Şimdi Ara

Amerika da Mühendis Olarak Çalışmak İstiyorum Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
21.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıl önce gazi üniversitesi inşaat mühendisliğinden mezun oldum. amerikada mühendis olarak çalışmak istiyorum daha önce bu tarz durumları yaşamış olan yada yakınının böyle bir durumu olanlardan yada durumu bilenlerden tavsiye istiyorum. toelf ibt den 82 aldım gerekirse arttırabilirim. diploma notum 3.01 bu özellikler çerçevesinde yüksek lisansa burs alıp gidebilme ihitimali çerçevesinde eş zamanlı bir firmada çalışabilirmiyim yada okulda öğretim görevlisi olabilirmiyim teşekkürler..

• o ortalamayla zor burs bulman. maddi durumunuz iyiyse paralı master yap diyicem ama çok pahalı. gre'ye girdin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 22 Ağustos 2012; 11:35:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

o ortalamayla zor burs bulman. maddi durumunuz iyiyse paralı master yap diyicem ama çok pahalı. gre'ye girdin mi?

gre ne demek bilmiyorum paralıda yaparım yılda 25 30 bin dolar verebilirim ama burslu olursa önceliktir tabiki ama asııl amaç orda mühendislik yapmak bunun için master şart mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robokobe2424

quote:

o ortalamayla zor burs bulman. maddi durumunuz iyiyse paralı master yap diyicem ama çok pahalı. gre'ye girdin mi?

gre ne demek bilmiyorum paralıda yaparım yılda 25 30 bin dolar verebilirim ama burslu olursa önceliktir tabiki ama asııl amaç orda mühendislik yapmak bunun için master şart mı?

şart. bi şekilde oturma iznin olması gerek. öyle direk gidip bi yerde işe giremezsin yani
  • quote:

quote:

quote:

şart. bi şekilde oturma iznin olması gerek. öyle direk gidip bi yerde işe giremezsin yani

o halde avusturalya daha kolaymış bir nebze amerikaya göre oradan burs alabilirmiyim en yakın zamanda bir ajansa sorcam ama sende biliyorsan iyi olur söylemen.. birde malum askerlik yaklaşmak üzere bu arada gidip odtude yüksek lisansa başlasam yurtdışında yapmayı düşündüğüm yüksek lisansa engel teşkil eder mi?

• ABD'de çeşitli kalitelerde okullar var, o ortalamayla da bir yere kabul alırsınız bence. Ama lisansüstü çalışma yapmak istediğinize emin misiniz? ABD'de epey çalıştıracaklar sizi. Tek düşünceniz yurtdışına kapak atmaksa Kanada ve Güney Afrika Cumhuriyeti'ni de araştırın. ODTÜ'de başlayın, yurtdışı olursa ayrılıp oraya geçersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosmicstring

ABD'de çeşitli kalitelerde okullar var, o ortalamayla da bir yere kabul alırsınız bence. Ama lisansüstü çalışma yapmak istediğinize emin misiniz? ABD'de epey çalıştıracaklar sizi. Tek düşünceniz yurtdışına kapak atmaksa Kanada ve Güney Afrika Cumhuriyeti'ni de araştırın. ODTÜ'de başlayın, yurtdışı olursa ayrılıp oraya geçersiniz.

kanadada durumlar daha mı müsait benim koşullarım için. ben mühendislik yapmak istiyorum yurtdışında amerika yada kanada farketmez. bunun tek yolunun da en azından en olası yolununda yüksek lisanstan geçtiğini zannediyorum.öyle değilse nasıl olabilir yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

quote:

ABD'de çeşitli kalitelerde okullar var, o ortalamayla da bir yere kabul alırsınız bence. Ama lisansüstü çalışma yapmak istediğinize emin misiniz? ABD'de epey çalıştıracaklar sizi. Tek düşünceniz yurtdışına kapak atmaksa Kanada ve Güney Afrika Cumhuriyeti'ni de araştırın. ODTÜ'de başlayın, yurtdışı olursa ayrılıp oraya geçersiniz.

kanadada durumlar daha mı müsait benim koşullarım için. ben mühendislik yapmak istiyorum yurtdışında amerika yada kanada farketmez. bunun tek yolunun da en azından en olası yolununda yüksek lisanstan geçtiğini zannediyorum.öyle değilse nasıl olabilir yardımcı olurmusunuz?

Doğrudan işe de başvurabilirsiniz ama CV'niz çok iyi olmalı.

