Şimdi Ara

Amerika'da ÖĞRETMENLİK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ben Ressam

Öyle amerikaya adım atar atmaz sana ev araba vermiyorlar dostum.Orada da krediyle şunla bunla ev sahibi oluyorsun.Tabi sunduğu fırsatlar daha fazla.

aslında abd değil kanada daha iyi sicko capitalism love story belgesellerini izleyince fikrim değişti
  • İngilizce öğretmenliği yapamazsın ama yükseğini başka bir alanda yapıp başka bir dalda öğretmen olabilirsin.

Ha illa ingilizce öğreteceğim diyorsan İspanya ya da Çin daha mantıklı olur senin için.

Arkadaşım şu an Çin'de ve 1900 dolar alıyor ingilizce öğreterek ve öğretmen değil sadece biliyor diye.
  • İlkay zaman ve amerikan rehberinde youtube da öğretmenlerle röportaj yapıyolar izlemeni tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooperLoL

Kendi ülkesinden kendi ana dili ingilizce olan öğretmenler almak varken neden 3.dünya ülkesinden ikinci dili ingilizce olan birini öğretmen diye alsınlar?

Türkiye 1. Dünya ülkesidir, bu tabirin gelişmişlikle bir ilgisi yoktur.

• Black Mesa kullanıcısına yanıt
    4000 TL bu ülkede hiç bir şey hemen hemen. 6000-7000 alacaksın ki bir yere gelesin.
    Amerikada 50.000$ olan araba burada 500.000 TL. Ne alıyorsan bir tane de devlete bir tane de vergisine alıyorsun. Sen yap ortalamayı artık ev mi alalım araba mı kursa mı gidelim okula mı gidelim yaşadığımızı mı zannedelim. Free adamız biz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyxaxsxixn -- 10 Mart 2017; 23:25:47 >
  • modifci kullanıcısına yanıt
    Dostum öğrendiğim kadarıyla olunabiliyor. Hatta oradaki karma insanların çoğu ingilizce bilmiyormuş göçmenlerde içinde. Üniversiteler özellikle başka uyruklu adam alıyormuş nedeni ise " siz dil öğrenmenin zorluklarını daha iyi biliyor, buradaki bir amerikalıdan daha iyi yol gösterirsiniz " diyorlarmış.
  • Benim lise öğretmenim Amerika da bi lise de öğretmenlik yapmıştı zamanında anlatmıştı bi şeyler de net hatırlamıyorum

• Reis tırcı dediğin adamın hiç sosyali olmuyor orda parası bol biliyorum. Türkiyeden kaçtık yine gün boyu 4 köşe içinde yaşıyoz hıı a... demiyek sonra.
  • Ölene dek 2.200 TL almak ev araba için yaşamak bana göre değil.

Onu dandik bolum okumadan once dusunecektin. Abd gitsende farkli olmayacak orda da araba ev almak icin yasayakcasin 30 sene mortgage odeyeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

Ölene dek 2.200 TL almak ev araba için yaşamak bana göre değil.

Onu dandik bolum okumadan once dusunecektin. Abd gitsende farkli olmayacak orda da araba ev almak icin yasayakcasin 30 sene mortgage odeyeceksin

Tabi efendim tabi herkes atronotluk doktorluk ve mühendislik okuyor KPSS'den 95 çekiyor herkes. Eğitim eğitim değil sen orayı karıştırmayaksın. Bu ülkede emekçinin değeri yok ki refah olsun. Aynı şeyler için yaşayacaksın dediğin amerikada en kral araba sudan ucuz benzin sudan ucuz onlara ilk senende bineceksin. Benzin ülkeleri hep dibimizde, boru bizden geçiyor en pahalı benzin niye sende ? git sorsana baştakilere niye. Niye işsizlik var de. Niye uyutuyorsunuz bizi de. 2.200 maaş ile anca rüyalarında maldivlere gidersin 2,7 dolara 1 galon benzin alırsın kardeşim sen devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyxaxsxixn -- 11 Mart 2017; 0:43:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xyxaxsxixn

quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

Ölene dek 2.200 TL almak ev araba için yaşamak bana göre değil.

Tabi efendim tabi herkes atronotluk doktorluk ve mühendislik okuyor KPSS'den 95 çekiyor herkes. Eğitim eğitim değil sen orayı karıştırmayaksın. Bu ülkede emekçinin değeri yok ki refah olsun. Aynı şeyler için yaşayacaksın dediğin amerikada en kral araba sudan ucuz benzin sudan ucuz onlara ilk senende bineceksin. Benzin ülkeleri hep dibimizde, boru bizden geçiyor en pahalı benzin niye sende ? git sorsana baştakilere niye. Niye işsizlik var de. Niye uyutuyorsunuz bizi de. 2.200 maaş ile anca rüyalarında maldivlere gidersin 2,7 dolara 1 galon benzin alırsın kardeşim sen devam et.

2.200 maas aliyorsan banane canim senin kapasiten o kadar el veriyor demekki yeni mezun 5k maasla baslayan dolu adam var. Gelip bana abd`yi anlatma zaten abd`de yasiyorum zaten. Ogretmen olsan bile abd`de yasadigin hayat hayat olmayacak kendini kandirmaya devam american dream bae.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.