırken Avrupa'da Amerika'da 5000 euro/dolar kazanacaklar. Bu hesabı yapanlar zannediyor ki Avrupa'da Amerika'daki maaşların yarısı kiraya gitmiyor. Eminim ki bu tipleri al Almanya'ya koy bir kaç aya isyan ederler bu kiralar bu kadar küçük evlere verilir mi diye [sm=evillol.gif] ülkemizde maalesef aşırı bir batı hayranlığı var bugünlerde, ama kimse batılı gibi davranmıyor, ama herkes batılı gibi yaşamak istiyor [sm=evillol.gif] ve çok toz pembe zannediliyor batı

Maaşın yarısı kiraya gidiyor ama diğer yarısı iş görüyor. Geçen markete gittim ayakkabıya silikon tabanlık aldım 30 TL, kola aldım 10 TL, Doritos aldım 8,5 TL Tam buğday ekmeği aldım 5,5 TL Nutella aldım 30 TL ve bir günlük asgari ücretimi harcadım. Sen bunları gidip markete alsana kaç günlük kazancınla alacaksın yada kaç saatlik. Tamamını büyük ihtimalle 2 saatlik çalışmanla alabilirsin. Kenar mahallede güneş görmeyen bir yerde en ölü kira 1000 Lira Bursa'da. Az insan gibi yaşayayım nilüferden ev tutayım dersen 1500 liradan açılır kapılar oda +5 yaş ev, asgari ücretten cebine 1300 TL kalır demek.

Herhangi bir bilgisayarı 1 aylık kazancının çok daha altına alabilirsin sen. Veya en iyi telefonu alabilirsin 1 aylık kazancının altına. Şuan senin ülkende giriş seviyesi yüzüne bakılmayan 299 Euro ya satılan telefona ki bu senin en fazla 5 günlük çalışma paran tam bir buçuk aylık emeğini verecek bu insan çünkü telefon 4000 TL ye satılıyor. Kafan daha fazla almıyorsa hala bir şeyler yazacak yüzün varsa son kez yaz okuyayım sonra block listeme ekleyeceğim, 24 lü kağıt havluya 3-4 saat çalışıyor bu insanlar bu insanlara akıl vermeyin yeter artık. Euro bölgesinden TR ye empati kurmaya çalışmayın gelin çalışın burada o paranın nasıl tuvalet kağıdı eridiğini görün sonra konuşun.

Şunu da kafanıza sokun avrupa'da herhangi bir ülkede asgari ücretle çalışma oranı %10 altındadır. Tek işte çalışıp asgari ücret alanlar ise iyice azınlıktadır. Türkiye çalışan nüfusun yarısından fazlası asgari ücrete çalışmakta.

• Abd de yolda kaç iPhone satılıyor acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Başlığın daha doğru versiyonu: "Amerikada bir asgari maaşın yarısı iPhone"

Zaten bu istatistiği açıklıyor. Açık konuşalım bizim insanımız da maaşının yarısı ile iPhone alabilseydi diğer Androidler buraya gelip fabrika açacak yüzü bile bulamazdı. (Xiaomi kullanıcısı)

• Ekonomisi kötü ülkelerde kesinlikle Apple ürünleri tercih edilmeli. Teknik destek olarak en iyisi Apple. Şu anda kısa süreli olarak kullandıklarımı sayarsak (boşta duran Apple cihazı deneyimlemek için istemeler) hiç iPhone satın almadım. Ancak bir sonraki cihazım kesinlikle Apple olacak. Yazılım desteği, teknik destek ve uzun süren yazılım desteğinin beraberinde getirdiği güvenlik yamaları... Ayrıca aksesuar bulma kolaylığı...

