Şimdi Ara

American Truck Simulator (2016) [ANA KONU] (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.786
Cevap
79
Favori
116.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    keşke almadan önce forumu okusaydınız biraz hocam. oyun çıkalı 2 sene oldu ama firma dişe dokunur hiç bişey yapmadı bu oyun için.

oyun zaten nevada ve california ile başlamıştı.
    sonra arizona çıktı bedava verdiler dlc'lerde vardır sizinde büyük ihtimalle.

new mexico dlc olarak satılıyor şuan.

yakında oregon çıkıcak galiba haberleri falan çıktı.

ama haritanın dişe dokunur oynanabilir hale gelmesi bu hızla giderse 3-4 yılı alır.

arizona haziran 2016'da yayınlanmış new mexico kasım 2017. gerisini sen düşün

50 eyaleti nasıl yapacaklar ne kadar sürede tamamlayacaklar Allah bilir
  • ben de indirdim tüm abd var sanıyordum tam hayal kırıklığı. ETS2'den devam :)
  • Onu bunu bilmem de bu oyunun grafikleri ve atmosferi çok iyi. Alışınca ETS 2'nin eski olduğunu hissettim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum, ets'den farklı geliyor atmosferi baya iyi hemde.

• Tesla semi çekicileri gelir mi beyler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıldır oyuna sahibim ancak ats'ü 18 saatte bırakmışım , ets2 ise 400 saati geçti , sanırım bir şeye alışınca yenisini oynamak gelmiyor ya da burunlu tırları pek sevemiyorum. Volvo vb. gibi araçlar gelirse belki tekrar ats'e başlayabilirim.
  • ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    Valla ATS'de tır sayısı çok az. Az bile değil sadece 2 tane var ve insan bir süre sonra sıkılıyor. Onun yanında map olarakta çok küçük kalıyor ETS'ye göre. Promodslu ETS'de MAN ile İspanyanın en uç noktasından Rusya' nın en uç noktasına tek seferlik nakliyat yapmıştım. Baya baya saatlerimi almış çokta keyif almıştım. Hele o Rusya'ya gelip sınır kapısından geçerken sağlamda bir trafiğe yakalanınca baya baya kendimi tır şoförü gibi hissetmiştim. ATS'de bu şuan için maalesef yok. Harita ve araçlarda şuanki durumun 2-3 katına çıkmadığı sürecede olmayacak gibi duruyor.
  • ATS hakkındaki yorumların çoğuna katılmıyorum. Harita küçük ve araç sayısı az diyenlere sormak isterim:

Oyunu kaç saat oynadınız?
    Haritanın ne kadarını keşfettiniz?
    Haritada ne gibi farklar dikkatinizi çekti?
    Tüm araçları "kendi aracınız olarak" kullandınız mı, kullandıysanız her biriyle kaç km yol yaptınız?

Oyun hakkında bu gibi yorumlar yapmadan önce belirli bir düzeye erişmeniz gerekir. Yani ben yüzlerce saat oynadım, haritanın tamamına yakını keşfettim, tüm modelleri defalarca kullandım derseniz size hak verebilirim fakat öteki türlü hak vermem çok zor. Kendim 178 saat oynadım, New Mexico dahil haritanın %85'ini keşfettim, Kenworth T680 hariç modelleri en az 20 bin km kendi aracım olarak kullandım. Sonuç; hiçbir harita ya da araçlardan dolayı zaman sıkıldığımı hatırlamıyorum. Sıkıldığım zamanlar oynamak içimden gelmediği için sıkılıyorum.

Bu tamamen bakış açısı ile ilgili. Oyunu gerçekten sevip kendinizi ön yargılardan arındırsanız zevk alırsınız diye düşünüyorum. Haritaya bakıp küçük demek yerine keşfedin, inanın bana gerçeğin küçük bir kopyası gibi olmuş, uydurma bir harita yok karşınızda. Buradaki amacım ATS'yi övmek değil, bir bakış açısı oluşturmak. Yani oyunu ETS 2 ile karşılaştırmak yerine ayrı bir gözle bakmak. SCS'nin hataları da var. Bana kalırsa ATS için acele etmesine gerek yoktu. Ekibi büyütüp daha geniş bir içerikle çıkarabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 21 Mart 2018; 1:46:39 >

