Şimdi Ara

Amerika'da Polis, Hemşire, Mühendis maaşları (SS'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
4
Favori
26.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar herkese. Wayne State University'de bir sertifika programına katılmıştım orada tesadüfen buldum bu ilanları. Forumda Amerika'da polis ve hemşirelerin $8000 - $9000 dolar aylık maaş aldıklarını yazan insanlar vardı, onları bilgilendirmek için koyuyorum.

Bir de bu maaşlardan 30% keseceksiniz vergi ve diğer kesintiler için. Ayrıca bunlar hep yıllık maaş, aylık sanmayın hemen :D

Maaşlar aralıklı veriliyor Amerika'da, genellikle işe yeni girişte en düşükten başlatıyorlar, işte ilerlerseniz 4-5 yıl sonra üst sınıra çıkabilirsiniz ya da değişmeyedebilir maaşlar.

Buyurun resimleri yüklüyorum. Türkiye'ye göre iyi tabiki ama eğer yurtdışında çalışan bir mühendis iseniz Amerika'ya gelmeden önce birkez daha düşünün derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 8 Şubat 2019; 17:57:15 >

• Her şey çok abartılıyor. ABD ve Avrupa teknoloji konusunda ucuz ancak gıda fiyatları normal. Sağlık Avrupa'da nasıl bilmiyorum ama Amerika'da ücretsiz sağlık hizmeti yok. Eğitim olarak da pahalıdır Amerika mesela ama bir o kadar da iyidir ona bir şey diyemem. Bazıları Türkiye'yi cehennem, yurt dışını cennet sanıyor.
    Avrupa sosyal haklar konusunda zaten çığır açmış bir yerdir aksini söyleyecek birisinin olacağını sanmıyorum. ABD'de ise sistem farklı. Ücretsiz sağlık hizmeti yok dediğin bildiğimiz sigorta olayı. Burdaki gibi ancak biraz daha farklı. Sigortan varsa durum aynen burada olduğu gibi. Eğitim ise ücretli evet ancak yine farklı çalışıyor. Öncelikle buradaki özeller gibi pahalı değil, geçenlerde bir okula bakmıştım yıllık 10 bin dolardı, benim burada dandik bir özelde okuyan arkadaşım ise aylık 6 bin veriyor. Aradaki farkı görebilirsin ve ABD, buradaki KYK gibi üniversite borcunu direkt ödüyor senden mezun olup çalışınca yavaş yavaş ödemen isteniyor. Burası cehennem orası cennet demiyorum ama ABD ile Türkiye kıyaslaması da çok abes olur çok ilerimizdeler. Sırf sistemleri farklı diye eleştirmek olmaz.
  • Her şey çok abartılıyor. ABD ve Avrupa teknoloji konusunda ucuz ancak gıda fiyatları normal. Sağlık Avrupa'da nasıl bilmiyorum ama Amerika'da ücretsiz sağlık hizmeti yok. Eğitim olarak da pahalıdır Amerika mesela ama bir o kadar da iyidir ona bir şey diyemem. Bazıları Türkiye'yi cehennem, yurt dışını cennet sanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'yi sadece ekonomik anlamda mı sevmiyor sanıyorsunuz milleti ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus gl702

Türkiye'yi sadece ekonomik anlamda mı sevmiyor sanıyorsunuz milleti ?
    İşte ben de bundan bahsediyorum. Giden çoğu insan paradan değil de insanlıktan gidiyor. Bir gün gidersem ben de bu sebepten giderim. Herkes pimi çekilmiş bomba gibi ülkede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Her şey çok abartılıyor. ABD ve Avrupa teknoloji konusunda ucuz ancak gıda fiyatları normal. Sağlık Avrupa'da nasıl bilmiyorum ama Amerika'da ücretsiz sağlık hizmeti yok. Eğitim olarak da pahalıdır Amerika mesela ama bir o kadar da iyidir ona bir şey diyemem. Bazıları Türkiye'yi cehennem, yurt dışını cennet sanıyor.
  • turkiye memurlar cenneti zaten.
    iyi muhendis oradakinden daha fazla alir. ucuk bir ornek olacak ama mit yeni mezun maaslarina buradan bakabilirsinizhttps://capd.mit.edu/sites/default/files/about/files/GSS2017.pdf
    computer science yeni mezun ortalama maas 110k.
  • Dostum, MIT'yi geç Konya Selçuk mezunu arkadaşım Azerbaycan'da yıllık $100.000 alıyor. Hem de net maaş. Vergi falan yok. O adam Amerika'ya gelse rüyasında alamaz o maaşı :D Bak kendin diyorsun adam MIT'yi bitirmiş ki bitirene kadar belki yarım milyon dolar masraf etmiştir. Aldığı maaş aylık $6500 dolarken diğer yandan adam ne MIT bitirmiş ne birşey aldığı maaş aylık $8000 küsür!

