Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Amerika'daki yeni işim ve imkanlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sensaura Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Android )
45
Cevap
4
Favori
3.388
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Amerika'daki yeni işim ve imkanlar...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    192 Mesaj
    Hocam sabah 9.00am de başlıyor iş akşam da 7pm de bitiyor. Haftasonları da acil durum olmadıkça iş yok ama Detroit'teki işimde Cumartesileri de çalışırdık hatta bazen Pazarları bile. Burası şimdilik normal gibi duruyor. Bakalım inşaallah severiz. Kısaca günde 10 saatten haftada 50 saat iş, ama inşaat işi sonuçta, proje sahada başladığında 50 saat falan hak getire, haftada 84 saate çıkıyor o zaman iş oturana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 12 Eylül 2019; 18:9:53 >

Csb değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    gren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bu şirket sponsorluk masraflarınızı karşıladı mı peki, çalışma izniniz uzadı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sensaura kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sponsorluk masrafı asıl olay değil. İcabında kendin bile karşılarsın, ancak bir firma sana sponsor olursa senin çekilişe katılma şansın olabiliyor. Firma Nisan ayındaki çekilişe kadar sponsor olup dosyamı devletin ilgili birimine gönderecek. Mevcut çalışma iznim zaten daha 1.5 yıllık var. Nisan ayında devlet bu aday bizim ülkemize zenginlik katar, Amerika'da böylesini bulmak zor diye ikna olup onay verirse diğer onaylanan 300.000 kadar adayla çekilişe gireceğim. Ama seri başı oluyorum Amerika'da yüksek lisans tezi yayınladığım için ilk 20.000 kişi ile aynı torbada yer alacağım. Oradan çıkarsa çıkacak işte, 85.000 kişiye veriyorlar her sene. Yani şirket sponsorluğu diye birşey yok, iş devlette bitiyor dediğim yazılar bu yüzdendir işte. Millet öyle bi sanıyor ki şirket sana gel lan buraya seni işe aldım dedin mi iş bitiyor sanki :D

Bu yüzden hocam eğer hiç çalışma izniniz yoksa bi firmanın size izin alabileceğini sanmayın. benim hali hazırda var da ondan deneyebileceğiz Nisan 2020'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 12 Eylül 2019; 18:57:3 >
    |
    |
    Unknownuser87442 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    192 Mesaj

Hocam dalga geçtiğiniz Mc Donalds'ın bütçesi Türkiye kadar farkında mısın? 300 milyar dolarlık firma yapar tabi. Ama genelde firmaların sağlık sigortası yapma gibi bir zorunluluğu yok, şikayet bile edemezsin. Eyalet ve Federal yasalar böyle.

Amerika hakkında hayal kuracakken Türkiye'den bildiğiniz herşeyi unutun lütfen. Burası tamamen bambaşka bir dünya. Devlet zaten sigorta yapmıyor mu vatandaşını diyenler bile çıkıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 12 Eylül 2019; 18:59:34 >
    |
    |
    unforgiven1127 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yasa degil hocam arz talep. Cevremde emeklilik ve ozel sigortasiz calisan yok calismazlar zaten. McDonalds calisanlarina zerre deger vermeyen firma o nedenle ornek verdim. Newyork ve Californiyada bizim ofisler Turkiyeden ayrilali baya oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    sensaura kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15728 Mesaj
    500 usd aylık otopark parası biraz sırıttı hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam kapının önünde araba koyacak yer yok, mecbur ücretli otoparkı olan apartmanlardan ev tutup extra ücret ödüyorsun. Yoksa araba park yeri bulmak çok zor New Yorkta. 20 blok ötede yer bulup eve otobüsle dönersin ama o kadar vaktim yok. Vakit meselesi yani. Bak hocam günlük park $32 dolar vergi dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 13 Eylül 2019; 19:15:4 >
    |
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
google reklamları
izmir web tasarım
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,183
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.