Şimdi Ara

Amerika'daki yeni işim ve imkanlar... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
10
Favori
9.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Af buyurun anlayamadim hocam. Konuda biraz eski. Tam olarak ne demek istediniz?

• Vay be konu ilk açıldığında yorum atmışım :D

Memnun musun hocam nasıl gidiyor günlük hayat? "How I met your mother" dizisinde New York'u görüp hep özenirdim; fakat biraz kurtlar sofrası gibi geliyor o şehir. Gerçe tüm abd biraz öyle.

Ben rotamı ilk olarak avrupa'da sakin ülkelere çevirdim. En azından kendimi rahatça geliştirip geçim sıkıntısı çekmeyeceğim ülkelerde 5-10 sene geçirmek istiyorum.

• Hocam iste hayat bizi nereye surukluyorsa oralarda yasamaya calisiyoruz. Allah'a sukur, sorunlar var ama idare ediyoruz. Dunya'nin heryeri hemen hemen ayni sorunlara gebe. Avantajlari da var, iste orta yolu bulup idare ediyoruz cok sukur.

• The Management kullanıcısına yanıt
    Hala New York'tayım başkan. Sıkıcı bir hayat ama alışıyorsun. Coronadan sonra New York'un Kabil'den farkı kalmadı. Her yer kapalı, cafeler, restaurantlar, clubler, tiyartolar, operalar, açık yer yok. Ha New York ha Kabil. Olay bu şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 27 Aralık 2020; 18:45:32 >
  • Hocam daha dun ny daydim her geldigimde de daha cok nefret ediyorum. Bostonda yasiyorum bana bir servet teklif etseler new yorka tasinmam. Allah sabir versin valla
  • AmericanEagle A kullanıcısına yanıt
    Boston'a gelecektim yılbaşına ama tekrar dönüşye NY'ta 14 gün karantinaya girmem lazımmış. İş güç sekteye uğrar diye yerimizden kıpırdayamıyoruz. Pocono Pensilvanya'da dağ evi bile kiralamak olmuyor bu şekilde. Miami'ye gidelim dedik, uçaklarda virüs bulaşma riski yüksek ve dönüşte 14 gün karantina geçerli halen. Şu aşılama başlasa da gelecek yaza bari hayat normale dönse.
  • sensaura kullanıcısına yanıt
    En iyisi hocam travel yapmak hep sikinti su an
  • AmericanEagle A kullanıcısına yanıt
    New York'un tek olayı bu hocam. Kat'z Deli :D

Amerika'daki yeni işim ve imkanlar... Amerika'daki yeni işim ve imkanlar...

Canim cekmedi degil valla
  • Başkasını bilmiyorum ama konu çok güzel en azından neyin ne olduğunu tarafsız anlatmışsınız. O tarafların anlatılanlara göre cennet olduğunu düşünen insan çok forumda. Bende bi ara How ı met your mother izleyip new york hayranı olmuştum sonra öğrendimki newyork da çekmemişler sahte bir newyork seti kurmuşlar :)

• O yuzden Amerikada kalmak istemedim ben avrupadayim.

• inonu88 kullanıcısına yanıt
    Dostum iyi düşünmüşsünüz. Avrupa'da nerdesiniz? Avrupa çok daha avantajlıdır. Eminim insana verilen değer daha yüksektir. New York'ta yolda yere düşüp bayılsanız ne kaldırırlar ne de ambulans gelir. Esasen ambulans gelme başına $1,500 yani 12,000 lira istiyor. Kimse bir başkası için ambulans çağırmaz kolay kolay. Yolda kaza yapsanız sizi arabadan çıkarmak için gelen itfaiye faturayı eve gönderiyor. Bunlar Avrupa da nasıl? Mesela Almanya'da Münih'te arabanızla bir kamyona çarpsanız arkadan, sigorta öder mi masrafları? Amerika da arkadan çarptığınız için No Fault Liability olduğundan suç sizde diye ödemiyor sigorta, daha da beteri sigorta priminizi kaza yaptığınız için 50% ya da 100% artırıyorlar hemen. Avrupa'da da bu böyle mi? Bir acile girip böbreğim ağrıyor, nolur bir ağrı kesici yapın deseniz Amerika'daki ER (acil servis)'lerde olduğu gibi $5,000 alıyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 29 Aralık 2020; 18:24:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Dostum iyi düşünmüşsünüz. Avrupa'da nerdesiniz? Avrupa çok daha avantajlıdır. Eminim insana verilen değer daha yüksektir. New York'ta yolda yere düşüp bayılsanız ne kaldırırlar ne de ambulans gelir. Esasen ambulans gelme başına $1,500 yani 12,000 lira istiyor. Kimse bir başkası için ambulans çağırmaz kolay kolay. Yolda kaza yapsanız sizi arabadan çıkarmak için gelen itfaiye faturayı eve gönderiyor. Bunlar Avrupa da nasıl? Mesela Almanya'da Münih'te arabanızla bir kamyona çarpsanız arkadan, sigorta öder mi masrafları? Amerika da arkadan çarptığınız için No Fault Liability olduğundan suç sizde diye ödemiyor sigorta, daha da beteri sigorta priminizi kaza yaptığınız için 50% ya da 100% artırıyorlar hemen. Avrupa'da da bu böyle mi? Bir acile girip böbreğim ağrıyor, nolur bir ağrı kesici yapın deseniz Amerika'daki ER (acil servis)'lerde olduğu gibi $5,000 alıyorlar mı?