• Bana göre bu oyun daha iyi muadili varken tamamen gereksiz. Bunun yerine scs software'nin çıkardığı otobüs, tren ve taksi simülasyonu olsaydı daha iyiydi

Düşünsenize los angeles'ta falan uber taksiciyiz müşteri çağırıyor gittik aldık trafik yoğunluğuna rağmen başarılı şekilde ulaştırıp bahşişlerle kazanıyoruz. Tüm şehirler olmasa da olur sadece LA şehrinin tüm detayları eklenmiş olsun yeter bize bi dünya gibi gelir zamanla dlc olarak las vegas vs eklenir.. Hayali bile güzel

• İlk çıktığında aldım. Kenarda yatıyor şimdi öyle. Direksiyonsuz zevki çıkmıyor yav :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirardagumus

İlk çıktığında aldım. Kenarda yatıyor şimdi öyle. Direksiyonsuz zevki çıkmıyor yav :(

daha önce g-27 + trackir4 ile oynamıştım.
    o kadar zevkli olmasa da şu an xbox pad + trackir 4 ile oynuyorum. idare ediyor.
  • SCS Kuzey Amerika'nın tamamını oyuna eklemek istiyor ama bu hızla yıllar alacak. Oyunda 4 tır var hala. Ah SCS ah. Zaten yavaşsın hem ets2yle hem atsyle uğraşıyorsun. Önce Ets2yi TAM ANLAMIYLA tamamlayıp sonra Ats işine girseydin keşke.

• Hayır bir de işin kötüsü oyun eskiyor, adamlar içerik eklemeye çalışıyor hala. Oyun motoru ETS ile aynı, ATS'de süslemeler biraz daha fazla.

ETS1'de her yolun her mekanın aynı olması konusu ETS2'de de biraz hissedilir hale gelmişti ATS'ye nazaran, o yüzden Almanya'yı falan tekrar yapıyorlar, çünkü Kuzey Avrupa ve İtalya'daki "farklı" yol tasarımları falan daha çok ilgi çekti, ilk yapılan Avrupa haritaları eski kaldı.

Grafiklerin falan artık bi temelli elden geçmesi gerekiyor bence. Hızlı çalışmaları lazım, ekipleri çok kısıtlı halen, büyüyemedi adamlar bi türlü, her şekilde destek oluyorum kopya hiç kullanmadım hep para verip DLC falan aldım ama yok, bi türlü büyüyemediler gitti

• Ormanci kullanıcısına yanıt
    Ben de elimden geldiğince içerik almaya çalışıyorum destek olmak için, çok haklısın bir türlü o sıçrayışı yapamadılar, yavaş yavaş gelişiyolar bakıcaz artık

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

ATS hakkındaki yorumların çoğuna katılmıyorum. Harita küçük ve araç sayısı az diyenlere sormak isterim:

Oyunu kaç saat oynadınız?
    Haritanın ne kadarını keşfettiniz?
    Haritada ne gibi farklar dikkatinizi çekti?
    Tüm araçları "kendi aracınız olarak" kullandınız mı, kullandıysanız her biriyle kaç km yol yaptınız?

Oyun hakkında bu gibi yorumlar yapmadan önce belirli bir düzeye erişmeniz gerekir. Yani ben yüzlerce saat oynadım, haritanın tamamına yakını keşfettim, tüm modelleri defalarca kullandım derseniz size hak verebilirim fakat öteki türlü hak vermem çok zor. Kendim 178 saat oynadım, New Mexico dahil haritanın %85'ini keşfettim, Kenworth T680 hariç modelleri en az 20 bin km kendi aracım olarak kullandım. Sonuç; hiçbir harita ya da araçlardan dolayı zaman sıkıldığımı hatırlamıyorum. Sıkıldığım zamanlar oynamak içimden gelmediği için sıkılıyorum.

Bu tamamen bakış açısı ile ilgili. Oyunu gerçekten sevip kendinizi ön yargılardan arındırsanız zevk alırsınız diye düşünüyorum. Haritaya bakıp küçük demek yerine keşfedin, inanın bana gerçeğin küçük bir kopyası gibi olmuş, uydurma bir harita yok karşınızda. Buradaki amacım ATS'yi övmek değil, bir bakış açısı oluşturmak. Yani oyunu ETS 2 ile karşılaştırmak yerine ayrı bir gözle bakmak. SCS'nin hataları da var. Bana kalırsa ATS için acele etmesine gerek yoktu. Ekibi büyütüp daha geniş bir içerikle çıkarabilirdi.
    Hocam ATS'nin tekrar ediyor hissi olması biraz yer sayısının azlığından dolayı. Farklı yerlere bile gitseniz kullanabileceğiniz yol sayısı belli. 2-3 tane ana arter var ve bunları kullanıyorsunuz.
    Araç sayısının azlığı ise, lisans meselesini anlayabilirim tabii ki ama insan çevrede de bir çeşitlilik arıyor.

