Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
21
Favori
3.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi any77 -- 30 Nisan 2018; 12:15:58 >

• how much money did you spend brah?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAlphaOmega

how much money did you spend brah?

Amerika'da yiyecek içecek türkiyeye göre çok pahalı maalesef. Kabaca bir ortalama verirsem günde 50 dolara geldi bana tüm gezi. Günden güne değişmekle beraber bazen 1000 doları bile bulduğu oldu. Hiçbir ekstra harcama yapmasan bile günde 20 dolar sadece yiyecek için harcamak zorundasın. En sağlıksız yiyecekle bile bir kahvaltıyı 10 dolardan aşağıya getirmek büyük çaba gerektirir. Yiyecek içecek dışında kullandığım ekipmanların fiyatlarına internetten bakabilirsiniz. Benim için ortalama masraf günlük 50 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi any77 -- 24 Eylül 2016; 17:13:35 >
  • hollywood fotosu gta5i andırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle tutacak bir konuya benziyor #rez'imi alıyım.

Yaşım 16 demişsin bu sene kaça geçtin 10 mu 11 mi? Okudğun lise ne tarzda anadolu, fen vs?

Neredeyse hayalim olan bir şeyi başarmışsın hem de bu yaşta ve tek başına. Tek başına nasıl gittin kaldın bunları yapabildin? Ailen karşı çıkmadı mı, nasıl izin verdiler?

İngilizcen hangi seviyede? Anlaşırken ne tür zorluklarla karşılaştın? Ayrıca orada 3 ay kadar durman ingilizceni geliştirdi mi? Geliştirdiyse ne kadar geliştirdi?

Pasaport-vize gibi şeyler için kaç tl ödeme yaptın? Ve oralara gidip bu denli bir tur yapmak nasıl aklına geldi?

Sorularım bunlar :) Yazı ve konun için ise gerçekten tebrik ederim çok güzel yazı, resimler olmuş :)

Edit: İki sorum daha var,

Sarj meselesini nasıl çözdün telefon için? Ailene sürekli rapor verdin mi iyiyim vs diye

Resimlerini kime çektirdin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaganiane -- 24 Eylül 2016; 15:22:38 >

• 16 yasinda helal olsun. Vize nasil aldin?

• Seni yazılım geliştirme bölümünde görüyordum.

• Günde 50 dolar neye harcadın merak ettim.

• Kardeşim nasıl gittin oralara tüm süreci anlatırsan burdakiler içinde iyi olur hem bilgilendirmiş olursun bizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SevgilisiOlanMan

Seni yazılım geliştirme bölümünde görüyordum.

Türkiyedeki işim yazılım geliştiriciliği. Sırf bu iş üzerine düşmek için eğitim sisteminden ayrıldım şuan daha da üzerine düşüyorum yazılımın ama forumda aktif değilim artık.

@zwartvis

Günde 50 dolar ortalama bir rakam. Bazen 20 dolar harcarsın bazen 1000 dolar. Günden güne çok farkediyor. Fakat 20 dolardan az harcanmasının imkanı yok. Bir öğün yemek en sağlıksızını da yesen 10 dolardan aşağı bulamazsın. Yani sadece yiyecek içecek 20 dolar tutuyor minimum rakamlar. 50 dolar neye sorusu karmaşık. Bisikletin lastiği patlar değiştirisin 10dolar lastik, müzeye girersin 20 dolar giriş ücreti, köprüyü geçersin 10 dolar geçiş ücreti, ayakkabın eskir yenisini alırsın 100 dolar. O günde 50 dolar herşeye harcanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi any77 -- 24 Eylül 2016; 18:03:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kagan1ane

Öncelikle tutacak bir konuya benziyor #rez'imi alıyım.

Yaşım 16 demişsin bu sene kaça geçtin 10 mu 11 mi? Okudğun lise ne tarzda anadolu, fen vs?

Neredeyse hayalim olan bir şeyi başarmışsın hem de bu yaşta ve tek başına. Tek başına nasıl gittin kaldın bunları yapabildin? Ailen karşı çıkmadı mı, nasıl izin verdiler?

İngilizcen hangi seviyede? Anlaşırken ne tür zorluklarla karşılaştın? Ayrıca orada 3 ay kadar durman ingilizceni geliştirdi mi? Geliştirdiyse ne kadar geliştirdi?

Pasaport-vize gibi şeyler için kaç tl ödeme yaptın? Ve oralara gidip bu denli bir tur yapmak nasıl aklına geldi?

Sorularım bunlar :) Yazı ve konun için ise gerçekten tebrik ederim çok güzel yazı, resimler olmuş :)

Edit: İki sorum daha var,

Sarj meselesini nasıl çözdün telefon için? Ailene sürekli rapor verdin mi iyiyim vs diye

Resimlerini kime çektirdin?

interrail türkiye sayfası vardı orda bu sorularının hepsi var.

• Helal olsun kardeşim, ben seni yazılım bölümünden gördüğüm kadarıyla 30'lu yaşlarda birisi sanıyordum. Hayatta çok başarılı olacağını düşünmekteyim, cesaretli birisisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samed Bey -- 24 Eylül 2016; 15:23:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

Türkiyedeki işim yazılım geliştiriciliği. Sırf bu iş üzerine düşmek için eğitim sisteminden ayrıldım şuan daha da üzerine düşünüyorum yazılımın ama forumda aktif değilim artık.

@zwartvis

Günde 50 dolar ortalama bir rakam. Bazen 20 dolar harcarsın bazen 1000 dolar. Günden güne çok farkediyor. Fakat 20 dolardan az harcanmasının imkanı yok. Bir öğün yemek en sağlıksızını da yesen 10 dolardan aşağı bulamazsın. Yani sadece yiyecek içecek 20 dolar tutuyor minimum rakamlar. 50 dolar neye sorusu karmaşık. Bisikletin lastiği patlar değiştirisin 10dolar lastik, müzeye girersin 20 dolar giriş ücreti, köprüyü geçersin 10 dolar geçiş ücreti, ayakkabın eskir yenisini alırsın 100 dolar. O günde 50 dolar herşeye harcanabilir.

Para var huzur var kısaca :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• çok özendim yahu ben de yapmak istiyorum ama bizim ülkeden dahi çıkamadan leşim çıkar diye korkuyorum
    tebrikler vala. daha çok paylaşım bekliyoruz
  • Anlamadım hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

Türkiyedeki işim yazılım geliştiriciliği. Sırf bu iş üzerine düşmek için eğitim sisteminden ayrıldım şuan daha da üzerine düşünüyorum yazılımın ama forumda aktif değilim artık.

@zwartvis

Benim mesaja da bakabilir misin

• 16 yaşında çok büyük bir cesaretle inanılmaz bir maceraya atılmışsın.Tebrik ederim kardeşim.Tecrübelerinin birilerine ilham olması dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kagan1ane

Anlamadım hocam?

interrail olayını bilmiyorsun sanırsam. bu arkadaş gibi tek gidiyorsun neler yapılması gerek vs. bu sitede var.http://interrailturkiye.com.tr/bir-basari-yuruyerek-gobi-colunu-asmak/ bu arkadaş çöle gitmiş mesela.

• Filmlerdeki gibi hayati var la cocugun helal olsun.

• Teşekkürler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.