Yunanistanda da calistim simdi Romanyadayim. Hocam oyle seyler yok zaten Amerikanin saglik sistemi Afganistandan beter o konuda biliyorum hastaneye kaldirildi diye odeyemeyip hapis yatanlar vardi.

Burda hem devlet hem ozel saglik sigortam var firmadan. Ambulans fln herkese ucretsiz. Gelismis ulke degil tabi ama ben huzurluyum Bukres benim icin dunyanin en yasanicak sehri her yonden. Istanbula ailemi ziyarete gitmek de 1 saat ucakla.

• amerikaya gitmiştim ben de bir ara. orada yaşadığınız hissi anlatayım, hani ultra sessiz bir odada uzun süre durursanız kafayı yersiniz ya, işte orada yaşamak da aynen böyle bir his. iniş çıkışı olmayan renksiz bir hayat. ha alım gücü ve maddiyat açısından her ne kadar iyi olsa da birçok alakasız saçma sapan yüksek masraflar var. onun yanı sıra bir ara ayak ağrısından ölecek gibiydim. çalıştığım yerdeki insan kaynaklarına gittim, boşuna gitme doktora dedi. niye dedim, en baba sigortası olan bile %50 yararlanıyor dedi sen doktora gidersen bir servet ödemek zorunda kalırsın tavsiye etmem o yüzden dedi. iki büklüm çalıştım aylarca.

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    Zorunlu hocam, sene sonu sigortan yok diye gelirler idaresi IRS aynı miktar ceza kesiyor vergi beyanı yaparken.
  • türkiye refahı kötü olabilir ama sağlık istemi abd ye gore cennet.

• abi 3000 dolar kira ne ya

ayrıca şu sigorta olayı da fenaymış tr'ye şükrettiren cinsten

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Hocam halkımızın refaha erişebilmesi için nitelikli emek vermesi gerektiğine inanıyorum. Bizim halkımız, özellikle de 15-25 yaş arası insanımız armut piş ağzıma düş istiyor. Sorsan yabancı dil bilmez, Türkçe bilmez, yazamaz, anlayamaz, konuşamaz, algı yok, düşünme yok, meslek yok, eğitim yok, yetenek yok, mesela seni sevmiyorlar bunu biliyorum. Ben seni tanımam, ama sana cevap verirken bu yazını dikkate alıyorum. Öncesini değil. Diğer konulardaki düşüncelerin beni ilgilendirmez. Ama halkımızın 95%'i böyle değil. Falanca bir laf eder, herkes ona inanır. Bizimkiler de filmlerden gördüğünü gerçek sanıyor. Ben böyle diyince de neden dönmüyorsun da hala Amerika'dasın diyorlar. Ya ben Afganistan'dayken, Cibuti'deyken, Libya'dayken birisi çıkıp da neden hala ordasın dedi mi? Bunlar Pazar günü sıcak yataklarında uyurken ben Afganistan Kuzey Kunduz dağlarında Pazar gecesi saat 4'te çatışma bölgesinde inşaat yaptırıyordum. Şimdi bana dön o zaman diyeceklerine emek versinler benim gibi bir yerlere gelmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 28 Ocak 2021; 20:31:22 >

katılıyorum ülkenin ana sorunu katıksız tembellik hazırıcılık zaten,çalışmadan emek vermeden ter akıtmadan havadan para yağıcak genel modu o ülke gençliğinin zaten .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Ocak 2021; 21:38:44 >
  • Özgürlük heykelinin önünde elinde Donanım Haber Sensaura yazılı kağıtla fotoğraf çekilmezsen inanmam.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.