Onun dışında harita detayları ve büyüklüğü güzel, bir noktadan diğerine 1 saatte gitmek gerçekten fena değil ama bence bu biraz daha uzatılabilirdi, mesela bir çölü 5 dakikada geçmek yerine en az 15-20 dakika o çölde gitseydik hiç fena olmazdı. O ıssız Amerikan çölü hissi bir kaç dakikada kaybolmasaydı mesela.

Bu arada SCS firması işin kolayını bulmuş, oyuncunun ne istediğini biliyor. Oyuncu kamyonu modifiye edip "faça" takılmak istiyor. Firma da oyunu gerçek bir simülasyondan uzak tutuyor. Yani 140-150 ile yardırmak istiyor oyuncu, firma da fren gücünü istediğin kadar artırmana imkan tanıyor, dorse dengesini artırmana imkan tanıyor, havalı fren simülasyonunu kapatmaya olanak tanıyor.

Halbuki oyunun adı simülasyon, mesela cam açıp kapatmayı koysalar, geriye bakmak için kafayı camın içinden geçirmek yerine bir düğme ile camı açsak da öyle bakabilsek (Camı açınca sesler değişse mesela) kamyondan inebilsek mesela (City Bus Simulator New York vardı 2008 yılında sanırım; otobüse marş basardım, hava dolana kadar otobüsten iner etrafında bir tur atardım, hava dolmadan yürümezdi otobüs zaten), bunlar zor şeyler değil, üstüne oyuncuya kamyonu daha sahiplenme hissi yaşatacak unsurlar ama oyuncunun beklentisi bu değil ki? Yeni boya işi gelsin, yeni modifiye parçası gelsin, yok jant bijonunu değiştireyim yok içeriye bayrak döşeyeyim yok 150 ile viraj döneyim. Oyuncunun beklentisi buyken firmadan çok bir şey beklememek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 4 Temmuz 2018; 19:58:32 >

• etkinlikten çıkan nadir dozer peluşu fiyatı düşer diye 10tlye sattım şimdi 16tl olmuş.
  • alınır mı dersen alınmaz aslında

onlinesinde ets 2 kadar user yok, harita daha boş, ama tema olarak bence ets den çok daha iyi, tırlar vs daha zevkli, ets kadar hız yapamasanda güzel

online için şöyle bir bug var, aynı yoldan arkadaşımla giderken bende bakım çalışması gözüküyorken onda gözükmüyor

• Amerikan tırları herkese hitap etmiyor konu 1 aydır sessiz.

bu aralar ets ve ats'de eski tırlara sardım, eski olunca max hız 80-90 oluyor rampada bayılıyorlar.

efsane mack,zamanında ülkemizde de çok vardı
    American Truck Simulator (2016) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 15 Ağustos 2018; 23:27:35 >
  • Harita olarak üzdü beni. Harita büyük de gidilebilecek yer sayısı az olduğu için sürekli aynı yollarda git gel yapıyormuş gibi hissediyorum.
    Amerikan kamyonları efsanedir yoksa bana göre. Ama ETS'de bir sürü alternatif şehir var.
    Bu eklediğiniz Mack eski kamyonların yerine mi geliyor yeni mi ekleniyor.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Ben Meksika haritası kullanıyorum, ATS'nin promods'u diyebiliriz yollar gerçek, kendi objelerini kullanıyorlar.https://mexicoextremoats.dudaone.com/downloads

Mack ise mod steam atölyesinden indirdim yeni kamyon olarak ekleniyor zatne bende bundan başka mod yok, ağır ağır gitmesi zevkli oluyor, mod2u kullanıp motor yavaş gelirse atöylden aratın onlarca mack motor ve skin modu var.https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1

link çalışmıyor atöyeye Mack R Series yazınca çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 28 Eylül 2018; 16:58:54 >

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.