Şimdi Ara

Amerika çıkışlı adbtörü dönüştürücü yardımıyla prize takıtım şimdi bilgisayar açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerika çıkışlı adöptürü dönüştürücü yardımı ile güç kaynağı pirizine taktım tık diye bir ses çıktı ve baktım ki bilgisayar açılmıyor hiç bir tepki vermiyor 1 yıl boyunca bu adaptörü dönüştürücü ile beraber kullanıyorum ilk defa bir güç kaynağına taktım böyle oldu ne yapmalıyım yardım

• normal prize takınca tepki vermiyorsa muhtemelen dönüştürücün yanmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_dreams_23

normal prize takınca tepki vermiyorsa muhtemelen dönüştürücün yanmıştır

Yanlız bilgisayarda hiç tepki vermiyor sizce yanmışmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sticer12 -- 17 Kasım 2013; 0:07:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika çıkışlı güç kaynakları veya elektronik aletlerle Voltaj değeri 110 Volt. Yani bizim kullandığımızn yarısı. Bu yüzden güç kaynaklarının arkasında 110-220 diye iki seçenek vardır. Adaptörünüz amerika çıkışlı ise güç kaynağı değerini 110 seçmeniz gerekirdi. Seçmediyseniz; muhtemelen adaptörün yanmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

Amerika çıkışlı güç kaynakları veya elektronik aletlerle Voltaj değeri 110 Volt. Yani bizim kullandığımızn yarısı. Bu yüzden güç kaynaklarının arkasında 110-220 diye iki seçenek vardır. Adaptörünüz amerika çıkışlı ise güç kaynağı değerini 110 seçmeniz gerekirdi. Seçmediyseniz; muhtemelen adaptörün yanmıştır.

Bilgisayarda tepki vermiyor bilgisayarında yanma ihtimali varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: sticer12

quote:

Amerika çıkışlı güç kaynakları veya elektronik aletlerle Voltaj değeri 110 Volt. Yani bizim kullandığımızn yarısı. Bu yüzden güç kaynaklarının arkasında 110-220 diye iki seçenek vardır. Adaptörünüz amerika çıkışlı ise güç kaynağı değerini 110 seçmeniz gerekirdi. Seçmediyseniz; muhtemelen adaptörün yanmıştır.

güç kaynağına bağlı , güvenilir korumalara sahipse en fazla psu yanmıştır ama trafo dahi kulanılmamış dandik bir psu ise psu larda söyle bir tabir vardır , "güç kaynağı tek gitmez , yanında başkalarınıda götürür" bunun nedeni trafo olmayışıdır :) öylebir durumda psu ile birlikte anakart ve bağlı parçalar hasar görmüş olabilir

-trafolar , güvenlik amaçlı devrelerdir , şartelin atması gibi düşünebilirsiniz , ama orda bir kuvveti kaldıramadığı için güvenlik nedeninden çok , elektirik altyapsının dayanma sınırına geldiği için şartel atmıştır , trafolarda olay biraz farklıdır , elektronik micro trafolar için konuşuyorum , üretilmediği bazı akım gerilim dalgalanma seviyelerinde kendini yakar devrelere akım gitmesini engeller , yanması yolu kopartır , aslında tümsistem gideceğine sadece trafoların yanması çok daha iyidir , görüşünüze bağlı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 17 Kasım 2013; 21:57:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blue_dreams_23

normal prize takınca tepki vermiyorsa muhtemelen dönüştürücün yanmıştır

Yanlız bilgisayarda hiç tepki vermiyor sizce yanmışmıdır

birşey diyemeyecem hocam bi servise göster istersen
  • quote:

quote:

Sadece güç kaynağın yanar. Diğerleri sağlamdır merak etme. Başka bir bilgisayarın güç kaynağını senin bilgisayara takıp çalıştırmayı dene ve sonucu bizlerle paylaş.

• quote:

quote:

quote:

Sadece güç kaynağın yanar. Diğerleri sağlamdır merak etme. Başka bir bilgisayarın güç kaynağını senin bilgisayara takıp çalıştırmayı dene ve sonucu bizlerle paylaş.

Hocam sanırım sadece konrolcü yandı sonuçları paylaşırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.