Yani Amerika hakikaten hikaye. Üstelik Massachusset'te eline geçen $6500 den ne kadarı birikim olarak kalır ona bakmak da lazım. Bakü'deki adam her ay $6500 dolarını biriktirirken, Boston'daki adam kira ve yaşam giderleri ile kredi taksitlerini düştükten sonra eline kalsa kalsa $2500 kalır. Aradaki fark $4000. Yeminlen kandırıldık Amerika'ya gelerek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 8 Şubat 2019; 21:0:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Her şey çok abartılıyor. ABD ve Avrupa teknoloji konusunda ucuz ancak gıda fiyatları normal. Sağlık Avrupa'da nasıl bilmiyorum ama Amerika'da ücretsiz sağlık hizmeti yok. Eğitim olarak da pahalıdır Amerika mesela ama bir o kadar da iyidir ona bir şey diyemem. Bazıları Türkiye'yi cehennem, yurt dışını cennet sanıyor.
    sen herhalde bime gidip gelmekten başka bir şey yapmıyorsun.
    sosyal yaşam senin hesaplara girmiyo herhalde

• Polislerinki baya düşük lan. Bizim ülkede polisler genele göre iyi kazanıyor.

Tabi düşük dediğimiz ayda 8k lira yapıyor orası ayrı konu.
  • sensaura kullanıcısına yanıt
    hocam arkadasin ne zaman mezun oldu listedekiler yeni mezun maasi zaman gectikce hizla artacak yani
    bir de o universitelerden mezun olup kendi isini acan da cok insan var onlar bu istatistiklere yansimiyor galbia.
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    Hocam polisler valla az alıyor. Adam $1700 alsa düşün işte kirası, taksidi derken valla zor. Yazık.

Amerika'nın en kötü şehri olan Detroit'e gittiğin için kandırıldık demen normal.

• Valla hocam MIT software engineer ile kıyas yapmayın bence. Hani bu şuna benziyor, Arjantinli futbolcular 2 milyon dolar kazanıyor. Ben de Arjantin'de okusam ben de alırım gibi)) Dediğim gibi her mühendis o parayı alacak diye bişey yok. Hem MIT den mezun olmak sana yarım milyon dolara patlar. Zaten maaşın yarısı onu ödemeye gidiyor uzun zaman))) Ha ama şu var. O adamlar 3 arkadaş birleşir bir oyun yazar, satar, parayı vururlar. Cevat Yerli'nin Crysis'i yaptığı gibi. Ama İnşaat sektöründe maalesef Amerika'nın bir esprisi yok ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 9 Şubat 2019; 22:43:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Hocam polisler valla az alıyor. Adam $1700 alsa düşün işte kirası, taksidi derken valla zor. Yazık.
    Ama işte değer olarak 8,5k lira ediyor. Sıkıntı orda.

• Omisis046 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam dolar 5.5 kat değerli neredeyse. Ya resmen 3 yıl önce 2 liraydı)) ama Amerikalı polis için 8.5K etmiyor o da var. Adam yine kira olarak $700 ödüyor. Araba leasingine ödüyor $300. Cep telefonuna (operatör ücreti) bile $50 ödüyor. $1700 e geçinebiliyorsa helal olsun. Zaten çoğu polis bekar. Demek bundanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 8 Şubat 2019; 23:48:44 >
  • Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Başkanım valla haklısın, napalım vatandaş değiliz, green card ımız da yok. Detroit oldu buraya geldik. Sen de haklısın ama ben özellikle seçmedim. Green card olsa herşey farklı olurdu. Bu arada yine de hiçbir eyalette ben ayda $6500 birikim yapabileceğimi sanmıyorum. Burda elime geçen $4000 civarı kesintilerden sonra. Ben o paranın sence kaçını biriktirebilirim))) California da falan var işler hem de eline kalan $6500 ama oralarda kira bile en kötü yerde $2500. Yani Amerika'da diğer yurtdışındaki işler gibi birikim yapmak inşaat sektöründe mümkün değil maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 9 Şubat 2019; 22:41:50 >
    Dediğin büyük istisna gaza getirme milleti sonra konya selçuk mezunu olup 3000+yemek parası alınca hayal kırıklığına uğramasın çocuklar

• quote:

Linç geliyo g.o

• north dakota nasil acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupa sosyal haklar konusunda zaten çığır açmış bir yerdir aksini söyleyecek birisinin olacağını sanmıyorum. ABD'de ise sistem farklı. Ücretsiz sağlık hizmeti yok dediğin bildiğimiz sigorta olayı. Burdaki gibi ancak biraz daha farklı. Sigortan varsa durum aynen burada olduğu gibi. Eğitim ise ücretli evet ancak yine farklı çalışıyor. Öncelikle buradaki özeller gibi pahalı değil, geçenlerde bir okula bakmıştım yıllık 10 bin dolardı, benim burada dandik bir özelde okuyan arkadaşım ise aylık 6 bin veriyor. Aradaki farkı görebilirsin ve ABD, buradaki KYK gibi üniversite borcunu direkt ödüyor senden mezun olup çalışınca yavaş yavaş ödemen isteniyor. Burası cehennem orası cennet demiyorum ama ABD ile Türkiye kıyaslaması da çok abes olur çok ilerimizdeler. Sırf sistemleri farklı diye eleştirmek olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 10 Şubat 2019; 15:5:13 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.