• jasonw kullanıcısına yanıt
    Amerika'da asgari minimum ücretle son model pro versiyonunu almak istersen maaşın yarısı olur diye düzeltmek istedim..
    Biraz daha nitelikliysen maaşının 1/7 siyle son model pro olanını alabiliyosun
    500 600 dolara son model olmayan iphone da alabilie minimum wage ile çalışan .. o zaman asgari ücretli biri yaklaşık 1/5 - 1/6 sıyla yeni iphone almış olur
    Durumlar çok kötü çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galaxyg -- 20 Temmuz 2021; 02:27:12 >
  • iphone 700 lira olsa zaten herkes iphone alır

• Mesele maaşın yarısıyla iPhone almak değil, çünkü yaşam giderleri iPhone dan ibaret değil. Amerika’da hayat pahalı. Her asgari ücretli son model iPhone’la gezmiyor. Birim hesabı en saçma en cahil hesaptır, ekonomiyi, satın alma gücü paritesi vs. bilmemektir..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kasten yavaşlatılan lar dahilmi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • adamlar asgari ücret maaşı ile rahat iphone alabiliyor. bizde kaçak garantisiz telefon alabiliyoruz.

• Yerli ve milli telefon kullanıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clusive kullanıcısına yanıt

Aldıktan iki sene sonra değerini korumasını da ekleyin hocam. Hangi android telefon 3-4 sene sonra satılabilir, tamiri yapılabilir, kılıf aksesuar bulunabilir. İphone 6 lar bile düzgün fiyat konulursa peynir ekmek gibi satıyor. Acı bir durum ama maalesef gerçek

• 2008 yılındır iphone kullanıyorum bugüne kadar beni hiç üzmedi dersem abartmış sayılmam.

• WB kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde teknolojik ürünlerle yaşam tarzları sınıflandıran bir güruh var onlar için herşey teknoloji diğer şeyler önemsiz.

Zaten onlarıda adam yerine zaten koymuyor kendi hallerinde saçmalıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joven -- 20 Temmuz 2021; 10:57:22 >
  • Clusive kullanıcısına yanıt

Ben şu an Samsung Note FE kullanıyorum telefondan cok memnunum ama orijinal bataryasi yok hiçbir yerde. Bu yüzden bir sonraki telefonum Apple olacak.

• Demek ki telefon alanını kısmen domine etmiş.

• Reeder Blu Max 2020 aldık dördüncü gün sorun çıktı. Ne yaptıysak değişmedi üretici. Yerli mi bir dah asla!

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Mesele maaşın yarısıyla iPhone almak değil, çünkü yaşam giderleri iPhone dan ibaret değil. Amerika’da hayat pahalı. Her asgari ücretli son model iPhone’la gezmiyor. Birim hesabı en saçma en cahil hesaptır, ekonomiyi, satın alma gücü paritesi vs. bilmemektir..

Birim hesabı yapanlar zannediyor ki Türkiye'de 5000 TL kazanırken Avrupa'da Amerika'da 5000 euro/dolar kazanacaklar. Bu hesabı yapanlar zannediyor ki Avrupa'da Amerika'daki maaşların yarısı kiraya gitmiyor. Eminim ki bu tipleri al Almanya'ya koy bir kaç aya isyan ederler bu kiralar bu kadar küçük evlere verilir mi diye [sm=evillol.gif] ülkemizde maalesef aşırı bir batı hayranlığı var bugünlerde, ama kimse batılı gibi davranmıyor, ama herkes batılı gibi yaşamak istiyor [sm=evillol.gif] ve çok toz pembe zannediliyor batı

• Amerika'da 130 dolar ile market sepetini fulleyebiliyorsunuz

• Bizim ülkedede adroid telefon ile iphone aynı para olsa kimse adroid almaz alamadığımız için adroid çok satar bizim gibi ülkelerde…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bizde de fiyatlar o şekilde olsa kimse android yüzüne bakmak.
    Xiaomi ucuz diye alıyorduk şimdi onlar bile fırladı + fırladığı yetmesi Rsa koruma geldi yurtdisi alicaksin kayit yapamicaksin xiaominin de anlami kalmadı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.