Şimdi Ara

American Horror Story: NYC | 11. Sezon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.784
Cevap
19
Favori
90.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

American Horror Story, Ryan Murphy ile Brad Falchuk tarafından yaratılan Amerikan korku-drama televizyon dizisidir. Antoloji serisi olarak tanımlanan American Horror Story'in her sezonu, farklı bir dizi karakter, mekâna ve "başı, ortası ve sonu" olan bir öyküye sahip olan bağımsız bir mini dizi olarak tasarlandı.

Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nde, kablolu televizyon kanalı FX'te yayınlanmaktadır. İlk sezonun prömiyeri 5 Ekim 2011 tarihinde yapıldı. İkinci sezon ise 17 Ekim 2012 tarihinde başladı. Üçüncü sezon 9 Ekim 2013'de, dördüncü sezon 8 Ekim 2014 tarihinde ve beşinci sezon ise 7 Ekim 2015 tarihinde yayınlanmaya başladı. Altıncı sezon ise 14 Eylül 2016'da yayınlanmaya başladı.

1. Sezon: Murder House

İlk sezon Harmon ailesi etrafında işlenir. Dr. Ben Harmon, karısı Vivien Harmon ve kızları Violet Harmon; Boston'dan Los Angeles'a taşınan bir ailedir. Vivien'in düşük yapmasından sonra ve Ben'in karısını aldatmasından sonra taşınmalarını ve evin daha önceki sahiplerinin ruhlarının eve musallat olmaların anlatır.

American Horror Story'nin ilk sezonu eleştirmenlerden ve hayranlardan çok sayıda olumlu eleştiri aldı. Oyuncular; özellikle Frances Conroy ve Jessica Lange fazlasıyla övüldü. Dizi, FX kanalında çok yüksek oranlarda reytingler elde etti ve sezon sonunda dizi en büyük kablolu yayın kanallarından biri haline geldi. Dizi birçok çeşitli ödüller için aday oldu. En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü - Drama dalında aday oldu ve Emmy Ödülleri'nde ise hem En İyi Drama Dizisi hem de En İyi Yardımcı Oyuncu dallarında aday oldu. Jessica Lange, Altın Küre'de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü, Screen Actors Guild Ödüllerinde drama dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü ve Emmy Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı.

2. Sezon: Asylum

Sezon, 1964 yılında kurgusal bir akıl hastanesi olan Briarcliff Hastanesi'ndeki hastaların, görevlilerin geçmişteki ve gelecekteki hallerini işler. İlk sezondaki karakterlerden Frances Conroy, Jessica Lange, Dylan McDermott, Sarah Paulson, Evan Peters, Zachary Quinto, ve Lily Rabe bu sezonda ana karakterleri canlandırmaktadır.

İlk sezon gibi Asylum da eleştirmenlerden ve hayranlardan olumlu eleştiriler aldı. Jessica Lange'in, James Cromwell'in, Zachary Quinto'nun, Sarah Paulson'un, ve Lily Rabe'in oyunculukları yer yer çok övüldü. İkinci sezon, Emmy Ödüllerinden toplamda 17 ödül kazandı. Ödüller arasında En İyi TV Dizisi Performansları ve Jessica Lange'in, Sarah Paulson'un, James Cromwell'in ve Zachary Quinto'nun oyunculuk dalında aday oldukları dallarda Cromwell, En İyi Dizi veya Film dalındaki En İyi Yardımcı Oyuncu ödülünü aldı. 3. Eleştirmenlerin Seçimi Televizyon Ödüllerinde ise Quinto ve Paulson, Yardımcı Oyuncu ödüllerini aldılar.

Antoloji serisi olması dışında Lily Rabe, Naomi Grossman ve John Cromwell gibi bazı kadro oyuncularının, dizinin dördüncü sezonu American Horror Story: Freak Show'daki karakterlerle bağlantısı da vardır.

3. Sezon: Coven

Sezon; 2013 yılında New Orleans'daki Salem cadıları soyundan gelen meclisteki cadıların hayatta kalma mücadelesini anlatır. Ayrıca 1830lara, 1910lara ve 1970lere geri dönüş yaparak sahneler de gösterir.

Önceki sezonlardaki kadrolardan da oyuncular içeren sezon Robin Bartlett, Frances Conroy, Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe ve Emma Roberts gibi oyuncuları ana kadrosuna almıştır. Ayrıca Taissa Farmiga, Jamie Brewer, Denis O'Hare, ve Alexandra Breckenridge sezonda gözükenler arasındadır.