• quote:

quote:

quote:

iste cv de çok ta birşey yok yeni mezun olduğum için en fazla birde odtü yüksek lisansını ekliyebilirim.kanada okullarından burs almak daha mı kolay olur size göre? ve o yüksek lisans eğitimim süresi boyunca orda iş bulma ihtimalim nedir_?

• quote:

quote:

quote:

quote:

iste cv de çok ta birşey yok yeni mezun olduğum için en fazla birde odtü yüksek lisansını ekliyebilirim.kanada okullarından burs almak daha mı kolay olur size göre? ve o yüksek lisans eğitimim süresi boyunca orda iş bulma ihtimalim nedir_?

ODTÜ epey anlam ifade edebilir. Kanada ABD'ye göre daha kolay ama ABD'de de çeşitli kalitede okullar var, Bazıları KAnada'dan kolay olabilir, araştıracaksınız. İş bulma ihtimali size bağlı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ODTÜ epey anlam ifade edebilir. Kanada ABD'ye göre daha kolay ama ABD'de de çeşitli kalitede okullar var, Bazıları KAnada'dan kolay olabilir, araştıracaksınız. İş bulma ihtimali size bağlı.

peki son birşey soracağım burslu yada paralı yaptım yüksek lisansı amerikada diyelim.. orda işe girmem kesin diyebilirmiyiz yada çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum öyle midir?

• Kesin diyemezsiniz. Hatta sırf öğrenci vizesiyle öyle her işte de çalışamazsınız, teaching assistant'lık filan yaparsınız, o da kadro bulursanız. ABD de tüm dünya gibi ekonomiden yana sorunlu, iş bulmak orada da kolay değil, ki sizin CV de pek sağlam değil diyorsunuz. Bu yazdıklarım Kanada için de geçerli, orada da işiniz kesin değil.
  • quote:

Kesin diyemezsiniz. Hatta sırf öğrenci vizesiyle öyle her işte de çalışamazsınız, teaching assistant'lık filan yaparsınız, o da kadro bulursanız. ABD de tüm dünya gibi ekonomiden yana sorunlu, iş bulmak orada da kolay değil, ki sizin CV de pek sağlam değil diyorsunuz. Bu yazdıklarım Kanada için de geçerli, orada da işiniz kesin değil.

amacım öğrenci vizesiyle çalışmak değil ama oraya gidip çalışma vizesi verebilecek şirketlerde çalışmak olacak.. buradan da o şirketleri nasıl araştırcağımı bilmiyorum açıkcası..
  • bende odtü inşaat mezunuyum vakti zamanında araştırmıştım öyle şeyleri. zor o dediğin işler paranla okuyabilirsin ama yıllık minimum 35000 doları gözden çıkaracaksın. zaten üniversitelerin sayfalarında ne kadarlık yıllık giderin olacağı yazıyor detaylı bir biçimde. sadece para da değil mesele ama en önemlisi para
    çalışma mevzusu apayrı mevzu imkansıza yakın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sponger87 -- 29 Ağustos 2012; 16:00:34 >
  • Merhaba,
    Ocak ayında green card mülakatına giricem. Hayırlısıyla vatandaşlığı aldıgımda elektrik elektronik mühendisi olarak ne yapabilirim. Nerelerde çalışabilirim. Benim diplomamın denkligi orada ne olur? ABET adında bir mühendislik akreditasyonu var amerikada. bu bizi ne derece etkiler. master olanakları nasıldır? burslu olmasa bile (gpa: 2.51), paralı (in-state harçları) nasıl okurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zedonetx -- 26 Kasım 2012; 22:33:21 >
  • ABD için konuşuyorum,

Şimdi nasıl bir okul düşünüyorsun? Eğer en iyi okulları istiyorsan;

1- 3.1 ortalamayla burssuz bile kabul alamazsın.

2- Burssuz kabul alırsan 60bin dolara kadar senelik masrafları olur.

Amerikada 1000in üzerinde üniversite var.

Kötü olanlara elbet kabul alırsın ama değer mi?
  • Herkes not ortalamandan bahsetmiş , sosyal sorumluluktan bahseden hiç göremedim maalesef.

Sosyal Sorumluluk Projeleri'nde neler yaptın , sosyal aktivitelerin neler ? bunların hepsi not ortalaman kadar çok önemli. Üniversitede etkin rol aldın mı , üniversitede ki etkinlikleri nasıl kullandın?
  • gidebildin mi?
  • DeathWarrior kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de üniversite okuyanların diploması yurt dışında gelişmiş ülkelerde kabul edilmiyor diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ennio Morricone2 -- 9 Ocak 2017; 12:46:15 >
  • Ennio Morricone2 kullanıcısına yanıt
    Sana bagli.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.