Şimdi Ara

. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
21
Favori
3.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kagan1ane

Öncelikle tutacak bir konuya benziyor #rez'imi alıyım.

Yaşım 16 demişsin bu sene kaça geçtin 10 mu 11 mi? Okudğun lise ne tarzda anadolu, fen vs?

Neredeyse hayalim olan bir şeyi başarmışsın hem de bu yaşta ve tek başına. Tek başına nasıl gittin kaldın bunları yapabildin? Ailen karşı çıkmadı mı, nasıl izin verdiler?

İngilizcen hangi seviyede? Anlaşırken ne tür zorluklarla karşılaştın? Ayrıca orada 3 ay kadar durman ingilizceni geliştirdi mi? Geliştirdiyse ne kadar geliştirdi?

Pasaport-vize gibi şeyler için kaç tl ödeme yaptın? Ve oralara gidip bu denli bir tur yapmak nasıl aklına geldi?

Sorularım bunlar :) Yazı ve konun için ise gerçekten tebrik ederim çok güzel yazı, resimler olmuş :)

Edit: İki sorum daha var,

Sarj meselesini nasıl çözdün telefon için? Ailene sürekli rapor verdin mi iyiyim vs diye

Resimlerini kime çektirdin?

İlginiz için teşekkürler. Soruları cevaplayayım.

Ben eğitim sisteminden işim dolayısıyla ayrıldım o sebeple sınıf belirtmem mantıksız olur :).

Ailemle konuştum, neler yapmak istediğimi, sürekli haberdar ettim, kendi eğitimimi, antremanımı yaptım ve bana engel olmak mantıksız olurdu. Her türlü önlemi aldım ve araştırmamı yaptım.

İngilizcemin seviyesi yok, en son Advanced seviyesinde kalmıştım geçen sene, şuan akıcı bir şekilde konuşuyorum artık bunun seviyesi ne oluyorsa :).

Pasaport zaten var, vize için de hatırlamıyorum ama 160 dolar civarı bir ödeme yaptım sanıyorum. Abartılı bir rakam değildi.

Şarj olayını 20 000 MAH Powerbank taşıyarak çözdüm. Telefonumu 10 kere şarj etmeye yetti, bu da 1 ay fişe ihtiyaç duymamak demek. Ayda bir bir markete girip powerbank'i doldurdum bu kadar :).

Resimleri de yoldan geçen birisine çektirdim. %99'u düzgün çekemiyor zaten bazıları da şansıma güzel çıkıyor. Bir sonraki sefere profesyonel kamera kullanacağım. Bu sefer telefonumun kamerası ile idare ettim.

• Çok teşekkür ederim :) 16 yaşında ne işi biraz aydınlatabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Çok teşekkür ederim :) 16 yaşında ne işi biraz aydınlatabilir misiniz?

Fazla konu dışına çıkmak istemiyorum aslında fakat kısaca cevap verirsem yazılım, uygulama, oyun geliştiriciliği, freelancer'lık şeklinde özetleyebilirim. Gezimin masraflarını karşılayabilmemin sebebi de bu işlerle ilgilenmem. Şuandan itibaren de daha fazla üzerine düşmeye karar verdim.
  • Helal olsun , o yaştaki biri için çok büyük bir iş, herkese örnek olmalı
  • Edit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

Çok teşekkür ederim :) 16 yaşında ne işi biraz aydınlatabilir misiniz?

Fazla konu dışına çıkmak istemiyorum aslında fakat kısaca cevap verirsem yazılım, uygulama, oyun geliştiriciliği, freelancer'lık şeklinde özetleyebilirim. Gezimin masraflarını karşılayabilmemin sebebi de bu işlerle ilgilenmem. Şuandan itibaren de daha fazla üzerine düşmeye karar verdim.

Anladım, ben de konu dışına pek çıkmak istemiyorum ama bi soru daha sormak istiyorum. İngilizcenizi nasıl bu kadar geliştirdiniz akıcı konuşuyorum demiştiniz.
  • Bisiklet turu toplam kaça mal oldu?(uçak biletleri bisiklet vs ile birlikte) Bu arada helal olsun kardeşim başarılarının devamını dilerim
  • Ne güzel, tebrikler. Bu iş en ucuza kaça yapılabilir? Para sıkıntısı olmasa bende yapmak isterdim.

Ne kadar harcadın? 10.000-15.000?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Man WhoSoldTheWorld -- 24 Eylül 2016; 16:06:34 >
  • Yalnız hiç kimse bisikletin kaç para olduğunu sormamış ?
  • önlerden yerimizi alalım
  • ulan bende dershaneye gidip geliyorum
  • Helal olsun sana
    Takip
  • Bisiklet de 4000-5000 tl arası vardır. Tebrik ederim harika. Biz de İzmir'den Bodrum'a bisikletle gidip tur yapıyoruz diye övünüyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parietale

Bisiklet de 4000-5000 tl arası vardır. Tebrik ederim harika. Biz de İzmir'den Bodrum'a bisikletle gidip tur yapıyoruz diye övünüyoruz

Türkiyede ana yollarda düsmeden, araba carpmadan gitmek cok daha zor aslinda. Asil basari türkiyede tur yapabilmek :).

• Rezerved anne baba akademisyen işadamı falan mı 16 yaşında bu serbestlik helal olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi lisedeydiniz ayrilmadan once hocam?

• tebrikler

• Para var huzur var gerçekten. Ama helal olsun bu yaşta bunu yapabilmek de büyük iş

• Konu dışına çıkmak gibi olmasın ama aylık ortalama ne kadar kazanıyorsunuz. Eminim konuya giren birçok kişinin merak ettiği sorudur.

Harika bir gezi olmuş bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 yaşında birinin kendini bu denli geliştirmesi olağanüstü :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.