Selef sezonlarındaki gibi Coven, hayranlarından ve televizyon eleştirmenlerinden daha çok olumlu eleştiri almış ve sezonun ilk bölümünün prömiyeri ile kanala 5.54 milyon izleyici çekip oldukça yüksek bir reyting oranı yakalamıştır. Bu sezon da dizinin ikinci sezonu American Horror Story: Asylum gibi toplam 17 adet Emmy Ödülü almıştır. Bu ödüller En İyi Dizi dalı da dahil olmak üzere Jessica Lange, Sarah Paulson, Angela Bassett, Frances Conroy ve Kathy Bates için beş adet oyunculuk adaylığı kazandırmıştır. Jessica Lange ve Kathy Bates, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Ayrıca Coven, Altın Küre ödüllerinde En İyi Televizyon Dizisi ödülüne aday gösterilmiştir.

4. Sezon: Freak Show

Sezonun ana konusu 1952'de Jupiter, Florida'da kurulmuş son ucube gösterilerinden birindeki karakterlerin hayatta kalma mücadelesidir.

Freak Show, Lily Rabe, Naomi Grossman ve James Cromwell'ın tekrar döndüğü dizideki antolojiden sapan ilk sezondur. Önceki sezonlardaki kadrolardan da oyuncular içeren sezon Angela Bassett, Kathy Bates, Jamie Brewer, Frances Conroy, Grace Gummer, Danny Huston, Jessica Lange, Denis O'Hare, Sarah Paulson, Evan Peters, Emma Roberts, Gabourey Sidibe ve Mare Winningham gibi isimleri kadroya almıştır. Ben Woolf da seriye geri dönmüştür.

Önceki sezonlar gibi bu sezon da televizyon eleştirmenlerinden ve hayranlarından çok olumlu dönüşler almıştır. İlk bölüm prömiyeri ile 6.13 milyon izleyiciyle seride reyting rekoru kırmıştır. FX kanalının en çok izlenen programı olan American Horror Story önceki sezon izlenmelerinin önüne geçmiştir. Sezon toplamda 20 Emmy Ödülü alarak diğer sezonlardan daha çok ödül toplamıştır. Adaylıklar içinde En İyi Performans ödülü, En İyi Oyunculuk ödülü de dahil olmak üzere adaylıklara Lange, O'Hare, Finn Wittrock, Paulson, Bassett ve Bates gösterilmiştir. Sarah Paulson, 5. Eleştirmenlerin Seçimi Televizyon Ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

5. Sezon: Hotel

Sezon, Los Angeles, California'daki esrarengiz bir otel olan Hotel Cortez üzerine kuruludur. Cinayet masası dedektifi Bentley'nin yolunun Hotel Cortez'e düşmesi ile başlar. Cortez Otelinin sahibi; tuhaf ve garip, kan emici bir modacı olan The Countess (Kontes{Gaga})'dir. Bu sezonda On Emir'den alıntılar yaparak cinayetler işleten ve tehditler yağdıran bir seri katilin peşine düşmüş dedektif, şeytana tapmak ve otel içi kargaşalar gibi konular işlenmiştir.

Hotel'in çekimleri American Horror Story tarihindeki en pahalı çekim olmuştur. Hotel birkaç çeşitli ödül adaylıklarına girdi. NAACP Görüntü Ödüllerinde Bassett aday gösterildi. Eleştirmenlerin Seçimi Televizyon Ödüllerinde Paulson, Bentley ve Bates aday gösterilirken Altın Küre adaylığına Lady Gaga ve sezon aday gösterildi ve ödülü kazandı.

6. Sezon: Roanoke

Paranormal olayları konu alan My Roanoke Nightmare adlı belgeseldeki hikaye, evli Miller çiftinin başından geçen olayları anlatması ve aktörlerin de canlandırmasını anlatır. Shelby ve Matt Miller, Los Angeles, Kaliforniya'dan Roanoke Adası, Kuzey Carolina'ya taşınırlar. Matt geçici evde yokken karısı Shelby bir takım paranormal olaylar yaşamaya başlar.

Önceki sezonlardan Evan Peters, Sarah Paulson, Lily Rabe, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Wes Bentley, Cheyenne Jackson, Lady Gaga ve Adina Porter kadroya dahil oldu. Yeni eklenenler ise Cuba Gooding Jr. ve André Holland oldu.

7. Sezon: Cult

Politikanın iki tarafını da gösterecek ve ilk bölümü seçim gecesinde geçecek olan yeni sezon, hayatlarının ellerinden alınmasından korkan ve mevcut sistem tarafından gözardı edilmiş insanlara odaklanacak.

8. Sezon: Apocalypse

American Horror Story’nin sekizinci sezonu, Murder House ve Coven sezonları arasında köprü kuracak. “Apocalypse” adını taşıyan yeni sezon 12 Eylül’de başlayacak. Yeni sezonda Sarah Paulson, Evan Peters, Kathy Bates, Jessica Lange ve Emma Roberts gibi eski sezonlardan hatırladığımız yüzleri izleyeceğiz.

9. Sezon: 1984

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mishakal

Bu mesaj silindi.
    İşte budur 5 ekimi iple çekiyor olucam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Léx

İşte budur 5 ekimi iple çekiyor olucam

Alıntıları Göster
    Potansiyel var gibi takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guybrush Threepwood

Aynen potansiyeli olan bir diziye benziyor, ama tutup tutmayacağı yapımcının ellerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnsvbnymr

quote:

Aynen potansiyeli olan bir diziye benziyor, ama tutup tutmayacağı yapımcının ellerinde.

Klişe olmasında bide walking deaddeki gibi bölümün %80ini dialoglar geçmesın tüm aksiyon korku yok oluyor onun dışında tutmaması ıcın bi sebeb gormuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: GangstaCity

quote:

quote:

Klişe olmasında bide walking deaddeki gibi bölümün %80ini dialoglar geçmesın tüm aksiyon korku yok oluyor onun dışında tutmaması ıcın bi sebeb gormuyorum

Aynen diyalog olmamasını bende çok istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ronaldinho820

quote:

Orijinalden alıntı: GangstaCity

quote:

quote:

Aynen diyalog olmamasını bende çok istiyorum.

Alıntıları Göster
    İzleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMavoix

İzleyeceğim.

Alıntıları Göster
    Bir Nip/Tuck hayranı olarak merakla bekliyorum bu diziyi! İlk 5 dakikasını izlemek isteyenler için video:

http://www.movieweb.com/tv/TEkXUKwTpUq9or/first-5-minutes

• quote:

Orijinalden alıntı: Masumelek87

Bir Nip/Tuck hayranı olarak merakla bekliyorum bu diziyi! İlk 5 dakikasını izlemek isteyenler için video:

http://www.movieweb.com/tv/TEkXUKwTpUq9or/first-5-minutes

Alıntıları Göster
    Bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Bekliyorum

Alıntıları Göster
    3 gün kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jax T.

3 gün kaldı

Alıntıları Göster
    Gelsin bakalım deneyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfDarkness

Gelsin bakalım deneyelim

Alıntıları Göster
    Bir Glee izleyicisi olarak söylemeliyim, Ryan Murphy vasat bir senarist. Pek bir şey beklemeyin, umarım yanıılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılmaz -- 2 Ekim 2011; 0:20:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz

Bir Glee izleyicisi olarak söylemeliyim, Ryan Murphy vasat bir senarist. Pek bir şey beklemeyin, umarım yanıılırım.

Alıntıları Göster
    merakla bekliyorum umarım güzel birşeyler çıkar da izleriz takipteyim
  • quote:

+1
    Bende bir Glee izleyicisi olarak katılıyorum Ryan Murphy kesinlikle vasat bir senarist Glee'nin tutulmasının sebebide o türde bi benzerinin olmayışıdır Ryan Murph'in zerre katkısı yoktur bana göre. Bu adam varsa işin içinde beklentileri düşük tutmakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zhongli

quote:

+1
    Bende bir Glee izleyicisi olarak katılıyorum Ryan Murphy kesinlikle vasat bir senarist Glee'nin tutulmasının sebebide o türde bi benzerinin olmayışıdır Ryan Murph'in zerre katkısı yoktur bana göre. Bu adam varsa işin içinde beklentileri düşük tutmakta fayda var.

Alıntıları Göster
    glee yi sevmediğim için önyargıyla okudum yazıları ve izledim videoları. yine de 3-4 bölüm takip eder bakarım kalitesine, ondan sonra karar veririm beklemedeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: morgalfabesi

glee yi sevmediğim için önyargıyla okudum yazıları ve izledim videoları. yine de 3-4 bölüm takip eder bakarım kalitesine, ondan sonra karar veririm beklemedeyim.

Alıntıları Göster

Dizi çıkmış. Altyazı çevirisi an itibariyle %22.
    Konusu ilgimi çekti. Senaryosu ve gerilim durumu iyiyse devamlı takip ederim.

• The Twilight Zone'u gerçekten seven biri olarak merak ettim, şans vermek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

The Twilight Zone'u gerçekten seven biri olarak merak ettim, şans vermek gerek.

Siyah kıyafetli hayalet düdükledi kadını,kadın şimdi hayaletten hamile mi kaldı

Fena diziye benzemiyor ben çözemedim tam ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Siyah kıyafetli hayalet düdükledi kadını,kadın şimdi hayaletten hamile mi kaldı

Fena diziye benzemiyor ben çözemedim tam ama

Alıntıları Göster
    dizide normal kimse yok hepsi piskopat hizmetçi kadın çok fena güzel bir kadına dönüşüyor iyi bir diziye benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bobo.1903

dizide normal kimse yok hepsi piskopat hizmetçi kadın çok fena güzel bir kadına dönüşüyor iyi bir diziye benziyor.

Alıntıları Göster
    MÜKEMMEL İZLEDİM HARİKA BENCE

İSKELET ANAHTARA BENZİYO
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.